Borovský: Je to zvláštna sezóna Foto: JOJ

Borovský: Je to zvláštna sezóna

23.11.2013 23:41 | TV | mk

Televízii JOJ sa aktuálna sezóna veľmi nevydarila. Po niekoľkých dieloch stiahla nový seriál Klan aj zoznamovaciu šou Láska na celý život. Vyvolených musela zredukovať. Rekordy neprináša ani nový seriál Dedičstvo ani nové Veľké Noviny JOJ.

 


„Je to zvláštna sezóna, ktorá odštartovala už v júni. Kým my sme nepovažovali za správne investovať do leta, Markíza nechala v programe Búrlivé víno, preto mala lepší rozbeh do jesennej sezóny," hodnotí generálny riaditeľ František Borovský sezónu v rozhovore pre týždenník Eurotelevízia.

Zdroj: PMT„Až teraz sa krok za krokom postupne dostávame smerom nahor, no je to ťažší proces ako v minulosti, keď boli naše východiskové pozície rovnaké. Faktom však je, že my na rozdiel od Markízy nemusíme po 3. kvartáli predkladať akcionárovi mínus 10 miliónov v hospodárení," povedal Borovský.

 Televízia síce priniesla viacero nových formátov - napríklad seriál Klan, zoznamovaciu šou Láska na celý život - no krátko po štarte ich stiahla. Čo pobúrilo ľudí, ktorí to začali pozerať. "Ak program nevykazuje známky, že by sa jeho ratingy mohli postupne zlepšovať, potom je to naozaj jediná cesta. Nemá zmysel nechávať program, ktorý sa bude na obrazovke len trápiť," povedal Borovský, ktorý za najväčší úspech sezóny považuje Česko Slovensko má talent.

Odporúčame aj: Ďalšia relácia prežila na JOJ len deň

Podľa dostupných čísel z peoplemetrov v kategórii divákov 12+ JOJ stále výrazne zaostáva za Markízou - v trhovom podieli o viac ako 10 percentuálnych bodov.

Borovský avizuje, že chce popracovať na dodržiavaní času vysielania. Čo je po častých prerušeniach programu reklamou jedna z najčastejších výčitiek divákov súkromným televíziám. „Na Slovensku nefungovali základné pravidlá, aké sú bežné v zahraničí, kde seriál zvyčajne trvá 45 minút a šou 90 minút. Na Slovensku sme sa všetci naháňali, kto skončí čo najneskôr. Rozhodli sme sa preto, že zavedieme jednotné stopáže, potom bude jednoduchšie plánovať program tak, aby nedochádzalo k 15-minútovým meškaniam. Chceme tiež znížiť množstvo upútaviek, čím sa skrátia aj reklamné bloky," povedal Borovský pre týždenník.

 

pošli na vybrali.sme.sk


Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

1. Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

Francouzský bankéř Matthieu Pigasse, který spolu s českým podnikatelem Danielem Křetínským drží podíl ve společnosti Le Monde Libre, dnes podepsal upravenou verzi dohody zaručující vliv zaměstnanců, novinářů a čtenářů listu Le Monde na budoucí vlastnickou strukturu.

Krimi o zákulisí polície a mafie

2. Krimi o zákulisí polície a mafie

Novinka Mafiánska poprava vás zavedie do fiktívnej pohraničnej dediny Híd, kde sa odohráva príbeh, ktorý vychádza z reálnych udalostí. Oveľa významnejšie veci s dosahom aj na vyšetrovanie vraždy sa však odohrávajú v hlavnom meste, kde biele goliere rozhodujú o tom, či do správnych kresiel zasadnú správni šéfovia, ktorí pôjdu vrahom po krku. Zatiaľ čo iní sa stretávajú s mafiánmi na pumpách a berú od nich hotovosť.

Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

3. Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

 Vydavatelství Economia zřídilo Radu pro redakční nezávislost. Tento orgán má hájit svobodnou žurnalistiku a čtenářům a veřejnosti zaručovat, že redaktoři Economie svoji práci vykonávají bez jakéhokoliv nevhodného vlivu i zásahů vlastníka společnosti.

Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

4. Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

 Exminister zdravotníctva a vnútra dnes oficiálne predstavil tím svojej novej strany Dobrá voľba.

Zuzana Piussi: Ako dôverníčka som v súdnej sieni počúvala obvinenia a svedectvá Petra Tótha (VIDEO)

5. Zuzana Piussi: Ako dôverníčka som v súdnej sieni počúvala obvinenia a svedectvá Petra Tótha (VIDEO)

"Názov nového filmu Ukradnutý štát nie je prehnaný,“ hovorí Zuzana Piussi o svojom filme, ktorý sa pripravuje do kín.

Markíza: Haščák vypovedá na NAKA

6. Markíza: Haščák vypovedá na NAKA

Podnikateľ Jaroslav Haščák z Penty prišiel na výsluch do expozitúry Národnej kriminálnej agentúry v Nitre.

Polícia rozbila gang organizujúci podvody pri sledovaní TV

7. Polícia rozbila gang organizujúci podvody pri sledovaní TV

Polícia v niekoľkých európskych krajinách rozbila skupinu, ktorá organizovala podvody pri sledovaní obsahu platených televíznych kanálov.

Internet zaplavila nová výzva, pridávajú sa k nej policajti, hasiči, záchranári z celého sveta (FOTO)

8. Internet zaplavila nová výzva, pridávajú sa k nej policajti, hasiči, záchranári z celého sveta (FOTO)

Na sociálnych sieťach sa šíri nové šialenstvo, výzva #Tetrischallenge, ku ktorej sa pridávajú policajti, záchranári a ďalšie bezpečnostné zložky, ktoré zverejňujú fotky svojich áut a ich obsahu.

Pripravuje sa televízny seriál Pán prsteňov, na Novom Zélande sa už tešia (VIDEO)

9. Pripravuje sa televízny seriál Pán prsteňov, na Novom Zélande sa už tešia (VIDEO)

Televízny seriál na motívy románu Pán prsteňov britského spisovateľa J.R.R. Tolkiena sa bude natáčať na Novom Zélande, kde vznikla aj rovnomenná úspešná filmová trilógia režiséra Petra Jacksona.

Reportéri bez hraníc žiadajú Zuzanu Čaputovú, aby vetovala tlačový zákon

10. Reportéri bez hraníc žiadajú Zuzanu Čaputovú, aby vetovala tlačový zákon

Reportéri bez hraníc (RSF) zverejnili vyhlásenie, v ktorom naliehajú na slovenskú prezidentku, aby nepodpísala pozmeňujúce a doplňujúce návrhy tlačového zákona, ktoré v utorok prijal parlament, pretože by slovenským politikom poskytli automatické právo na odpoveď v médiách, ak by uvedené správy boli „nepravdivé alebo zavádzajúce“.

Najčítanejšie