Prima spustí spravodajský kanál CNN Prima News Reprofoto youtube CNN

Prima spustí spravodajský kanál CNN Prima News

02.04.2019 14:17 | Česko | ČTK

Televízna skupina Prima spustí v Česku počas 12 mesiacov nový spravodajský kanál CNN Prima News. Kontinuálne spravodajstvo v terestriálnom, káblovom aj satelitnom vysielaní v českom jazyku bude ponúkať na základe partnerstva s firmou CNN International Commercial (CNNIC).

 

 

Obsah bude vytvárať oddelenie spravodajstva skupiny Prima. ČTK to povedala hovorkyňa Primy Gabriela Semová.

CNN Prima News je zatiaľ najnovšou národnou spravodajskou stanicou, ktorej CNN poskytuje licenciu na svoju značku, a zaradí sa tak vedľa ostatných staníc, ktorými sú už napríklad CNN Indonézia, CNN Filipíny, CNN News-18, CNN Turecko, CNNMoney Švajčiarsko a CNN Grécko. Členom redakčnej rady CNN Prima News bude renomovaný novinár z centrály CNN. CNN Prima News bude sídliť v úplne novej spravodajskej centrále v Prahe, ktorá bude vybavená najmodernejším technickým zázemím. Prima sa má tento rok presťahovať z Palmovky do Strašnic do budovy, kde predtým sídlil Vodafone.

CNN Prima News sa stane deviatou stanicou v portfóliu skupiny Prima. Obsahom vysielania bude domáce spravodajstvo zabezpečované skupinou Prima, medzinárodné spravodajstvo a ďalšiej relácie dodávané spoločnosťou CNN. CNN Prima News bude zabezpečovať spravodajský obsah i pre ostatné kanály a on-line platformu skupiny Prima.

Súčasťou partnerskej licencie je popri poskytovaní obsahu CNN a použitia značky tiež rozsiahle poradenstvo, súvisiace so spúšťaním novej spravodajskej stanice.

"Začatím vysielania stanice CNN Prima News začne v Českej republike úplne nová éra dynamického objektívneho spravodajstva, ktoré u nás nemá obdobu, a diváci sa rozhodne majú na čo tešiť. V súčasnej chvíli budujeme v novej centrále v Prahe jedno z najmodernejších štúdií a redakčných zázemie v Európe. Popri spravodajstve ponúkneme aj pestrú ponuku tematických relácií. Vznikne tiež nová on-line platforma s kvalitným obsahom, "uviedol generálny riaditeľ Primy Marek Singer.

CNN International Commercial (CNNIC) je zodpovedná za obchodnú činnosť spoločnosti CNN mimo USA. Zastrešuje všetky obchodné aktivity pre značky, ako sú CNN International, CNN en Español, CNN Arabic, CNN Style, CNN Business a Great Big Story. Do ich aktivít spadá predaj reklamy, sponzoring, rozvoj komerčného obsahu, predaj obsahu, licencovanie značiek, distribúcie a operácie mimo USA, rozvoj podnikania a marketingové služby. CNNIC je lídrom v oblasti medzinárodného predaja reklamy aj jej využitia.

"Spojením medzinárodnej expertízy, šírky pokrytia a kvality obsahu zo strany CNN s hlbokou znalosťou českého prostredia a lokálnych otázok zo strany spravodajstva skupiny Prima vznikne atraktívny programový obsah, ktorý vo výsledku ponúkne unikátne spojenie domáceho a medzinárodného spravodajstva," uviedol riaditeľ divízie obsahu a licencií CNN International Commercial Roland Nikolaou.

.

pošli na vybrali.sme.sk


Polícia preveruje nenávistné komentáre k práci redaktorky ČRo

1. Polícia preveruje nenávistné komentáre k práci redaktorky ČRo

Česká polícia preveruje komentáre niektorých ľudí na facebooku, ktorý reagovali na vyjadrenie predsedu SPD Tomia Okamuru o redaktorke Českého rozhlasu (ČRo), ktorá mu položila v stredu v Snemovni otázky súvisiace s prípadom znásilnenia na Litoměřicku.

SME spustilo Konzervatívny web a s ním aj kontroverzné názory

2. SME spustilo Konzervatívny web a s ním aj kontroverzné názory

 

 Po Postoji či Konzervatívnom denníku, ktorý zakladal Milan Krajniak, vznikol ďalší konzervatívny portál s názvom Konzervatívny web.

OSN odporúča kvôli vražde novinára vyšetrovať saudského korunného princa

3. OSN odporúča kvôli vražde novinára vyšetrovať saudského korunného princa

Osobitná spravodajkyňa OSN pre ľudské práva Agnes Callamardová odporučila začať vyšetrovanie saudskoarabského korunného princa Muhammada bin Salmána a ďalších predstaviteľov kráľovstva v súvislosti s minuloročnou vraždou novinára Džamal Chášukdžího.

Bývalý šéf spravodajstva RTVS je opäť čiastočne v médiách

4. Bývalý šéf spravodajstva RTVS je opäť čiastočne v médiách

Lukáš Diko, ktorý bol za Václava Miku šéfom spravodajstva RTVS, je opäť čiastočne v médiách.

Neonacistický web musí zaplatiť moslimskému komikovi 4,1 milióna dolárov za falošné správy

5. Neonacistický web musí zaplatiť moslimskému komikovi 4,1 milióna dolárov za falošné správy

Federálny sudca v USA minulý týždeň rozhodol, že neonacistická stránka The Daily Stormer a jej kontroverzný zakladateľ a editor Andrew Anglin musia zaplatiť 4,1 milióna dolárov moslimskému komikovi Deanovi Obeidallahovi za falošné správy.

Otvorená optická sieť, riešenie pre všetkých?

6. Otvorená optická sieť, riešenie pre všetkých?

V rozhovore Ing. Peter Bezák, riaditeľ prevádzky spoločnosti Towercom vysvetľuje, ako je možné nájsť riešenie pre optické pripojenie domácností aj v lokalitách, kde teraz o vysokorýchlostnom internete užívatelia iba snívajú.

Britská televízia si už neobjedná zábavnú reláciu, na ktorej by sa podieľali len mužskí autori

7. Britská televízia si už neobjedná zábavnú reláciu, na ktorej by sa podieľali len mužskí autori

 Britská televízia ITV už si u svojich scenáristov neobjedná žiadnu zábavnú reláciu, na ktorej by sa podieľali výhradne mužskí autori.

Film Amnestie pripomenie najväčšiu väzenskú vzburu v Československu (VIDEO)

8. Film Amnestie pripomenie najväčšiu väzenskú vzburu v Československu (VIDEO)

Najväčšiu vzburu vo väzenskej histórii bývalého Československa stvárni pripravovaný film Amnestie režiséra Jonáša Karáska.

V aplikácii O2 Extra výhody najazdili vodiči takmer milión kilometrov a dostali za odmenu 2000 GB dát

9. V aplikácii O2 Extra výhody najazdili vodiči takmer milión kilometrov a dostali za odmenu 2000 GB dát

Operátor O2 začiatkom apríla odštartoval v rámci svojej iniciatívy Dátuj zodpovedne kampaň Nebuď pirát, ktorej cieľom bolo upozorniť širokú verejnosť na nebezpečenstvo používania telefónov za volantom.

Cenu MTV za najlepší film získal film Avengers: Endgame (VIDEO)

10. Cenu MTV za najlepší film získal film Avengers: Endgame (VIDEO)

Hlavným víťazom tohtoročných filmových a televíznych cien stanice MTV sa stal superhrdinský epos Avengers: Endgame.

Najčítanejšie