Kevin Spacey, obvinený zo sexuálneho útoku, zverejnil nezvyčajnú spoveď (VIDEO)

Kevin Spacey, obvinený zo sexuálneho útoku, zverejnil nezvyčajnú spoveď (VIDEO) Reprofoto youtube/K.Spacey

Herca čaká kvôli obvineniu zo sexuálneho útoku súd.


Herca Kevina Spaceyho čaká kvôli obvineniu zo sexuálneho útoku 7. januára súd. V pondelok to oznámilo štátne zastupiteľstvo v americkom štáte Massachusetts. Herec známy zo seriálu House of Cards sa podľa spravodajského serveru BBC bráni videom, v ktorom sa štylizuje do svojej postavy zo seriálu Dom z kariet a vysvetľuje, že je nevinný. Incident sa mal odohrať v júli 2016 v reštaurácii na ostrove Nantucket. Spaceyho už v minulosti z obťažovania obvinilo viac ako tridsať mužov.

O prípade, v ktorom figuroval ako údajná obeť 18-ročný chlapec, informovala vlani v novembri bývalá televízna moderátorka Heather Unruhová. Spacey vraj jej synovi kupoval drinky, hoci pitie alkoholu je v Massachusetts povolené až od 21 rokov. Neskôr sa začal správal útočne a ohmatávať ho na intímnych častiach tela.

"Nemienim platiť za niečo, čo som neurobil," hovorí herec v trojminútovom videu s prízvukom hlavnej postavy Franka Underwooda a obracia sa priamo k divákovi. Je to jeho prvé verejné vystúpenie od doby, keď padlo prvé obvinenie. Snímka nazval Let me be Frank (Dovoľte mi byť Frankom), čo je zároveň slovná hračka, pretože frank v angličtine znamená úprimný.

Ako prvý 59-ročného herca vlani v októbri obvinil zo sexuálneho obťažovania o dvanásť rokov mladší americký herec Anthony Rapp, ktorého sa vraj pokúsil zviesť pred zhruba tromi desiatkami rokov. Spacey mal vtedy 26 a Rapp 14. Spacey sa Rappovi za "nevhodné správanie" ospravedlnil.

Už vlani na jeseň sa objavili informácie, že Spacey za svojho pôsobenia v londýnskom divadle Old Vic údajne sexuálne obťažoval najmenej dvadsať mužov. Držiteľ filmovej ceny Oscar bol umeleckým riaditeľom londýnskeho divadla v rokoch 2004 až 2015. Vyšetrovaný je aj v Británii.

Obvinenia mali pre inak uznávaného herca tvrdý dopad. Medzinárodná akadémia televíznych umení a vied sa rozhodla neudeliť Spaceymu špeciálne ocenenie zakladateľov Emmy. Spoločnosť Netflix, ktorá produkuje seriál Dom z kariet, potom pozastavila nakrúcanie ďalšie série. Nakoniec v už aj natočenej záverečnej šiestej sérii už Spacey chýba.