Médiá pripravujú špeciálne vysielanie počas volebnej noci, prinášame prehľad (VIDEO) Ilustr: foto RTVS

Médiá pripravujú špeciálne vysielanie počas volebnej noci, prinášame prehľad (VIDEO)

29.02.2020 11:57 | TV | mk

Denníky, spravodajské weby, rádiá aj televízie sa chystajú na voľby.

Volebné miestnosti, ak sa nič neobvyklé nestane, sa zatvárajú v sobotu večer o 22:00. Všetky spravodajské médiá avizujú, že počas volebnej noci budú prezentovať priebežné výsledky z údajov Štatistického úradu. Redaktori sa budú naživo hlásiť z volebných centrál s aktuálnymi informáciami a prvými reakciami politikov.

Vzhľadom na to, že došlo k úmrtiu jednej členky volebnej komisie vo Veľkom Krtiši a vo volebnom okrsku museli prerušiť voľby, tak volebné moratórium sa presúva do 23 hodiny. To znamená, že exit poll a priebežné výsledky bude možné zverejniť až po 23 hodine.

Markíza: Volebné štúdio od 21:55 a exit poll

Priame prenos relácie Voľby 2020 - Volebná noc začína o 21:55. Moderátori Zlatica Švajdová Puškárová a Michal Kovačič v štúdiu privítajú sociológa Martina Slosiarika, politologičku Anetu Világi a reklamného a marketingového odborníka Róberta Slováka, ktorí budú počas celej volebnej noci analyzovať a komentovať priebežné výsledky.

"Bezprostredne po zatvorení volebných miestností prinesieme výsledky exkluzívneho exit pollu agentúry FOCUS, ktorý divákom naznačí, ako voľby dopadli. i," povedal Henrich Krejča, riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky TV Markíza.

Opdorúčame aj: V nedeľu už od rána začínajú povolebné televízne debaty víťazov aj porazených (VIDEO)

Jednotka - Mimoriadne správy a volebné štúdio od 21:40

Jednotka odvysiela o 12:00 a o 16:00 mimoriadne Správy RTVS. V nich sa pozrie do volebných miestností a naživo prihlási sa aj zo Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán a zo Štatistického úradu SR.

Volebná noc na Jednotke začína o 21:40. Moderovať ju budú Marta Jančkárová, Marek Makara a Ľubomír Bajaník. V úvode predstavia výsledky exit pollu, ktorý exkluzívne pre RTVS pripraví MEDIAN SK. Komentovať ich bude analytik výskumnej agentúry Michal Mislovič. Moderátori budú diskutovať s politológmi Jozefom Lenčom a Miroslavom Řádekom.

 TA3 Volebné štúdio s Moravcom od 21:50

Od 21.50 začne TA3 vysielať špeciálne Volebné štúdio TA3. Moderátori Peter Bielik, Rastislav Iliev a Hana Džurná budú spolu so svojimi hosťami Václavom Hříchom z Agentúry AKO a Václavom Moravcom z ČT prinášať a komentovať priebežné volebné výsledky.

ČT24: Naživo zo Slovenska

Volebnú noc zo slovenských volieb bude aj tento rok pripravovať spravodajská ČT24. Vysielať ju bude zo Slovenska od 21:53, moderátorom bude Michal Kubal.

Rádio Slovensko

Po 22:00 sa prihlási moderátor Juraj Jedinák s hosťami, s ktorými rozoberie nielen výsledky exit pollu, ale i priebežné výsledky. Mimoriadne volebné vysielanie bude pokračovať v noci zo soboty na nedeľu prostredníctvom krátkych správ


Expres s Mesežnikovom a Radičovou

Počas volebnej noci hneď po 22:00 prinesie s televíziou Markíza výsledky exit pollu, ktorý pre Markízu pripraví agentúra Focus.

Expres následne odštartuje Volebnú noc s Braňom Závodským. Spolu s hosťami, ktorými budú politológ Grigorij Mesežnikov a sociologička Iveta Radičová, bude spravodajský team sledovať priebežné výsledky volieb až do spočítania všetkých hlasov.

Spravodajské portály SME, Denník N, Aktuality, tvnoviny.sk, Pravda chystajú online spravodajstvo z volebnej noci.


SME: Volebná noc od 22:00 so Zuzanou Kovačič Hanzelovou

Volebná noc denníka SME vysielaná zo SatoriStage začína o 22:00. Hosťami Zuzany Kovačič Hanzelovej budú Beata Balogová, Pavol Baboš, Erik Láštic, Simona Bubánová, Samo Marec a Michal Havran.
Online budú na sme.sk pribúdať správy, grafy, fotografie aj videá priebežne až do zverejnenia oficiálnych výsledkov.


Denník N: Volebné štúdio od 21:00 so Šimečkom a Vašečkom

V sobotu od 21:00 sa na stránke Denníka N začína diskusia o parlamentných voľbách. Moderovať ju bude Monika Tódová a jej hosťami počas celej noci budú Martin M. Šimečka a Michal Vašečka. Vysielať ju budú naživo na Facebooku Denníka N.

Foto: Denník N

Denník N bude mať tradične živé vstupy z volebných štábov, predbežné výsledky, grafy, mapy, analýzy.


Pravda: Volebné štúdio so Zuzanou Martinákovou

Volebné štúdio na Pravde začína od 21:45. Volebnú kampaň a jej priebeh budú komentovať Zuzana Martináková a jej hostia, politológ Juraj Marušiak a komentátor denníka Pravda Marián Repa. Okrem toho Pravda prinesie tiež živé vstupy z volebných štábov. "V štúdiu skončíme nad ránom, podľa výsledku spočítaných hlasov," píše Pravda.

Foto: Pravda

 

Volebná noc HNtelevízie

Živé štúdio HNtelevízie sa začína v sobotu 29.2 o 21:45.
Hlavnou moderátorkou celého večera je Romana Hlavanda , s ktorou na tému Voľby 2020 budú diskutovať viacerí zaujímaví hostia.


Aj Aktuality.sk pripravujú volebné štúdio. Po zatvorení volebných miestností prinesie výsledky exit pollu, reakcie politikov z volebných centrál i rozhovory so zaujímavými hosťami.Za hackerstvo a za klamstvá o teroristoch hrozia mužovi štyri roky väzenia

Za hackerstvo a za klamstvá o teroristoch hrozia mužovi štyri roky väzenia

Muž čelí obžalobe zo šírenia poplašnej správy spočívajúcej v tom, že v Česku zaútočia teroristi.

Chcete si požičať kolobežku, bicykel alebo zavolať si taxík cez mobilnú aplikáciu? Tieto tipy pomôžu mať peniaze v bezpečí

Chcete si požičať kolobežku, bicykel alebo zavolať si taxík cez mobilnú aplikáciu? Tieto tipy pomôžu mať peniaze v bezpečí

Objednať si odvoz, prípadne požičať si bicykel alebo kolobežku je bežné v zahraničí, ako aj na Slovensku. Tieto nové formy prepravy využívame počas dňa, ale napríklad aj na dovolenke v cudzine.

Rektor navrhol, aby vysoké školy kúpili denník Lidové noviny

Rektor navrhol, aby vysoké školy kúpili denník Lidové noviny

Rektor Českého vysokého učení technického (ČVUT) v Praze Vojtěch Petráček navrhl, aby se vysoké školy složily a koupily Lidové noviny ze skupiny Mafra, která patří Agrofertu.

Kaczyński obvinil zahraničné médiá, že sa miešajú do volieb

Kaczyński obvinil zahraničné médiá, že sa miešajú do volieb

Šéf poľskej vládnej strany Právo a spravodlivosť (PiS) Jaroslaw Kaczyński obvinil zahraničné médiá z toho, že sa pred nadchádzajúcim druhým kolom hlasovania o budúcom poľskom prezidentovi miešajú do volieb.

Škoda Auto Slovensko má nového šéfa marketingu

Škoda Auto Slovensko má nového šéfa marketingu

Od júla 2020 nastáva zmena v top manažmente spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Domček deduška Večerníčka zrekonštruujú a premiestnia (VIDEO)

Domček deduška Večerníčka zrekonštruujú a premiestnia (VIDEO)

Očakávaná obnova a rekonštrukcia národnej kultúrnej pamiatky známeho domčeka deduška Večerníčka sa začala 6. júla 2020.

O2 poľudštilo svoju zákaznícku linku. Od prvého momentu sa s vami bude rozprávať zamestnanec linky a nie automat (VIDEO)

O2 poľudštilo svoju zákaznícku linku. Od prvého momentu sa s vami bude rozprávať zamestnanec linky a nie automat (VIDEO)

O2 sa rozhodlo radikálne zmeniť zážitok, s akým sa zákazník najčastejšie stretáva pri volaní na zákaznícke linky. Preto v týchto dňoch pristúpilo k vypnutiu prednahratých hlášok, ktoré slúžili na navigovanie zákazníka a prináša priame spojenie so zamestnancom zákazníckej linky  už od začiatku hovoru. Zákazník tak po novom nebude musieť počúvať vopred nahraté dlhé zoznamy možností ani zadávať žiadne čísla v menu, ale hneď po vytočení čísla 949 je privítaný a spojený s najbližším voľným asistentom.

Začal proces, v ktorom herec Depp žaluje bulvárny denník

Začal proces, v ktorom herec Depp žaluje bulvárny denník

S čiernou šatkou zakrývajúcou ústa a nos dnes prišiel na súd v Londýne hrdina Pirátov z Karibiku a hollywoodsky herec Johnny Depp.

VÚB banka má novú kampaň s Petrou Polnišovou aj Evou Večerovou (VIDEO)

VÚB banka má novú kampaň s Petrou Polnišovou aj Evou Večerovou (VIDEO)

VÚB banka začiatkom júla spustila novú kampaň s názvom „Čo je v rodine to sa počíta“, ktorá sa odohráva v prostredí rodiny a susedov.

EÚ musí bojovať s nenávisťou na internete spoločne, povedala podpredsedníčka EK

EÚ musí bojovať s nenávisťou na internete spoločne, povedala podpredsedníčka EK

Európska únia potrebuje záväzné spoločné pravidlá, ktoré by prinútili internetové sociálne siete aktívne bojovať proti nenávistným prejavom a zároveň rešpektovať slobodu prejavu.

Najčítanejšie