HBO je u niektorých operátorov zadarmo, prinesie exkluzívny film

HBO je u niektorých operátorov zadarmo, prinesie exkluzívny film Foto: HBO

Pri príležitosti premiéry drámy Horiaci ker digitálna televízia Telekomu poskytne svojim zákazníkom celý balík HBO od piatku do nedele zadarmo. Skylink večer v čas vysielania prvého dielu drámy.

 


„Od 25. - 27. januára sprístupníme kompletný HBO balíček všetkým zákazníkom Magio IPTV pri príležitosti premiéry drámy Horiaci ker v hlavnej úlohe s Táňou Pauhofovou," informuje Telekom na svojej stránke na facebooku.  V balíku HBO sú programy HBO, HBO 2, HBO Comedy, HBO HD, HBO Kino.

 

Dôvodom je premiéra dlhoočakávanej trojdielnej drámy Horiaci ker, ktorú pre spoločnosť HBO Europe natočila poľská režisérka Agnieszka Holland. HBO ju odvysiela v nedeľu 27. januára 2013 o 20 hodine.

HBO sprístupní aj Skylink. "V nedeľu od 19:30 budú zákazníkom s kartou Skylink v prevedení Irdeto a Irdeto ICE* aktivované programy HBO a HBO HD zdarma," píše na svojej stránke Skylink. Pričom ponúka spôsob ručného naladenia pre tých zákazníkov, ktorý nemajú automatické ladenie.

Ide o najrozsiahlejší a najnákladnejší projekt v histórii európskej HBO, ktorý sa vracia do obdobia novodobých slovenských dejín. Podľa podkladov od spoločnosti film sa začína rekonštrukciou skutočnej udalosti, upálenia Jana Palacha 16. januára 1969, ktorý takýmto spôsobom vyjadril svoj protest proti sovietskej okupácii. "Na príbehu mladej právničky, ktorá sa ujala zastupovania matky Jana Palacha v spore s významným komunistickým funkcionárom, sleduje premenu vtedajšej československej spoločnosti - od tichého vzdoru vrcholiaceho Palachovým pohrebom, po rastúcu rezignáciu a nastupujúcu normalizáciu."

Scenár napísal Štěpán Hulík, advokátku Dagmar Burešovú hrá Tatiana Pauhofová a brata Jiřího herec Petr Stach.

Drámu dopĺňa aj internetový projekt vernyzustanu.cz, ktorý prináša rozhovory s pamätníkmi.