BBC prehrala súd. Za nepravdivú správu musí Porošenkovi zaplatiť značnú sumu (VIDEO) Youtube he White House

BBC prehrala súd. Za nepravdivú správu musí Porošenkovi zaplatiť značnú sumu (VIDEO)

29.03.2019 07:51 | TV | ČTK

Britská spravodajská stanica BBC vyplatí ukrajinskému prezidentovi Petrovi Porošenkovi odškodnenie za nepravdivú správu o tom, že zaplatil za dohodnutie schôdzky so svojím americkým náprotivkom Donaldom Trumpom.

 

Porošenko stanicu vlani zažaloval za ohováranie. BBC sa dnes za správu z vlaňajšieho mája ospravedlnila a stiahla ju zo svojho webového portálu. Výšku sumy, ktorú prezidentovi zaplatí, nespresnila.

Britská stanica na svojom webe s odvolaním sa na nemenované ukrajinskej zdroje v vlani v máji uviedla, že vtedajší Trumpov právnik Michael Cohen dostal z Kyjeva cez sprostredkovateľov okolo pol milióna dolárov. Za tieto peniaze mal zabezpečiť, že rokovanie Porošenko s Trumpom v júni 2017 nebude "krátka schôdzka", ale "skutočné rozhovory". Cohen prijatie peňazí následne poprel.

"Ospravedlňujeme sa pánovi Porošenkovi za akékoľvek spôsobené problémy," uviedla vo vyhlásení BBC. Dodala zároveň, že ukrajinskému prezidentovi zaplatí "značnú sumu" ako odškodnenie za spôsobenú ujmu a náhradu právnych výdavkov.

Biely dom po júnovom rokovaní uviedol, že obaja štátnici spolu hovorili o konflikte na východe Ukrajiny, o vládnych reformách a o boji proti korupcii v krajine. Porošenko povedal, že s americkým prezidentom hovoril okrem iného o vojenskej a technickej spolupráci.

Ukrajinský prezident bude v nedeľných voľbách znovu obhajovať svoj mandát. Jeho popularita je však v krajine nízka, a to najmä kvôli nedostatočným výsledkom v boji proti korupcii. V predvolebných prieskumoch teraz tesne zápasí o druhé postupové miesto do rozhodujúceho kola s niekdajšou premiérkou Juliou Tymošenkovou. Favoritom nedeľňajšieho súboja je komik Volodymyr Zelenskyj.

pošli na vybrali.sme.sk


Na koncertoch bez mobilu, aj tak padali na festivale Pohoda rekordy

1. Na koncertoch bez mobilu, aj tak padali na festivale Pohoda rekordy

Orange a festival Pohoda idú ruka v ruke už osem rokov k stále vydarenejším ročníkom tohto obľúbeného festivalu. Tento rok však návštevníci nezdieľali len jedinečnú atmosféru, hudbu či zážitky s priateľmi, ale aj myšlienku o zodpovednom používaní telefónu či podporu ekologického recyklovania elektro-odpadu. Štatistiky sú aj tento rok plné rekordov.

Ten chlapec jej môže zničiť život!

2. Ten chlapec jej môže zničiť život!

Občas sa ocitnete v situácii, ktorá môže radikálne zmeniť váš život. Nielen týždne a mesiace, ktoré prídu. Ale celý váš život...

Začal sa súd s Ruskom a Kočnerom za falšovanie zmeniek televízie Markíza

3. Začal sa súd s Ruskom a Kočnerom za falšovanie zmeniek televízie Markíza

Dnes začalo súdne pojednávanie s exministrom hospodárstva a bývalým riaditeľom televízie Markíza Pavlom Ruskom a kontroverzným podnikateľom Marianom Kočnerom v kauze falšovania štyroch zmeniek vystavených na sumu v celkovej výške takmer 69 miliónov eur, ktorých preplatenie vymáhala aj od Markízy jedna z Kočnerových firiem.

Najlepšie zarábajúcim filmom všetkých čias sa stal Avengers: Endgame (VIDEO)

4. Najlepšie zarábajúcim filmom všetkých čias sa stal Avengers: Endgame (VIDEO)

Pozrite si aktuálny rebríček najlepšie zarábajúcich filmov v histórii.

Novým stratégom Mayer/McCann Erickson sa stal Martin Kozár

5. Novým stratégom Mayer/McCann Erickson sa stal Martin Kozár

O júla tohto roku pôsobí na pozícii Head of Strategy reklamnej agentúry Mayer/McCann Erickson Martin Kozár.

Ministerka kultúry vymenovala nových členov Rady Slovenského filmového ústavu

6. Ministerka kultúry vymenovala nových členov Rady Slovenského filmového ústavu

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie. Ministerka kultúry Ľubica Laššáková vymenovala štyroch nových členov.

Fico: Hlavnú vinu na stave slovenskej spoločnosti nesú slovenské médiá

7. Fico: Hlavnú vinu na stave slovenskej spoločnosti nesú slovenské médiá

Predseda Smeru-SD dnes pobúril článok Nového Času, na facebooku opäť kritizuje slovenské médiá.

Ukrajinský prezident navrhol výmenu novinára Vyšynského za Sencova

8. Ukrajinský prezident navrhol výmenu novinára Vyšynského za Sencova

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes navrhol výmenu novinára Kyryla Vyšynského väzneného v Kyjeve za režiséra Oleho Sencova odsúdeného v Rusku na dvadsať rokov.

Na komunikačnom oddelení v Tescu sú zmeny

10. Na komunikačnom oddelení v Tescu sú zmeny

Na komunikačnom oddelení spoločnosti Tesco Slovensko došlo k viacerým zmenám.

Najčítanejšie