RTVS v súvislosti s úmrtím Dušana Mitanu mení program Foto: RTVS

RTVS v súvislosti s úmrtím Dušana Mitanu mení program

22.05.2019 12:47 | TV | mk

V stredu vo veku 72 rokov zomrel známy spisovateľ, scenárista a dramatik Dušan Mitana.


RTVS v súvislosti s úmrtím Dušana Mitanu mení program. Jeho život a tvorbu si pripomenie v televíznom aj rozhlasovom vysielaní.

 Dnes o 22:45 pripomenie D. Mitanu na Dvojke v portréte Pútnik Dušan Mitana, zajtra predpoludním o 10:00 si na Dvojke budú môcť diváci pozrieť inscenáciu Navráťte sa k otcom svojim.

Rádio Devín ako spomienku na zosnulého slovenského spisovateľa mimoriadne uvedie Čítanie na pokračovanie s názvom Holé príbehy, od dnes do piatku 24.5. vždy o 13:30. Dnes o 15:50 si Dušana Mitanu pripomenie Rádio Devín aj prostredníctvom jeho veršov v podaní Ivana Vojteka z roku 1997 s názvom Tak už vstaň. O 17:00 rádio uvedie hodinovú reláciu autorky Jany Hevešiovej Zaznamenávanie chvíle s Dušanom Mitanom z roku 1994. Vo štvrtok 23.5. o 20:00 v rámci Literárneho RD – Poézia odvysiela Rádio Devín reprízu relácie Poetikon – Šialený mesiac z roku 1993, koncipovanú ako stretnutie Dušana Mitanu s dielami básnikov, ktoré sú mu blízke.

V nedeľu 26.5. bude Rádio Devín pokračovať v spomienke na Dušana Mitanu, o 14:00 ponúkne jeho poviedku Jastrab v autorskom spracovaní Slávky Liptákovej. Literárne RD – Próza o 15:00 bude patriť dvom jeho prózam Cesta za bratom a Môj rodný cintorín. O 21:00 v rámci Dramatického RD  – Rozhlasová hra na nedeľu uvedie rozhlasovú hru Dušana Mitanu: Nero alebo Posledný súd.

Rádio Devín pripravuje aj špeciálne vysielanie v deň poslednej rozlúčky s týmto významným spisovateľom, oznámila RTVS v tlačovej správe.

Rádio Regina Západ odvysiela dnes popoludní príspevok Spomienka na Dušana Mitanu. Poslucháči si o 13:12 budú môcť vypočuť ukážky diel D. Mitanu, ale aj o jeho tvorbe a životnej filozofii. Na spisovateľa zaspomína aj literárny vedec Igor Hochel.

pošli na vybrali.sme.sk


Rokovanie o zmene tlačového zákona koalícia odložila

1. Rokovanie o zmene tlačového zákona koalícia odložila

Koalícia dnes opäť odložila rokovania o spornej novele tlačového zákona v parlamente, podľa ktorej by politici mali znovu získať právo na bezplatné uverejnenie reakcie na články v médiách, ktoré sa týkajú ich osoby.

Slovenská sporiteľňa zlacňuje hypotéky na rekordných 0,89 %

2. Slovenská sporiteľňa zlacňuje hypotéky na rekordných 0,89 %

Horúce leto schladia rekordne nízke úroky. Najväčšia slovenská banka razantne znižuje sadzby hypoték, počas letnej akcie môžu klienti získať úver už od 0,89 % ročne. Sadzba platí pri ročnej aj trojročnej fixácii. Bývanie so Slovenskou sporiteľňou je dnes historicky najlacnejšie. Vďaka inováciám sporiteľne vám na vybavenie úveru môže stačiť len jedna návšteva pobočky.

Taliban hrozí afganským médiám, že novinári budú terčom útokov

3. Taliban hrozí afganským médiám, že novinári budú terčom útokov

Islamistické hnutie Taliban dnes varovalo afganské médiá, že ich novinári budú terčom útokov, ak neprestanú vysielať "vládnu propagandu namierenú proti povstalcom".

Slovenská a česká pobočka Microsoftu má novú hovorkyňu

4. Slovenská a česká pobočka Microsoftu má novú hovorkyňu

Novou hovorkyňou a manažérkou pre komunikáciu a spoločenskú zodpovednosť spoločnosti Microsoft v SR a ČR je od 1. júna 2019 Miroslava Aleksieva.

Vysielanie z nedeľnej demonštrácie na ČT videlo štvrť milióna ľudí (VIDEO)

5. Vysielanie z nedeľnej demonštrácie na ČT videlo štvrť milióna ľudí (VIDEO)

Vysílání z nedělní demonstrace na pražské Letné vidělo na kanále ČT 24 v průměru 245.000 diváků starších 15 let. To je 12 procent z těch, co byli v tu dobu, tedy mezi 16:30 a 20:00 hodinou, u televize. ČTK to dnes sdělila Česká televize.

Status o migrantoch pri jazere už rieši polícia ako podozrenie zo šírenia poplašnej správy

6. Status o migrantoch pri jazere už rieši polícia ako podozrenie zo šírenia poplašnej správy

Už štyri dni sa šíri správa o tom, že na Draždiaku v Petržalke sa kúpali 10 migranti v spodnom prádle, ktorí „pokukovali po našich dievčencoch.“

Za prepusteného redaktora v RTVS sa postavili jeho kolegovia

7. Za prepusteného redaktora v RTVS sa postavili jeho kolegovia

Minulý týždeň v RTVS nečakane skončil jeden z hlavných a dlhoročných redaktorov Jaroslav Barborák.

Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

8. Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

Polovica Európanov je obézna. Tento priemer, žiaľ, nevylepšujú ani Slováci. Štatistiky však ukazujú, že máme záujem zmeniť svoj životný štýl – viac sa hýbeme a čoraz viac si vyberáme aktívny spôsob trávenia letnej dovolenky.

V RTVS sú opäť čistky, dotkli sa skúseného redaktora a moderátora

9. V RTVS sú opäť čistky, dotkli sa skúseného redaktora a moderátora

V RTVS sa dnes nečakane dozvedel o svojom konci jeden z najskúsenejších redaktorov a moderátorov rozhlasového spravodajstva Jaroslav Barborák.

Som spokojný, je tu o nás postarané, naozaj, hovoria redaktori RTVS a TASR v promovideu Úradu vlády (VIDEO)

10. Som spokojný, je tu o nás postarané, naozaj, hovoria redaktori RTVS a TASR v promovideu Úradu vlády (VIDEO)

Úrad vlády zverejnil video, v ktorom traja redaktori verejnoprávnych médií chvália podmienky pre novinárov na Úrade vlády. Ukázalo sa, že Úrad vlády "nepekné veci" vystrihol.

Najčítanejšie