Šou Milujem Slovensko bude patriť do programovej ponuky televízie JOJ. Po dlhých rokoch prišla TV o licenciu, ktorú získala televízia JOJ.
Mená kapitánov zatiaľ nie sú známe, no diváci sa ich včas dozvedia, oznámila televízia JOJ. Moderátorom Milujem Slovensko bude aj naďalej Martin Nikodým.
Slovenská súťažno-zábavná a vedomostná šou sa vysiela pravidelne už od 1. apríla 2013 na Jednotke. Relácia patrila za jedny z najstarších a najstabilnejších programov verejnoprávnej televízie.
1. augusta 2018 RTVS oznámila, že v 7. sérii budú novými kapitánmi tímov Juraj Tabaček a Stanislava Kašperová. Adela Vinczeová a Daniel Dangl jednu sériu vynechali a vrátili sa v roku 2019.
Na jar 2025 bolo vedením STVR oznámené, že s ďalšími dielmi sa už nepočíta. O program ale prejavili záujem TV Markíza a TV JOJ.
Originál pochádza z Holandska.