Médiá sa chystajú na volebnú noc. Pozrite sa, ako bude vyzerať vysielanie

Médiá sa chystajú na volebnú noc. Pozrite sa, ako bude vyzerať vysielanie

28.03.2014 15:42 | TV | mk

V sobotu večer televízie, niektoré rádiá a spravodajské weby chystajú približne od 22 hodiny špeciálne vysielanie z volebných centrál a analýzy priebežných výsledkov volieb. Priebežné výsledky možno sledovať na stránke Štatistického úradu.

 

 

Príebežné výsledky volieb zverejňuje Štatistický úrad na svojej stránke už od 22 hodiny, kde je možné sledovať priebežné výsledky kandidátov podľa jednotlivých obcí. Na stránke budú zverejnené nakoniec aj oficiálne výsledky. Definitívne výsledky by mali byť známe okolo polnoci. Oficiálne budú až ráno, keď ich potvrdí Ústredná volebná komisia.

Televízia Markíza bude mať od 22 hodiny mimoriadnu reláciu Prezidentské voľby, ktorú budú moderovať Zlatica Puškárová a Michal Kovačič. Hosťami relácie budú rektor rektor Akadémie médií Eduard Chmelár a komentátor Trendu Marián Leško.
„Vo volebných centrálach kandidátov budeme mať po dvoch redaktoroch, ktorí sa budú naživo spájať so štúdiom," povedal pre omédiách.com Tibor Mattyašovský, šéf spravodajstva Markízy.

RTVS špeciálne volebné vysielanie začína o 21:55 hod na Jednotke a tiež na Rádiu Slovensko, moderujú ho Ľubomír Bajaník, Juraj Jedinák a Martin Strižinec. RTVS bude vysielať bez prerušenia až do momentu, kedy bude jasný výsledok druhého kola prezidentských volieb.
„Prinášať budeme priebežné výsledky volieb, redaktori spravodajstva budú do vysielania naživo vstupovať z oboch volebných štábov, ako aj z Ústrednej volebnej komisie," oznámila RTVS. V štúdiu budú voľby komentovať analytici Martin Slosiarik (sociológ), Erik Láštic (politológ) a Tibor Madleňák (volebný geograf).

Odporúčame aj: Markíza rozhovor s novým prezidentom zrušila. Je otázne či bude v inej televízii

Na TA3 odštartuje špeciálne volebné štúdio o 21:50. „S moderátormi Ľubou Oravovou, Petrom Bielikom a Reném Medzihradským a ich hosťami, budeme vysielať až do zverejnenia konečných výsledkov, podľa ktorých bude známy v poradí štvrtý slovenský prezident," oznámila TA3. „TA3 ako líder televízneho spravodajstva v sobotu poskytne divákom od rána živé vstupy a reportáže z volebných miestností a pri všetkom dôležitom budeme až do vyhlásenia oficiálnych výsledkov volieb," povedala šéfredaktorka TA3 Martina Kyselová.

Rádio Expres začína niekoľkohodinové špeciálne volebné štúdio o 22 hodine. S moderátorom Braňom Závodským prinesie naživo priebežné aj konečné neoficiálne výsledky volieb a rozhovory s prezidentskými kandidátmi, s lídrami, či podpredsedami politických strán. Aj rádio Rxpres sa bude spájať s redaktormi v centrálach. Hosťom a spolukomentátorom priebežných výsledkov volieb bude priamo v štúdiu politológ a prezident Inštitútu pre verejné otázky Grigorij Mesežnikov. Špeciálne volebné štúdio skončí až kým nebudú spočítané všetky hlasy.

pošli na vybrali.sme.sk


Eurovíziu vyhral Holanďan, vystúpila aj Madonna (VIDEO)

1. Eurovíziu vyhral Holanďan, vystúpila aj Madonna (VIDEO)

Víťazom 64. ročníka medzinárodnej speváckej súťaže Eurovízia sa stal holandský spevák Duncan Laurence. Česká indie-popová kapela Lake Malawi skončila so skladbou Friend of a Friend na jedenástom mieste.

Stal sa krajčírom prezidentov a celebrít

2. Stal sa krajčírom prezidentov a celebrít

...a pritom musel prežiť zverstvá nacizmu. Stretol Mengeleho a jeho život visel na vlásku.

 

Pápež vyzval novinárov, aby sa vyhýbali falošným správam a aby sa zaoberali ľuďmi (VIDEO)

3. Pápež vyzval novinárov, aby sa vyhýbali falošným správam a aby sa zaoberali ľuďmi (VIDEO)

Pápež František dnes vyzval novinárov, aby sa vyhýbali falošným správam a aby sa zaoberali ľuďmi, ktorí sú v ťažkej situácii, ale už im nie je venovaná pozornosť.

Rakúsky vicekancelár Strache kvôli afére s Rusmi rezignoval

4. Rakúsky vicekancelár Strache kvôli afére s Rusmi rezignoval

Rakúsky vicekanclár a predseda protiimigračnej Slobodnej strany Rakúska (FPÖ) Heinz-Christian Strache dnes oznámil odchod z oboch politických funkcií. Stalo sa to po tom, čo nemecké médiá zverejnili videonahrávku, na ktorej s údajnou príbuznou ruského oligarchu jedná o politickej podpore svojej strany výmenou za zabezpečenie štátnych zákaziek. Predseda ľudovcov vlády Sebastian Kurz podľa Stracheho rezignáciu na post vicekancelára prijal.

Eurovoľby v sobotu pripomenie Európska Cyklo tour, ku ktore sa môže ktokoľvek pridať

5. Eurovoľby v sobotu pripomenie Európska Cyklo tour, ku ktore sa môže ktokoľvek pridať

Voľby do Európskeho parlamentu sa v členských štátoch EÚ uskutočnia v dňoch 23. - 26. mája, na Slovensku prebehnú 25. mája.

Rakúskom otriasa škandál: Krajne pravicový politik pred voľbami rokoval o podpore z Ruska (VIDEO)

6. Rakúskom otriasa škandál: Krajne pravicový politik pred voľbami rokoval o podpore z Ruska (VIDEO)

nemecké médiá zverejnili sedemhodinový tajný videozáznam.

Festivaly Orange Y-Games & VÚB Y-Con už tento víkend v Bratislave (VIDEO)

7. Festivaly Orange Y-Games & VÚB Y-Con už tento víkend v Bratislave (VIDEO)

Nenechajte si ujsť najväčší herný festival spolu s pop-kultúrnym podujatím Y-CON a stretnite špeciálneho hosťa Vladimíra Furdíka alias Night Kinga z Game of Thrones.

Obludné oslavy streľby do ľudí na hraniciach konečne stopli, aj vďaka redaktorke RTVS

8. Obludné oslavy streľby do ľudí na hraniciach konečne stopli, aj vďaka redaktorke RTVS

V roku 1952 jedenásťročný Jozef Galus krátko pred obedom plával na drevenej doske v rieke Morava v blízkosti hradu Devín. Aj keď bolo zjavné, že je to dieťa, pohraničná hliadka začala strieľať. Na chlapca, ktorého možno len odvial prúd, hliadka strieľala z guľometu, samopalov a niekoľkých pušiek. Len z guľometu bolo proti nemu vystrelených 140 nábojov. Zabili ho za pár sekúnd. Ľudia, spoluzodpovední za tieto zločiny, ich doposiaľ pravidelne oslavovali s heslom "Neprejdú"- v uniformách, so symbolmi totalitného režimu, zbraňami - a to v priestoroch mesta. Pokračovanie.

V súvislosti s kauzou sledovania novinárov vykonáva NAKA prehliadku známeho baru v Bratislave (FOTO)

9. V súvislosti s kauzou sledovania novinárov vykonáva NAKA prehliadku známeho baru v Bratislave (FOTO)

V súvislosti s kauzou prenasledovania novinárov NAKA dnes od 09.05 v Bratislave na ulici Panenska č. 28 vykonáva prehliadku nebytových priestovo v bare Next Apache.

Najčítanejšie