Médiá sa chystajú na volebnú noc. Pozrite sa, ako bude vyzerať vysielanie

Médiá sa chystajú na volebnú noc. Pozrite sa, ako bude vyzerať vysielanie

28.03.2014 15:42 | TV | mk

V sobotu večer televízie, niektoré rádiá a spravodajské weby chystajú približne od 22 hodiny špeciálne vysielanie z volebných centrál a analýzy priebežných výsledkov volieb. Priebežné výsledky možno sledovať na stránke Štatistického úradu.

 

 

Príebežné výsledky volieb zverejňuje Štatistický úrad na svojej stránke už od 22 hodiny, kde je možné sledovať priebežné výsledky kandidátov podľa jednotlivých obcí. Na stránke budú zverejnené nakoniec aj oficiálne výsledky. Definitívne výsledky by mali byť známe okolo polnoci. Oficiálne budú až ráno, keď ich potvrdí Ústredná volebná komisia.

Televízia Markíza bude mať od 22 hodiny mimoriadnu reláciu Prezidentské voľby, ktorú budú moderovať Zlatica Puškárová a Michal Kovačič. Hosťami relácie budú rektor rektor Akadémie médií Eduard Chmelár a komentátor Trendu Marián Leško.
„Vo volebných centrálach kandidátov budeme mať po dvoch redaktoroch, ktorí sa budú naživo spájať so štúdiom," povedal pre omédiách.com Tibor Mattyašovský, šéf spravodajstva Markízy.

RTVS špeciálne volebné vysielanie začína o 21:55 hod na Jednotke a tiež na Rádiu Slovensko, moderujú ho Ľubomír Bajaník, Juraj Jedinák a Martin Strižinec. RTVS bude vysielať bez prerušenia až do momentu, kedy bude jasný výsledok druhého kola prezidentských volieb.
„Prinášať budeme priebežné výsledky volieb, redaktori spravodajstva budú do vysielania naživo vstupovať z oboch volebných štábov, ako aj z Ústrednej volebnej komisie," oznámila RTVS. V štúdiu budú voľby komentovať analytici Martin Slosiarik (sociológ), Erik Láštic (politológ) a Tibor Madleňák (volebný geograf).

Odporúčame aj: Markíza rozhovor s novým prezidentom zrušila. Je otázne či bude v inej televízii

Na TA3 odštartuje špeciálne volebné štúdio o 21:50. „S moderátormi Ľubou Oravovou, Petrom Bielikom a Reném Medzihradským a ich hosťami, budeme vysielať až do zverejnenia konečných výsledkov, podľa ktorých bude známy v poradí štvrtý slovenský prezident," oznámila TA3. „TA3 ako líder televízneho spravodajstva v sobotu poskytne divákom od rána živé vstupy a reportáže z volebných miestností a pri všetkom dôležitom budeme až do vyhlásenia oficiálnych výsledkov volieb," povedala šéfredaktorka TA3 Martina Kyselová.

Rádio Expres začína niekoľkohodinové špeciálne volebné štúdio o 22 hodine. S moderátorom Braňom Závodským prinesie naživo priebežné aj konečné neoficiálne výsledky volieb a rozhovory s prezidentskými kandidátmi, s lídrami, či podpredsedami politických strán. Aj rádio Rxpres sa bude spájať s redaktormi v centrálach. Hosťom a spolukomentátorom priebežných výsledkov volieb bude priamo v štúdiu politológ a prezident Inštitútu pre verejné otázky Grigorij Mesežnikov. Špeciálne volebné štúdio skončí až kým nebudú spočítané všetky hlasy.

pošli na vybrali.sme.sk


Na koncertoch bez mobilu, aj tak padali na festivale Pohoda rekordy

1. Na koncertoch bez mobilu, aj tak padali na festivale Pohoda rekordy

Orange a festival Pohoda idú ruka v ruke už osem rokov k stále vydarenejším ročníkom tohto obľúbeného festivalu. Tento rok však návštevníci nezdieľali len jedinečnú atmosféru, hudbu či zážitky s priateľmi, ale aj myšlienku o zodpovednom používaní telefónu či podporu ekologického recyklovania elektro-odpadu. Štatistiky sú aj tento rok plné rekordov.

Ten chlapec jej môže zničiť život!

2. Ten chlapec jej môže zničiť život!

Občas sa ocitnete v situácii, ktorá môže radikálne zmeniť váš život. Nielen týždne a mesiace, ktoré prídu. Ale celý váš život...

Začal sa súd s Ruskom a Kočnerom za falšovanie zmeniek televízie Markíza

3. Začal sa súd s Ruskom a Kočnerom za falšovanie zmeniek televízie Markíza

Dnes začalo súdne pojednávanie s exministrom hospodárstva a bývalým riaditeľom televízie Markíza Pavlom Ruskom a kontroverzným podnikateľom Marianom Kočnerom v kauze falšovania štyroch zmeniek vystavených na sumu v celkovej výške takmer 69 miliónov eur, ktorých preplatenie vymáhala aj od Markízy jedna z Kočnerových firiem.

Najlepšie zarábajúcim filmom všetkých čias sa stal Avengers: Endgame (VIDEO)

4. Najlepšie zarábajúcim filmom všetkých čias sa stal Avengers: Endgame (VIDEO)

Pozrite si aktuálny rebríček najlepšie zarábajúcich filmov v histórii.

Novým stratégom Mayer/McCann Erickson sa stal Martin Kozár

5. Novým stratégom Mayer/McCann Erickson sa stal Martin Kozár

O júla tohto roku pôsobí na pozícii Head of Strategy reklamnej agentúry Mayer/McCann Erickson Martin Kozár.

Ministerka kultúry vymenovala nových členov Rady Slovenského filmového ústavu

6. Ministerka kultúry vymenovala nových členov Rady Slovenského filmového ústavu

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie. Ministerka kultúry Ľubica Laššáková vymenovala štyroch nových členov.

Fico: Hlavnú vinu na stave slovenskej spoločnosti nesú slovenské médiá

7. Fico: Hlavnú vinu na stave slovenskej spoločnosti nesú slovenské médiá

Predseda Smeru-SD dnes pobúril článok Nového Času, na facebooku opäť kritizuje slovenské médiá.

Ukrajinský prezident navrhol výmenu novinára Vyšynského za Sencova

8. Ukrajinský prezident navrhol výmenu novinára Vyšynského za Sencova

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes navrhol výmenu novinára Kyryla Vyšynského väzneného v Kyjeve za režiséra Oleho Sencova odsúdeného v Rusku na dvadsať rokov.

Na komunikačnom oddelení v Tescu sú zmeny

10. Na komunikačnom oddelení v Tescu sú zmeny

Na komunikačnom oddelení spoločnosti Tesco Slovensko došlo k viacerým zmenám.

Najčítanejšie