Štartuje nová internetová LokalTV, nešetrí už nikoho

Štartuje nová internetová LokalTV, nešetrí už nikoho

Kvetka, Vilo, Rytmus, Borovský? Nová LokalTV televízne hviezdy šetriť nebude. Ukážkou je upútavka na novú podobu LokalTV, ktorá štartuje o pár dní.  

 

 

Drsný seriál s Pištom Lakatošom bude mať novú podobu, tvorcovia LokalTV v tajnosti pre Pištu Lakatoša rok chystali vlastnú internetovú televíziu. Doposiaľ bol animovaný sitkom pre dospelých na JOJ. „My sme televízii už na jar oznámili, že budeme pokračovať na internete, lebo za aktuálnych podmienok to nie je možné pre televíziu vyrobiť," povedala pre Omédiách.com producentka seriálu Adriana Kronerová.

JOJ odvysielala cez víkend naraz všetky 4 diely, ďalší kontrakt s JOJ nebol.

Lokal TV, už nebude len seriál, ale celá nová platforma, ktorá má blízko k internetovej televízii. „Tento produkt vyšiel z intenetu a tam je jeho prirodzenejšia platforma. Internet nám dáva väčšiu možnosť interaktivity a priamej komunikácie s divákmi." Za to, že sa Pišta dostal do televízie a do reklamy, vďačíme internetu, dodala producentka.

Projekt odštartuje už o pár dní - 1. decembra na stránke www.lokaltv.sk, kde je v súčasnosti len animácia s dátumom. O novinkách budú tvorcovia informovať aj na facebooku cez oficialnu fanpage LokalTV. Spustenie novej platformy chystá už rok 20-členný tím tvorcov.

Na stránke bude pri štarte osem nezostrihaných dielov Pištu Lakatoša, ktoré sa vysielali na JOJ. Tie nie sú stabilne v archíve JOJ, lebo práva na ich šírenie na internete má Inout studio Kronerovej. Tento rok pribudne na stránke nový vianočný diel, v ktorom si zaspieva Rytmaus s Rytmusom. A na začiatku budúceho roka desiaty diel, ktorý tvorcovia venujú JOJ. Okrem toho, bude na stránke aj nový vianočný aj novoročný príhovor Pištu Lakatoša.

Ako bonusy bude na stránke viacero skečov, ktoré sa nedostali na obrazovku.

Na stránke budú dostupné na sťahovanie pozadia, Pištove hlášky, či pesničky. Čiatelia si budú môcť pomcou aplikácie stahnuteľnej cez AppStore sami vytvoriť vlastnú skladbu, pribudne aj internetový obchod s produktami so značkou LokalTV.

JOJ odvysielala všetky štyri časti, ktoré boli pripravené na jesennú sezónu naraz. Generálny riaditeľ TV JOJ František Borovský na sociálnej sieti seriál kritizoval, televízia nevhodné časti vystrihla. K seriálu sa Borovský oficiálne vyjadriť nechcel.

Pišta Lakatoš pôvodne vznikol na internete. Pôvodne si syn Kronerovej Jakub Kroner všimol hlášky Mariána Čekovského a k ním vymyslel postavičku a spolu so spevákom sa dohodli na spolupráci. Dnes je Jakub Króner scénaristom a režisérom a seriál tvorí tím mladých animátorov.

Seriál vzniká tak, že sa najprv nahovoria dialógy, pri ktorých štvorica hercov Marián Čekovský, Petra Polnišová, Richard Stanke, Robert Roth a Viktor Horján majú priestor aj na vlastnú improvizáciu, a k zvuku sa potom "dokreslia" postavičky. Seriál zobrazuje mladých ľudí, ktorí sa chcú dostať do sveta spravodajstva. Seriál paroduje slovenskú televíznu scénu, nie všetci dotknutí to však berú s humorom. 

Nová upútavka na štart internetovej TVLokal, ukazuje že spoločenské konvencie pôjdú úplne bokom: