Foto: JOJ Foto: JOJ

Novinku JOJ Group televíziu RiK nezaradia všetci operátori

17.12.2014 11:49 | TV | mk

Televízia RiK začne vysielať v prvý deň nového roka.

 

 

Piaty kanál v portfóliu JOJ Group bude platený a hoci televízia hovorí, že od začiatku bude dostupný v ponuke spoplatnených balíkov u štyroch slovenských operátorov Skylink, Slovanet, Orange a Antik. nie je to úplne pravda. Napríklad Orange s televíziou rokuje a hovorí o viere, že ju zaradia v prvom polroku. „V prípade, že sa dohodneme, plánujeme ju zaradiť do základnej ponuky na určitú dobu ako promo, neskôr bude pravdepodobne zaradená do niektorého z tematických balíčkov. Veríme, že ju zákazníkom budeme môcť ponúknuť v prvej polovici budúceho roka," povedala pre Omédiách.com Ivica Hricová z Orange.

Zatiaľ Rik do svojej ponuky nezaradí Telekom ani UPC. „V ponuke digitálnej televízie UPC v súčasnosti ponúkame až 9 detských programov - Minimax, Disney Channel, Jim Jam, Duck TV, Megamax, Nickelodeon, Nick Jr., ako aj Duck TV HD a Nickelodeon HD," povedal hovorca UPC Jaroslav Kolár.

"S JOJ Group momentálne jednáme o zaradení stanice RiK. Stanicu si však potrebujeme najprv otestovať a následne na základe jej kvality, záujmu našich zákazníkov a podmienok JOJ Group rozhodneme o jej zaradení, teda 1. januára v našej ponuke zatiaľ nebude," povedal pre Omédiách.com Marek Michalík.

Hoci bude stanica platená, bude vysielať aj reklamu. Televízia predpokladá, že RiK bude fungovať na kombinovanom modeli financovania – okrem poplatkov od operátorov a reklamy aj cez merchandising.

RiK bude cielený na deti vo veku 4 – 12 rokov a JOJ Group ohlasuje že ťažiskovými formátmi budú programy európskej produkcie, „ktoré sú zábavné, poučné a bez prvoplánového násilia."

Program bude rozdelený do špecifických blokov podľa veku: predpoludním bude pre deti predškolského veku popoludní pre deti mladšieho školského veku a v prime time bude určený pre celú rodinu. V ponuke Rik sa objavia napríklad Novodobí Robinsoni, Legenda o Williamovi Tellovi, Fix a Foxi, Marvin, Dobrodružstvo
na opustenom ostrove, Hovoriaca kniha kúziel, Tučniak Pecola, Nešikovné zajačiky, Maxík, Neobyčajné príbehy, Nezbedný Ralph, Korytnačí ostrov.

Slovenský detský kanál RiK vychádza z licencie nemeckej spoločnosti Your Family Entertainment AG, ktorý vysiela stanicu Ric.

JOJ skúšobne vysiela na Skylinku, v hodinovej slučke maskot stanice – havran RiK hovorí o programovej štruktúre vysielania a ukazuje príklady formátov.

pošli na vybrali.sme.sk


V Bratislave svieti veľká fotka Martiny a Jána, do ulíc idú ľudia z celého Slovenska

1. V Bratislave svieti veľká fotka Martiny a Jána, do ulíc idú ľudia z celého Slovenska

V predvečer výročia vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa na Primaciálnom námestí v Bratislave rozsvietil nápis #ALL FOR JAN so známou fotkou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Vyhlásenie viac ako 400 novinárov: Zabili nám kolegu a jeho snúbenicu. Nezabudli sme. A nikam neodchádzame!

2. Vyhlásenie viac ako 400 novinárov: Zabili nám kolegu a jeho snúbenicu. Nezabudli sme. A nikam neodchádzame!

Viac ako 400 novinárov sa podpísalo pod vyhlásenie k výročiu vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

 

S novými nonstop dátovými balíkmi Nonstop Navigácia a Nonstop Hry Orange predstavuje ďalšie možnosti neobmedzeného dátovania

3. S novými nonstop dátovými balíkmi Nonstop Navigácia a Nonstop Hry Orange predstavuje ďalšie možnosti neobmedzeného dátovania

Orange rozširuje ponuku obľúbených nonstop dátových balíkov a svojim zákazníkom prináša ďalšie možnosti, ako bez obmedzení využívať dáta a mobilné aplikácie.

Zástupcovia krajín EÚ schválili dohodu o autorských právach na sieti

4. Zástupcovia krajín EÚ schválili dohodu o autorských právach na sieti

Zástupcovia vlád krajín Európskej únie dnes schválili kompromisnú verziu dohody o ochrane autorských práv na internete, ktorá bola minulý týždeň dosiahnutá spoločne s Európskym parlamentom.

Czech Media Invest prodala skupinu polských rádií Eurozet

5. Czech Media Invest prodala skupinu polských rádií Eurozet

Společnost Czech Media Invest (CMI) prodala skupinu polských rozhlasových stanic Eurozet, které loni získala od francouzského koncernu Lagardere.

Dezinformácie, nevedomosť a Moc faktov

6. Dezinformácie, nevedomosť a Moc faktov

Ako povedal bývalý prezident Barack Obama, „je to nádej vzbudzujúca kniha o tom, čo dokáže ľudský pokrok, keď sa naučíme pracovať s faktami namiesto toho, aby sme podliehali vrodeným predsudkom a zaujatosti.“

Rodičia Kuciaka veľmi neveria, že sa vraždu podarí úplne vyšetriť

7. Rodičia Kuciaka veľmi neveria, že sa vraždu podarí úplne vyšetriť

Rodičia zavraždeného novinára Jána Kuciaka majú pochybnosti, či sa vyšetrovateľom podarí úplne vyšetriť vraždu ich syna vrátane odhalenia objednávateľa činu.

The Jerusalem Post: Médiá robia zo zajatých členov Islamského štátu celebrity (VIDEO)

8. The Jerusalem Post: Médiá robia zo zajatých členov Islamského štátu celebrity (VIDEO)

Mnohých Iračanov a Sýrčanov poburuje ako o členoch samozvaného Islamského štátu (IS) píšu niektoré hlavne západné médiá. Robia z nich celebrity, pýtajú sa ich na ich životné plány a ignorujú otázky týkajúce sa vraždenia a mučenia obetí.

Majiteľ Pravdy a Parlamentných listov prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu

9. Majiteľ Pravdy a Parlamentných listov prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu

Český senátor a miliardár Ivo Valenta prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu. ČTK dnes povedal, že sa pre prevod rozhodol kvôli dedičskému usporiadaniu majetku.

Kovačič Hanzelová bude mať vlastnú reláciu Rozhovory ZKH (VIDEO)

10. Kovačič Hanzelová bude mať vlastnú reláciu Rozhovory ZKH (VIDEO)


SME.sk spúšťa novú videosekciu a niekoľko nových relácií.

 

Najčítanejšie