Česká televízia ponúkne cez Vianoce novú rozprávku (VIDEO) Foto: ČT

Česká televízia ponúkne cez Vianoce novú rozprávku (VIDEO)

13.11.2018 18:46 | TV | ČTK

Pohádka Zdeňka Zelenky s Jiřinou Bohdalovou Kouzelník Žito bude další premiérovou vánoční pohádkou, kterou uvede Česká televize na Štědrý den.

 

O svátcích nabídne i česko-slovenskou koprodukční pohádku režiséra Petera Bebjaka O zakletém králi a odvážném Martinovi, rodinnou filmovou komedii Víta Karase Přání k mání i novou pohádku Vodníkova princezna, která bude opatřena titulky pro sluchově postižené děti. Novináře o tom dnes informoval generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Jako hlavní představitel se v pohádce Kouzelník Žito objeví Denis Šafařík, pro nějž jde o první velkou roli. Do role kořenářky Apoleny obsadil režisér Zelenka Jiřinu Bohdalovou. "Dělali jsme spolu snad pětadvacet hlavních rolí. Jiřina mi v pohádkách hraje buď odporné babizny, jako tomu bylo v Nesmrtelné tetě či v Boháči a chudákovi, anebo moudré osoby, jako právě v Kouzelníku Žitovi," řekl ČTK režisér. V dalších rolích se v Kouzelníku Žitovi objeví například Anna Kadeřávková, Pavel Kříž, Tatiana Vilhelmová, Pavel Liška a Petr Kostka.

Další premiérové pohádky O zakletém králi a odvážném Martinovi se ujal režisér Bebjak, který stál například za projekty Případy prvního oddělení nebo Českým lvem oceněnou minisérií Spravedlnost.

Sledovanost vánočních pohádek se blíží ke dvěma milionům diváků. Například před čtyřmi lety pohádka Princezna a písař, kterou si ČT připravila pro vánoční vysílání na programu ČT1 jako svou premiérovou pohádku, se s průměrnou sledovaností 2,046 milionu diváků stala nejsledovanějším pořadem Štědrého dne.

Ani letos nebude chybět vánoční klasika Tři oříšky pro Popelku, která letos slaví pětačtyřicet let od premiéry. Československá televize ji poprvé odvysílala 24. prosince 1974. Tehdy ji sledovalo 94 procent všech diváků u obrazovek. "Česká televize přináší divákům premiérové vánoční pohádky už dvacet pět let. Za tu dobu vznikly desítky příběhů, z nichž se mnohé postupně staly téměř součástí našich svátečních rodinných zvyků," uvedl Dvořák.

Dále televize uvede premiéru Českými lvy oceněného koprodukčního filmu Po strništi bos nebo oscarového snímku La La Land.

Silvestrovský večer se ponese v duchu pocty herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi, který letos oslavil 75. narozeniny. Do pořadu s názvem Hotel Hvězdář mu přijde pogratulovat dvacítka osobností. Na Nový rok také odbude svou televizní premiéru dokumentární film Planeta Česko.

Vánoční a novoroční ČT art se zaměří především na hudbu, divadlo a tanec. Nabídne například záznam koncertu legend slovenské populární hudby Slovenští muži vrací úder, na festivalu Zlatá Praha oceněné filmové zpracování opery Bohuslava Martinů Čím lidé žijí nebo Novoroční koncert České filharmonie.

Vánoce na Déčku budou animované. Děti se mohou mimo jiné těšit na příběhy z dílny Walta Disneyho. V sobotu 1. prosince spustí ČT poosmé na webu Déčka interaktivní Adventní kalendář.

pošli na vybrali.sme.sk


Slovensko má jedinečnú luxusnú knihu Harmónia veľkého sveta (VIDEO)

1. Slovensko má jedinečnú luxusnú knihu Harmónia veľkého sveta (VIDEO)

Pozrite si VIDEÁ, ako vyzerá jedna z najkrajších kníh 17.storočia, ktorá práve vyšla v exkluzívnom prevedení v slovenčine. Navyše vyšla ako moderné faksimile, čiže verná kópia originálu z roku 1661, doplnená o slovenský preklad latinského výkladu.

Vzniká nový film o Václavovi Havlovi, Olgu stvárni Anna Geislerová

2. Vzniká nový film o Václavovi Havlovi, Olgu stvárni Anna Geislerová

Na výročie okupácie Československa vojskami Varšavskej zmluvy sa začne natáčať film Havel.

 

Ivan Zach úplne ovládol televíznu skupinu Prima

3. Ivan Zach úplne ovládol televíznu skupinu Prima

 Televizní skupinu Prima zcela ovládl Ivan Zach. Jeho firma THR Media koupila 75 procent v polovičním vlastníkovi Primy Denemo Media od Vladimíra Komára. V Denemo Media má přitom zbývající čtvrtinový podíl Zachova skupina GES, která zároveň už vlastní druhou polovinu Primy.

Asociácia vydavateľov tlače sa mení

4. Asociácia vydavateľov tlače sa mení

Minulý týždeň v stredu sa uskutočnilo valné zhromaždenie Asociácie vydavateľov tlače (AVT), na ktorom bola prijatá zmena stanov.

Jaromír Soukup rozbehol vlastný e-shop

5. Jaromír Soukup rozbehol vlastný e-shop

Ředitel TV Barrandov a předseda představenstva mediálního domu Empresa Media Jaromír Soukup spustil vlastní internetový obchod.

Ako si zbytočne nepredražiť dovolenku? Tu je 7 tipov, na ktoré sa oplatí myslieť pri cestovaní do zahraničia

6. Ako si zbytočne nepredražiť dovolenku? Tu je 7 tipov, na ktoré sa oplatí myslieť pri cestovaní do zahraničia

S letom sa blíži aj čas dovoleniek a cestovania. Obdobie, ktoré nás bude stáť nemalé úspory, a preto by sme si mali dať pozor, aby sa nám výlet zbytočne nepredražil. Bežné veci, akými sú platba za ubytovanie, letenky, výbery hotovosti z bankomatu či platba kartou nás môžu vyjsť viac, ako by sme chceli.

Británia zakázala sexistické reklamy

7. Británia zakázala sexistické reklamy

Výjavy, v ktorých žena nevie riadiť a muž nezvláda postarať sa o rodinu, zmiznú z britských médií.

Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

8. Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

Polovica Európanov je obézna. Tento priemer, žiaľ, nevylepšujú ani Slováci. Štatistiky však ukazujú, že máme záujem zmeniť svoj životný štýl – viac sa hýbeme a čoraz viac si vyberáme aktívny spôsob trávenia letnej dovolenky.

Po novom šéfredaktorovi má Trend aj nového zástupcu

9. Po novom šéfredaktorovi má Trend aj nového zástupcu

 Po vlne odchodov sa v Trende mení vedenie.

Zomrela speváčka Lýdia Volejníčková (VIDEO)

10. Zomrela speváčka Lýdia Volejníčková (VIDEO)

Včera 13. júna zomrela vo veku 66 rokov speváčka Lýdia Volejníčková.

Najčítanejšie