Pellegrini je v nemocnici, v Smere hľadajú, kto ho nahradí v kľúčových predvolebných debatách Foto: FB P. Pellegrini

Pellegrini je v nemocnici, v Smere hľadajú, kto ho nahradí v kľúčových predvolebných debatách

23.02.2020 09:45 | TV | mk

"Predseda vlády SR Peter Pellegrini bol v noci zo soboty na nedeľu hospitalizovaný v Nemocnici sv. Michala v Bratislave kvôli akútnej infekcii horných dýchacích ciest spojenej s vysokými teplotami. Vzhľadom na svoj zdravotný stav dočasne ruší všetok svoj program," informovalo v nedeľu ráno tlačové oddelenie Úradu vlády.

Pellegriniho dnes a nasledujúce dni čaká niekoľko kľúčových predvolebných debát.

V Smere zatiaľ nevedia, kto ho nahradí, povedal pre Omediach.com hovorca strany Ján Mažgút hovorca Smeru.
RTVS sa dnes - poslednú nedeľu pred voľbami - rrozhodla pozvať do štúdia relácie O 5 minút 12 predsedov všetkých súčasných parlamentných strán. Do štúdia za Smer však mal ísť Peter Pellegrini. Debatovať mal s predsedom SNS Andrejom Dankom, predsedom Most-Híd Bélom Bugárom, predsedom SaS Richardom Sulíkom, šéfom hnutia OĽaNO Igorom Matovičom a predsedom hnutia Sme rodina Borisom Kollárom. Nebude chýbať aj predseda strany Kotlebovci – ĽSNS Marian Kotleba.

Do O 5 minút 12 nepôjde ani predseda Smeru Robert Fico, pretože podľa Mažgúta, je tiež zdravotne indisponovaný. V Smere tak dve hodiny pred začiatkom relácie nevedeli, kto pôjde na poludnie do diskusie za Smer. Nakoniec do diskusie za Smer nikto nedošiel.

Odporúčame aj: Zuzana Čaputová bude mať vlastnú diskusnú reláciu (VIDEO)

Pellegrini bol vo štvrtok večer na poslednej predvolebnej diskusii v televízii JOJ, po jej skončení šiel v noci na letisko na summit do Bruselu. V sobotu ešte stihol svadbu hovorkyne Patrície Macíkovej.

Ďalšia kľúčová predvolebná diskusia s Pellegrinim je naplánovaná v utorok na Markíze. Podľa zdravotného stavu Pellegriniho sa uvidí, či do nej pôjde premiér, alebo niekto iný, povedal pre Omediach.com Mažgút. Podobne to bude aj v ďalších médiách.

Aktualizácia o vyjadrenie hovorcu Smeru: "Volebný líder strany SMER - sociálna demokracia Peter Pellegrini je od včerajšieho večera hospitalizovaný s akútnym respiračným ochorením, spojeným s vysokými teplotami. Naplno sa prejavila choroba, s ktorou premiér zápasí už niekoľko dní, ale kvôli svojim neodkladným pracovným povinnostiam, keď sa musel zúčastniť rokovania lídrov krajín v Bruseli, nemal čas na adekvátnu liečbu. Na dnešnej diskusii v RTVS ho nemôže zastúpiť ani predseda strany SMER - SD Robert Fico, ktorý je tiež zdravotne indisponovaný. Strana SMER - SD sa ospravedlňuje divákom, ktorí kvôli neočakávaným okolnostiam nebudú mať možnosť dnes sledovať volebného lídra strany. Veríme, že sa zdravotný stav Petra Pellegriniho v najbližších dňoch zlepší a posledné predvolebné diskusie už bude môcť absolvovať," napísal hovorca na poludnie.

"Dnes zverejnené informácie o zdravotnej indispozícii predsedu strany SMER - SD Roberta Fica neboli kompletné, keďže hovorca strany disponoval nepresnými informáciami. Robert Fico počas víkendu pokračoval vo svojom pracovnom programe, a to najmä s ohľadom na účasť premiéra v RTVS. Akonáhle sa dozvedel informáciu o zdravotnom stave Petra Pellegriniho, bol s ním v kontakte, svoj program však už nedokázal operatívne prispôsobiť vzniknutej situácii a zúčastniť sa namiesto predsedu vlády uvedenej diskusie. Robert Fico pokračuje vo svojom programe aj v priebehu nasledovného týždňa. Za nepresnú informáciu sa ospravedlňujem. Plánované záverečné diskusie bude strana SMER - sociálna demokracia riešiť s ohľadom na vývoj zdravotného stavu Petra Pellegriniho," doplnil popoludní hovorca.

Zaujíma vás zákulisie médií, sledujte nás aj na Facebooku.Hlavné správy vystúpili zo spolku so Slobodným vysielačom a Zem a Vek

Hlavné správy vystúpili zo spolku so Slobodným vysielačom a Zem a Vek

Ešte ráno pobehoval redaktor konšpiračných Hlavných správ po úrade vlády s mikrofónom HS a ďalšieho konšpiračného webu Zem a Vek a podvečer už Hlavné správy oznámili, že v spolku s webom Tibora Rostása a ďalšími podobnými konšpiračnými webmi nechcú byť.

Mimoriadne vystúpenie Zuzany Čaputovej: Potrebujeme veriť, že obeť, ktorú teraz prinášame, má zmysel (VIDEO)

Mimoriadne vystúpenie Zuzany Čaputovej: Potrebujeme veriť, že obeť, ktorú teraz prinášame, má zmysel (VIDEO)

Prezidentka SR Zuzana Čaputová dnes vystúpila v RTVS s mimoriadnym prejavom v súvislosti s aktuálnou epidémiou.

Facebook investuje 3 milióny dolárov do nového fondu pre žurnalistiku o COVID-19

Facebook investuje 3 milióny dolárov do nového fondu pre žurnalistiku o COVID-19

Súčasná kríza spôsobená nákazou koronavírusom sa dotkla aj médií. Dnes Facebook Journalism Project a European Journalism Centre oznámili vytvorenie Európskeho podporného fondu pre žurnalistiku COVID-19, ktorý má novinárom v Európe pomôcť pokrývať dôležité správy vo chvíli, keď ich všetci najviac potrebujú.

Úrad vlády dnes zrušil akreditáciu redaktorovi Hlavných správ, ten ničil majetok ÚV (VIDEO)

Úrad vlády dnes zrušil akreditáciu redaktorovi Hlavných správ, ten ničil majetok ÚV (VIDEO)

Včera sme upozornili na to, že úrad vlády by mal zrušiť akreditáciu redaktorom webu Hlavné správy, pretože web nehľadá pravdu, ale funguje len preto, aby šíril proruské manipulácie, hoaxy a dezinformácie.

Novou hovorkyňou ministerstva vnútra je bývalá redaktorka TA3

Novou hovorkyňou ministerstva vnútra je bývalá redaktorka TA3

Minister vnútra SR Roman Mikulec má od dnes 9. apríla 2020 novú posilu v komunikačnom tíme.

Na Omediach.com máme rekord - viac ako 1,3 milióna zobrazení za mesiac

Web Omediach.com prešiel za posledný polrok výrazným nárastom.

Zuzana Čaputová požiadala RTVS o mimoriadne vystúpenie

Zuzana Čaputová požiadala RTVS o mimoriadne vystúpenie

Kancelária prezidentky SR požiadala RTVS v súvislosti s aktuálnou krízovou situáciou na Slovensku o možnosť mimoriadneho vystúpenia prezidentky SR Zuzany Čaputovej vo vysielaní RTVS.

Zakladateľ Twitteru sľúbil miliardu dolárov na boj s koronavírusom

Zakladateľ Twitteru sľúbil miliardu dolárov na boj s koronavírusom

Zakladateľ a šéf sociálnej siete Twitter Jack Dorsey sľúbil, že poskytne na boj proti koronavírusu miliardu dolárov. To predstavuje viac ako štvrtinu jeho celkového majetku. Dorsey o tom informoval na svojom twitterovom účte.

4ka prináša rýchlu wifinu na doma i na chatu

4ka prináša rýchlu wifinu na doma i na chatu

Mobilný operátor 4ka prichádza s riešením pre všetkých, ktorí v tejto dobe potrebujú dáta pre svoje fungovanie či už doma alebo napríklad na chate. K novému paušálu SLOBODA DATA si môžu zákazníci cez e-shop objednať aj modem Huawei E5573.

Je nebezpečné, keď sa nám proruské Hlavné správy prihovárajú z úradu vlády

Je nebezpečné, keď sa nám proruské Hlavné správy prihovárajú z úradu vlády

Tlačové besedy z úradu vlády sledujú denne státisíce ľudí. Počas nich hovorkyňa opakovane vyvoláva spomedzi novinárov na otázky redaktora Hlavných správ a premiér Igor Matovič bez mihnutia oka mu odpovedá. Web Hlavné správy, ktorý je jedným z najväčších šíriteľov dezinformácií, proruskej propagandy a manipulácií, tak premiér legitimizuje a dáva na úroveň bežných médií. AKTUALIZÁCIA: Úrad vlády redaktorovi Hlavných správ zrušil akreditáciu (podrobnosti pod článkom).

Najčítanejšie