Pellegrini je v nemocnici, v Smere hľadajú, kto ho nahradí v kľúčových predvolebných debatách Foto: FB P. Pellegrini

Pellegrini je v nemocnici, v Smere hľadajú, kto ho nahradí v kľúčových predvolebných debatách

23.02.2020 09:45 | TV | mk

"Predseda vlády SR Peter Pellegrini bol v noci zo soboty na nedeľu hospitalizovaný v Nemocnici sv. Michala v Bratislave kvôli akútnej infekcii horných dýchacích ciest spojenej s vysokými teplotami. Vzhľadom na svoj zdravotný stav dočasne ruší všetok svoj program," informovalo v nedeľu ráno tlačové oddelenie Úradu vlády.

Pellegriniho dnes a nasledujúce dni čaká niekoľko kľúčových predvolebných debát.

V Smere zatiaľ nevedia, kto ho nahradí, povedal pre Omediach.com hovorca strany Ján Mažgút hovorca Smeru.
RTVS sa dnes - poslednú nedeľu pred voľbami - rrozhodla pozvať do štúdia relácie O 5 minút 12 predsedov všetkých súčasných parlamentných strán. Do štúdia za Smer však mal ísť Peter Pellegrini. Debatovať mal s predsedom SNS Andrejom Dankom, predsedom Most-Híd Bélom Bugárom, predsedom SaS Richardom Sulíkom, šéfom hnutia OĽaNO Igorom Matovičom a predsedom hnutia Sme rodina Borisom Kollárom. Nebude chýbať aj predseda strany Kotlebovci – ĽSNS Marian Kotleba.

Do O 5 minút 12 nepôjde ani predseda Smeru Robert Fico, pretože podľa Mažgúta, je tiež zdravotne indisponovaný. V Smere tak dve hodiny pred začiatkom relácie nevedeli, kto pôjde na poludnie do diskusie za Smer. Nakoniec do diskusie za Smer nikto nedošiel.

Odporúčame aj: Zuzana Čaputová bude mať vlastnú diskusnú reláciu (VIDEO)

Pellegrini bol vo štvrtok večer na poslednej predvolebnej diskusii v televízii JOJ, po jej skončení šiel v noci na letisko na summit do Bruselu. V sobotu ešte stihol svadbu hovorkyne Patrície Macíkovej.

Ďalšia kľúčová predvolebná diskusia s Pellegrinim je naplánovaná v utorok na Markíze. Podľa zdravotného stavu Pellegriniho sa uvidí, či do nej pôjde premiér, alebo niekto iný, povedal pre Omediach.com Mažgút. Podobne to bude aj v ďalších médiách.

Aktualizácia o vyjadrenie hovorcu Smeru: "Volebný líder strany SMER - sociálna demokracia Peter Pellegrini je od včerajšieho večera hospitalizovaný s akútnym respiračným ochorením, spojeným s vysokými teplotami. Naplno sa prejavila choroba, s ktorou premiér zápasí už niekoľko dní, ale kvôli svojim neodkladným pracovným povinnostiam, keď sa musel zúčastniť rokovania lídrov krajín v Bruseli, nemal čas na adekvátnu liečbu. Na dnešnej diskusii v RTVS ho nemôže zastúpiť ani predseda strany SMER - SD Robert Fico, ktorý je tiež zdravotne indisponovaný. Strana SMER - SD sa ospravedlňuje divákom, ktorí kvôli neočakávaným okolnostiam nebudú mať možnosť dnes sledovať volebného lídra strany. Veríme, že sa zdravotný stav Petra Pellegriniho v najbližších dňoch zlepší a posledné predvolebné diskusie už bude môcť absolvovať," napísal hovorca na poludnie.

"Dnes zverejnené informácie o zdravotnej indispozícii predsedu strany SMER - SD Roberta Fica neboli kompletné, keďže hovorca strany disponoval nepresnými informáciami. Robert Fico počas víkendu pokračoval vo svojom pracovnom programe, a to najmä s ohľadom na účasť premiéra v RTVS. Akonáhle sa dozvedel informáciu o zdravotnom stave Petra Pellegriniho, bol s ním v kontakte, svoj program však už nedokázal operatívne prispôsobiť vzniknutej situácii a zúčastniť sa namiesto predsedu vlády uvedenej diskusie. Robert Fico pokračuje vo svojom programe aj v priebehu nasledovného týždňa. Za nepresnú informáciu sa ospravedlňujem. Plánované záverečné diskusie bude strana SMER - sociálna demokracia riešiť s ohľadom na vývoj zdravotného stavu Petra Pellegriniho," doplnil popoludní hovorca.

Zaujíma vás zákulisie médií, sledujte nás aj na Facebooku.Hlavné Správy RTVS sa v čase krízy menia na teleshoping

Hlavné Správy RTVS sa v čase krízy menia na teleshoping

V čase, keď sa neustále zvyšujú počty nakazených na COVID-19, na Slovensku dochádza k odhaľovaniu korupcie za milióny, v putách končia sudcovia a ľudia veria stále viac konšpiráciám, v RTVS to vyzerá ako keby ich spravodajský tím sedel na inej planéte, niekde uprostred uhorkovej sezóny, všetci sú šťastní, zdraví, zamestnaní, v politike sa nič nedeje – jednoducho nie je čím zaplátať priestor vo večerných hlavných správach a tak sa vyrábajú trvalky - reportáže, ktorými sa pláta priestor.

Navaľného prepustili z nemocnice, zverejnil status o tom, čím prešiel a čo bude robiť (FOTO)

Navaľného prepustili z nemocnice, zverejnil status o tom, čím prešiel a čo bude robiť (FOTO)

Ruského opozičného politika Alexeja Navaľného prepustili v utorok z berlínskej nemocnice.

Aké to je byť nevidiacim a nakupovať, si vyskúšal youtuber Malý Mišo (VIDEO)

Aké to je byť nevidiacim a nakupovať, si vyskúšal youtuber Malý Mišo (VIDEO)

„Nákupný asistent“ je ucelený koncept spoločnosti BILLA, ktorý pomáha nevidiacim a slabozrakým ľuďom nakúpiť si pohodlne a bez stresu. Projekt funguje vo vybraných predajniach po celom Slovensku a v rámci verejnej zbierky „Biela pastelka 2020“ si ho vyskúšal aj youtuber Malý Mišo.

V Turecku vyšetrujú podozrivé úmrtie novinára českého pôvodu

V Turecku vyšetrujú podozrivé úmrtie novinára českého pôvodu

Turecká polícia vyšetruje úmrtie amerického novinára a filmára Andreho Vltcheka (57), ktorý zomrel v utorok ráno v Turecku počas cesty autom do Istanbulu.

Členka vedenia časopisu Charlie Hebdo musela kvôli hrozbám opustiť domov

Členka vedenia časopisu Charlie Hebdo musela kvôli hrozbám opustiť domov

Členka vedenia francúzskeho satirického časopisu Charlie Hebdo musela minulý týždeň opustiť svoj domov kvôli vyhrážkam, ktoré polícia považovala za závažné.

Michal Havran už nie je obvinený za článok: Pošlite Kuffu do cirkusu

Michal Havran už nie je obvinený za článok: Pošlite Kuffu do cirkusu

Publicista Michal Havran už nie je obvinený za článok s názvom Pošlite Kuffu do cirkusu, ktorý vyšiel v júni 2018 v denníku SME. Trestné oznámenie podala advokátska kancelária Jána Čarnogurského mladšieho.

Vydavateľ Respektu sľúbil novému nezávislému maďarskému webu 200.000 eur

Vydavateľ Respektu sľúbil novému nezávislému maďarskému webu 200.000 eur

České vydavateľstvo Economia sľúbilo vznikajúcemu nezávislému maďarskému spravodajskému webu Telex.hu dar vo výške 200.000 eur. Informovala o tom dnes agentúra Reuters.

Boris Kollár: Haščák mi dal veľmi peknú prednášku (VIDEO)

Boris Kollár: Haščák mi dal veľmi peknú prednášku (VIDEO)

Predseda Sme rodina Boris Kollár dnes zvolal tlačovú besedu, kde sa vyjadroval k piatkovému stretnutiu so spolumajiteľom Penty Jaroslavom Haščákom.

Televízne ceny Emmy sú rozdané. Medzi víťazmi je Watchmen či Succession (VIDEO)

Televízne ceny Emmy sú rozdané. Medzi víťazmi je Watchmen či Succession (VIDEO)

Tohtoročný 72. ročník amerických televíznych cien Emmy, ktorý sa kvôli pandémiu COVID-19 uskutočnil bez osobnej účasti divákov aj bez červeného koberca, ovládol americký seriál Watchmen (Strážcovia) s 11 výhrami, vrátane ceny za najlepšiu minisériu.

Zomrel autor knižnej predlohy Forresta Gumpa, bol aj novinárom (FOTO)

Zomrel autor knižnej predlohy Forresta Gumpa, bol aj novinárom (FOTO)

Vo veku 77 rokov zomrel americký spisovateľ Winston Groom, autor knižnej predlohy oceňovaného filmu Forrest Gump.

Najčítanejšie