Hlavnú televíznu cenu v Rusku získala relácia kontroverzného novinára Reprofoto youtube

Hlavnú televíznu cenu v Rusku získala relácia kontroverzného novinára

26.06.2015 08:38 | TV | ČTK, mk

Najdôležitejšiu ruskú televíznu cenu získala štátna ruská televízia Rossija 1 za kontroverznú proputinovskú reláciu.

 


Podľa agentúry APA, ocenená relácia Vesti nedeľu (Správy týždňa) je považovaná za jeden z hlavných nástrojov ruskej propagandy. Moderátor relácie Dmitrij Kiseljov je známy kontroverznými výrokmi. Napríklad v marci v roku 2014 povedal: "Rusko je jedinou krajinou, ktorá môže premeniť Spojené štáty v rádioaktívny prach." Odvtedy je na sankčnom zozname EÚ a nesmie cestovať do krajín EÚ. V reláciách útočí na Západ, ale aj na homosexuálov, Ukrajincov a chváli Putina. Povedal napríklad aj toto: "Gayovia a lesby by mali mať zakázané darovať krv a spermie a v prípade, že by zahynuli pri automobilovej nehode, by ich srdcia mala byť spálené."

 

Prestížna cena TEFI sa v Rusku udeľuje od roku 1994. Kontroverzná relácia získala tento rok prvé miesto v hlavnej kategórii: najlepšia spravodajská relácia.

Kiseljovov dvojhodinový program sa vysiela každú nedeľu večer a podľa APA je výrazne protizápadný a vysiela pochvalné materiály o prezidentovi Vladimírovi Putinovi. "Dmitrij Kiseljov je jedným z kľúčových ruských propagandistov. Významne sa podieľal na prenesení informačnej vojny zo štádia konceptu do reality," povedal pre iDNES.cz politológ Václav Lídl.

Práve štátna televízia Rossija 1, kde Kiseljov pôsobí, minulý mesiac odvysielala kontroverznú reláciu o invázii sovietskych vojsk do Československa v roku 1968. Relácia vyvolala vlnu kritiky v ČR aj na Slovensku. Ministerstvá zahraničia v Prahe i Bratislave a mnohé osobnosti reláciu ostro odsúdili.

pošli na vybrali.sme.sk


Kampaň s mŕtvym vtákom upozorňuje na masaker v Stredomorí (FOTO)

1. Kampaň s mŕtvym vtákom upozorňuje na masaker v Stredomorí (FOTO)

Nielen na Slovensku ale aj v ČR sa v týchto dňoch objavila nezvyčajná bilbordová kampaň, ktorá ukazuje fotky mŕtvych vtákov.

Výzva politikom a političkám: Nezneužívajte tému LGBT v predvolebných kampaniach

2. Výzva politikom a političkám: Nezneužívajte tému LGBT v predvolebných kampaniach

Festival Dúhový PRIDE vyvrcholí 20. júla 2019 sprievodom na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. V tejto súvislosti organizátori festivalu vyzývajú slovenských politikov a političky, aby prestali zneužívať tému práv LGBT ľudí v predvolebných kampaniach, hľadali riešenia problémov, ktoré ľudí naozaj trápia a prijali konečne legislatívu pre páry rovnakého pohlavia a ich rodiny.

Falošný profil láka od dievčat nahé fotky, film ukazuje ako predátor loví deti na sociálnej sieti (VIDEO)

3. Falošný profil láka od dievčat nahé fotky, film ukazuje ako predátor loví deti na sociálnej sieti (VIDEO)

Ako získať kompromitujúci materiál od neplnoletých osôb, je jednou z tém filmu s názvom Kto je ďalší?, ktorý ide do kín. Film je nakrútený podľa skutočných príbehov zo Slovenska, Kanady a Ruska. Ako námet slúžila aj reálna instagramová stránka, ktorá dodnes funguje.

Ukrajinská televízia 112 bola terčom útoku z granátometu

4. Ukrajinská televízia 112 bola terčom útoku z granátometu

Neznámy útočník v sobotu na sídlo ukrajinskej spravodajskej televízie 112 vypálil strelu z granátometu, nikto zranený nebol, budova ale bola poškodená. Prípad úrady vyšetrujú ako teroristický akt, napísala agentúra AP.

České vydavateľstvo Penty minulý rok prehĺbilo stratu na 83,6 miliónov Kč

5. České vydavateľstvo Penty minulý rok prehĺbilo stratu na 83,6 miliónov Kč

 Vydavatelství Vltava Labe Media loni prohloubilo ztrátu z 18 milionů na 83,6 milionu korun. Tržby vydavatele novin Deník klesly zhruba o desetinu na 1,46 miliardy korun. Vyplývá to účetní závěrky společnosti.

DIGI prináša rozprávkové leto a skvelé zľavy

6. DIGI prináša rozprávkové leto a skvelé zľavy

Spoločnosť DIGI SLOVAKIA si na letné obdobie pripravila zaujímavú ponuku. Výhodné zľavy na prvých 6 mesiacov pre nových zákazníkov, TV + Internet pod jednou strechou, ako aj rozprávková ponuka detských programov pre všetkých.

Súd odsúdil Ukrajincov za zabitie fotoreportérov

7. Súd odsúdil Ukrajincov za zabitie fotoreportérov

Taliansky súd v Pavii dnes poslal na 24 rokov do väzenia Ukrajinca s talianskym občianstvom Vitalija Markiva potom, čo ho uznal vinným z účasti na atentáte dvoch fotoreportérov v máji 2014 počas bojov medzi vládnymi vojskami a proruskými rebelmi na východe Ukrajiny.

Čo pozerať toto leto? Černobyľ, návrat Black Mirror či seriálová Hlava 22

8. Čo pozerať toto leto? Černobyľ, návrat Black Mirror či seriálová Hlava 22

Letné dni lákajú von, no poriadnu dávku seriálových noviniek si na tento mesiac pripravili aj najznámejšie streamovacie služby. Niektoré z nich by ste naozaj mali vidieť. Medzi klasickou zábavou a napätím sa totiž dajú nájsť aj seriály dokumentujúce udalosti, na ktoré by sa nikdy nemalo zabudnúť.

Litva zablokovala ruský Sputnik, predtým vyhostila šéfredaktora

9. Litva zablokovala ruský Sputnik, predtým vyhostila šéfredaktora

Litovská Rada pre vysielanie a retransmisiu zablokovala vysielanie miestnej redakcie ruského propagandistického webu Sputnik.

Politik odmietol vziať na volebnú cestu novinárku bez mužského sprievodu

10. Politik odmietol vziať na volebnú cestu novinárku bez mužského sprievodu

Republikánsky kandidát na guvernéra Mississippi Robert Foster odmietol vziať na predvolebnú cestu novinárku, ak nepríde v sprievode kolegov.

Najčítanejšie