RTVS v súvislosti s úmrtím televíznej hlásateľky a teatrológa mení program

RTVS v súvislosti s úmrtím televíznej hlásateľky a teatrológa mení program

RTVS v súvislosti s úmrtím prvej internej televíznej hlásateľky Blaženy Kočtúchovej a teatrológa Jaroslava Blaha mení program.

 

 

Foto: RTVS

Na Blaženu Kočtúchovú budú môcť diváci spomínať prostredníctvom televíznych obrazoviek v stredu 24. apríla. Dvojka o 11:10 odvysiela reláciu Takí sme boli a o 14:25 program Zábavný televízny archív: Blažena Kočtúchová.

Blažena Kočtúchová bola prvou internou televíznou hlásateľkou. Svojím kultivovaným prejavom si získala uznanie a rešpekt v celej krajine. Stala sa vzorom pre ďalšie generácie televíznych hlásateliek. Prácu a osobnosť Blaženy Kočtúchovej obdivovali nielen diváci, ale i televízni profesionáli. Aj preto ju dlhé roky označovali za prvú dámu televízie, kde pôsobila 33 rokov, píše RTVS v tlačovej správe.

V utorok 23. apríla, v deň pietnej spomienky na Jaroslava Blaha, RTVS mimoriadne odvysiela na Dvojke o 16:15 reláciu Slávne operné árie, v ktorej účinkoval aj Jaroslav Blaho, jeden z najvýznamnejších slovenských teatrológov, popularizátor operného umenia, divadelný kritik, dramaturg a historik.

Foto: RTVS