Pellegrini je v nemocnici, v Smere hľadajú, kto ho nahradí v kľúčových predvolebných debatách Foto: FB P. Pellegrini

Pellegrini je v nemocnici, v Smere hľadajú, kto ho nahradí v kľúčových predvolebných debatách

23.02.2020 09:45 | TV | mk

"Predseda vlády SR Peter Pellegrini bol v noci zo soboty na nedeľu hospitalizovaný v Nemocnici sv. Michala v Bratislave kvôli akútnej infekcii horných dýchacích ciest spojenej s vysokými teplotami. Vzhľadom na svoj zdravotný stav dočasne ruší všetok svoj program," informovalo v nedeľu ráno tlačové oddelenie Úradu vlády.

Pellegriniho dnes a nasledujúce dni čaká niekoľko kľúčových predvolebných debát.

V Smere zatiaľ nevedia, kto ho nahradí, povedal pre Omediach.com hovorca strany Ján Mažgút hovorca Smeru.
RTVS sa dnes - poslednú nedeľu pred voľbami - rrozhodla pozvať do štúdia relácie O 5 minút 12 predsedov všetkých súčasných parlamentných strán. Do štúdia za Smer však mal ísť Peter Pellegrini. Debatovať mal s predsedom SNS Andrejom Dankom, predsedom Most-Híd Bélom Bugárom, predsedom SaS Richardom Sulíkom, šéfom hnutia OĽaNO Igorom Matovičom a predsedom hnutia Sme rodina Borisom Kollárom. Nebude chýbať aj predseda strany Kotlebovci – ĽSNS Marian Kotleba.

Do O 5 minút 12 nepôjde ani predseda Smeru Robert Fico, pretože podľa Mažgúta, je tiež zdravotne indisponovaný. V Smere tak dve hodiny pred začiatkom relácie nevedeli, kto pôjde na poludnie do diskusie za Smer. Nakoniec do diskusie za Smer nikto nedošiel.

Odporúčame aj: Zuzana Čaputová bude mať vlastnú diskusnú reláciu (VIDEO)

Pellegrini bol vo štvrtok večer na poslednej predvolebnej diskusii v televízii JOJ, po jej skončení šiel v noci na letisko na summit do Bruselu. V sobotu ešte stihol svadbu hovorkyne Patrície Macíkovej.

Ďalšia kľúčová predvolebná diskusia s Pellegrinim je naplánovaná v utorok na Markíze. Podľa zdravotného stavu Pellegriniho sa uvidí, či do nej pôjde premiér, alebo niekto iný, povedal pre Omediach.com Mažgút. Podobne to bude aj v ďalších médiách.

Aktualizácia o vyjadrenie hovorcu Smeru: "Volebný líder strany SMER - sociálna demokracia Peter Pellegrini je od včerajšieho večera hospitalizovaný s akútnym respiračným ochorením, spojeným s vysokými teplotami. Naplno sa prejavila choroba, s ktorou premiér zápasí už niekoľko dní, ale kvôli svojim neodkladným pracovným povinnostiam, keď sa musel zúčastniť rokovania lídrov krajín v Bruseli, nemal čas na adekvátnu liečbu. Na dnešnej diskusii v RTVS ho nemôže zastúpiť ani predseda strany SMER - SD Robert Fico, ktorý je tiež zdravotne indisponovaný. Strana SMER - SD sa ospravedlňuje divákom, ktorí kvôli neočakávaným okolnostiam nebudú mať možnosť dnes sledovať volebného lídra strany. Veríme, že sa zdravotný stav Petra Pellegriniho v najbližších dňoch zlepší a posledné predvolebné diskusie už bude môcť absolvovať," napísal hovorca na poludnie.

"Dnes zverejnené informácie o zdravotnej indispozícii predsedu strany SMER - SD Roberta Fica neboli kompletné, keďže hovorca strany disponoval nepresnými informáciami. Robert Fico počas víkendu pokračoval vo svojom pracovnom programe, a to najmä s ohľadom na účasť premiéra v RTVS. Akonáhle sa dozvedel informáciu o zdravotnom stave Petra Pellegriniho, bol s ním v kontakte, svoj program však už nedokázal operatívne prispôsobiť vzniknutej situácii a zúčastniť sa namiesto predsedu vlády uvedenej diskusie. Robert Fico pokračuje vo svojom programe aj v priebehu nasledovného týždňa. Za nepresnú informáciu sa ospravedlňujem. Plánované záverečné diskusie bude strana SMER - sociálna demokracia riešiť s ohľadom na vývoj zdravotného stavu Petra Pellegriniho," doplnil popoludní hovorca.

Zaujíma vás zákulisie médií, sledujte nás aj na Facebooku.Regionálni operátori žiadajú zopakovať výber šéfa Telekomunikačného úradu

Regionálni operátori žiadajú zopakovať výber šéfa Telekomunikačného úradu

Lokálni poskytovatelia telekomunikačných služieb na Slovensku požiadali v otvorenom liste vládu SR, aby neschválila návrh na predsedu Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb, ktorý chce na parlamentné hlasovanie predložiť ministerstvo dopravy.

Indická novinárka zverejnila svedectvo o hrôzach pandémie koronavírusu (VIDEO)

Indická novinárka zverejnila svedectvo o hrôzach pandémie koronavírusu (VIDEO)

Suzuki Ertiga Barkhy Dutt prešla za stovku dní okolo 23 tisíc kilometrov. Indická novinárka na tejto dlhej ceste zaznamenávala utrpenie svojich chudobných spoluobčanov v mestách a dedinách za pandémie spôsobenej šírením koronavírusu. Na cestu sa vydala v marci, píše agentúra AFP.

Zabudnutý na zastávke, Telekom v reklame promuje nekonečné dáta (VIDEO)

Zabudnutý na zastávke, Telekom v reklame promuje nekonečné dáta (VIDEO)

 Po spote s neposlušnou dátujúcou babičkou či závislým dedkom Telekom pokračuje v sérii humorných spotov.

Šéfredaktorom Investigatívneho centra Jána Kuciaka sa stal Lukáš Diko

Šéfredaktorom Investigatívneho centra Jána Kuciaka sa stal Lukáš Diko

 Šéfredaktorom Investigatívneho centra Jána Kuciaka (ICJK) sa od 13. júla stal Lukáš Diko, ktorý prevzal vedenie redakcie občianskeho združenia.

Skúma mysle psychopatov. A má nový prípad

Skúma mysle psychopatov. A má nový prípad

Neurologička, staršia zvláštna agentka Sayer Altairová, skúma mysle psychopatov. Po strelnom zranení je konečne zase v teréne. Do služby ju povolali, keď agent FBI vo voľnom čase pri prechádzke so psom špeciálne vycvičeným na hľadanie mŕtvol spadol do jaskyne plnej ľudských kostí...

Trump potvrdil, že USA vykonali kybernetický útok proti ruskej dezinformačnej agentúre

Trump potvrdil, že USA vykonali kybernetický útok proti ruskej dezinformačnej agentúre

Americky prezident Donald Trump prvýkrát potvrdil, že Spojené štáty v roku 2018 vykonali kybernetický útok proti ruskej Agentúre pre výskum internetu (AII).

Za hackerstvo a za klamstvá o teroristoch hrozia mužovi štyri roky väzenia

Za hackerstvo a za klamstvá o teroristoch hrozia mužovi štyri roky väzenia

Muž čelí obžalobe zo šírenia poplašnej správy spočívajúcej v tom, že v Česku zaútočia teroristi.

Chcete si požičať kolobežku, bicykel alebo zavolať si taxík cez mobilnú aplikáciu? Tieto tipy pomôžu mať peniaze v bezpečí

Chcete si požičať kolobežku, bicykel alebo zavolať si taxík cez mobilnú aplikáciu? Tieto tipy pomôžu mať peniaze v bezpečí

Objednať si odvoz, prípadne požičať si bicykel alebo kolobežku je bežné v zahraničí, ako aj na Slovensku. Tieto nové formy prepravy využívame počas dňa, ale napríklad aj na dovolenke v cudzine.

Rektor navrhol, aby vysoké školy kúpili denník Lidové noviny

Rektor navrhol, aby vysoké školy kúpili denník Lidové noviny

Rektor Českého vysokého učení technického (ČVUT) v Praze Vojtěch Petráček navrhl, aby se vysoké školy složily a koupily Lidové noviny ze skupiny Mafra, která patří Agrofertu.

Kaczyński obvinil zahraničné médiá, že sa miešajú do volieb

Kaczyński obvinil zahraničné médiá, že sa miešajú do volieb

Šéf poľskej vládnej strany Právo a spravodlivosť (PiS) Jaroslaw Kaczyński obvinil zahraničné médiá z toho, že sa pred nadchádzajúcim druhým kolom hlasovania o budúcom poľskom prezidentovi miešajú do volieb.

Najčítanejšie