Operátori reagujú na koronavírus, pridávajú programy zdarma, prinášame podrobnosti (VIDEO) Ilustr. foto Swan

Operátori reagujú na koronavírus, pridávajú programy zdarma, prinášame podrobnosti (VIDEO)

16.03.2020 14:23 | TV | mk

V čase, keď ľudia majú kvôli hrozbe nákazy COVID-19 sedieť doma, viacerí veľkí operátori rozšírili ponuku programov zdarma, aby ľuďom spríjemnili pobyt doma.

Telekom – ponuka na mesiac

Ponuka zadarmo a bez obmedzení detské, filmové, či lifestylové televízne kanály. Deti sa môžu tešiť na Ťuki TV, Duck TV či Nick Jr. Milovníci hudby si môžu skrátiť chvíle na MTV dance, MTV hits či MTV Rock. Fanúšikovia filmov môžu sledovať FilmBox Extra či FilmBox Premium. A do pozornosti dávame aj náš exkluzívny dokumentárny TV kanál BBC Earth s množstvom zaujímavých sérií. „O ich aktiváciu nemusíte požiadať. Budú pre vás k dispozícií od 13. 3. - 13. 4. 2020. Navyše zákazníkom Magio GO sprístupňuje vo videopožičovni filmy ako Hovory s TGM, Noc na Karlštejně a 8 dalších titulov," píše spoločnosť.

Zároveň prináša službu pre nepočujúcich.

Odporúčame aj: RTVS začína vysielať pre študentov, ktorí musia byť doma, diela povinnej literatúry (VIDEO)

Orange

Orange sprístupnil pre svojich zákazníkov do 31. marca 2020 automaticky a bez ďalších poplatkov všetky detské balíky.

Až do 30. apríla všetci užívatelia Orange TV získajú bezplatne všetky stanice z prémiového Balíka FilmBox Premium vrátane filmovej stanice FilmBox. V prémiovom Balíku FilmBox Premium je ponuka: od filmových balíkov (FilmBox Extra HD, FilmBox Plus, FilmBox Premium HD, FilmBox Family), dokumentárnych (DocuBox HD), športových (FightBox HD), pre dospelých (EroX HD, EroXXX HD) či lifestyle (FashionBox HD, Fast&FunBox HD, 360 TuneBox HD). Zároveň naďalej pokračuje exkluzívne vysielane National Geographic Channel HD a National Geographic Wild (do 31. marca) a to taktiež bez ďalších poplatkov navyše.

Uvedené programové balíky budú sprístupnené všetkým zákazníkom automaticky, ponuka neplatí len pre tých, ktorí využívajú služby Biznis TV.

Pre zákazníkov, ktorí majú Orange TV cez optiku, Orange bezplatne sprístupňuje aj stanice Minimax, LaLa TV HD, KI:KA (Kinderkanal) a FilmBox.

Pre zákazníkov, ktorí majú Orange TV cez satelit alebo internet, sú sprístupnené aj stanice Minimax, LaLa TV a FilmBox.

Odporúčame aj: Zuzana Fialová: Oddýchnite si, pre vaše deti budem čítať rozprávky

SWAN – viaceré detské programy zadarmo

Detské programy na dva týždne zadarmo pridával do svojej ponuky aj telekomunikačný operátor SWAN. „Programy JimJam, Cartoon Network, Boomerang, Nickelodeon, Nick Jr. a NickToons vám sprístupňujeme v tomto období úplne zadarmo!. Programy vám pribudnú v ponuke digitálnej TV od SWANu bez toho, aby ste si čokoľvek museli aktivovať,“ napísala spoločnosť na facebooku.

Skylink aj freeSAT spustili voľné vysielanie detských TV staníc pre všetkých svojich zákazníkov
Skylink sprístupňuje 6 detských programov. FreeSAT sprístupňuje 7 detských programov a troch v maďarskom jazyku. Voľné vysielanie bude k dispozícii všetkým zákazníkom Skylinku a freeSAT bez ohľadu na predplatené služby, a to v období od 16.3. do 31.3.2020.

Deti sa môžu tešiť na príbehy známych, ale aj nových hrdinov. S Minimaxom sa zabavia pri sledovaní Trollov - spievame ďalej, ktorý je plný originálnej dobromyseľnosti a množstva novej hudby alebo pri druhej sérii Máša a Medveď. Na programe Disney Channel nebude chýbať hraný seriál Táborníci z Kikiwaka, Mestečko záhad alebo animovaný Maskovaný kocúr. Legendárny SpongeBob v nohaviciach na Nickelodeone určite zabaví všetky ratolesti a na pomoc si zoberie napríklad aj Labkovú patrolu! O zábavu pre tých najmenších nezbedníkov sa postará Nick Jr. a Prasiatko Peppa, JimJam a jeho Noddy malý cestovateľ, Nicktoons alebo odpočinkový Duck TV, Nickelodeon HU, Nick Jr. HU a Nicktoons HU, píše operátor v tlačovej správe.

UPC

UPC sprístupnila detské programy Minimax, Jim Jam a Duck TV do konca marca tohto roku pre všetkých televíznych zákazníkov bezplatne. Programy sa zobrazili všetkým užívateľom digitálnej aj internetovej televízie Horizon TV od piatka 13.3. bez ohľadu na predplatený balíček, a to automaticky a bez nutnosti reštartu prijímacieho zariadenia. Duck TV, JimJam a Minimax zákazníci nájdu v ponuke aj mobilnej televízie Horizon Go.

Plustelka (Towercom)

Sprístupní všetkým terestriálnym domácnostiam tri dokumentárne programy Viasatu ako aj detský program Minimax na 2 týždne bezplatne. Do 27. marca preto naladíte aj Viasat Nature, Viasat History, Viasat Explore a detský program Minimax voľne cez anténu. Pre ich príjem je potrebné opätovné naladenie vašich prijímačov.

„Odborníci hovoria, že je dôležité čo najmenej sa zdržiavať na verejnosti a naopak, radšej ostať doma. Udržať však medzi štyrmi stenami deti nie je jednoduché a kladie to na rodičov zvýšené nároky, keď im musia neustále vymýšľať program. Veríme, že rodinám našich zákazníkov pomôžeme tým, že budú mať k dispozícii bezplatne na 14 dní niekoľko špecializovaných detských kanálov,“ povedal generálny riaditeľ SWANu Roman Vavrík.

Satro
Satro v spolupráci s programermi umožnilo voľne sledovať niektoré filmové, športové, prírodopisné, historické aj detské stanice až do konca marca tohto roku. Ide o stanice : Minimax, JimJam, Disney Channel, Disney Junior, Nickelodeon, Nick Jr., Baby TV, JOJ Cinema HD, Na tional Geographic, NatGeo Wild HD , Viasat History, Viasat Explore, Viasat Nature HD, Epic Drama HD, Film Box, Film Box Plus, Film Box Premium HD, Film Box Extra HD, Fast&Fun Box a DokuBox.Matej Tóth vybavil deťom telesnú na doma (VIDEO)

Matej Tóth vybavil deťom telesnú na doma (VIDEO)

Počas pandémie sa na Slovensku zatvorili školy, prerušila činnosť športových klubov a zrušili sa športové podujatia. Táto situácia sa dotkla aj tréningov O2 Športovej akadémie Mateja Tótha, ktoré boli z bezpečnostných dôvodov zrušené do konca školského roka. V čase, kedy je dôležité zostať zdravý, ale zároveň v bezpečí domova, sa O2 spolu s O2 Športovou akadémiou Mateja Tótha rozhodli priniesť projekt „Telesná na doma“.

Formula 1 potvrdila začiatok odloženej sezóny, prinášame podrobný program

 

Nový ročník majstrovstiev sveta Formuly 1, ktorý bol odložený kvôli pandémiu koronavírusu, odštartuje za mesiac v Rakúsku. Dnes o tom informovalo vedenie šampionátu a súčasne zverejnilo kalendár úvodných ôsmich pretekov sezóny.

Majstrovstvá, ktoré mali pôvodne odštartovať v marci, začnú 5. júla Veľkou cenou Rakúska. Týždeň nato sa na okruhu vo Spielbergu pôjde znova, potom sa formula presunie do Maďarska. Nasledovať budú dva preteky v Silverstone a Veľké ceny Španielska, Belgicka a Talianska, kde by sa malo ísť 6. septembra.

Podľa vyhlásenia na webe Formuly 1 sa zatiaľ všetky preteky pôjdu bez divákov a za prísnych hygienických opatrení. Konečný program seriálu by mal byť zverejnený v najbližších týždňoch. Uskutočniť sa má 15 až 19 závodov a majstrovstvá by malo skončiť v decembri.

"V posledných týždňoch sme neustále rokovali so všetkými partnermi vrátane stajní a Medzinárodnej automobilovej federácie, aby sme pripravili úvodnú časť kalendára pre sezónu 2020 a mohli za čo najbezpečnejších podmienok začať pretekať," uviedol na webe šéf seriálu Chase Carey.

"Sezóna síce odštartuje bez divákov na pretekoch, ale veríme, že v najbližších mesiacoch bude situácia už natoľko bezpečná, že ich budeme môcť znova privítať späť. Sme presvedčení, že návrat Formuly 1 urobí radosť športovým fanúšikom na celom svete," dodal.

Zatiaľ známy program sezóny Formuly 1:

5. júla: Veľká cena Rakúska (Red Bull Ring, Spielberg),
12. júla: Veľká cena Štajerska (Red Bull Ring, Spielberg),
19. júla: Veľká cena Maďarska (Hungaroring, Budapešť),
2. augusta: Veľká cena Británia (Silverstone),
9. augusta: Jubilejný Veľká cena k výročiu 70 rokov F1 (Silverstone),
16. augusta: Veľká cena Španielska (Circuit de Catalunya, Barcelona),
30. augusta: Veľká cena Belgicka (Spa-Francorchamps),
6. septembra: Veľká cena Talianska (Monza).

Počítačová hra s Hitlerom v Moskve rozhnevala Kremeľ (VIDEO)

Počítačová hra s Hitlerom v Moskve rozhnevala Kremeľ (VIDEO)

Kremeľ dnes obvinil ukrajinskú firmu vyvíjajúcu počítačové hry z glorifikácie nacizmu.

RTVS odvysiela prejav Zuzany Čaputovej a mimoriadne štúdio (VIDEO)

RTVS odvysiela prejav Zuzany Čaputovej a mimoriadne štúdio (VIDEO)

Prezidentka SR Zuzana Čaputová predstúpi v piatok 5. júna o 9:00 pred parlament so správou o stave republiky, prvou od svojho nástupu do funkcie.

12 slovenských médií získalo podporu z krízového fondu Google

12 slovenských médií získalo podporu z krízového fondu Google

Pandémia rapídne zasiahla mediálne odvetvie po celom svete a niektoré lokálne vydavateľstvá museli v posledných týždňoch pristúpiť k prepúšťaniu zamestnancov, ku škrtaniu rozpočtov a v niektorých prípadoch aj k ukončeniu činnosti.

UPC zaraďuje balíček s 8 ruskými TV stanicami

UPC zaraďuje balíček s 8 ruskými TV stanicami

Spoločnosť UPC okrem rôznych žánrových balíčkov ponúka tiež Nemecký, Maďarský a po novom aj Ruský balíček

Železnice majú novú hovorkyňu

Železnice majú novú hovorkyňu

Od 1. júna majú Železnice Slovenskej republiky novú hovorkyňu.

EÚ ponúka obciam možnosť získať verejné Wi-Fi zadarmo

EÚ ponúka obciam možnosť získať verejné Wi-Fi zadarmo

V stredu 3. júna komisia vyhlási štvrtú výzvu na predkladanie žiadostí do iniciatívy WiFi4EU.

Minister školstva sa na Markíze stretne zoči-voči riaditeľom škôl (VIDEO)

Minister školstva sa na Markíze stretne zoči-voči riaditeľom škôl (VIDEO)

Dnes večer, v utorok 2. júna, televízia Markíza sa bude v mimoriadnej relácii venovať návratu detí do škôl.

Slovenská sporiteľňa otvorila svoju prvú bezhotovostnú pobočku (FOTO)

Slovenská sporiteľňa otvorila svoju prvú bezhotovostnú pobočku (FOTO)

V turbulentnom období pandémie koronavírusu sa Slovenská sporiteľňa rozhodla otvoriť svoju prvú bezhotovostnú pobočku s modernou samoobslužnou zónou, ktorá bude klientom k dispozícií 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Najčítanejšie