Izrael sa sťažuje na paródiu piesne víťazky Eurovízie (VIDEO)

Izrael sa sťažuje na paródiu piesne víťazky Eurovízie (VIDEO)

23.05.2018 16:13 | TV | ČTK

Izraelský veľvyslanec v Holandsku podal sťažnosť kvôli paródii piesne víťazky tohtoročného ročníka súťaže Eurovízia Izraelčanka Netty Barzilai, ktorá sa v nedeľu objavila v satirickom televíznom programe herečky a kabaretiérky Sanne Wallis de Vries.

 

Vystúpenie, v ktorom namiesto pôvodného textu piesne Toy znela kritika Izraela a jeho správania k Palestínčanom, bolo podľa veľvyslanca antisemitské, informoval server NOS.

Parodickú pieseň v satirickej show predviedla Martine Sandifort, ktorá napodobnila typický prejav izraelskej speváčky Netty, miesto pôvodného textu piesne, ktorý bol inšpirovaný hnutím proti sexizmu #MeToo, spievala o Izraeli a jeho správaní voči Palestínčanom.

"Je tvoja krajina obklopená vrhačmi kameňov? Postav múry, o ktorých má sám Trump mokré sny," zaznelo v parodickej piesni. "Pozri, ako krásne hádžem bomby. Áno, Izrael znovu vyhráva, táto párty trvá už sedemdesiat rokov," zaspievala Sandifort v ďalšej časti piesne. "Celý svet mi stále poslušne zobe z ruky," znel jeden z posledných veršov piesne, počas ktorej sa za speváčkou premietali zábery nedávnych palestínskych protestov.

Na paródiu Nettinej piesne sa sťažoval izraelský veľvyslanec v Holandsku Aviv Šir-On, podľa ktorého bol jej obsah hrubý a urážlivý. Program Sanne Wallis de Vries podľa neho vydáva "antisemitské stereotypy za vtipy". Podľa mnohých užívateľov sociálnych sietí bolo v piesni antisemitské predovšetkým spájanie Izraelčanov s peniazmi, ktoré pripomínalo protižidovské karikatúry z minulého storočia.

Na nedeľnú reláciu na verejnoprávnej stanici NO1 sa dívalo okolo 800.000 ľudí. Moderátorka šou Wallis de Vries odmietla na kritiku reagovať, mediálna skupina BNNVARA, ktorá reláciu vyrába, ale uviedla, že v parodickej piesni v žiadnom prípade neboli "antisemitské predsudky".

"V relácii Sanne Wallis de Show sa v satirickom duchu hovorí o udalostiach uplynulého týždňa. Minulý týždeň zhodou okolností došlo k víťazstvu Izraela v Eurovízii a vzplanutiu konfliktu v Pásme Gazy," uviedla BNNVARA. "Paródia nie je o židovskej komunite, ale o izraelskom režime," dodala.

pošli na vybrali.sme.sk


V Bratislave svieti veľká fotka Martiny a Jána, do ulíc idú ľudia z celého Slovenska

1. V Bratislave svieti veľká fotka Martiny a Jána, do ulíc idú ľudia z celého Slovenska

V predvečer výročia vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa na Primaciálnom námestí v Bratislave rozsvietil nápis #ALL FOR JAN so známou fotkou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Vyhlásenie viac ako 400 novinárov: Zabili nám kolegu a jeho snúbenicu. Nezabudli sme. A nikam neodchádzame!

2. Vyhlásenie viac ako 400 novinárov: Zabili nám kolegu a jeho snúbenicu. Nezabudli sme. A nikam neodchádzame!

Viac ako 400 novinárov sa podpísalo pod vyhlásenie k výročiu vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

 

S novými nonstop dátovými balíkmi Nonstop Navigácia a Nonstop Hry Orange predstavuje ďalšie možnosti neobmedzeného dátovania

3. S novými nonstop dátovými balíkmi Nonstop Navigácia a Nonstop Hry Orange predstavuje ďalšie možnosti neobmedzeného dátovania

Orange rozširuje ponuku obľúbených nonstop dátových balíkov a svojim zákazníkom prináša ďalšie možnosti, ako bez obmedzení využívať dáta a mobilné aplikácie.

Zástupcovia krajín EÚ schválili dohodu o autorských právach na sieti

4. Zástupcovia krajín EÚ schválili dohodu o autorských právach na sieti

Zástupcovia vlád krajín Európskej únie dnes schválili kompromisnú verziu dohody o ochrane autorských práv na internete, ktorá bola minulý týždeň dosiahnutá spoločne s Európskym parlamentom.

Czech Media Invest prodala skupinu polských rádií Eurozet

5. Czech Media Invest prodala skupinu polských rádií Eurozet

Společnost Czech Media Invest (CMI) prodala skupinu polských rozhlasových stanic Eurozet, které loni získala od francouzského koncernu Lagardere.

Dezinformácie, nevedomosť a Moc faktov

6. Dezinformácie, nevedomosť a Moc faktov

Ako povedal bývalý prezident Barack Obama, „je to nádej vzbudzujúca kniha o tom, čo dokáže ľudský pokrok, keď sa naučíme pracovať s faktami namiesto toho, aby sme podliehali vrodeným predsudkom a zaujatosti.“

Rodičia Kuciaka veľmi neveria, že sa vraždu podarí úplne vyšetriť

7. Rodičia Kuciaka veľmi neveria, že sa vraždu podarí úplne vyšetriť

Rodičia zavraždeného novinára Jána Kuciaka majú pochybnosti, či sa vyšetrovateľom podarí úplne vyšetriť vraždu ich syna vrátane odhalenia objednávateľa činu.

The Jerusalem Post: Médiá robia zo zajatých členov Islamského štátu celebrity (VIDEO)

8. The Jerusalem Post: Médiá robia zo zajatých členov Islamského štátu celebrity (VIDEO)

Mnohých Iračanov a Sýrčanov poburuje ako o členoch samozvaného Islamského štátu (IS) píšu niektoré hlavne západné médiá. Robia z nich celebrity, pýtajú sa ich na ich životné plány a ignorujú otázky týkajúce sa vraždenia a mučenia obetí.

Majiteľ Pravdy a Parlamentných listov prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu

9. Majiteľ Pravdy a Parlamentných listov prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu

Český senátor a miliardár Ivo Valenta prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu. ČTK dnes povedal, že sa pre prevod rozhodol kvôli dedičskému usporiadaniu majetku.

Kovačič Hanzelová bude mať vlastnú reláciu Rozhovory ZKH (VIDEO)

10. Kovačič Hanzelová bude mať vlastnú reláciu Rozhovory ZKH (VIDEO)


SME.sk spúšťa novú videosekciu a niekoľko nových relácií.

 

Najčítanejšie