RTVS v súvislosti s úmrtím Dušana Mitanu mení program Foto: RTVS

RTVS v súvislosti s úmrtím Dušana Mitanu mení program

22.05.2019 12:47 | TV | mk

V stredu vo veku 72 rokov zomrel známy spisovateľ, scenárista a dramatik Dušan Mitana.


RTVS v súvislosti s úmrtím Dušana Mitanu mení program. Jeho život a tvorbu si pripomenie v televíznom aj rozhlasovom vysielaní.

 Dnes o 22:45 pripomenie D. Mitanu na Dvojke v portréte Pútnik Dušan Mitana, zajtra predpoludním o 10:00 si na Dvojke budú môcť diváci pozrieť inscenáciu Navráťte sa k otcom svojim.

Rádio Devín ako spomienku na zosnulého slovenského spisovateľa mimoriadne uvedie Čítanie na pokračovanie s názvom Holé príbehy, od dnes do piatku 24.5. vždy o 13:30. Dnes o 15:50 si Dušana Mitanu pripomenie Rádio Devín aj prostredníctvom jeho veršov v podaní Ivana Vojteka z roku 1997 s názvom Tak už vstaň. O 17:00 rádio uvedie hodinovú reláciu autorky Jany Hevešiovej Zaznamenávanie chvíle s Dušanom Mitanom z roku 1994. Vo štvrtok 23.5. o 20:00 v rámci Literárneho RD – Poézia odvysiela Rádio Devín reprízu relácie Poetikon – Šialený mesiac z roku 1993, koncipovanú ako stretnutie Dušana Mitanu s dielami básnikov, ktoré sú mu blízke.

V nedeľu 26.5. bude Rádio Devín pokračovať v spomienke na Dušana Mitanu, o 14:00 ponúkne jeho poviedku Jastrab v autorskom spracovaní Slávky Liptákovej. Literárne RD – Próza o 15:00 bude patriť dvom jeho prózam Cesta za bratom a Môj rodný cintorín. O 21:00 v rámci Dramatického RD  – Rozhlasová hra na nedeľu uvedie rozhlasovú hru Dušana Mitanu: Nero alebo Posledný súd.

Rádio Devín pripravuje aj špeciálne vysielanie v deň poslednej rozlúčky s týmto významným spisovateľom, oznámila RTVS v tlačovej správe.

Rádio Regina Západ odvysiela dnes popoludní príspevok Spomienka na Dušana Mitanu. Poslucháči si o 13:12 budú môcť vypočuť ukážky diel D. Mitanu, ale aj o jeho tvorbe a životnej filozofii. Na spisovateľa zaspomína aj literárny vedec Igor Hochel.

pošli na vybrali.sme.sk


Mobilné hry na horúce leto aj daždivé dni: Harry Potter a legendárna strieľačka Doom

1. Mobilné hry na horúce leto aj daždivé dni: Harry Potter a legendárna strieľačka Doom

Smartfóny v našich vreckách majú stále lepšie displeje, výkonnejší hardvér a silnejšie batérie. Bez veľkého preháňania sa dá povedať, že začínajú poriadne zatápať herným konzolám. 

Čínska CITIC chce možnosť podielu na kontrole Empresa Media a Médey

2. Čínska CITIC chce možnosť podielu na kontrole Empresa Media a Médey

Český Úrad pre ochranu hospodárskej súťaže (ÚOHS) posudzuje koncentrácie čínskej spoločnosti Rainbow Wisdom Investment zo skupiny CITIC a podnikateľa Jaromíra Soukupa pri kontrole spoločností Empresa Media a Médea.

Známe osobnosti bojujú za Amazonský prales, ale so zavádzajúcimi fotkami

3. Známe osobnosti bojujú za Amazonský prales, ale so zavádzajúcimi fotkami

Mnoho celebrít a politikov sa v týchto dňoch vyjadruje na sociálnych sieťach k obrovským lesným požiarom v Amazónii a vyzýva k boju za záchranu tamojšieho dažďového pralesa, označovaného za pľúca planéty.

Trend pomáha šíriť dezinformácie Číny

4. Trend pomáha šíriť dezinformácie Číny

V najnovšom vydaní týždenníka Trend vyšiel neobvyklý PR článok.

Video, ako policajt roztrhol dievčaťu slúchadlá, je kampaň (VIDEO)

5. Video, ako policajt roztrhol dievčaťu slúchadlá, je kampaň (VIDEO)

V stredu a vo štvrtok viaceré médiá a stránky na sociálnych sieťach zdieľali video, na ktorom je zaznamenený konflikt mladého dievčaťa a policajta.

S nepohodlným prokurátorom mali byť zavraždené aj jeho deti a manželka, Ďateľ sa ho snažil spochybniť

6. S nepohodlným prokurátorom mali byť zavraždené aj jeho deti a manželka, Ďateľ sa ho snažil spochybniť

S vyšetrovaním vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej vychádzajú na povrch nové obludné skutočnosti.

Bauer Media v prípade odškodného pre Havlovú zvažuje opravný prostriedok

7. Bauer Media v prípade odškodného pre Havlovú zvažuje opravný prostriedok

 Německé nakladatelství Bauer Media zvažuje, zda podá opravný prostředek proti úternímu rozhodnutí pražského vrchního soudu, který přiznal herečce Dagmar Havlové čtyři miliony korun odškodného za tvrzení, že měla milenecký poměr v době, kdy jí umíral manžel, bývalý prezident Václav Havel.

Pozor na podvody pri kúpe zahraničnej dovolenky cez internet

8. Pozor na podvody pri kúpe zahraničnej dovolenky cez internet

Finančná správa upozorňuje na podvodnú internetovú stránku, ktorá predáva zájazdy do zahraničia.

Reuters: Regulátori EÚ skúmajú plány Facebooku na digitálne menu

9. Reuters: Regulátori EÚ skúmajú plány Facebooku na digitálne menu

Protimonopolní regulátori Európskej únie sa rozhodli preskúmať plány americkej internetovej spoločnosti Facebook na vytvorenie novej digitálnej meny.

Supertajnú americkú základňu ohrozuje invázia záhadológov z facebooku

10. Supertajnú americkú základňu ohrozuje invázia záhadológov z facebooku

Kalifornský záhadológ vyzval na facebooku spriaznených Američanov, aby sa dostavili k supertajnej nevadskej vojenskej základni Area 51, ktorú podozrieva z ukrývania dôkazov o mimozemských civilizáciách. Informovala o tom agentúra Reuters.

Najčítanejšie