RTVS odvysiela tri finálne diskusie s kandidátmi na prezidenta Reprofoto RTVS

RTVS odvysiela tri finálne diskusie s kandidátmi na prezidenta

08.03.2019 14:33 | TV | TS RTVS, mk

Po odvysielaní štruktúrovaných rozhovorov s jednotlivými kandidátmi na prezidenta SR pripravila RTVS záverečné predvolebné diskusie. Naživo ich uvedie z volebného štúdia 11. až 13. marca o 20:15 na Jednotke, v Rádiu Slovensko, online na facebooku Správy RTVS a na webe rtvs.sk.

 

 

Moderátori budú s prezidentskými kandidátmi diskutovať na aktuálne témy. 13 kandidáti budú rozdelení do troch skupín. RTVS ich zoradila do diskusných skupín na základe prieskumov verejnej mienky, ktoré tri rôzne agentúry uskutočnili vo februári pre RTVS, TV Markíza a TA3. Od pondelka 11. marca do stredy 13. marca sa postupne predstavia kandidáti s najnižšími preferenciami až po najvyššie.

Záverečné predvolebné diskusie kandidátov v RTVS:

Pondelok 11. marec – Róbert Švec, Juraj Zábojník, Ivan Zuzula, Bohumila Tauchmannová

Utorok 12. marec – Milan Krajniak, František Mikloško, Eduard Chmelár, Martin Daňo

Streda 13. marec – Zuzana Čaputová, Maroš Šefčovič, Štefan Harabin, Marian Kotleba, Béla Bugár

Odporúčame aj: Expres chystá špeciálne rozhovory len s tromi kandidátmi na prezidenta

„Počas štruktúrovaných rozhovorov bol každý kandidát v štúdiu sám. Teraz môžu na seba počas živých diskusií vzájomne reagovať,“ povedal riaditeľ Sekcie spravodajstva a publicistiky Vahram Chuguryan.

Diskusie budú moderovať Marta Jančkárová a Juraj Jedinák. Každý kandidát bude mať vo vysielaní 16 minút. Rozhovory sa budú týkať vplyvu prezidenta SR na politiku a chod štátu, jeho spoluprácu s vládou a parlamentom, rozsahu a využívania jeho právomocí, ako aj možností a úloh prezidenta pri zvyšovaní dôvery verejnosti v štát a jeho inštitúcie. Rovnako budú môcť priblížiť svoje postoje k prioritám zahraničnej politiky Slovenska.

pošli na vybrali.sme.sk


Robert Kiyosaki a jeho tipy ako vybudovať silný tím

2. Robert Kiyosaki a jeho tipy ako vybudovať silný tím

Veľa ľudí má nápady za milión dolárov. Sú sebavedomí a veria, že ich nový produkt alebo služba ich spravia bohatými a ich sny sa naplnia. Problém je, že väčšina ľudí nevie, ako zmeniť svoj nápad za milión na skutočný milión dolárov.

Dvaja muži údajne kradli a šírili prenosy športových súťaží

3. Dvaja muži údajne kradli a šírili prenosy športových súťaží

Polícia podozrieva dvoch mužov z českého Karvinska z krádeží prenosov licencovaných a bežne nedostupných športových súťaží ako futbalová anglická Premier League.

.týždeň dementuje nepravdivú informáciu, ktorú o ich editorovi šíria konšpiračné weby

4. .týždeň dementuje nepravdivú informáciu, ktorú o ich editorovi šíria konšpiračné weby

Po prvom kole prezidentských volieb sa prostredníctvom sociálnych sietí začal šíriť status študenta bratislavského gymnázia, ktorý na facebooku vystupuje pod menom Emil Hodál, v ktorom pejoratívne písal o tom, ako Zuzana Čaputová po víťazstve „zatočí“ so svojimi oponentmi.

MZV sa ohradilo proti klamstvám poslanca SNS

5. MZV sa ohradilo proti klamstvám poslanca SNS

Ministerstvo zahraničných vecí zverejnilo vyhlásenie, v ktorom sa „striktne ohradzuje voči vyjadreniam poslanca SNS Jaroslava Pašku."

Osvienčimské múzeum: Nepózujte na koľajniciach do tábora smrti!

6. Osvienčimské múzeum: Nepózujte na koľajniciach do tábora smrti!

Múzeum v bývalom nacistickom koncentračnom tábore v Osvienčime požiadalo návštevníkov, aby prestali pózovať na koľajniciach vedúcich do niekdajšieho vyhladzovacieho tábora Osvienčim-Brezinka.

Orange vyzbieral už viac ako 304 000 nepotrebných telefónov. Motivuje zákazníkov rozmýšľať zodpovedne

7. Orange vyzbieral už viac ako 304 000 nepotrebných telefónov. Motivuje zákazníkov rozmýšľať zodpovedne

Staré mobilné telefóny nepatria do smetného koša. Vďaka pretrvávajúcemu technologickému boomu sa mobily stali našou nevyhnutnou súčasťou a fungovanie bez nich si už nevieme predstaviť.

Fico novinárom: Nemám pred vami žiaden rešpekt, budem s vami bojovať! (VIDEO)

8. Fico novinárom: Nemám pred vami žiaden rešpekt, budem s vami bojovať! (VIDEO)

Robert Fico dnes zvolal tlačovú besedu, na to, aby vynadal novinárom a oznámil im, že sa k ním bude chovať ešte horšie, ako sa chová.

Slováci vytvorili chatbota, ktorý pomáha odhaliť falošné správy

9. Slováci vytvorili chatbota, ktorý pomáha odhaliť falošné správy

Neoverené informácie, konšpirácie, falošné fotky, strašenie či chýbajúci autor. To sú časté manipulácie dezinformačných webov. Pomôcť odhaliť ich má prvý facebookový chatbot menom Checkbot.

Markíza dostala vysokú pokutu za reportáže o pôrode rodičky, ktorá zomrela

10. Markíza dostala vysokú pokutu za reportáže o pôrode rodičky, ktorá zomrela

Prípad rodičky, ktorá po pôrode upadla do kómy a následne zomrela, minulý rok otriasol Slovenskom a venovali sa mu viaceré médiá. Markíza na prípad upozornila vo viacerých reportážach – v Televíznych novinách aj v relácii Reflex.

Najčítanejšie