Aj na Slovensku štartuje nová televízia CNN Prima News (VIDEO) Reprofoto CNN Prima News

Aj na Slovensku štartuje nová televízia CNN Prima News (VIDEO)

02.05.2020 22:52 | TV | mk

Nová česká spravodajská stanica CNN Prima News bude vysielať aj na Slovensku. Oficiálne odštartuje v nedeľu 3. mája o 18.55 programom HLAVNÍ ZPRÁVY.

 CNN Prima NEWS ponúkne sedem dni v týždni spravodajský servis, bude mať takmer 30 relácií, 40 redaktorov a moderátorov aj online platformu. Televízia avizuje, že aj najväčšie a najmodernejšie štúdio v strednej Európe.

„Presne o 18.55 odštartujeme CNN Prima NEWS hodinovou spravodajskou reláciou v novom štúdiu s názvom HLAVNÍ ZPRÁVY, kde sa predstaví nová moderátorská dvojica Markéta Dobiášová a Pavel Štrunc, nasleduje SPORT a naň nadviaže nový program SHOWTIME s Evou Perkausovou. Televízny kanál CNN Prima NEWS potom ponúkne od pondelka od 6. hodiny ráno v premiére 19 programov denne a spoločne s hlavnou spravodajskou reláciou to budú práve pravidelné ZPRÁVY s novými tvárami, ktoré divákom poskytnú v priebehu celého dňa objektívny, rýchly, zrozumiteľný a presný spravodajský servis. V nedeľu sa rozbehne tiež nová online platforma CNNPrima.cz s kvalitným a obrazovo atraktívnym obsahom, doplňujúcim televízne vysielanie,“ hovorí generálny riaditeľ skupiny Prima Marek Singer.

V nedeľu televízia predstaví aj niektoré vlajkové programy CNN Prima NEWS.

„Ponúkneme talkshow SILNÝ HLAS Markéty Fialové, dokument investigatívneho tímu POD ROUŠKOU, program 360˚ PAVLÍNY WOLFOVÉ, dokument CNN Style a vôbec po prvýkrát sa v Česku odprezentujú svetové novinárske hviezdy Christiane Amanpour a Richard Quest zo CNN International so svojimi reláciami AMANPOUR a QUEST MEANS BUSINESS,“ hovorí Petra Benešová, riaditeľka News Gathering, koordinujúca obsah vysielania CNN Prima NEWS.

Odporúčame aj: Programová štruktúra novej spravodajskej CNN Prima NEWS

Každý pracovný deň o 6. hodine začína na CNN Prima NEWS trojhodinovým spravodajským blokom NOVÝ DEN. Súčasťou vysielania budú pravidelné ZPRÁVY, informácie z DOPRAVY a SPORT.

Foto: CNN Prima NEWS

CNN Prima NEWS funguje na základe zmluvy s divíziou CNN International Commercial (CNNIC), ktorá poskytuje licenciu k značke CNN a k prístupu k obsahu a tvorbe programu v rámci celého portfólia CNN. „Spolupracujeme s mediálnymi spoločnosťami po celom svete a teší nás, že CNN Prima NEWS je najnovším prírastkom do tejto globálnej siete partnerov. Na základe tejto licenčnej zmluvy sme v úzkej spolupráci so spoločnosťou Prima vytvorili infraštruktúru a zaistili školenie a poradenstvo,“ povedal Kostas Oikonomou, viceprezident pre strategické partnerstvá divízie CNN International Commercial.

Súčasťou CNN Prima NEWS bude aj spravodajský portál www.CNNPrima.cz a sociálne siete.

„Presnosť, spoľahlivosť a nestrannosť sú základné hodnoty CNN a tieto hodnoty budú kľúčové aj pre CNN Prima NEWS. Pred spustením sme s tímom úzko spolupracovali a zoznamovali ich so svojimi procesmi, normami a metódami podávania správ. Platforma bude poskytovať úplné spravodajstvo v celej krajine, podporované silnými regionálnymi spravodajskými tímami. Vďaka bezprostrednému prístupu k celosvetovej sieti reprotérov CNN bude môcť kanál CNN Prima NEWS prinášať divákom okamžité novinky z celého sveta, vrátane miest, o ktorých iné spravodajské organizácie prinášajú správy len vzdialene, pokiaľ vôbec,“ povedal Tim Lister, ktorý v rokoch 1998 až 2002 riadiť spravodajstvo CNN International. V Prahe sa osobne podieľal na odovzdávaní know-how siete CNN českej redakcii.

CNN Prima NEWS bude v Česku k dispozícii zdarma v rámci pozemného vysielania DVB-T v regionálnej sieti 8, v DVB-T2 prechodovej sieti 12 a vo finálnej sieti DVB-T 22. Vysielanie nového kanálu zaistia aj satelitní prevádzkovatelia, kábloví operátori a internetové televízie, ako sú Vodafone/UPC, Skylink, O2 TV, T-Mobile, Telly, Kuki, sledovanitv.cz a podobne.
CNN Prima NEWS bude, podobne ako kanál Prima PLUS, oficiálne šírený aj na Slovensku. Dostupný bude u operátorov FreeSAT, Skylink, Orange Slovensko, SWAN a Slovak Telekom, vrátane služby Magio a u mnohých ďalších, čím dosiahne aj na Slovensku takmer stopercentné potenciálne pokrytie.Nora Gubková bude vo vedení rozhlasového spravodajstva

Nora Gubková bude vo vedení rozhlasového spravodajstva

Bývalá dlhoročná hovorkyňa Nora Gubková len pred pár dňami nastúpila do RTVS ako editorka a už mieri medzi šéfov spravodajstva.

Rezník zosadil vedenie televízneho spravodajstva RTVS

Rezník zosadil vedenie televízneho spravodajstva RTVS

V RTVS v televíznej časti spravodajstva a publicistiky to posledné dni vrie. Medzi členmi vedenia spravodajstva sú nezhody. Až také, že ich riešila Rada RTVS.

Abstinujúci gambler prehovoril o svojej závislosti

Abstinujúci gambler prehovoril o svojej závislosti

„Nevenujem majiteľom ani prevádzkovateľom stávkových kancelárií.“ Píše v úvode knihy Gambler samotný autor. Aj on

Markíza bude mať špeciálny večer - Spolu pre Slovensko (VIDEO)

Markíza bude mať špeciálny večer - Spolu pre Slovensko (VIDEO)

Televízia Markíza odvysiela v nedeľu, 7. júna 2020, so začiatkom o 20:30 charitatívny večer s názvom Spolu pre Slovensko. V spolupráci so Slovenskou sporiteľňou prinesie na obrazovky program, v rámci ktorého sa známe osobnosti predstavia spoločne s hrdinami z prvej línie v boji s COVID-19.

Moderátorka BBC skončila potom, čo premiéra kritizovala za poradcu

Moderátorka BBC skončila potom, čo premiéra kritizovala za poradcu

Moderátorka britskej vysielacej spoločnosti BBC dočasne skončila s účinkovaním vo svojej relácii potom, čo sa kriticky vyjadrila k súčasnej afére premiérovho poradcu Dominika Cummingsa.

Riaditeľ ČT: Časti poslancov vyhovuje stupňujúci sa tlak na ČT

Riaditeľ ČT: Časti poslancov vyhovuje stupňujúci sa tlak na ČT

 

Generálního ředitele České televize (ČT) Petra Dvořáka výsledek dnešní volby do Rady ČT nepřekvapil. Část poslanců se podle něj dlouhodobě netají tím, že jim vyhovuje, když se tlak na ČT a její nezávislost stupňuje. Dvořák to uvedl ve stanovisku zveřejněném na twitteru České televize. Sněmovna zvolila do Rady ČT ekonomku Hanu Lipovskou, novináře Pavla Matochu a moderátora Lubomíra Veselého známého pod jménem Luboš Xaver Veselý.

"Výsledek volby pro mě není překvapivý. Část poslanců se dlouhodobě netají tím, že jí vyhovuje stav, kdy se tlak na Českou televizi a její nezávislost stupňuje, k čemuž má možná směřovat i personální obměna Rady ČT," uvedl Dvořák.

O této skutečnosti podle něj svědčil nedávný dopis předsedy sněmovního volebního výboru Stanislava Berkovce (ANO) o kandidátech do rady. Berkovec v e-mailu u kandidátů například analyzoval, zda případné zvolení vzbudí protesty médií a zda by mohli v radě zastupovat zájmy generálního ředitele.

"Nemohu tak nyní jako ředitel televize, kterou Rada ČT kontroluje, vyslovit nic jiného než víru v to, že přístup všech jejích členů k České televizi bude konstruktivní, objektivní a bude respektovat zákon a Kodex ČT," dodal Dvořák.

Většina opozice výsledek volby kritizuje. ODS jej považuje za ohrožení svobody a nezávislosti fungování veřejnoprávního média. Podle předsedy Pirátů Ivana Bartoše je volba výsledkem nedůstojného politického handlu. Místopředseda hnutí STAN Petr Gazdík považuje volbu za alarmující a za ohrožení nezávislosti jednoho ze stěžejních pilířů demokracie. TOP 09 hovořila o černém dni pro svobodu českého mediálního prostředí a ČT jako takovou. Rozčarování dal najevo i poslanec koaliční ČSSD Roman Sklenák.

Rada ČT je orgán, jehož prostřednictvím veřejnost uplatňuje své právo kontroly tohoto veřejnoprávního média. Do působnosti rady náleží například jmenování a odvolání generálního ředitele a schvalování rozpočtu.

Online účet zadarmo cez Georgea propaguje známy herec (VIDEO)

Online účet zadarmo cez Georgea propaguje známy herec (VIDEO)

Slovenská sporiteľňa prichádza s novou kampaň, ktorou tvárou je herec Marián Mitáš.

4ka naďalej rozširuje svoje pokrytie, jej signál pribudol vo vyše troch desiatkach miest a obcí

4ka naďalej rozširuje svoje pokrytie, jej signál pribudol vo vyše troch desiatkach miest a obcí

Mobilný operátor 4ka má opäť dobré správy pre svojich klientov. V týchto týždňoch zvýšil svoje pokrytie na 80% populácie, pre ktorých je odteraz k dispozícii najmodernejšia LTE sieť.

RTVS odvysiela priamy prenos letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

RTVS odvysiela priamy prenos letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

Na stredu 27. mája je naplánovaný štart misie Demo-2 do vesmíru. Od roku 2011, čo bol ukončený program letu raketoplánov do vesmíru, je to prvýkrát čo poletí americká posádka do vesmíru z americkej pôdy na americkom zariadení, ale aj prvýkrát, čo ľudí do vesmíru dopraví súkromná spoločnosť.

Zuzana Čaputová bude večer na Markíze  (VIDEO)

Zuzana Čaputová bude večer na Markíze (VIDEO)

Televízia Markíza odvysiela dnes večer so začiatkom o 20:30 ďalšie vydanie spravodajského špeciálu Koronavírus: Mimoriadna relácia.

Najčítanejšie