Hlavnú televíznu cenu v Rusku získala relácia kontroverzného novinára Reprofoto youtube

Hlavnú televíznu cenu v Rusku získala relácia kontroverzného novinára

26.06.2015 08:38 | TV | ČTK, mk

Najdôležitejšiu ruskú televíznu cenu získala štátna ruská televízia Rossija 1 za kontroverznú proputinovskú reláciu.

 


Podľa agentúry APA, ocenená relácia Vesti nedeľu (Správy týždňa) je považovaná za jeden z hlavných nástrojov ruskej propagandy. Moderátor relácie Dmitrij Kiseljov je známy kontroverznými výrokmi. Napríklad v marci v roku 2014 povedal: "Rusko je jedinou krajinou, ktorá môže premeniť Spojené štáty v rádioaktívny prach." Odvtedy je na sankčnom zozname EÚ a nesmie cestovať do krajín EÚ. V reláciách útočí na Západ, ale aj na homosexuálov, Ukrajincov a chváli Putina. Povedal napríklad aj toto: "Gayovia a lesby by mali mať zakázané darovať krv a spermie a v prípade, že by zahynuli pri automobilovej nehode, by ich srdcia mala byť spálené."

 

Prestížna cena TEFI sa v Rusku udeľuje od roku 1994. Kontroverzná relácia získala tento rok prvé miesto v hlavnej kategórii: najlepšia spravodajská relácia.

Kiseljovov dvojhodinový program sa vysiela každú nedeľu večer a podľa APA je výrazne protizápadný a vysiela pochvalné materiály o prezidentovi Vladimírovi Putinovi. "Dmitrij Kiseljov je jedným z kľúčových ruských propagandistov. Významne sa podieľal na prenesení informačnej vojny zo štádia konceptu do reality," povedal pre iDNES.cz politológ Václav Lídl.

Práve štátna televízia Rossija 1, kde Kiseljov pôsobí, minulý mesiac odvysielala kontroverznú reláciu o invázii sovietskych vojsk do Československa v roku 1968. Relácia vyvolala vlnu kritiky v ČR aj na Slovensku. Ministerstvá zahraničia v Prahe i Bratislave a mnohé osobnosti reláciu ostro odsúdili.

pošli na vybrali.sme.sk


O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

1. O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

Operátor O2 má novú kampaň, v ktorej predstavuje nových maskotov – robotov Ludda a Moyu.

Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

2. Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

Americký prezident Donald Trump sa vo štvrtok v Bielom dome stretol so šéfom spoločnosti Facebook Markom Zuckerbergom. Sám Trump to dnes oznámil na twitteri s tým, že stretnutie bolo "pekné". Firma Facebook schôdzku potvrdila, stretnutie vraj bolo "dobré a konštruktívne".

K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

3. K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

Spisovateľka Veronika Šikulová ostala zarazená, keď si pustila pieseň, ktorou organizátori Národného pochodu za život ( NPZŽ) pozývajú ľudí na sociálnych sieťach na nedeľný pochod.

Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

4. Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

Francouzský bankéř Matthieu Pigasse, který spolu s českým podnikatelem Danielem Křetínským drží podíl ve společnosti Le Monde Libre, dnes podepsal upravenou verzi dohody zaručující vliv zaměstnanců, novinářů a čtenářů listu Le Monde na budoucí vlastnickou strukturu.

Krimi o zákulisí polície a mafie

5. Krimi o zákulisí polície a mafie

Novinka Mafiánska poprava vás zavedie do fiktívnej pohraničnej dediny Híd, kde sa odohráva príbeh, ktorý vychádza z reálnych udalostí. Oveľa významnejšie veci s dosahom aj na vyšetrovanie vraždy sa však odohrávajú v hlavnom meste, kde biele goliere rozhodujú o tom, či do správnych kresiel zasadnú správni šéfovia, ktorí pôjdu vrahom po krku. Zatiaľ čo iní sa stretávajú s mafiánmi na pumpách a berú od nich hotovosť.

Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

6. Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

 Vydavatelství Economia zřídilo Radu pro redakční nezávislost. Tento orgán má hájit svobodnou žurnalistiku a čtenářům a veřejnosti zaručovat, že redaktoři Economie svoji práci vykonávají bez jakéhokoliv nevhodného vlivu i zásahů vlastníka společnosti.

Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

7. Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

 Exminister zdravotníctva a vnútra dnes oficiálne predstavil tím svojej novej strany Dobrá voľba.

Zuzana Piussi: Ako dôverníčka som v súdnej sieni počúvala obvinenia a svedectvá Petra Tótha (VIDEO)

8. Zuzana Piussi: Ako dôverníčka som v súdnej sieni počúvala obvinenia a svedectvá Petra Tótha (VIDEO)

"Názov nového filmu Ukradnutý štát nie je prehnaný,“ hovorí Zuzana Piussi o svojom filme, ktorý sa pripravuje do kín.

Markíza: Haščák vypovedá na NAKA

9. Markíza: Haščák vypovedá na NAKA

Podnikateľ Jaroslav Haščák z Penty prišiel na výsluch do expozitúry Národnej kriminálnej agentúry v Nitre.

Polícia rozbila gang organizujúci podvody pri sledovaní TV

10. Polícia rozbila gang organizujúci podvody pri sledovaní TV

Polícia v niekoľkých európskych krajinách rozbila skupinu, ktorá organizovala podvody pri sledovaní obsahu platených televíznych kanálov.

Najčítanejšie