RTVS začína vysielať v HD aj na satelite

RTVS začína vysielať v HD aj na satelite

Hokejové majstrovstvá sveta v Minsku ako aj ďalšie nadchádzajúce významné športové podujatia, ktoré RTVS v tejto sezóne pripravuje, si budú v HD aj pre divákov so satelitmi.

 

 

RTVS  podpísala zmluvu na prenos jedného programu prostredníctvom satelitu Astra 23,5°. „Počnúc májovými hokejovými majstrovstvami si budú môcť diváci so satelitmi vychutnať vysielanie Jednotky v HD, vo vysokom rozlíšení bude Jednotka vysielať aj letné majstrovstvá sveta vo futbale, Tour de France a všetky ostatné programy vrátane vlastnej pôvodnej tvorby či spravodajstva. HD vysielanie bude dostupné na frekvencii 11934 MHz," napísala RTVS v tlačovej správe.

Odporúčame aj: Pozrite si program a podrobnosti o MS v hokeji 2014

Zmluva na satelitnú distribúciu bola vzhľadom na obmedzené finančné zdroje a povinnosť RTVS efektívne a hospodárne nakladať s verejnými prostriedkami, uzavretá zatiaľ na obdobie troch mesiacov. „V rámci našich finančných možností sme v súvislosti s poskytovaním HD vysielania na satelite spravili maximum, aby sme divákom RTVS mohli zabezpečiť dokonalý vizuálny zážitok z kľúčových športových udalostí, ktoré v tejto sezóne RTVS pripravuje. Jedným dychom však dodávam, že trvalé poskytovanie tejto služby patrí medzi prioritné ambície RTVS," povedal riaditeľ sekcie techniky RTVS Andrej Doležal.

RTVS ďalej píše, že nebude nasledovať aktivity komerčných televíznych vysielateľov a HD vysielanie nebude spoplatňovať. „Naším cieľom je eliminovať riziko, ktoré vytvára otázna dostupnosť takýchto programov v HD výlučne v platenej ponuke alebo prémiových programových balíkoch," povedal Doležal.

Odporúčame aj: Skylink divákom: Ak nepotvrdíte program Markíza HD, deaktivujeme ho

„Služba verejnoprávnosti v prostredí distribúcie pre RTVS znamená doručenie programových služieb RTVS bezbariérovo, v základných programových balíkoch a prostredníctvom všetkých technicky a finančne dostupných platforiem čo najširšiemu počtu domácností," píše RTVS.