Médiá pripravujú špeciálne vysielanie počas volebnej noci, prinášame prehľad (VIDEO) Ilustr: foto RTVS

Médiá pripravujú špeciálne vysielanie počas volebnej noci, prinášame prehľad (VIDEO)

29.02.2020 11:57 | TV | mk

Denníky, spravodajské weby, rádiá aj televízie sa chystajú na voľby.

Volebné miestnosti, ak sa nič neobvyklé nestane, sa zatvárajú v sobotu večer o 22:00. Všetky spravodajské médiá avizujú, že počas volebnej noci budú prezentovať priebežné výsledky z údajov Štatistického úradu. Redaktori sa budú naživo hlásiť z volebných centrál s aktuálnymi informáciami a prvými reakciami politikov.

Vzhľadom na to, že došlo k úmrtiu jednej členky volebnej komisie vo Veľkom Krtiši a vo volebnom okrsku museli prerušiť voľby, tak volebné moratórium sa presúva do 23 hodiny. To znamená, že exit poll a priebežné výsledky bude možné zverejniť až po 23 hodine.

Markíza: Volebné štúdio od 21:55 a exit poll

Priame prenos relácie Voľby 2020 - Volebná noc začína o 21:55. Moderátori Zlatica Švajdová Puškárová a Michal Kovačič v štúdiu privítajú sociológa Martina Slosiarika, politologičku Anetu Világi a reklamného a marketingového odborníka Róberta Slováka, ktorí budú počas celej volebnej noci analyzovať a komentovať priebežné výsledky.

"Bezprostredne po zatvorení volebných miestností prinesieme výsledky exkluzívneho exit pollu agentúry FOCUS, ktorý divákom naznačí, ako voľby dopadli. i," povedal Henrich Krejča, riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky TV Markíza.

Opdorúčame aj: V nedeľu už od rána začínajú povolebné televízne debaty víťazov aj porazených (VIDEO)

Jednotka - Mimoriadne správy a volebné štúdio od 21:40

Jednotka odvysiela o 12:00 a o 16:00 mimoriadne Správy RTVS. V nich sa pozrie do volebných miestností a naživo prihlási sa aj zo Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán a zo Štatistického úradu SR.

Volebná noc na Jednotke začína o 21:40. Moderovať ju budú Marta Jančkárová, Marek Makara a Ľubomír Bajaník. V úvode predstavia výsledky exit pollu, ktorý exkluzívne pre RTVS pripraví MEDIAN SK. Komentovať ich bude analytik výskumnej agentúry Michal Mislovič. Moderátori budú diskutovať s politológmi Jozefom Lenčom a Miroslavom Řádekom.

 TA3 Volebné štúdio s Moravcom od 21:50

Od 21.50 začne TA3 vysielať špeciálne Volebné štúdio TA3. Moderátori Peter Bielik, Rastislav Iliev a Hana Džurná budú spolu so svojimi hosťami Václavom Hříchom z Agentúry AKO a Václavom Moravcom z ČT prinášať a komentovať priebežné volebné výsledky.

ČT24: Naživo zo Slovenska

Volebnú noc zo slovenských volieb bude aj tento rok pripravovať spravodajská ČT24. Vysielať ju bude zo Slovenska od 21:53, moderátorom bude Michal Kubal.

Rádio Slovensko

Po 22:00 sa prihlási moderátor Juraj Jedinák s hosťami, s ktorými rozoberie nielen výsledky exit pollu, ale i priebežné výsledky. Mimoriadne volebné vysielanie bude pokračovať v noci zo soboty na nedeľu prostredníctvom krátkych správ


Expres s Mesežnikovom a Radičovou

Počas volebnej noci hneď po 22:00 prinesie s televíziou Markíza výsledky exit pollu, ktorý pre Markízu pripraví agentúra Focus.

Expres následne odštartuje Volebnú noc s Braňom Závodským. Spolu s hosťami, ktorými budú politológ Grigorij Mesežnikov a sociologička Iveta Radičová, bude spravodajský team sledovať priebežné výsledky volieb až do spočítania všetkých hlasov.

Spravodajské portály SME, Denník N, Aktuality, tvnoviny.sk, Pravda chystajú online spravodajstvo z volebnej noci.


SME: Volebná noc od 22:00 so Zuzanou Kovačič Hanzelovou

Volebná noc denníka SME vysielaná zo SatoriStage začína o 22:00. Hosťami Zuzany Kovačič Hanzelovej budú Beata Balogová, Pavol Baboš, Erik Láštic, Simona Bubánová, Samo Marec a Michal Havran.
Online budú na sme.sk pribúdať správy, grafy, fotografie aj videá priebežne až do zverejnenia oficiálnych výsledkov.


Denník N: Volebné štúdio od 21:00 so Šimečkom a Vašečkom

V sobotu od 21:00 sa na stránke Denníka N začína diskusia o parlamentných voľbách. Moderovať ju bude Monika Tódová a jej hosťami počas celej noci budú Martin M. Šimečka a Michal Vašečka. Vysielať ju budú naživo na Facebooku Denníka N.

Foto: Denník N

Denník N bude mať tradične živé vstupy z volebných štábov, predbežné výsledky, grafy, mapy, analýzy.


Pravda: Volebné štúdio so Zuzanou Martinákovou

Volebné štúdio na Pravde začína od 21:45. Volebnú kampaň a jej priebeh budú komentovať Zuzana Martináková a jej hostia, politológ Juraj Marušiak a komentátor denníka Pravda Marián Repa. Okrem toho Pravda prinesie tiež živé vstupy z volebných štábov. "V štúdiu skončíme nad ránom, podľa výsledku spočítaných hlasov," píše Pravda.

Foto: Pravda

 

Volebná noc HNtelevízie

Živé štúdio HNtelevízie sa začína v sobotu 29.2 o 21:45.
Hlavnou moderátorkou celého večera je Romana Hlavanda , s ktorou na tému Voľby 2020 budú diskutovať viacerí zaujímaví hostia.


Aj Aktuality.sk pripravujú volebné štúdio. Po zatvorení volebných miestností prinesie výsledky exit pollu, reakcie politikov z volebných centrál i rozhovory so zaujímavými hosťami.EÚ ponúka obciam možnosť získať verejné Wi-Fi zadarmo

EÚ ponúka obciam možnosť získať verejné Wi-Fi zadarmo

V stredu 3. júna komisia vyhlási štvrtú výzvu na predkladanie žiadostí do iniciatívy WiFi4EU.

Minister školstva sa na Markíze stretne zoči-voči riaditeľom škôl (VIDEO)

Minister školstva sa na Markíze stretne zoči-voči riaditeľom škôl (VIDEO)

Dnes večer, v utorok 2. júna, televízia Markíza sa bude v mimoriadnej relácii venovať návratu detí do škôl.

Slovenská sporiteľňa otvorila svoju prvú bezhotovostnú pobočku (FOTO)

Slovenská sporiteľňa otvorila svoju prvú bezhotovostnú pobočku (FOTO)

V turbulentnom období pandémie koronavírusu sa Slovenská sporiteľňa rozhodla otvoriť svoju prvú bezhotovostnú pobočku s modernou samoobslužnou zónou, ktorá bude klientom k dispozícií 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Slovak Telekom, Digi Slovakia a T-Mobile rozširujú svoje partnerstvo s Discovery Inc. Bude aj Eurosport 4K

Slovak Telekom, Digi Slovakia a T-Mobile rozširujú svoje partnerstvo s Discovery Inc. Bude aj Eurosport 4K

Slovak Telekom, Digi Slovakia a T-Mobile Czech Republic, nadviazali strategické partnerstvo so spoločnosťou Discovery, vďaka ktorému operátori ponúknu divákom okrem prémiového obsahu dostupného na kanáloch Eurosport 1, Eurosport 2, Discovery Channel, TLC, Travel Channel, Animal Planet, Fine Living, Investigation Discovery, Discovery Science a Discovery Turbo Extra taktiež špeciálny vzdelávací obsah dostupný cez VOD služby a Eurosport 4K.

Slovenské domácnosti si preladili

Slovenské domácnosti si preladili

Po viac ako 7 mesiacoch prác a viac ako roku informovania verejnosti, si slovenské domácnosti preladili svoje televízne prijímače. Proces uvoľňovania 700 MHz frekvencií, využívaných pre šírenie televízneho signálu cez anténu, je ukončený.

Orange Slovensko má nového šéfa strategického oddelenia

Orange Slovensko má nového šéfa strategického oddelenia

Strategické oddelenie Orange Slovensko má nového šéfa. Od 1. júna pozíciu Senior manažéra zodpovedného za strategické oddelenie zastáva Martin Mosný.

Hoax o dodávke unášajúcej deti sa šíri už 20 rokov, aká je pravda? (VIDEO)

Hoax o dodávke unášajúcej deti sa šíri už 20 rokov, aká je pravda? (VIDEO)

Jedna z najčastejších „zaručených správ“, ktorá sa v pravidelných intervaloch šíri nielen na sociálnych sieťach, je, že okolo škôl sa pohybuje podozrivá dodávka, ktorá striehne a unáša deti alebo sa ich pokúša uniesť.

Koronavírus prevetral ľuďom finančné rezervy. Tieto tipy pomôžu reštartovať hospodárenie s peniazmi

Koronavírus prevetral ľuďom finančné rezervy. Tieto tipy pomôžu reštartovať hospodárenie s peniazmi

Pandémia koronavírusu donútila mnohých Slovákov siahnuť po finančných rezervách. Na horšie časy však podľa štatistík* nemyslia štyria z desiatich ľudí, a tak naštartovať ich fungovanie môže byť o čosi náročnejšie. Kedy si začať vytvárať úspory do rezervy, ako správne postupovať a hlavne ako vytrvať? Pozreli sme sa aj na to, ako sa psychicky vyrovnať so zhoršenou finančnou situáciou.

Z vydavateľstva KOŠICE:DNES odchádza generálna riaditeľka

Z vydavateľstva KOŠICE:DNES odchádza generálna riaditeľka

Alexandra Mihók-Kvietková odchádza z pozície generálnej riaditeľky mediálneho domu KOŠICE:DNES. Vo vedení firmy zostávajú šéfredaktor Dušan Karolyi a obchodný riaditeľ Marko Duditš.

Digitálnou agentúrou značky ŠKODA na Slovensku bude aj naďalej agentúra Socialists

Digitálnou agentúrou značky ŠKODA na Slovensku bude aj naďalej agentúra Socialists

V tendri na digitálnu agentúru, ktorá sa bude starať o obraz značky ŠKODA na sociálnych sieťach, vyhrala agentúra Socialists.

Najčítanejšie