RTVS mení v súvislosti s úmrtím umelca program

RTVS mení v súvislosti s úmrtím umelca program Archív J. Dóczy

RTVS si vo vysielaní pripomenie herca Jozefa Dóczyho.

 

 

Pri príležitosti úmrtia slovenského herca Jozefa Dóczyho zaradila RTVS do vysielania dnes večer o 20.00 na Dvojke časť z cyklu Dnes večer hrám ja - televízna inscenácia troch humorných poviedok zo svetovej literatúry v hlavných úlohách s Jozefom Dóczym, ktorý uvádza svoje účinkovanie v poviedkach - Halucinácia pána Wlezleyho; Vojenská nemocnica a Plum v reštaurácii.

Aj Rádio Slovensko dnes večer mimoriadne zmení vysielaciu štruktúru. O 21.26 hod. odvysiela pásmo režiséra Emila Benčíka Sólo pre Jozefa Dóczyho.

Program zmení RTVS aj na Jednotke – vo štvrtok 24. januára o 22.50 zaradí do vysielania talk šou Milana Kňažka Takí sme boli s hlavným hosťom Jozefom Dóczym.

Známy herec nitrianskeho divadla zomrel v noci z pondelka na utorok.

Podľa TASR Jozef Dóczy sa narodil 19. novembra 1929. Nitriansky rodák, pôvodným povolaním obchodník, pôsobil ako člen umeleckého súboru Divadla Andreja Bagara od roku 1955. V meste pod Zoborom prežil celý svoj osobný aj profesionálny život. Do sŕdc miliónov divákov sa zapísal predovšetkým ako komik. Na divadelnom javisku sa prvýkrát predstavil ako člen ochotníckeho krúžku tovarišov. Jeho talent a nezameniteľný herecký prejav si všimli aj režiséri profesionálnych divadiel, angažmán vo svojom súbore mu ponúkol Andrej Bagar. Počas vyše polstoročia vytvoril v Nitre viac ako 170 postáv. Tou poslednou na javisku Divadla Andreja Bagara bola postava Firsa v Čechovovom Višňovom sade.