BBC prehrala súd. Za nepravdivú správu musí Porošenkovi zaplatiť značnú sumu (VIDEO) Youtube he White House

BBC prehrala súd. Za nepravdivú správu musí Porošenkovi zaplatiť značnú sumu (VIDEO)

29.03.2019 07:51 | TV | ČTK

Britská spravodajská stanica BBC vyplatí ukrajinskému prezidentovi Petrovi Porošenkovi odškodnenie za nepravdivú správu o tom, že zaplatil za dohodnutie schôdzky so svojím americkým náprotivkom Donaldom Trumpom.

 

Porošenko stanicu vlani zažaloval za ohováranie. BBC sa dnes za správu z vlaňajšieho mája ospravedlnila a stiahla ju zo svojho webového portálu. Výšku sumy, ktorú prezidentovi zaplatí, nespresnila.

Britská stanica na svojom webe s odvolaním sa na nemenované ukrajinskej zdroje v vlani v máji uviedla, že vtedajší Trumpov právnik Michael Cohen dostal z Kyjeva cez sprostredkovateľov okolo pol milióna dolárov. Za tieto peniaze mal zabezpečiť, že rokovanie Porošenko s Trumpom v júni 2017 nebude "krátka schôdzka", ale "skutočné rozhovory". Cohen prijatie peňazí následne poprel.

"Ospravedlňujeme sa pánovi Porošenkovi za akékoľvek spôsobené problémy," uviedla vo vyhlásení BBC. Dodala zároveň, že ukrajinskému prezidentovi zaplatí "značnú sumu" ako odškodnenie za spôsobenú ujmu a náhradu právnych výdavkov.

Biely dom po júnovom rokovaní uviedol, že obaja štátnici spolu hovorili o konflikte na východe Ukrajiny, o vládnych reformách a o boji proti korupcii v krajine. Porošenko povedal, že s americkým prezidentom hovoril okrem iného o vojenskej a technickej spolupráci.

Ukrajinský prezident bude v nedeľných voľbách znovu obhajovať svoj mandát. Jeho popularita je však v krajine nízka, a to najmä kvôli nedostatočným výsledkom v boji proti korupcii. V predvolebných prieskumoch teraz tesne zápasí o druhé postupové miesto do rozhodujúceho kola s niekdajšou premiérkou Juliou Tymošenkovou. Favoritom nedeľňajšieho súboja je komik Volodymyr Zelenskyj.

pošli na vybrali.sme.sk


Do 17 slovenských miest ide Roadshow - Tentoraz idem voliť - Doma v EÚ

1. Do 17 slovenských miest ide Roadshow - Tentoraz idem voliť - Doma v EÚ

Kancelária Európskeho parlamentu a Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku spúšťajú spoločnú akciu - roadshow s názvom "Tentoraz idem voliť - Doma v EÚ".

Facebook oznámil uzavretie množstva falošných účtov a stránok

2. Facebook oznámil uzavretie množstva falošných účtov a stránok

Internetový gigant Facebook v prvom štvrťroku tohto roka celosvetovo zrušil mnoho falošných užívateľských účtov a celkom osem koordinovaných sietí s pôvodom napríklad v Severnom Macedónsku, Kosove či v Rusku.

Andrej Kiska: Sledovanie novinárov nemôžme tolerovať!

3. Andrej Kiska: Sledovanie novinárov nemôžme tolerovať!

Prezident Andrej Kiska dnes zverejnil stanovisko, v ktorom reagoval na informácie o tom, ako dal Marian Kočner sledovať viacerých známych novinárov a ich rodiny.

Sajfa, Selassie či Fero Joke dohovárajú ľuďom, aby šli k voľbám (VIDEO)

4. Sajfa, Selassie či Fero Joke dohovárajú ľuďom, aby šli k voľbám (VIDEO)

Na sociálnych sieťach známych influencerov a youtuberov pribudli neobvyklé videá, fotky a statusy, v ktorých známe tváre nepromujú žuvačky, nápoje, či aplikácie, ale mladým vysvetľujú, prečo je dôležité ísť k eurovoľbám.

K vražde novinárky sa prihlásila Nová IRA

5. K vražde novinárky sa prihlásila Nová IRA

K zodpovednosti za vraždu novinárky Lýry McKeeovej pri nepokojoch v severoírskom meste Londonderry sa dnes prihlásila radikálna republikánska organizácie Nová IRA.

PRIESKUM: Zverejnili poslednú predvolebnú projekciu rozdelenia mandátov v budúcom Európskom parlamente

6. PRIESKUM: Zverejnili poslednú predvolebnú projekciu rozdelenia mandátov v budúcom Európskom parlamente

Európsky parlament zverejnil štvrtú a poslednú predvolebnú projekciu rozdelenia 751 poslaneckých kresiel v povolebnom pléne EP založenú na vnútroštátnych prieskumoch.

MS mimo mantinelov: Chápeme, že hokej je viac ako hra (VIDEO)

7. MS mimo mantinelov: Chápeme, že hokej je viac ako hra (VIDEO)

Spoločnosť Orange Slovensko, ktorá je oficiálnym partnerom MS v hokeji 2019, prichádza s novou imidžovou kampaňou. Odohráva sa v prostredí bratislavskej školy, kde vládne šikana. Deťom pri nej pomáha súdržnosť a vzájomná pomoc, ktoré poznajú zo športu.

Kniha, ktorá letí už desaťročia

8. Kniha, ktorá letí už desaťročia

Jeden z najpopulárnejších amerických povojnových románov. Klasika modernej literatúry, ktorú si treba prečítať. Román Kto chytá v žite je svetový fenomén. Salinger ho napísal ešte v roku 1951, no odvtedy ho preložili do takmer všetkých svetových jazykov. Každý rok sa z neho predá okolo 250 000 výtlačkov a doteraz sa predalo 65 miliónov kníh.

Vraha bulharskej novinárky odsúdili na 30 rokov

9. Vraha bulharskej novinárky odsúdili na 30 rokov

Bulharský súd dnes poslal na 30 rokov za mreže vraha novinárky Viktorie Marinovovej.

Zomrel autor hudby k filmom o Vinnetouovi (VIDEO)

10. Zomrel autor hudby k filmom o Vinnetouovi (VIDEO)

Vo veku 91 rokov zomrel skladateľ filmovej hudby Martin Böttcher, oznámila dnes agentúre DPA jeho dcéra Betsy Schlüterová. Skladateľ zomrel v noci z piatka na sobotu.

Najčítanejšie