Foto: JOJ Foto: JOJ

Novinku JOJ Group televíziu RiK nezaradia všetci operátori

17.12.2014 11:49 | TV | mk

Televízia RiK začne vysielať v prvý deň nového roka.

 

 

Piaty kanál v portfóliu JOJ Group bude platený a hoci televízia hovorí, že od začiatku bude dostupný v ponuke spoplatnených balíkov u štyroch slovenských operátorov Skylink, Slovanet, Orange a Antik. nie je to úplne pravda. Napríklad Orange s televíziou rokuje a hovorí o viere, že ju zaradia v prvom polroku. „V prípade, že sa dohodneme, plánujeme ju zaradiť do základnej ponuky na určitú dobu ako promo, neskôr bude pravdepodobne zaradená do niektorého z tematických balíčkov. Veríme, že ju zákazníkom budeme môcť ponúknuť v prvej polovici budúceho roka," povedala pre Omédiách.com Ivica Hricová z Orange.

Zatiaľ Rik do svojej ponuky nezaradí Telekom ani UPC. „V ponuke digitálnej televízie UPC v súčasnosti ponúkame až 9 detských programov - Minimax, Disney Channel, Jim Jam, Duck TV, Megamax, Nickelodeon, Nick Jr., ako aj Duck TV HD a Nickelodeon HD," povedal hovorca UPC Jaroslav Kolár.

"S JOJ Group momentálne jednáme o zaradení stanice RiK. Stanicu si však potrebujeme najprv otestovať a následne na základe jej kvality, záujmu našich zákazníkov a podmienok JOJ Group rozhodneme o jej zaradení, teda 1. januára v našej ponuke zatiaľ nebude," povedal pre Omédiách.com Marek Michalík.

Hoci bude stanica platená, bude vysielať aj reklamu. Televízia predpokladá, že RiK bude fungovať na kombinovanom modeli financovania – okrem poplatkov od operátorov a reklamy aj cez merchandising.

RiK bude cielený na deti vo veku 4 – 12 rokov a JOJ Group ohlasuje že ťažiskovými formátmi budú programy európskej produkcie, „ktoré sú zábavné, poučné a bez prvoplánového násilia."

Program bude rozdelený do špecifických blokov podľa veku: predpoludním bude pre deti predškolského veku popoludní pre deti mladšieho školského veku a v prime time bude určený pre celú rodinu. V ponuke Rik sa objavia napríklad Novodobí Robinsoni, Legenda o Williamovi Tellovi, Fix a Foxi, Marvin, Dobrodružstvo
na opustenom ostrove, Hovoriaca kniha kúziel, Tučniak Pecola, Nešikovné zajačiky, Maxík, Neobyčajné príbehy, Nezbedný Ralph, Korytnačí ostrov.

Slovenský detský kanál RiK vychádza z licencie nemeckej spoločnosti Your Family Entertainment AG, ktorý vysiela stanicu Ric.

JOJ skúšobne vysiela na Skylinku, v hodinovej slučke maskot stanice – havran RiK hovorí o programovej štruktúre vysielania a ukazuje príklady formátov.

pošli na vybrali.sme.sk


K vražde novinárky sa prihlásila Nová IRA

1. K vražde novinárky sa prihlásila Nová IRA

K zodpovednosti za vraždu novinárky Lýry McKeeovej pri nepokojoch v severoírskom meste Londonderry sa dnes prihlásila radikálna republikánska organizácie Nová IRA.

PRIESKUM: Zverejnili poslednú predvolebnú projekciu rozdelenia mandátov v budúcom Európskom parlamente

2. PRIESKUM: Zverejnili poslednú predvolebnú projekciu rozdelenia mandátov v budúcom Európskom parlamente

Európsky parlament zverejnil štvrtú a poslednú predvolebnú projekciu rozdelenia 751 poslaneckých kresiel v povolebnom pléne EP založenú na vnútroštátnych prieskumoch.

MS mimo mantinelov: Chápeme, že hokej je viac ako hra (VIDEO)

3. MS mimo mantinelov: Chápeme, že hokej je viac ako hra (VIDEO)

Spoločnosť Orange Slovensko, ktorá je oficiálnym partnerom MS v hokeji 2019, prichádza s novou imidžovou kampaňou. Odohráva sa v prostredí bratislavskej školy, kde vládne šikana. Deťom pri nej pomáha súdržnosť a vzájomná pomoc, ktoré poznajú zo športu.

Kniha, ktorá letí už desaťročia

4. Kniha, ktorá letí už desaťročia

Jeden z najpopulárnejších amerických povojnových románov. Klasika modernej literatúry, ktorú si treba prečítať. Román Kto chytá v žite je svetový fenomén. Salinger ho napísal ešte v roku 1951, no odvtedy ho preložili do takmer všetkých svetových jazykov. Každý rok sa z neho predá okolo 250 000 výtlačkov a doteraz sa predalo 65 miliónov kníh.

Vraha bulharskej novinárky odsúdili na 30 rokov

5. Vraha bulharskej novinárky odsúdili na 30 rokov

Bulharský súd dnes poslal na 30 rokov za mreže vraha novinárky Viktorie Marinovovej.

Zomrel autor hudby k filmom o Vinnetouovi (VIDEO)

6. Zomrel autor hudby k filmom o Vinnetouovi (VIDEO)

Vo veku 91 rokov zomrel skladateľ filmovej hudby Martin Böttcher, oznámila dnes agentúre DPA jeho dcéra Betsy Schlüterová. Skladateľ zomrel v noci z piatka na sobotu.

Mobilné dáta na Slovensku patria k tým najdrahším. Česko je na tom ešte horšie

7. Mobilné dáta na Slovensku patria k tým najdrahším. Česko je na tom ešte horšie

Zdajú sa vám ceny za mobilný internet privysoké a občas narazíte na ponuky zahraničných operátorov, ktoré sľubujú gigabajty dát doslova za pár eur? Nuž, drahšie služby na Slovensku v porovnaní so zvyškom Európy nemusia byť iba pocitom v návale emócii z ďalšej mesačnej faktúry.

Nová verzia Pevnosti Boyard sa bude odohrávať v zábavnom parku (VIDEO)

8. Nová verzia Pevnosti Boyard sa bude odohrávať v zábavnom parku (VIDEO)

Francúzsky kanál France 2 chystá pokračovanie obľúbenej televíznej súťaže Kľúče od pevnosti Boyard (Pevnosť Boyard) známej aj slovenským divákom.

Polícia v Severnom Írsku zadržala dvoch mladíkov kvôli smrti novinárky

9. Polícia v Severnom Írsku zadržala dvoch mladíkov kvôli smrti novinárky

Severoírska polícia dnes oznámila, že zadržala dvoch mladíkov v súvislosti s vraždou 29-ročnej novinárky Lýry McKeeovej počas nepokojov v Londonderry v noci zo štvrtka na piatok. Informovala o tom na svojom webe spravodajská stanica BBC.

Na Veľkú noc sa zaobídeme skôr bez chleba ako bez alkoholu

10. Na Veľkú noc sa zaobídeme skôr bez chleba ako bez alkoholu

Slovákov sme sa opýtali, čo u nich doma, na veľkonočnom stole, nesmie chýbať. Okrem tradičných jedál sú to aj drinky. Respondenti ich spomínali dokonca častejšie ako chlieb, či vianočku. Napriek tomu, v rámci Európskej únie nepatríme medzi lídrov v týždennej konzumácii alkoholu.

Najčítanejšie