Novinky na JOJ: Nový Panelák, Kukátko, Klan a Vdova

Novinky na JOJ: Nový Panelák, Kukátko, Klan a Vdova

02.01.2014 14:08 | TV | mk

JOJ začína novú televíznu sezónu už 2. januára. Na obrazovke bude viac zábavy – s novým Kukátkom, vynovenými Profesionálmi aj Panelákom. Ale aj viac drámy – v mafiánskom seriáli Vdova, či reštarte už odskúšaného Klanu.

 


JOJ na obrazovku vracia seriál Klan. Ten už má jednu premiéru za sebou. Po niekoľkých častiach ho šéf JOJ František Borovský na jeseň stiahol z obrazovky a teraz sa vracia v pozmenenej podobe ako Klan – V dobrom aj v zlom. „Preformátovali sme Klan, aby sme ho ponúkli divákovi v zaujímavejšej a bližšej podobe," povedal Borovský v rozhovore pre Aktuálne.sk. Romantický seriál o „nečakanej láska dvoch mladých ľudí z rodín, ktoré sa roky navzájom nenávidia" sa bude vysielať denne pred večernými správami prvé dni o 18 hodine neskôr o 18:15.

Viac: Na JOJ štartuje pozmenený Klan

Klan - V dobrom aj v zlom        Foto: JOJ

Koncom februára vráti JOJ na obrazovku druhý pozastavený projekt z minulého roka – Láska na celý život.

JOJ sa v novej sezóne chce prikloniť viac k humoru. Panelák má na začiatku roka pauzu, s novými časťami sa sa vráti k svojmu pôvodnému komediálnemu charakteru.

S novým názvom Nový Panelák sa seriál začne vysielať 20. januára. V novej sezóne sa do Paneláka nasťahuje Yogi s Inči, pribudne úplne nová veselá rodinka a a vráti sa aj Kordiak z Kajmanských ostrovov. Dušan začína nový život a objaví sa nový seriálový sexsymbol, ktorý nahradí zaneprázdneného Masláka. Panelák sa bude odohrávať v novej scéne.

Na obrazovke sa vracajú 23. januára aj noví Profesionáli, kde Jana Kranera nahradí Roman Luknár a vracia sa aj Helena Krajčiová.

27. januára štartuje nová zábavná relácia Dana Dangla Kukátko.

Viac: V sitcome Kukátko budú dej ovplyvňovať diváci

Novinkou je devätnásťdielny dramatický seriál s z mafiánskeho prostredia Vdova s Michaelou Čobejovou v hlavnej úlohe.
„Tamara Vicenová (Michaela Čobejová) po rokoch snahy vymaniť sa z osudu mafiánskej dcéry, musí čeliť nechcenej pochybnej budúcnosti. Po smrti svojho manžela (Marián Miezga) sa ocitá v neľahkej situácii. Musí doručiť drogovú zásielku Schillerovi - vplyvnému mužovi z podsvetia (Juraj Rašla). Pretože každý dlh musí byť splatený. I ten, ktorý Tamara zdedila," píše televízia o novinke Vdova, ktorá je adaptáciou holandskej predlohy Penoza. Premiéru bude mať 21. januára o 21:40, vysielať sa bude vždy v utorok po Paneláku.

Na obrazovku sa vracia reality šou Zbohom Slovensko (14.1. o 22:15) o tom, ako Slováci hľadali šťastie v zahraničí. „Televízny štáb sprevádza páry alebo celé rodiny od chvíle ich veľkého rozhodnutia presťahovať sa do cudziny. Sú medzi nimi aj takí, čo zahraničie poznajú len z bezstarostnej dovolenky a neovládajú žiaden cudzí jazyk." Zbohom Slovensko sa objavilo na JOJ už pred rokom, po prvej časti ho z programu stiahli.

Noviny o 17 hodine sa skracujú z pôvodných približne 40 minút na 20, na ich miesto o 17:25 sa presúva Súdna sieň. Tá sa neskôr zmení na spin-off formát Ochrancovia.

Kratšie sú od januára aj Veľké Noviny JOJ.
Panelák má na začiatku roka prestávku. Namiesto neho sa vysiela seriál Svet bez konca. Je to voľné pokračovanie výpravnej historickej minisérie Piliere zeme podľa bestselleru britského spisovateľa Kena Folletta z prostredia Anglicka v 14. storočí.
V programe ostal seriál Dedičstvo. JOJ s ním zatiaľ nemá ďalšie plány. „Závisí od výkonu. Tento seriál sa niekde zastabilizoval. Ak by sa však držal naďalej v ľahkom podpriemere, asi ťažko by pokračoval," povedal Borovský pre Aktuálne.sk.

Na jar pribudne aj spevácka šou X Faktor.

Na JOJ sa objavia aj slovenské filmové hity ako Jánošík - Pravdivá história (12.1.) z roku 2009. Či Slovensko-český romanticko-dramatický film z roku 2011 Lóve od Jakuba Kronera, ktorý sa dostal do programu až o 0:45 (12.1)
JOJ prinesie aj Írsko-kanadský historický dobrodružný seriál (2013) Vikingovia (13.1.) či americkú komédiu Bruno s Š. Baronom Cohenom (13.1.)

pošli na vybrali.sme.sk


Reportéri bez hraníc žiadajú Zuzanu Čaputovú, aby vetovala tlačový zákon

1. Reportéri bez hraníc žiadajú Zuzanu Čaputovú, aby vetovala tlačový zákon

Reportéri bez hraníc (RSF) zverejnili vyhlásenie, v ktorom naliehajú na slovenskú prezidentku, aby nepodpísala pozmeňujúce a doplňujúce návrhy tlačového zákona, ktoré v utorok prijal parlament, pretože by slovenským politikom poskytli automatické právo na odpoveď v médiách, ak by uvedené správy boli „nepravdivé alebo zavádzajúce“.

Poštová banka má vlastnú kolekciu oblečenia: Dobro sa nosí (FOTO)

2. Poštová banka má vlastnú kolekciu oblečenia: Dobro sa nosí (FOTO)

Poštová banka spustila predaj vlastnej kolekcie oblečenia pod názvom Dobro sa nosí. Celý výťažok z  predaja poputuje na dobrú vec. Záujemcovia ju nájdu v predajni Nosene a kúpou kúskov z tejto kolekcie sa aj oni stanú nositeľmi dobra.

Poľsko sa vo svete promuje fotografiami Prahy (FOTO)

3. Poľsko sa vo svete promuje fotografiami Prahy (FOTO)

Poľsko si najalo americkú reklamnú agentúru, ktorá jeho krásy propagovala prostredníctvom fotografií z Prahy. Poľská národná nadácia zaplatila americkej agentúre White House Writers Group (WHWG) podľa poľského portálu onet.pl 5,5 milióna dolárov.

Novinár bol zatknutý po tweete, ktorým urazil políciu

4. Novinár bol zatknutý po tweete, ktorým urazil políciu

Chorvátsky novinár spravodajského portálu Index.hr bol zatknutý a prepustený s pokutou za údajnú urážku chorvátskej polície na twitteri. Kvôli ďalšiemu vyjadreniu na tejto sociálnej sieti čelí obvineniu, že sa dotkol cítenia Chorvátov, informovali miestne médiá.

Parlament zrušil koncesionárske poplatky pre časť obyvateľov. Pozrite sa pre koho a od kedy

5. Parlament zrušil koncesionárske poplatky pre časť obyvateľov. Pozrite sa pre koho a od kedy

Parlament dnes schválil novelu zákona, ktorou zrušil koncesionárske poplatky pre dôchodcov, ľudí v hmotnej núdzi a pre zdravotne postihnutých.

Internet by sme deťom nemali zakazovať.  Mali by sme ich učiť používať ho správne

6. Internet by sme deťom nemali zakazovať. Mali by sme ich učiť používať ho správne

Internet sa veľmi rýchlo stal neoddeliteľnou súčasťou života dospelých, ale aj tínedžerov a detí. Tie si bez online pripojenia nevedia predstaviť svoj deň. Internet sa už od útleho detstva stáva ich primárnym zdrojom informácií, ale aj hlavným sprostredkovateľom sociálneho kontaktu s rovesníkmi. Nadácia Orange vo svojom grantovom programe e-Školy pre budúcnosť upozorňuje na potrebu zabezpečiť žiakom potrebné zručnosti a skúsenosti nevyhnutné pre spoločenské a pracovné prostredie 21.storočia.

Orange spúšťa globálnu komunikačnú kampaň na podporu rozumného a bezpečného používania digitálnych technológií (VIDEO)

7. Orange spúšťa globálnu komunikačnú kampaň na podporu rozumného a bezpečného používania digitálnych technológií (VIDEO)

Orange v týchto dňoch spúšťa aj na Slovensku globálnu kampaň, ktorá sa zaoberá rozumným a bezpečným používaním digitálnych technológií. 

Parlament schválil kontroverznú novelu tlačového zákona

8. Parlament schválil kontroverznú novelu tlačového zákona

Politici, vysokí štátni úradníci a ďalší predstavitelia verejných inštitúcií opäť získajú právo na zverejnenie reakcie na články tlače a tlačových agentúr, pokiaľ tieto články obsahujú nepravdivé alebo neúplné údaje o ich práci.

Mafra spustila nadstavbu iDNES, od decembra bude platená

9. Mafra spustila nadstavbu iDNES, od decembra bude platená

 Vydavatelství Mafra dnes spustilo prémiovou nadstavbu svého zpravodajského portálu iDNES.cz.

Začala vysielať nová internetová televízia - s Danglom, Zomri, Vinczeovou a ďalšími (VIDEO)

10. Začala vysielať nová internetová televízia - s Danglom, Zomri, Vinczeovou a ďalšími (VIDEO)

Necelý rok po začiatku vysielania v susednej Českej republike začala vysielať na Slovensku lokalizovaná Mall.tv aj s vlastnou produkciou. Vysielateľ avizuje dvanásť pôvodných relácií, v ktorých budú účinkovať známe tváre z Markízy, JOJ či RTVS.

Najčítanejšie