JOJ pripravuje trestné oznámenie v kauze Dr.Ludsky, scenáristi tvrdia, že JOJ zavádza JOJ

JOJ pripravuje trestné oznámenie v kauze Dr.Ludsky, scenáristi tvrdia, že JOJ zavádza

07.11.2012 13:40 | TV | mk

JOJ v kauze Dr.Ludsky chystá protiútok. AKTUALIZÁCIA: Dančiak a Olekšák televízii odkazujú, že jej "zavádzajúce vyhlásenia javia znaky trestného činu ohovárania."

 

Pred mesiacom Okresný súd Bratislava 3 vydal predbežné opatrenie, ktorým pozastavil Slovenskej produkčnej, ktorá vyrába program pre JOJ, vysielanie a šírenie druhej série Dr. Ludského. Televízia príbeh súdneho znalca Ludského do jesennej štruktúry nasadila pod názvom Dr.Dokonaly.
Žalobu podali Stanislav Dančiak ml. a Roman Olekšák, ktorí tvrdia, že sú autormi literárnej predlohy, ktorí pôvodne na základe zmluvy pripravili aj scenáre k prvej sérii.
 
Po niekoľkých týždňoch sa k prípadu vyjadrila aj televízia: "TV JOJ so znepokojením sleduje vývoj okolo kauzy Dr. Ludsky, nakoľko podľa posledných potvrdených informácií páni Dančiak a Olekšák zamlčali skutočnosť, že nie sú výlučnými autormi námetu k seriálu Dr. Ludsky," napísal v tlačovom vyhlásení vedúci PR oddelenia JOJ Jozef Gogola. Na otázku, kto je ďalším autorom námetu, televízia neodpovedala. 
 
Podľa stanoviska televízie Dančiak ml. a Olekšák tak "uviedli do omylu nielen samotnú televíziu, ale aj príslušné inštitúcie, vrátane odbornej verejnosti." JOJ na základe "týchto potvrdených súvislostí" pripravuje trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestných činov podvodu a marenia spravodlivosti.

AKTUALIZÁCIA: Na vyhlásenie reagovali krátkym stanoviskom aj samotní scenáristi: "S poľutovaním vnímame skutočnosť, že televízia namiesto konštruktívneho riešenia vzniknutej situácie šíri zavádzajúce vyhlásenia, ktoré javia znaky trestného činu ohovárania. Tento prístup len potvrdzuje správnosť nášho rozhodnutia riešiť ochranu našich práv prostredníctvom súdu," napísali v spoločnom vyhlásení pre Omédiách.com Stanislav Dančiak a Roman Olekšák.

 Formula 1 bude exkluzívne na SPORT1 A SPORT2

Formula 1 bude exkluzívne na SPORT1 A SPORT2

Spoločnosť AMC Networks International - Central and Northern Europe predĺžila svoj kontrakt na vysielanie Formuly 1 na Slovensku a v Českej republike o ďalšie tri sezóny.

Telekom spustil kampaň s päťnásobnou držiteľkou GRAMMY (VIDEO)

Telekom spustil kampaň s päťnásobnou držiteľkou GRAMMY (VIDEO)

Telekom odštartoval v spolupráci s päťnásobnou držiteľkou GRAMMY Billie Eilish globálnu kampaň, v ktorej poukazuje na úspechy a potenciál mladých ľudí.

Česká vláda pripravuje zákon o službách ako je YouTube

Česká vláda pripravuje zákon o službách ako je YouTube

 Lepší ochranu dětí před nevhodným obsahem či obecně ochranu veřejnosti před projevy násilí a nenávisti i před nežádoucí reklamou má zajistit navrhovaný zákon o službách platforem pro sdílení videonahrávek. Zákon předkládaný ministerstvem kultury do českého právního řádu zavádí evropskou směrnici z roku 2018, členské státy se k ní mají připojit do 19. září. V pondělí se návrhem zákona, který mimo jiné zavádí i povinnost pevného podílu evropských děl v nabídce služeb videoték na vyžádání, bude zabývat vláda.

Bývalý redaktor Trendu o spôsoboch Penty: Drž hubu a krok, šúchaj nohami o zem a bude pokoj. Ak sa ozveš, dostaneš cez držku

Bývalý redaktor Trendu o spôsoboch Penty: Drž hubu a krok, šúchaj nohami o zem a bude pokoj. Ak sa ozveš, dostaneš cez držku

„Žralokov z deväťdesiatych rokov si pamätám len zbežne. Nátlakové vyjednávania s hrubými krkmi poznám vlastne len z románov a filmov. Ale to, čo sa dialo v Rosume (sídlo vydavateľstva Trendu - pozn.red.) krátko po tom, ako som dostal výpoveď, mi deväťdesiatky v niečom pripomínalo.“

Zdravý olovrant je pre deti základom popoludnia

Zdravý olovrant je pre deti základom popoludnia

Deti na svoj správny vývin potrebujú rozmanitú a zdravú stravu, ktorá by mala byť rozdelená do viacerých porcií počas dňa. Hoci raňajky, obed či večera sú pre väčšinu rodín samozrejmosťou, to isté sa už nedá povedať o olovrante. Ide pritom o dôležitú súčasť jedálnička detí vo vývoji. Potvrdzuje to aj odborník na výživu MUDr. Boris Bajer, ktorý pre BILLA navrhol päť jednoduchých tipov na zdravý detský olovrant.

Walt Disney končí s jednou z najznámejších značiek

Walt Disney končí s jednou z najznámejších značiek

Americká spoločnosť Walt Disney končí so značkou 20th Century Fox, ktorá je jedným z najznámejších mien v zábavnom priemysle.

Z Trendu odchádzajú ďalší redaktori

Z Trendu odchádzajú ďalší redaktori

Odchody v redakcii Trendu pokračujú. Redakčný tím je od nástupu nového vedenia v júni minulého roka už takmer celý obmenený.

Prieskum: Česi najviac dôverujú rozhlasu, potom televízii

Prieskum: Česi najviac dôverujú rozhlasu, potom televízii

Nejdůvěryhodnějším typem média je podle Čechů rádio, kterému věří 73 procent lidí. Následuje televize s 64 procenty a tisk s důvěrou 60 procent lidí.

Vyhlásenie: Proti volebnej fraške a policajnej brutalite! Za slobodu Bieloruska!

My, príslušníci občianskej spoločnosti Slovenska, ako ľudia ktorí si ctia slobodné demokratické voľby, vyjadrujeme našu plnú podporu občiankam a občanom Bieloruska v ich protestoch proti masívnemu falšovaniu výsledkov prezidentských volieb, v ich boji za slobodu, ktorú im pred 26 rokmi ukradol človek, ktorý je dnes považovaný za jedného z posledných diktátorov v Európe.

Krajniakove ministerstvo riadi bývalý redaktor Markízy a šéfredaktor jeho webu

Krajniakove ministerstvo riadi bývalý redaktor Markízy a šéfredaktor jeho webu

Generálnym tajomníkom služobného úradu Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny je bývalý novinár Karol Zimmer. Ten na ministerstvo, na čele ktorého je Milan Krajniak zo Sme rodina, nastúpil 1. júla 2020.

Najčítanejšie