Farkašovský a Šmahel-Kalisová v Televíznych novinách končia

Farkašovský a Šmahel-Kalisová v Televíznych novinách končia

Dvojica moderátorov po niekoľkých rokoch v hlavnej spravodajskej relácii Markízy končí.

 


V spravodajstve televízie Markízy dochádza k ďalším zmenám. Len mesiac po príchode nového šéfa spravodajstva Henricha Krejču sa menia tváre hlavnej spravodajskej relácie. "Krejča v utorok oznámil moderátorovi Televíznych novín Karolovi Farkašovskému, že na poste moderátora končí. Jeho kolegyňa Miriam Šmahel-Kalisová zostáva, no ani pre ňu už v hlavnej spravodajskej relácii nie je miesto," informovali topky.sk.

 O stanovisko sme požiadali Krejču, odmietol sa vyjadriť, odkázal nás na tlačové oddelenie. PR manažérka televízie Oľga Dúbravská informáciu pre Omédiách.com potvrdila: "Rozhodli sme sa zredukovať moderátorské dvojice hlavných Televíznych novín. S Karolom Farkašovským sme sa vzájomne dohodli na ukončení spolupráce, Mirka Kalisová ostáva moderovať Nočné Televízne noviny a TN o 17tej." 

„Dohodli sme sa s vedením Markízy na ukončení pracovného pomeru. Odôvodnené to bolo organizačnými zmenami – zrušením miesta a prechodom na dve moderátorské dvojice," povedal pre topky.sk Farkašovský s tým, že výpoveď ho zaskočila.

„Predpokladal som, že spravodajstvo potrebuje ľudí, ktorí sú jednak lojálni a jednak sa snažia robiť prácu profesionálne – nemajú za sebou aféry, kauzy a podobné veci. Bol som presvedčený, že profesionalita preváži akékoľvek iné náležitosti. No snažím sa na vec pozerať pragmaticky. Možno aj s istou dávkou humoru, že potrebujú mladších a krajších," povedal Farkašovský.

Farkašovský prišiel do Markízy pred viac ako piatimi rokmi. V minulosti pracoval takmer tridsať rokov na rôznych pozíciách v Slovenskom rozhlase - bol redaktor, moderátor aj šéfredaktor spravodajstva Rádiožurnálu.