Formula 1 je späť a vďaka SWANu vám neuniknú jediné preteky zo sezóny 2020 (VIDEO) Foto: Swan

Formula 1 je späť a vďaka SWANu vám neuniknú jediné preteky zo sezóny 2020 (VIDEO)

05.03.2020 13:15 | TV | Komerčný článok

Už v marci štartuje ďalší ročník kráľovnej motoršportu. 17. a 31. marca čakajú fanúšikov Formuly 1 prvé preteky v Austrálskom Melbourne a nočné preteky na okruhu v Bahrajne.

 

Vzhľadom na to, že celú sezónu 2020 bude opäť možné sledovať aj na kanáloch Sport 1 a Sport 2 so slovenským alebo českým komentárom, SWAN sa rozhodol vyjsť v ústrety všetkým fanúšikom Ferrari, Mercedesu, McLarenu a ďalších tradičných tímov.

Počas celého marca budú kanály Sport1 a Sport2 dostupné v rámci digitálnej TV od SWANu úplne zadarmo.

Celý športový svet bude s napätím očakávať, či sa Ferrari alebo Honde konečne podarí vyzvať dominantný Mercedes a zabrániť Lewisovi Hamiltonovi v zisku už siedmeho titulu Majstra sveta. Vyrovnal by tak rekord legendárneho Michaela Schumachera.  

Poriadne sa namotajte ešte pred štartom sezóny!

Absolútnu chuťovku si však pripravil aj Netflix. 28. februára mala premiéru druhá sezóna dokumentárnej série Formula 1: Drive to survive.

Tá ponúka spätný pohľad na udalosti a príbehy z vlaňajšej sezóny 2019, no robí to tak skvele, že dokáže zaujať nielen zarytého fanúšika, ale aj ľudí, ktorí o F1 nikdy v živote nepočuli. Štáb Netflixu mal totiž počas roka plný prístup ku všetkým tímom a už len trailer dáva tušiť, že sa máme na čo tešiť!

Znova nebudú chýbať úprimné vyjadrenia ľudí zo zákulisia, epické zábery a špičkový soundtrack tvorený hlavne zvukom motorov.

Netflix má ale v zálohe aj oceňovanú drámu Rush (Rivali), ktorá je filmovým spracovaním rivality medzi Nikim Laudom a Jamesom Huntom zo sezóny, kedy Rakúšan takmer uhorel po nehode na Nürburgringu. Dostupná je v českom dabingu.

Fanúšikovia ostatných športov by zas na tejto streamovacej službe nemali minúť príbeh československého basketbalového tímu utláčaného totalitným režimom Golden String (Zlatý podraz), Friday Night Lights z prostredia amerického futbalu, ani Oscarový dokument Icarus o tienistých stránkach dopingu a podvádzania počas olympijských hier.RTVS naživo odvysiela druhý pokus letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

RTVS naživo odvysiela druhý pokus letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

Let historicky prvej vesmírnej lode súkromnej výroby v stredu 27. mája pre nepriaznivé počasie nevyšiel. Druhý pokus je naplánovaný na dnes, sobotu 30. mája.

Nora Gubková bude vo vedení rozhlasového spravodajstva

Nora Gubková bude vo vedení rozhlasového spravodajstva

Bývalá dlhoročná hovorkyňa Nora Gubková len pred pár dňami nastúpila do RTVS ako editorka a už mieri medzi šéfov spravodajstva.

Rezník zosadil vedenie televízneho spravodajstva RTVS

Rezník zosadil vedenie televízneho spravodajstva RTVS

V RTVS v televíznej časti spravodajstva a publicistiky to posledné dni vrie. Medzi členmi vedenia spravodajstva sú nezhody. Až také, že ich riešila Rada RTVS.

Abstinujúci gambler prehovoril o svojej závislosti

Abstinujúci gambler prehovoril o svojej závislosti

„Nevenujem majiteľom ani prevádzkovateľom stávkových kancelárií.“ Píše v úvode knihy Gambler samotný autor. Aj on

Markíza bude mať špeciálny večer - Spolu pre Slovensko (VIDEO)

Markíza bude mať špeciálny večer - Spolu pre Slovensko (VIDEO)

Televízia Markíza odvysiela v nedeľu, 7. júna 2020, so začiatkom o 20:30 charitatívny večer s názvom Spolu pre Slovensko. V spolupráci so Slovenskou sporiteľňou prinesie na obrazovky program, v rámci ktorého sa známe osobnosti predstavia spoločne s hrdinami z prvej línie v boji s COVID-19.

Moderátorka BBC skončila potom, čo premiéra kritizovala za poradcu

Moderátorka BBC skončila potom, čo premiéra kritizovala za poradcu

Moderátorka britskej vysielacej spoločnosti BBC dočasne skončila s účinkovaním vo svojej relácii potom, čo sa kriticky vyjadrila k súčasnej afére premiérovho poradcu Dominika Cummingsa.

Riaditeľ ČT: Časti poslancov vyhovuje stupňujúci sa tlak na ČT

Riaditeľ ČT: Časti poslancov vyhovuje stupňujúci sa tlak na ČT

 

Generálního ředitele České televize (ČT) Petra Dvořáka výsledek dnešní volby do Rady ČT nepřekvapil. Část poslanců se podle něj dlouhodobě netají tím, že jim vyhovuje, když se tlak na ČT a její nezávislost stupňuje. Dvořák to uvedl ve stanovisku zveřejněném na twitteru České televize. Sněmovna zvolila do Rady ČT ekonomku Hanu Lipovskou, novináře Pavla Matochu a moderátora Lubomíra Veselého známého pod jménem Luboš Xaver Veselý.

"Výsledek volby pro mě není překvapivý. Část poslanců se dlouhodobě netají tím, že jí vyhovuje stav, kdy se tlak na Českou televizi a její nezávislost stupňuje, k čemuž má možná směřovat i personální obměna Rady ČT," uvedl Dvořák.

O této skutečnosti podle něj svědčil nedávný dopis předsedy sněmovního volebního výboru Stanislava Berkovce (ANO) o kandidátech do rady. Berkovec v e-mailu u kandidátů například analyzoval, zda případné zvolení vzbudí protesty médií a zda by mohli v radě zastupovat zájmy generálního ředitele.

"Nemohu tak nyní jako ředitel televize, kterou Rada ČT kontroluje, vyslovit nic jiného než víru v to, že přístup všech jejích členů k České televizi bude konstruktivní, objektivní a bude respektovat zákon a Kodex ČT," dodal Dvořák.

Většina opozice výsledek volby kritizuje. ODS jej považuje za ohrožení svobody a nezávislosti fungování veřejnoprávního média. Podle předsedy Pirátů Ivana Bartoše je volba výsledkem nedůstojného politického handlu. Místopředseda hnutí STAN Petr Gazdík považuje volbu za alarmující a za ohrožení nezávislosti jednoho ze stěžejních pilířů demokracie. TOP 09 hovořila o černém dni pro svobodu českého mediálního prostředí a ČT jako takovou. Rozčarování dal najevo i poslanec koaliční ČSSD Roman Sklenák.

Rada ČT je orgán, jehož prostřednictvím veřejnost uplatňuje své právo kontroly tohoto veřejnoprávního média. Do působnosti rady náleží například jmenování a odvolání generálního ředitele a schvalování rozpočtu.

Online účet zadarmo cez Georgea propaguje známy herec (VIDEO)

Online účet zadarmo cez Georgea propaguje známy herec (VIDEO)

Slovenská sporiteľňa prichádza s novou kampaň, ktorou tvárou je herec Marián Mitáš.

4ka naďalej rozširuje svoje pokrytie, jej signál pribudol vo vyše troch desiatkach miest a obcí

4ka naďalej rozširuje svoje pokrytie, jej signál pribudol vo vyše troch desiatkach miest a obcí

Mobilný operátor 4ka má opäť dobré správy pre svojich klientov. V týchto týždňoch zvýšil svoje pokrytie na 80% populácie, pre ktorých je odteraz k dispozícii najmodernejšia LTE sieť.

RTVS odvysiela priamy prenos letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

RTVS odvysiela priamy prenos letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

Na stredu 27. mája je naplánovaný štart misie Demo-2 do vesmíru. Od roku 2011, čo bol ukončený program letu raketoplánov do vesmíru, je to prvýkrát čo poletí americká posádka do vesmíru z americkej pôdy na americkom zariadení, ale aj prvýkrát, čo ľudí do vesmíru dopraví súkromná spoločnosť.

Najčítanejšie