Foto: JOJ Foto: JOJ

Novinku JOJ Group televíziu RiK nezaradia všetci operátori

17.12.2014 11:49 | TV | mk

Televízia RiK začne vysielať v prvý deň nového roka.

 

 

Piaty kanál v portfóliu JOJ Group bude platený a hoci televízia hovorí, že od začiatku bude dostupný v ponuke spoplatnených balíkov u štyroch slovenských operátorov Skylink, Slovanet, Orange a Antik. nie je to úplne pravda. Napríklad Orange s televíziou rokuje a hovorí o viere, že ju zaradia v prvom polroku. „V prípade, že sa dohodneme, plánujeme ju zaradiť do základnej ponuky na určitú dobu ako promo, neskôr bude pravdepodobne zaradená do niektorého z tematických balíčkov. Veríme, že ju zákazníkom budeme môcť ponúknuť v prvej polovici budúceho roka," povedala pre Omédiách.com Ivica Hricová z Orange.

Zatiaľ Rik do svojej ponuky nezaradí Telekom ani UPC. „V ponuke digitálnej televízie UPC v súčasnosti ponúkame až 9 detských programov - Minimax, Disney Channel, Jim Jam, Duck TV, Megamax, Nickelodeon, Nick Jr., ako aj Duck TV HD a Nickelodeon HD," povedal hovorca UPC Jaroslav Kolár.

"S JOJ Group momentálne jednáme o zaradení stanice RiK. Stanicu si však potrebujeme najprv otestovať a následne na základe jej kvality, záujmu našich zákazníkov a podmienok JOJ Group rozhodneme o jej zaradení, teda 1. januára v našej ponuke zatiaľ nebude," povedal pre Omédiách.com Marek Michalík.

Hoci bude stanica platená, bude vysielať aj reklamu. Televízia predpokladá, že RiK bude fungovať na kombinovanom modeli financovania – okrem poplatkov od operátorov a reklamy aj cez merchandising.

RiK bude cielený na deti vo veku 4 – 12 rokov a JOJ Group ohlasuje že ťažiskovými formátmi budú programy európskej produkcie, „ktoré sú zábavné, poučné a bez prvoplánového násilia."

Program bude rozdelený do špecifických blokov podľa veku: predpoludním bude pre deti predškolského veku popoludní pre deti mladšieho školského veku a v prime time bude určený pre celú rodinu. V ponuke Rik sa objavia napríklad Novodobí Robinsoni, Legenda o Williamovi Tellovi, Fix a Foxi, Marvin, Dobrodružstvo
na opustenom ostrove, Hovoriaca kniha kúziel, Tučniak Pecola, Nešikovné zajačiky, Maxík, Neobyčajné príbehy, Nezbedný Ralph, Korytnačí ostrov.

Slovenský detský kanál RiK vychádza z licencie nemeckej spoločnosti Your Family Entertainment AG, ktorý vysiela stanicu Ric.

JOJ skúšobne vysiela na Skylinku, v hodinovej slučke maskot stanice – havran RiK hovorí o programovej štruktúre vysielania a ukazuje príklady formátov.

pošli na vybrali.sme.sk


Mobilné hry na horúce leto aj daždivé dni: Harry Potter a legendárna strieľačka Doom

1. Mobilné hry na horúce leto aj daždivé dni: Harry Potter a legendárna strieľačka Doom

Smartfóny v našich vreckách majú stále lepšie displeje, výkonnejší hardvér a silnejšie batérie. Bez veľkého preháňania sa dá povedať, že začínajú poriadne zatápať herným konzolám. 

Čínska CITIC chce možnosť podielu na kontrole Empresa Media a Médey

2. Čínska CITIC chce možnosť podielu na kontrole Empresa Media a Médey

Český Úrad pre ochranu hospodárskej súťaže (ÚOHS) posudzuje koncentrácie čínskej spoločnosti Rainbow Wisdom Investment zo skupiny CITIC a podnikateľa Jaromíra Soukupa pri kontrole spoločností Empresa Media a Médea.

Známe osobnosti bojujú za Amazonský prales, ale so zavádzajúcimi fotkami

3. Známe osobnosti bojujú za Amazonský prales, ale so zavádzajúcimi fotkami

Mnoho celebrít a politikov sa v týchto dňoch vyjadruje na sociálnych sieťach k obrovským lesným požiarom v Amazónii a vyzýva k boju za záchranu tamojšieho dažďového pralesa, označovaného za pľúca planéty.

Trend pomáha šíriť dezinformácie Číny

4. Trend pomáha šíriť dezinformácie Číny

V najnovšom vydaní týždenníka Trend vyšiel neobvyklý PR článok.

Video, ako policajt roztrhol dievčaťu slúchadlá, je kampaň (VIDEO)

5. Video, ako policajt roztrhol dievčaťu slúchadlá, je kampaň (VIDEO)

V stredu a vo štvrtok viaceré médiá a stránky na sociálnych sieťach zdieľali video, na ktorom je zaznamenený konflikt mladého dievčaťa a policajta.

S nepohodlným prokurátorom mali byť zavraždené aj jeho deti a manželka, Ďateľ sa ho snažil spochybniť

6. S nepohodlným prokurátorom mali byť zavraždené aj jeho deti a manželka, Ďateľ sa ho snažil spochybniť

S vyšetrovaním vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej vychádzajú na povrch nové obludné skutočnosti.

Bauer Media v prípade odškodného pre Havlovú zvažuje opravný prostriedok

7. Bauer Media v prípade odškodného pre Havlovú zvažuje opravný prostriedok

 Německé nakladatelství Bauer Media zvažuje, zda podá opravný prostředek proti úternímu rozhodnutí pražského vrchního soudu, který přiznal herečce Dagmar Havlové čtyři miliony korun odškodného za tvrzení, že měla milenecký poměr v době, kdy jí umíral manžel, bývalý prezident Václav Havel.

Pozor na podvody pri kúpe zahraničnej dovolenky cez internet

8. Pozor na podvody pri kúpe zahraničnej dovolenky cez internet

Finančná správa upozorňuje na podvodnú internetovú stránku, ktorá predáva zájazdy do zahraničia.

Reuters: Regulátori EÚ skúmajú plány Facebooku na digitálne menu

9. Reuters: Regulátori EÚ skúmajú plány Facebooku na digitálne menu

Protimonopolní regulátori Európskej únie sa rozhodli preskúmať plány americkej internetovej spoločnosti Facebook na vytvorenie novej digitálnej meny.

Supertajnú americkú základňu ohrozuje invázia záhadológov z facebooku

10. Supertajnú americkú základňu ohrozuje invázia záhadológov z facebooku

Kalifornský záhadológ vyzval na facebooku spriaznených Američanov, aby sa dostavili k supertajnej nevadskej vojenskej základni Area 51, ktorú podozrieva z ukrývania dôkazov o mimozemských civilizáciách. Informovala o tom agentúra Reuters.

Najčítanejšie