RTVS odvysiela tri finálne diskusie s kandidátmi na prezidenta Reprofoto RTVS

RTVS odvysiela tri finálne diskusie s kandidátmi na prezidenta

08.03.2019 14:33 | TV | TS RTVS, mk

Po odvysielaní štruktúrovaných rozhovorov s jednotlivými kandidátmi na prezidenta SR pripravila RTVS záverečné predvolebné diskusie. Naživo ich uvedie z volebného štúdia 11. až 13. marca o 20:15 na Jednotke, v Rádiu Slovensko, online na facebooku Správy RTVS a na webe rtvs.sk.

 

 

Moderátori budú s prezidentskými kandidátmi diskutovať na aktuálne témy. 13 kandidáti budú rozdelení do troch skupín. RTVS ich zoradila do diskusných skupín na základe prieskumov verejnej mienky, ktoré tri rôzne agentúry uskutočnili vo februári pre RTVS, TV Markíza a TA3. Od pondelka 11. marca do stredy 13. marca sa postupne predstavia kandidáti s najnižšími preferenciami až po najvyššie.

Záverečné predvolebné diskusie kandidátov v RTVS:

Pondelok 11. marec – Róbert Švec, Juraj Zábojník, Ivan Zuzula, Bohumila Tauchmannová

Utorok 12. marec – Milan Krajniak, František Mikloško, Eduard Chmelár, Martin Daňo

Streda 13. marec – Zuzana Čaputová, Maroš Šefčovič, Štefan Harabin, Marian Kotleba, Béla Bugár

Odporúčame aj: Expres chystá špeciálne rozhovory len s tromi kandidátmi na prezidenta

„Počas štruktúrovaných rozhovorov bol každý kandidát v štúdiu sám. Teraz môžu na seba počas živých diskusií vzájomne reagovať,“ povedal riaditeľ Sekcie spravodajstva a publicistiky Vahram Chuguryan.

Diskusie budú moderovať Marta Jančkárová a Juraj Jedinák. Každý kandidát bude mať vo vysielaní 16 minút. Rozhovory sa budú týkať vplyvu prezidenta SR na politiku a chod štátu, jeho spoluprácu s vládou a parlamentom, rozsahu a využívania jeho právomocí, ako aj možností a úloh prezidenta pri zvyšovaní dôvery verejnosti v štát a jeho inštitúcie. Rovnako budú môcť priblížiť svoje postoje k prioritám zahraničnej politiky Slovenska.

pošli na vybrali.sme.sk


Volebné štúdiá v televíziách budú až v nedeľu (VIDEO)

1. Volebné štúdiá v televíziách budú až v nedeľu (VIDEO)

Prvé povolebné diskusie po voľbách do Európskeho parlamentu nie sú v sobotu, ako tradične po rôznych voľbách, ale až v nedeľu, keď sa končia voľby vo všetkých štátoch EU.

Prieskum: Dezinformácie na českých weboch pred eurovoľbami nepribudli

2. Prieskum: Dezinformácie na českých weboch pred eurovoľbami nepribudli

Dezinformací na českých webech v souvislosti s volbami do Evropského parlamentu kvůli volbám přes původní obavy výrazně nepřibylo. Oznámil to dnes Pražský institut bezpečnostních studií na základě svého průzkumu.

Leonardo da Vinci, akého ste ešte nevideli

3. Leonardo da Vinci, akého ste ešte nevideli

Pred päťsto rokmi, presne 2. mája 1519, zomrel maliar, sochár, architekt, prírodovedec, hudobník, spisovateľ, vynálezca a konštruktér Leonardo da Vinci. Dokonalá renesančná osobnosť, ktorá mala ruky umelca a myseľ vedca. Leonardo nám zanechal rozsiahle dielo, a to veľká časť jeho výtvarných prác a vedeckých rozpráv bola zničená.

Firma Nike stiahla nový model topánok po sťažnosti domorodcov z Panamy

4. Firma Nike stiahla nový model topánok po sťažnosti domorodcov z Panamy

Americká firma Nike stiahla nový model športových topánok, ktorý sa mal začať predávať budúci mesiac.

Ako je to s kvalitou nášho piva? Odborníci a spotrebitelia sú za jedno - kvalita sa zlepšuje

5. Ako je to s kvalitou nášho piva? Odborníci a spotrebitelia sú za jedno - kvalita sa zlepšuje

Na Slovensku máme kvalitné pivo. Potvrdzujú to nielen milovníci piva, ale aj odborníci, ktorí tento týždeň v rámci 13. ročníka degustačnej súťaže Slovenská pivná korunka hodnotia slovenské pivá. V nedávnom prieskume agentúry Kantar navyše tri štvrtiny slovenských pivárov potvrdili, že kultúra pitia piva sa u nás zlepšuje.

ČR sa musí ospravedlniť za Zemanov výrok v TV Barrandov

6. ČR sa musí ospravedlniť za Zemanov výrok v TV Barrandov

 Český stát se musí omluvit za výrok prezidenta Miloše Zemana o jeho bývalém poradci Zdeňkovi Šarapatkovi, rozhodl dnes Obvodní soud pro Prahu 1. Zeman v televizi Barrandov řekl, že Šarapatku vyhodil pro neschopnost.

Víťazi ceny Podnikové médium roka 2018 sú známi

7. Víťazi ceny Podnikové médium roka 2018 sú známi

Klub podnikových médií vyhlásil výsledky 16. ročníka súťaže Podnikové Médium Roka 2018. Do súťaže sa zapojili firmy, podniky, agentúry, štátne aj mimovládne organizácie, mestá a obce.

Vyhlásenie LGBTI organizácií: Vyzývame Petra Pellegriniho, aby urýchlene riešil situáciu v slovenskej kultúre

8. Vyhlásenie LGBTI organizácií: Vyzývame Petra Pellegriniho, aby urýchlene riešil situáciu v slovenskej kultúre


23. mája 2019 predložilo MK do medzirezortného pripomienkového konania úplne nový zákon o poskytovaní dotácií v pôsobnosti Ministerstva kultúry Slovenskej republiky. Ministerstvo ním chce zakotviť nové pravidlá poskytovania dotácií do budúcnosti. Udialo sa tak bez akejkoľvek konzultácie, poza chrbát dotknutých subjektov a to nás utvrdzuje v tom, že snaha ministerky Laššákovej o dialóg je neúprimná a hraná.

Odhaliť falošné správy vám pomôžu tri jednoduché otázky

9. Odhaliť falošné správy vám pomôžu tri jednoduché otázky

Mnoho ľudí napomáha šíreniu dezinformácií a manipulácií nechtiac, len pod vplyvom emócií či povrchnosti. Nechajú sa strhnúť emtívnou fotkou, titulkom, či vymysleným textom.

Podrobnosti, ako budú zverejňované výsledky volieb do Európskeho parlamentu

10. Podrobnosti, ako budú zverejňované výsledky volieb do Európskeho parlamentu

Voľby do Európskeho parlamentu sa konajú v štátoch EU priebežne od 23. do 26. mája. Na Slovensku budú 25. mája. Výsledky budú zverejňované postupne v jednotlivých krajinách ale aj v EP.

Najčítanejšie