JOJ pripravuje trestné oznámenie v kauze Dr.Ludsky, scenáristi tvrdia, že JOJ zavádza

JOJ pripravuje trestné oznámenie v kauze Dr.Ludsky, scenáristi tvrdia, že JOJ zavádza JOJ

JOJ v kauze Dr.Ludsky chystá protiútok. AKTUALIZÁCIA: Dančiak a Olekšák televízii odkazujú, že jej "zavádzajúce vyhlásenia javia znaky trestného činu ohovárania."

 

Pred mesiacom Okresný súd Bratislava 3 vydal predbežné opatrenie, ktorým pozastavil Slovenskej produkčnej, ktorá vyrába program pre JOJ, vysielanie a šírenie druhej série Dr. Ludského. Televízia príbeh súdneho znalca Ludského do jesennej štruktúry nasadila pod názvom Dr.Dokonaly.
Žalobu podali Stanislav Dančiak ml. a Roman Olekšák, ktorí tvrdia, že sú autormi literárnej predlohy, ktorí pôvodne na základe zmluvy pripravili aj scenáre k prvej sérii.
 
Po niekoľkých týždňoch sa k prípadu vyjadrila aj televízia: "TV JOJ so znepokojením sleduje vývoj okolo kauzy Dr. Ludsky, nakoľko podľa posledných potvrdených informácií páni Dančiak a Olekšák zamlčali skutočnosť, že nie sú výlučnými autormi námetu k seriálu Dr. Ludsky," napísal v tlačovom vyhlásení vedúci PR oddelenia JOJ Jozef Gogola. Na otázku, kto je ďalším autorom námetu, televízia neodpovedala. 
 
Podľa stanoviska televízie Dančiak ml. a Olekšák tak "uviedli do omylu nielen samotnú televíziu, ale aj príslušné inštitúcie, vrátane odbornej verejnosti." JOJ na základe "týchto potvrdených súvislostí" pripravuje trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestných činov podvodu a marenia spravodlivosti.

AKTUALIZÁCIA: Na vyhlásenie reagovali krátkym stanoviskom aj samotní scenáristi: "S poľutovaním vnímame skutočnosť, že televízia namiesto konštruktívneho riešenia vzniknutej situácie šíri zavádzajúce vyhlásenia, ktoré javia znaky trestného činu ohovárania. Tento prístup len potvrdzuje správnosť nášho rozhodnutia riešiť ochranu našich práv prostredníctvom súdu," napísali v spoločnom vyhlásení pre Omédiách.com Stanislav Dančiak a Roman Olekšák.