V RTVS pokračujú čistky – dotkli sa skúseného redaktora aj šéfa regionálneho spravodajstva Reprofoto RTVS

V RTVS pokračujú čistky – dotkli sa skúseného redaktora aj šéfa regionálneho spravodajstva

04.09.2018 16:16 | TV | mk

V RTVS pokračujú čistky od nepohodlných ľudí. Veľká časť tých, ktorí sa podpísali pod kritický otvorený list, musela z RTVS odísť alebo má sťažené podmienky na prácu.


Najnovšie jeden zo skúsených televíznych redaktorov a moderátorov Michal Katuška sa už na televíznej obrazovke neobjavuje. Podľa informácií Omédiách.com sa vedenie spravodajstva rozhodlo bývalého bruselského spravodajcu, ktorý sa tiež podpísal pod kritický otvorený list, stiahnuť z obrazu. Od septembra bol presunutý do rozhlasu.

Katuška bol doposiaľ politickým aj zahraničným redaktorom Správ RTVS a zároveň moderoval Správy a komentáre. V minulosti pôsobil v Bruseli, informoval však aj počas mimoriadnych situácií napríklad Francúzska či Nemecka.

„Riaditeľ televízneho spravodajstva (Vahram Chuguryan – pozn.red.) mi nariadil opustiť tím televízneho spravodajstva a od 3. septembra som sa musel hlásiť v rozhlase. Ako dôvod uviedol zlú personálnu situáciu v rozhlasovom spravodajskom tíme, ktorú mám pomôcť zasanovať,“ reagoval pre Omédiách.com Katuška, podľa ktorého keď nastúpil, tak spomínaný stav v rozhlase dementovala samotná šéfka rozhlasového spravodajstva Petra Stano Maťašovská, podľa ktorej spravodajstvo v rozhlase funguje štandardne a bez problémov. „Keďže si tvrdenia oboch vedúcich pracovníkov v spravodajstve odporujú, skutočný dôvod môjho núteného presunu do rozhlasu mi oficiálne nie je jasný,“ dodal Katuška.

Hoci RTVS hľadá nových ľudí pre zahraničia, skúseného redaktora z obrazu stiahla.

Odporúčame aj: RTVS hľadá ľudí na prestížne pozície pofidérnym spôsobom

Z RTVS má podľa informácií Omédiách.com na základe rozhodnutia vedenia spravodajstva odísť aj Ján Balaščak, šéf regionálneho spravodajstva, ktorý predtým zastával pozíciu šéfa rozhlasového spravodajstva. Balaščak potvrdil, že dnes rokoval s generálnym riaditeľom RTVS Jaroslavom Rezníkom a dohodol sa na podmienkach ukončenia spolupráce.

Aktualizácia o stanovisko hovorkyne RTVS Eriky Rusnákovej: "Personálne zmeny, ktoré sa dejú na úseku spravodajstva RTVS, nijako nesúvisia s predchádzajúcim otvoreným listom. Svedčí o tom aj fakt, že redaktorky Iveta Gombošová a Silvia Majerová, ktoré nedávno posilnili moderátorský tím Ranných správ, predmetný otvorený list podpísali.

Čo sa týka Michala Katušku, tak vedenie spravodajstva sa s ním dohodlo, že od septembra bude opätovne pôsobiť vo svojej domovskej rozhlasovej redakcii, keďže je dlhodobo vedený ako člen rozhlasového spravodajstva. (Katuška nastúpil do RTVS v roku 2010, od roku 2016 pracoval hlavne pre televíznu časť - pozn.red.)

Ján Balaščák pracoval pre RTVS na autorskú zmluvu ako externý spolupracovník na pozícii editora a koordinátora regionálneho spravodajstva. Z dôvodu dobudovania siete regionálnych spravodajcov sa táto pozícia stala v procese riadenia spravodajstva nadbytočná."V Paríži došlo k útoku pri časopise Charlies Hebdo, prípad rieši protiteroristický úrad (VIDEO)

V Paríži došlo k útoku pri časopise Charlies Hebdo, prípad rieši protiteroristický úrad (VIDEO)

Muž a žena dnes boli zranení v Paríži pri útoku, ktorého vyšetrovanie prevzal protiteroristický úrad prokuratúry. Útočník vyzbrojený pravdepodobne sečnou alebo bodnou zbraňou oboch ľudí vážne zranil na ulici pred ich pracoviskom.

Signál 4ky sa opäť rozšíril do ďalších kútov Slovenska

Signál 4ky sa opäť rozšíril do ďalších kútov Slovenska

Signál najmladšieho operátora 4ka sa šíri aj z nových vysielačov, ktoré v ostatnom kvartáli pribudli v  mnohých mestách. Plný komfort modernej 4G siete je tak dostupný pre tisícky nových zákazníkov ako zo západného, tak aj stredného či východného Slovenska.

Našli nezvestného blogera, ktorý v januári zverejňoval kritické videá o novej nákaze vo Wu-chan (VIDEO)

Našli nezvestného blogera, ktorý v januári zverejňoval kritické videá o novej nákaze vo Wu-chan (VIDEO)

Po siedmich mesiacoch sa zrejme našiel čínsky právnik, aktivista a bloger Čchen Čchiou-š'. Nezvestný bol od chvíle, keď na prelome januára a februára kriticky informoval o situácii vo Wu-chan, ťažko zasiahnutom epidémiou choroby covid-19.

Začína nový seriál Pumpa s Heribanom a Kubovčíkom, bude aj o Smere či Matovičovi (VIDEO)

Začína nový seriál Pumpa s Heribanom a Kubovčíkom, bude aj o Smere či Matovičovi (VIDEO)

""Je úplne jedno, čo Matovič nosí, či nenosí… Keď dôjde sem, tak bude mať rúško! A keď nebude mať, tak mu na papulu natiahnem tie jeho tramky!“ hovorí herec Michal Kubovčík Danovi Heribanovi v novom komediálnom skeč seriáli Pumpa, ktorý prichádza na obrazovky Jednotky.

Česká miniseria o kyberšikane, ktorá sa vysiela aj na Slovensku, má nomináciu na Emmy (VIDEO)

Česká miniseria o kyberšikane, ktorá sa vysiela aj na Slovensku, má nomináciu na Emmy (VIDEO)

Český seriálový thriller #martyisdead, ktorý môžu vidieť aj slovenskí diváci na Mall.tv, dnes získal nomináciu na medzinárodnú televíznu cenu Emmy.

Fun rádio má novú moderátorku (FOTO)

Fun rádio má novú moderátorku (FOTO)

Do vysielania Fun rádia pribudol tento týždeň nový moderátorský hlas. Informuje rádio v tlačovej správe.

Séria Životy slávnych: aká bola Mona Lisa?

Séria Životy slávnych: aká bola Mona Lisa?

Séria Životy slávnych z vydavateľstva Slovenský spisovateľ pokračuje. Úžasná edícia, ktorá približuje osudy slávnych umelcov, ako boli Picasso (Žila som s Picassom), Dalí (Tajný život Salvadora Dalího), van Gogh (Smäd po živote), či životopis Grécky poklad od Irvinga Stona – príbeh priekopníka modernej archeológie Heinricha Schliemanna.

O2 spustila kampaň aj web pre nového digitálneho operátora Radosť (VIDEO)

O2 spustila kampaň aj web pre nového digitálneho operátora Radosť (VIDEO)

Spoločnosť O2 dnes sprístupnila web radost.digital aj s možnosťou objednávok novej služby Radosť, o ktorom informovala začiatkom septembra.

Príchodu 5G sa obáva len pätina opýtaných, konšpirácie veľmi nezabrali (VIDEO)

Príchodu 5G sa obáva len pätina opýtaných, konšpirácie veľmi nezabrali (VIDEO)

V oblasti telekomunikácií je pojem 5G dlhodobo diskutovanou témou, pretože predstavuje novú mobilnú dátovú sieť, ktorá má nahradiť súčasné riešenie 4G.

Nominácie na Novinársku cenu sú známe

Nominácie na Novinársku cenu sú známe

Nadácia otvorenej spoločnosti zverejnila nominované príspevky súťaže Novinárska cena 2019. Víťazov vyhlási na slávnostnom odovzdávaní 28. septembra v Starej tržnici v Bratislave.

Najčítanejšie