RTVS má problém. Ohlásený nový moderátor zrejme do O 5 minút 12 nenastúpi Reprofoto RTVS

RTVS má problém. Ohlásený nový moderátor zrejme do O 5 minút 12 nenastúpi

02.08.2018 15:55 | TV | mk

Je pár týždňov do spustenia novej televíznej sezóny a RTVS nemá moderátora hlavnej diskusnej politickej relácie.

 

Už na začiatku roka doterajší moderátor diskusnej relácie O 5 minút 12 Martin Strižinec povedal, že s moderovaním relácie chce skončiť. RTVS v júni oficiálne oznámila, že novým moderátorom bude analytik a bývalý šéfredaktor Trendu Jozef Hajko. „Do moderátorského kresla diskusnej relácie O 5 minút 12 zasadne od septembra dlhoročný novinár, analytik, publicista a spisovateľ Jozef Hajko. Na obrazovke Jednotky sa objaví už v priebehu júna a júla v Ranných správach RTVS, kde bude viesť rozhovory s pozvanými hosťami na aktuálne témy," napísala RTVS v tlačovej správe, kde predstavila nového moderátora.

„Toto bola moja posledná relácia, od septembra ma vystrieda Jozef Hajko.“ povedal v poslednom predprázdninovom vydaní relácie aj odchádzajúci moderátor Martin Strižinec.

V júli Hajka RTVS testovala pri moderovaní v niektorých spravodajských reláciách. Objavil sa napríklad v Ranných správach.
Podľa našich informácií v septembri do moderátorského kresla nenastúpi. Do spustenia novej sezóny je už len niekolko týždňov a vedenie RTVS teraz narýchlo hľadá nového moderátora hlavnej diskusnej politickej relácie. Spomínajú sa viaceré mená, medzi nimi aj Marta Jančkárová, ktorá reláciu moderovala už v minulosti. Rozhodnutie podľa našich informácií ešte nepadlo.

Jozef Hajko pôsobí ako analytik a publicista. V minulosti bol ekonomickým novinárom ČTK, TASR a šéfredaktorom týždenníka Trend. Pôsobil však aj blízko politiky – bol poradcom poslancov Národnej rady SR za SDKÚ a asistentom poslanca SDKÚ Jozefa Mikuša. Istý čas pôsobil na Ministerstve hospodárstva SR, bol jedným zo zakladateľov a neskôr riaditeľom Podnikateľskej aliancie Slovenska. Napísal viacerých kníh a štúdií so zameraním na ekonomiku, spoločenské témy a históriu Slovenska. S RTVS spolupracuje už od februára na príprave a moderovaní rozhlasového cyklu Dejiny.sk

Požiadali sme o stanovisko hovorkyňu RTVS, zatiaľ na naše otázky nereagovala. "Nemám žiadne informácie, že by sa zmenilo niečo na tom, čo oznámila STV v júnovom oficiálnom stanovisku," reagoval na informáciu Jozef Hajko.

Aktualizácia  13.8.: RTVS pokračuje v spolupráci s novinárom Jozefom Hajkom na príprave diskusnej relácie O 5 minút 12. Povedal počas zasadnutia Rady RTVS o tom informoval riaditeľ Jaroslav Rezník.
Podľa informácií Omédiách.com po niekoľkých skúškach s Hajkom, vedenie intenzívne hľadalo za neho náhradu.O2 poľudštilo svoju zákaznícku linku. Od prvého momentu sa s vami bude rozprávať zamestnanec linky a nie automat (VIDEO)

O2 poľudštilo svoju zákaznícku linku. Od prvého momentu sa s vami bude rozprávať zamestnanec linky a nie automat (VIDEO)

O2 sa rozhodlo radikálne zmeniť zážitok, s akým sa zákazník najčastejšie stretáva pri volaní na zákaznícke linky. Preto v týchto dňoch pristúpilo k vypnutiu prednahratých hlášok, ktoré slúžili na navigovanie zákazníka a prináša priame spojenie so zamestnancom zákazníckej linky  už od začiatku hovoru. Zákazník tak po novom nebude musieť počúvať vopred nahraté dlhé zoznamy možností ani zadávať žiadne čísla v menu, ale hneď po vytočení čísla 949 je privítaný a spojený s najbližším voľným asistentom.

Začal proces, v ktorom herec Depp žaluje bulvárny denník

Začal proces, v ktorom herec Depp žaluje bulvárny denník

S čiernou šatkou zakrývajúcou ústa a nos dnes prišiel na súd v Londýne hrdina Pirátov z Karibiku a hollywoodsky herec Johnny Depp.

VÚB banka má novú kampaň s Petrou Polnišovou aj Evou Večerovou (VIDEO)

VÚB banka má novú kampaň s Petrou Polnišovou aj Evou Večerovou (VIDEO)

VÚB banka začiatkom júla spustila novú kampaň s názvom „Čo je v rodine to sa počíta“, ktorá sa odohráva v prostredí rodiny a susedov.

EÚ musí bojovať s nenávisťou na internete spoločne, povedala podpredsedníčka EK

EÚ musí bojovať s nenávisťou na internete spoločne, povedala podpredsedníčka EK

Európska únia potrebuje záväzné spoločné pravidlá, ktoré by prinútili internetové sociálne siete aktívne bojovať proti nenávistným prejavom a zároveň rešpektovať slobodu prejavu.

Špeciálna verzia festivalu – Nádych s Atmosférou – bude a až trikrát

Špeciálna verzia festivalu – Nádych s Atmosférou – bude a až trikrát

Výnimočné situácie si žiadajú výnimočné riešenia. Preto sa organizátori festivalu Atmosféra, ktorý sa koná v prekrásnom prostredí viníc neďaleko Hontianskych Nemiec, rozhodli priniesť festival k návštevníkom aj tento rok – avšak v komornejšej verzii s dôrazom na bezpečnosť. Miniséria podujatí Nádych s Atmosférou ovládne atmosférickú lúku v auguste 2020 dokonca trikrát!

RTVS prinesie seriálový hit Babylon Berlín (VIDEO)

RTVS prinesie seriálový hit Babylon Berlín (VIDEO)

Od pondelka 6. júla sa na obrazovky RTVS vráti populárny výpravný seriálový hit z dielne HBO - Babylon Berlín. RTVS odvysiela vždy dva diely za sebou každý pondelok o 22:00 na Dvojke.

Kníhkupecká sieť Panta Rhei má nového šéfa

Kníhkupecká sieť Panta Rhei má nového šéfa

Od 1. júla 2020 došlo k zmene vo vedení v spoločnosti Panta Rhei.

Automatické hlášky nahradili asistenti a asistentky, ohlasuje O2 v reklame (VIDEO)

Automatické hlášky nahradili asistenti a asistentky, ohlasuje O2 v reklame (VIDEO)

O2 sa rozhodla zmeniť komunikáciu so zákazníkmi.

Irán nevylúčil, že za požiarom v Natanze bol kybernetický útok

Irán nevylúčil, že za požiarom v Natanze bol kybernetický útok

Irán podnikne odvetu proti ktorejkoľvek krajine, ktorá spácha kybernetický útok na jeho jadrové zariadenia. Po štvrtkovom požiari v blízkosti továrne na obohacovanie uránu v Natanze to vyhlásil šéf iránskej civilnej obrany.

Bývalý redaktor Trendu sa vyjadruje za ministerstvo školstva

Bývalý redaktor Trendu sa vyjadruje za ministerstvo školstva

Tomáš Nejedlý, ktorý patril medzi skupinu redaktorov, s ktorými vydavateľstvo News and Media Holding počas pandémie koronavírusu ukončilo spoluprácu, už pracuje na ministerstve školstva.

Najčítanejšie