V nedeľu už od rána začínajú povolebné televízne debaty víťazov (VIDEO) Foto: RTVS

V nedeľu už od rána začínajú povolebné televízne debaty víťazov (VIDEO)

29.02.2020 21:29 | TV | mk

Po sobotňajších voľbách v nedeľu skoro ráno bude známe, kto je v parlamentných voľbách v roku 2020 víťaz a kto porazený. Začínajú sa diskusie a pokračujú mimoriadne volebné relácie.

Expres

Pravdepodobne prvý diskusnú reláciu s víťazmi prinesie Rádio Expres. Debata s Braňom Závodským začne už o 8:00 ráno a potrvá do 10:00. Expres do nej pozve politikov víťazných strán, ktoré sa dostanú do parlamentu.

Markíza

Špeciálne volebné vysielanie na Markíza začne o 09:55 reláciou Voľby 2020 – Víťazi volieb s moderátormi Zlaticou Švajdovou Puškárovou a Michalom Kovačičom. Mala by to byť prvá televízna povolebná diskusia so všetkými víťazmi volieb, teda predstaviteľmi politických subjektov, ktoré sa dostali do parlamentu.

O 13:00 odvysiela Markíza diskusnú reláciu Na telo, v ktorej moderátor Michal Kovačič privíta zástupcov politických subjektov, ktoré neuspeli v súboji o parlament. Voľby zhodnotia aj komentátori Martin M. Šimečka, Martin Hanus a netradične sa v tejto úlohe divákom predstaví aj bývalý slovenský premiér Mikuláš Dzurinda.

 

Odporúčame aj: Médiá pripravujú špeciálne vysielanie počas volebnej noci, prinášame prehľad (VIDEO)

Jednotka

V nedeľu 1. marca odvysiela Jednotka od 9:00 trojhodinové volebné štúdio s moderátormi Viliamom Stankayom a Miroslavom Frindtom.

Analyzovať výsledky volieb budú politológ Branislav Dolný a Michal Mislovič. Redaktori spravodajstva prinesú ohlasy politických subjektov z volebných centrál. RTVS tiež sprostredkuje reakcie Michala Kaliňáka za ZMOS, Moniky Uhlerovej za KOZ, Tomáša Malinského za AZZZ, Martina Vlachynského za INESS a do štúdia príde analytik slovenského ústavnoprávneho diania Kamil Baraník z Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.

Do diskusnej relácie O 5 minút 12 s Martou Jančkárovou, Marekom Makarom a Ľubomírom Bajaníkom RTVS pozvala lídrov všetkých politických subjektov, ktoré sa prebojovali do parlamentu. Ich vyjadrenia o povolebnom usporiadaní budú ku koncu relácie analyzovať politológovia Jozef Lenč a Miroslav Řádek.

Slovenský rozhlas

Od 8:00 do 10:00 pripravilo Rádio Slovensko mimoriadne štúdio s moderátorkou Karolínou Lacovou. Diskusnú reláciu O 5 minút 12 bude Rádio Slovensko vysielať paralelne s televíznou Jednotkou.

JOJ

JOJ v nedeľu odvysiela mimoriadne vysielanie relácie Na hrane. Od 9:25 hod. sa moderátor Michal Magušin bude politikov a politologičky Anety Világy v štúdiu pýtať na výsledky volieb, ich hodnotenie, možnosti povolebnej spolupráce. Vráti sa aj k atmosfére z nočných centrál a kľúčovým informáciám z volieb.

TA3

V nedeľu začne TA3 s vysielaním už od 06.00 hod. S hosťami budeme hodnotiť výsledky volieb a v štúdiu postupne privítame lídrov relevantných politických strán. Od 8:00 bude prinášať rozhovory s lídrami relevantných strán; hodnotiť voľby bude sociológ Václav Hřích.
Televízia TA3 prinesie naživo aj tlačovú besedu Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán.4 typy dátožrútov a 4 tipy na dokonalý smartfón pre každého z nich

4 typy dátožrútov a 4 tipy na dokonalý smartfón pre každého z nich

V obchodoch je toľko špičkových smartfónov, ktoré dnes dokážu viac, než akýkoľvek starší notebook! Nie každý však musí vo vrecku nosiť mobil za vyše 1 000 eur. Niekto používa mobil len zriedka, iní sa od neho neodlepí po celý deň. 

Celebrity ohlásili pauzu od Instagramu na protest proti Facebooku

Celebrity ohlásili pauzu od Instagramu na protest proti Facebooku

Niektoré americké a britské celebrity sa na celý deň odmlčali na platformách prevádzkovaných spoločnosťou Facebook, aby tak upozornili na problémy sociálnych sietí s nenávistnými prejavmi a dezinformáciami.

Poslankyňa Tabak sa síce za kontroverznú fotku ospravedlnila, no šíri ju ďalej (FOTO)

Poslankyňa Tabak sa síce za kontroverznú fotku ospravedlnila, no šíri ju ďalej (FOTO)

Aj poslankyňa Romana Tabak sa rozhodla pripomenúť deň obetí holokaustu, no dosť nešťastným spôsobom.

ČT se nemusí ospravedlniť Agrofertu za reportáže

ČT se nemusí ospravedlniť Agrofertu za reportáže

Česká televize (ČT) se nemusí omlouvat koncernu Agrofert za to, že ho ve dvou reportážích spojila s odvoláním ředitele příbramského finančního úřadu. Pražský městský soud dnes zamítl žalobu, ve které společnost tvrdila, že reportáže poškodily její pověst.

Úrad verejného zdravotníctva má nového šéfa komunikácie

Úrad verejného zdravotníctva má nového šéfa komunikácie

Úrad verejného zdravotníctva má nového riaditeľa sekcie komunikácie a medzinárodných vzťahov.

Čínska firma zhromažďovala dáta o prominentoch zo západu, dokonca aj o ich deťoch

Čínska firma zhromažďovala dáta o prominentoch zo západu, dokonca aj o ich deťoch

Čínska firma Zhenhua Data Technology, ktorá sa na svojom už vypnutom webe označovala za pioniera vo využívaní dát pre hybridné vojnu, vplyvných ľudoch zo západu, ktorý z čínskej firmy unikol.

Zomrel herec Martin Horňák (VIDEO)

Zomrel herec Martin Horňák (VIDEO)

V piatok 11. septembra zomrel vo veku 68 rokov herec Martin Horňák.

Otvorený list hygienikom týkajúci sa nových pandemických opatrení

Otvorený list hygienikom týkajúci sa nových pandemických opatrení

Poslanci a právnici posielajú hygienikom otvorený list k opatreniam, týkajúcim sa kultúrnych, športových a ďalších podujatí.

Zlatého leva si z Benátok odváža film Nomadland (VIDEO)

Zlatého leva si z Benátok odváža film Nomadland (VIDEO)

Zlatého leva na 77. filmovom festivale v Benátkach dnes získal film Nomadland (Krajina nomádov) americkej režisérky čínskeho pôvodu Chloé Zhao.

Kde je ten, čo mi zavraždil brata?!

Kde je ten, čo mi zavraždil brata?!

Dlhá cesta nadol je nezvyčajný román napísaný vo veršoch. A hoci to môže mnohých odradiť, počkajte chvíľu.

Najčítanejšie