Izrael sa sťažuje na paródiu piesne víťazky Eurovízie (VIDEO)

Izrael sa sťažuje na paródiu piesne víťazky Eurovízie (VIDEO)

23.05.2018 16:13 | TV | ČTK

Izraelský veľvyslanec v Holandsku podal sťažnosť kvôli paródii piesne víťazky tohtoročného ročníka súťaže Eurovízia Izraelčanka Netty Barzilai, ktorá sa v nedeľu objavila v satirickom televíznom programe herečky a kabaretiérky Sanne Wallis de Vries.

 

Vystúpenie, v ktorom namiesto pôvodného textu piesne Toy znela kritika Izraela a jeho správania k Palestínčanom, bolo podľa veľvyslanca antisemitské, informoval server NOS.

Parodickú pieseň v satirickej show predviedla Martine Sandifort, ktorá napodobnila typický prejav izraelskej speváčky Netty, miesto pôvodného textu piesne, ktorý bol inšpirovaný hnutím proti sexizmu #MeToo, spievala o Izraeli a jeho správaní voči Palestínčanom.

"Je tvoja krajina obklopená vrhačmi kameňov? Postav múry, o ktorých má sám Trump mokré sny," zaznelo v parodickej piesni. "Pozri, ako krásne hádžem bomby. Áno, Izrael znovu vyhráva, táto párty trvá už sedemdesiat rokov," zaspievala Sandifort v ďalšej časti piesne. "Celý svet mi stále poslušne zobe z ruky," znel jeden z posledných veršov piesne, počas ktorej sa za speváčkou premietali zábery nedávnych palestínskych protestov.

Na paródiu Nettinej piesne sa sťažoval izraelský veľvyslanec v Holandsku Aviv Šir-On, podľa ktorého bol jej obsah hrubý a urážlivý. Program Sanne Wallis de Vries podľa neho vydáva "antisemitské stereotypy za vtipy". Podľa mnohých užívateľov sociálnych sietí bolo v piesni antisemitské predovšetkým spájanie Izraelčanov s peniazmi, ktoré pripomínalo protižidovské karikatúry z minulého storočia.

Na nedeľnú reláciu na verejnoprávnej stanici NO1 sa dívalo okolo 800.000 ľudí. Moderátorka šou Wallis de Vries odmietla na kritiku reagovať, mediálna skupina BNNVARA, ktorá reláciu vyrába, ale uviedla, že v parodickej piesni v žiadnom prípade neboli "antisemitské predsudky".

"V relácii Sanne Wallis de Show sa v satirickom duchu hovorí o udalostiach uplynulého týždňa. Minulý týždeň zhodou okolností došlo k víťazstvu Izraela v Eurovízii a vzplanutiu konfliktu v Pásme Gazy," uviedla BNNVARA. "Paródia nie je o židovskej komunite, ale o izraelskom režime," dodala.

pošli na vybrali.sme.sk


Slovensko kleslo na rebríčku slobody tlače. Príčinou sú útoky Fica, vražda novinára aj situácia v RTVS

1. Slovensko kleslo na rebríčku slobody tlače. Príčinou sú útoky Fica, vražda novinára aj situácia v RTVS

Svetová novinárska organizácia Reportéri bez hraníc (RSF) dnes zverejnila pravidelný Index slobody tlače. Slovensko sa na rebríčku opäť prepadlo oproti minulému roku o 8 priečok. Je na 35 mieste.

RTVS v súvislosti s úmrtím televíznej hlásateľky a teatrológa mení program

2. RTVS v súvislosti s úmrtím televíznej hlásateľky a teatrológa mení program

RTVS v súvislosti s úmrtím prvej internej televíznej hlásateľky Blaženy Kočtúchovej a teatrológa Jaroslava Blaha mení program.

 

Hypotéka roka: Slovenská sporiteľňa zvíťazila s veľkým náskokom

3. Hypotéka roka: Slovenská sporiteľňa zvíťazila s veľkým náskokom

Slovenská sporiteľňa získala ocenenie Hypotéka roka, ktoré udeľuje týždenník Trend v spolupráci s Fincentrom. V hodnotení odbornej poroty dominovala vo všetkých hodnotených kritériách, spravidla s vysokým odstupom.

DM drogéria spúšťa testovanie plniacich staníc na niektoré prostriedky

4. DM drogéria spúšťa testovanie plniacich staníc na niektoré prostriedky

V sobotu spustila obchodná sieť DM vo vybraných filiálkach testovanie ekologickej služby – plniacich staníc na pracie a čistiace prostriedky.

V ČR vlani riešili 11 trestných oznámení súvisiacich s obsahom konšpiračných webov

5. V ČR vlani riešili 11 trestných oznámení súvisiacich s obsahom konšpiračných webov

 Na šírení xenofóbie v ČR sa výrazne podieľali konšpiračné weby.

Pozrite sa, ako vytvorili falošné video o moslimovi na katedrále pri vzniku požiaru (VIDEO)

6. Pozrite sa, ako vytvorili falošné video o moslimovi na katedrále pri vzniku požiaru (VIDEO)

Dôvod vzniku požiaru katedrály Notre-Dame v Paríži je stále neznámy. Francúzske úrady vyhlásili, že zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že išlo o úmysel a podpaľačstvo.

Mobil za volantom bez rizika. Aplikácie Android Auto a Apple CarPlay chránia vodičov

7. Mobil za volantom bez rizika. Aplikácie Android Auto a Apple CarPlay chránia vodičov

Hoci počet tragických dopravných nehôd na Slovensku dlhodobo klesá, vlani na našich cestách napriek tomu zomrelo až 229 osôb. Podľa niektorých odborníkov sú za poklesom týchto čísel modernejšie a bezpečnejšie autá, keďže podobný trend môžeme sledovať v takmer všetkých krajinách Európskej únie.

Požiar katedrály vyvolal záplavu konšpirácií o tom, kto to spôsobil

8. Požiar katedrály vyvolal záplavu konšpirácií o tom, kto to spôsobil

Požiar parížskej katedrály Notre-Dame vyvolal na internete záplavu lživých správ a sprisahaneckých teórií.

Riaditeľ vládnej letky vysvetľuje, aká je pravda o chemtrails (VIDEO)

9. Riaditeľ vládnej letky vysvetľuje, aká je pravda o chemtrails (VIDEO)

Jedným z najobľúbenejších a najprimitívnejších hoaxov, ktoré už roky šíria konšpirátori je hrozba chemtrails – ide o teóriu, že lietadla do ovzdušia rozprašujú rôzne škodlivé baktérie, vírusy a iné látky s cieľom poškodzovať krajinu, civilizáciu.

4ka pokrýva rýchlym roamingom európske krajiny

10. 4ka pokrýva rýchlym roamingom európske krajiny

Rýchle dáta nepoznajú hranice. V čoraz väčšom počte krajín môžu Štvorkári využívať už aj rýchly 4G medzinárodný roaming. Pred letnou sezónou operátor sprístupnil rýchle 4G dáta v roamingu v ďalších 21 krajinách.

Najčítanejšie