RTVS oznámila kúpu viacerých exkluzívnych vysielacích práv Ilustr.foto: RTVS

RTVS oznámila kúpu viacerých exkluzívnych vysielacích práv

24.06.2015 15:58 | TV | mk

RTVS uspela v boji o vysielacie práva na vrcholné futbalové podujatia najbližších rokov.

 

 

Získala práva na ME 2016 vo Francúzku, ale aj MS 2018 v Rusku a MS 2022 v Katare. Práva platia pre televízne aj rozhlasové vysielanie.

Európske vysielacie združenie EBU sa stalo už v marci 2012 na základe dohody s FIFA držiteľom vysielacích práv na MS vo futbale 2018 a 2022. „Po dlhých rokovaniach s UEFA sa podarilo získať pre 26 členských televízií
vysielacie práva aj na záverečný turnaj ME 2016. RTVS sa tak po neľahkom boji stane jediným vysielateľom ME 2016 vo Francúzsku, MS 2018 v Rusku a MS 2022 v Katare na území Slovenska," píše RTVS v tlačovej správe.

V rozhlasovom, ale aj televíznom verejnoprávnom vysielaní tak v rámci zmlúv na budúcoročný európsky a nasledujúce dva svetové šampionáty RTVS odvysiela:

-  V roku 2016 priame prenosy a záznamy z 51 zápasov ME (počet účastníkov záverečného turnaja sa zvýšil zo 16 na 24, čím stúpol počet zápasov z doterajších 31 na 51)
-  V roku 2018 priame prenosy a záznamy zo 64 zápasov MS
-  V roku 2022 priame prenosy a záznamy zo 64 zápasov MS

Súčasťou zmlúv sú aj sprievodné podujatia:

- Pohár konfederácií FIFA 2017 a 2021
 - Magazín FIFA
- Profilové programy o účastníkoch ME a MS

Odporúčame aj: Mika nakúpil práva na športy za 9 miliónov eur na 9 rokov dopredu

Celkový objem vysielania v prípade prenosov, záznamov a ďalšieho programu pri ME 2016 predstavuje približne 170 hodín, pri MS 2018 a 2022 po približne 230 hodín, čiže celkovo 630 hodín vysielania. Fakt, že RTVS je pri každom úspechu slovenského športu potvrdzuje aj tým, že je aj vlastníkom vysielacích práv na kvalifikačné zápasy Slovenska na ME 2016 a MS 2018.

„RTVS jasne deklaruje vôľu sprostredkovávať slovenským fanúšikom veľké svetové, športové podujatia. Pre verejnoprávnych vysielateľov je absolútne prirodzené byť aj mediálnou súčasťou každého úspechu slovenského športu. Moja osobná výzva je, aby sme spoločne držali palce našim chlapcom na ceste do Francúzka, na šampionáte Euro 2016, takto o rok," skonštatoval Václav Mika, generálny riaditeľ RTVS.

pošli na vybrali.sme.sk


Ťažkosti s predsavzatiami? Skúste to ešte raz, tentokrát aj s týmito aplikáciami!

Ťažkosti s predsavzatiami? Skúste to ešte raz, tentokrát aj s týmito aplikáciami!

Ako sú na tom vaše novoročné predsavzatia? Skončili ešte niekde v prvom alebo druhom januárovom týždni? Nevadí, pretože skúsiť žiť zdravšie, viac športovať a schudnúť môžete kedykoľvek znova a nepotrebujete k tomu žiadny míľnik v kalendári.

Gréta Thunbergová si registruje vlastnú ochrannú známku

Gréta Thunbergová si registruje vlastnú ochrannú známku

Sedemnásťročná švédska ekologická aktivistka Greta Thunbergová si chce nechať registrovať názov hnutia Fridays for Future (Piatky pre budúcnosť) ako ochrannú známku. Informoval o tom dnes nemecký týždenník Die Zeit. Už v decembri bola žiadosť podaná na Úrade EÚ pre duševné vlastníctvo (EUIPO).

Za emotívny príbeh o sestrách utýranej Lucky dostala JOJ ďalšiu vysokú pokutu

Za emotívny príbeh o sestrách utýranej Lucky dostala JOJ ďalšiu vysokú pokutu

V roku 2016 televízia JOJ v relácii V Siedmom nebi odvysiela príbeh o dvoch maloletých sestrách utýranej Lucky, o problémoch týchto maloletých detí, ich traumách, týraní. Rada pre vysielanie a retransmisiu dala vtedy televízii pokutu 15 tisíc za to, že program svojím obsahom a spôsobom spracovania, a síce prezentovaním informácií o súkromí, striedaní zariadení poskytujúcich ústavnú starostlivosť, traumatických zážitkoch a problematickej psychike sestier, zasiahol do ich ľudskej dôstojnosti.

Andrej Danko: Moju komunikáciu so Zsuzsovou považujem za bezvýznamnú (VIDEO)

Andrej Danko: Moju komunikáciu so Zsuzsovou považujem za bezvýznamnú (VIDEO)

Predseda parlamentu Andrej Danko po zverejnení nahrávky jeho rozhovorov s Alenou Zsuzsovou v utorok na otázky novinárov priamo nereagoval. V stredu ráno ohlásil tlačovú besedu k téme „porušovania základných ľudských práv.“

Fico nemá pravdu. Je dôležité, aby verejnosť vedela o flirtujúcom telefonáte Danka so Zsuzsovou

Fico nemá pravdu. Je dôležité, aby verejnosť vedela o flirtujúcom telefonáte Danka so Zsuzsovou

„Ja asi spôsobím revolúciu, ale čo je zlé na flirtovaní s neznámou ženou na nete? Flirtujeme, píšeme si a čo? Glváč aj Danko majú za ušami onakvejšie ekonomické kauzy, ale pranierovať ich za flirt na nete ich naozaj nebudem,“ napísal bratislavský župan Juraj Droba na faceboooku, keď médiá zverejnili nahrávky rozhovorov medzi Andrejom Dankom a Alenou Zsuzsovou, ktoré sa našli u Mariana Kočnera. Neskôr status zmazal.

Fico zverejnil video, v ktorom sa zastal Danka a zaútočil na médiá  (VIDEO)

Fico zverejnil video, v ktorom sa zastal Danka a zaútočil na médiá (VIDEO)

V utorok neskoro večer predseda Smeru Robert Fico zverejnil video, v ktorom sa zastal predsedu parlamentu Andreja Danka, po tom, ako médiá zverejnili telefonáty predsedu parlamentu s Alenou Zsuzsovou, ktoré sa našli u Mariana Kočnera. Zároveň zaútočil na médiá.

RTVS pripravila špeciálne vysielanie k okrúhlemu výročiu Milana Lasicu (VIDEO)

RTVS pripravila špeciálne vysielanie k okrúhlemu výročiu Milana Lasicu (VIDEO)

Humorista, dramatik, prozaik, herec Milan Lasica o pár dní oslávi okrúhle výročie. Pri tejto príležitosti pripravila RTVS špeciálne vysielanie.

Danko si telefonoval so Zsuzsovou. Ich flirtujúce rozhovory sa našli u Kočnera

Danko si telefonoval so Zsuzsovou. Ich flirtujúce rozhovory sa našli u Kočnera

Predseda parlamentu Andrej Danko dlhodobo komunikoval s Alenou Zsuzsovou, ktorá je jedna z obžalovaných v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka, žiadal od nej fotografie a chcel sa s ňou stretnúť.

V roku 2019 narástlo O2 o takmer 121 tis. zákazníkov

V roku 2019 narástlo O2 o takmer 121 tis. zákazníkov

O2 malo koncom minulého roka už takmer 2,15 mil. zákazníkov, čo je o 6% viac ako pred rokom. Výnosy operátora medziročne vzrástli o takmer 2% na 295 mil. eur. Jednou z najrastovejších zložiek sú dátové výnosy, ktoré sa medziročne zvýšili o takmer 27%. Zisk O2 pred úrokmi a zdanením (EBITDA) medziročne stúpol o 16% na 121 mil. eur.

Keď mafia čulo spolupracuje so štátnymi orgánmi...

Keď mafia čulo spolupracuje so štátnymi orgánmi...

„Nejaký prokurátor sa s nejakým fízlom a s nejakým sudcom dohodnú, že jej byt proste počká. Teba noviny už raz osrali, a veľmi rýchlo. S tebou nebude žiadna extra námaha, stačí z teba urobiť kokota. A to si na dobrej ceste.“

Najčítanejšie