VIETE PRVÍ: Martin Halanda končí na pozícii zástupcu riaditeľa TA3

VIETE PRVÍ: Martin Halanda končí na pozícii zástupcu riaditeľa TA3

Po Markíze, RTVS aj v TA3 budú hľadať nového člena manažmentu. Doplnené o stanovisko TA3. Do TA3 sa vracia Viera Rusková.

 

 Podľa informácií Omédiách.com Martin Halanda náhle končí v TA3 na pozícii zástupcu generálneho riaditeľa pre program.

Halanda bol od mája minulého roka zástupca generálneho riaditeľa TA3 pre program, riadil aj spravodajstvo.

V TA3 bol už aj predtým v roku 2007 ako redaktor, po odchode Vladimíra Mišauera v roku 2008 sa stal vedúcim domáceho oddelenia. V roku 2010 z TA3 odišiel a stal sa hovorcom Carga.

V minulosti pracoval v Slovenskom rozhlase, v rádiu Twist ako moderátor Žurnálu, v Rádiu Expres ako redaktor spravodajstva a moderátor politickej talkshow, v Slovenskej televízii na pozícii vedúceho vydania a dramaturga relácie Správy a komentáre. Moderoval aj politickú diskusnú reláciu Z prvej ruky v Slovenskom rozhlase.

AKTUALIZÁCIA o 15:55

Televízia TA3 potvrdila tlačovou správou zmenu na poste šéfredaktora spravodajstva. Zároveň oznámila, že sa do televízie vracia Viera Rusková na post dramaturgičky programu.
Redakciu spravodajstva bude po Martinovi Halandovi viesť Martina Kyselová, ktorá pracuje v televízii už viac ako 5 rokov. Doposiaľ v TA3 zastávala pozíciu vedúcej vydania.
Generálny riaditeľ TA3 Martin Ilavský poďakoval Martinovi Halandovi „za vysoko profesionálne nasadenie a úsilie, ktoré v televízii vynaložil či už pri tvorbe redakčných príspevkov na pozícii redaktora spravodajstva, neskôr na pozícii vedúceho vydania a za ostatné obdobie od mája 2011
na poste šéfredaktora spravodajstva."