Rezníkove čistky pokračujú: V RTVS končí spolutvorca Silnej zostavy a ďalších formátov

Rezníkove čistky pokračujú: V RTVS končí spolutvorca Silnej zostavy a ďalších formátov

21.12.2018 12:07 | TV | mk

Vedenie RTVS pokračuje v zbavovaní sa nepohodlných ľudí.

RTVS nečakane ukončila spoluprácu s kreatívnym producentom vývoja RTV Tomášom Kaminským, ktorý sa podieľal na príprave viacerých formátov pre RTVS.

Režisér, scenárista, novinár a producent Kaminský bol kreatívnym producentom diskusnej relácie Silná zostava, stál za jej vznikom a podieľal sa aj na príprave relácií SK:Dejiny a Experiment.
„Predvčerom som sa dozvedel, že aktuálny riaditeľ (Jaroslav Rezník - pozn red.) sa osobne zaangažoval na poslednú chvíľu a tak končím vo verejnoprávnej telke presne na Silvestra!“ povedal Kaminský.

Kaminský bol interným zamestnancom RTVS a mal zmluvu na dobu určitú, ktorá končila ku koncu decembra. Bežne pokračoval na príprave formátov na rok 2019 s tým, že mal teraz s vedením podpísať novú zmluvu. Považuje za nekorektné, že vedenie RTVS mu žiadne výhrady netlmočilo A ani to, že s ním už nechce ďalej spolupracovať. „Je to úplne neprofesionálne, neetické, malicherné a hlavne nechlapské,“ povedal Kaminský pre Omediach.com. "Je to ako keď Lidl dáva retro akciu - Rezník mi ukázal, ako to bolo za čias mojich rodičov za normalizácie, keď sa vyhadzovalo z práce za názor bez uvedenia dôvodu, napríklad za nesúhlas s inváziou sovietskych vojsk. Je to pre mňa aj závan mečiarizmu, ktorý som zažil ako elév v TASR," dodal.

Proti ukončeniu spolupráce s Kaminským sa ozvali viacerí externí spolupracovníci, ktorí mu poslali Otvorený list.

Viac: Baková, Strižinec, Petková a ďalší posielajú Rezníkovi otvorený list

Formáty, ktoré Kaminský pripravoval pre RTVS, získali v roku 2018 viacero ocenení: Silná zostava získala Novinársku cenu v kategórii Audiovizuálna žurnalistika - Najlepší rozhovor, beseda, diskusia, dokument Posledný autoportét (r. Marek Kuboš), v ktorom bol Kaminský dramaturgom, získal špeciálne uznanie poroty Artfilm Košice a IDFF Jihlava a film Prípad Kalmus (r. Adam Hanuljak), v ktorom bol Kaminský filmovým producentom, získal cenu Cinematik.doc na IFF Cinematik Piešťany.

Tomáš Kaminský je ďalší na zozname ľudí, ktorí po príchode Jaroslava Rezníka pre pomery v RTVS znechutene odišli alebo museli odísť.

Podobne, ako je to v prípade Kaminského, funguje to aj na iných oddeleniach RTVS, keď zamestnanci nečakane končia bez zjavného dôvodu.

Pokúšame sa získať stanovisko vedenia RTVS. Nora Gubková bude vo vedení rozhlasového spravodajstva

Nora Gubková bude vo vedení rozhlasového spravodajstva

Bývalá dlhoročná hovorkyňa Nora Gubková len pred pár dňami nastúpila do RTVS ako editorka a už mieri medzi šéfov spravodajstva.

Rezník zosadil vedenie televízneho spravodajstva RTVS

Rezník zosadil vedenie televízneho spravodajstva RTVS

V RTVS v televíznej časti spravodajstva a publicistiky to posledné dni vrie. Medzi členmi vedenia spravodajstva sú nezhody. Až také, že ich riešila Rada RTVS.

Abstinujúci gambler prehovoril o svojej závislosti

Abstinujúci gambler prehovoril o svojej závislosti

„Nevenujem majiteľom ani prevádzkovateľom stávkových kancelárií.“ Píše v úvode knihy Gambler samotný autor. Aj on

Markíza bude mať špeciálny večer - Spolu pre Slovensko (VIDEO)

Markíza bude mať špeciálny večer - Spolu pre Slovensko (VIDEO)

Televízia Markíza odvysiela v nedeľu, 7. júna 2020, so začiatkom o 20:30 charitatívny večer s názvom Spolu pre Slovensko. V spolupráci so Slovenskou sporiteľňou prinesie na obrazovky program, v rámci ktorého sa známe osobnosti predstavia spoločne s hrdinami z prvej línie v boji s COVID-19.

Moderátorka BBC skončila potom, čo premiéra kritizovala za poradcu

Moderátorka BBC skončila potom, čo premiéra kritizovala za poradcu

Moderátorka britskej vysielacej spoločnosti BBC dočasne skončila s účinkovaním vo svojej relácii potom, čo sa kriticky vyjadrila k súčasnej afére premiérovho poradcu Dominika Cummingsa.

Riaditeľ ČT: Časti poslancov vyhovuje stupňujúci sa tlak na ČT

Riaditeľ ČT: Časti poslancov vyhovuje stupňujúci sa tlak na ČT

 

Generálního ředitele České televize (ČT) Petra Dvořáka výsledek dnešní volby do Rady ČT nepřekvapil. Část poslanců se podle něj dlouhodobě netají tím, že jim vyhovuje, když se tlak na ČT a její nezávislost stupňuje. Dvořák to uvedl ve stanovisku zveřejněném na twitteru České televize. Sněmovna zvolila do Rady ČT ekonomku Hanu Lipovskou, novináře Pavla Matochu a moderátora Lubomíra Veselého známého pod jménem Luboš Xaver Veselý.

"Výsledek volby pro mě není překvapivý. Část poslanců se dlouhodobě netají tím, že jí vyhovuje stav, kdy se tlak na Českou televizi a její nezávislost stupňuje, k čemuž má možná směřovat i personální obměna Rady ČT," uvedl Dvořák.

O této skutečnosti podle něj svědčil nedávný dopis předsedy sněmovního volebního výboru Stanislava Berkovce (ANO) o kandidátech do rady. Berkovec v e-mailu u kandidátů například analyzoval, zda případné zvolení vzbudí protesty médií a zda by mohli v radě zastupovat zájmy generálního ředitele.

"Nemohu tak nyní jako ředitel televize, kterou Rada ČT kontroluje, vyslovit nic jiného než víru v to, že přístup všech jejích členů k České televizi bude konstruktivní, objektivní a bude respektovat zákon a Kodex ČT," dodal Dvořák.

Většina opozice výsledek volby kritizuje. ODS jej považuje za ohrožení svobody a nezávislosti fungování veřejnoprávního média. Podle předsedy Pirátů Ivana Bartoše je volba výsledkem nedůstojného politického handlu. Místopředseda hnutí STAN Petr Gazdík považuje volbu za alarmující a za ohrožení nezávislosti jednoho ze stěžejních pilířů demokracie. TOP 09 hovořila o černém dni pro svobodu českého mediálního prostředí a ČT jako takovou. Rozčarování dal najevo i poslanec koaliční ČSSD Roman Sklenák.

Rada ČT je orgán, jehož prostřednictvím veřejnost uplatňuje své právo kontroly tohoto veřejnoprávního média. Do působnosti rady náleží například jmenování a odvolání generálního ředitele a schvalování rozpočtu.

Online účet zadarmo cez Georgea propaguje známy herec (VIDEO)

Online účet zadarmo cez Georgea propaguje známy herec (VIDEO)

Slovenská sporiteľňa prichádza s novou kampaň, ktorou tvárou je herec Marián Mitáš.

4ka naďalej rozširuje svoje pokrytie, jej signál pribudol vo vyše troch desiatkach miest a obcí

4ka naďalej rozširuje svoje pokrytie, jej signál pribudol vo vyše troch desiatkach miest a obcí

Mobilný operátor 4ka má opäť dobré správy pre svojich klientov. V týchto týždňoch zvýšil svoje pokrytie na 80% populácie, pre ktorých je odteraz k dispozícii najmodernejšia LTE sieť.

RTVS odvysiela priamy prenos letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

RTVS odvysiela priamy prenos letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

Na stredu 27. mája je naplánovaný štart misie Demo-2 do vesmíru. Od roku 2011, čo bol ukončený program letu raketoplánov do vesmíru, je to prvýkrát čo poletí americká posádka do vesmíru z americkej pôdy na americkom zariadení, ale aj prvýkrát, čo ľudí do vesmíru dopraví súkromná spoločnosť.

Zuzana Čaputová bude večer na Markíze  (VIDEO)

Zuzana Čaputová bude večer na Markíze (VIDEO)

Televízia Markíza odvysiela dnes večer so začiatkom o 20:30 ďalšie vydanie spravodajského špeciálu Koronavírus: Mimoriadna relácia.

Najčítanejšie