Markíza nečakane zmenila vizuál

Markíza nečakane zmenila vizuál

Televízia Markíza je od dneška iná. Výrazne zmenila grafické predely aj zvučky. Po piatich rokoch mení aj zvučky a grafickú výbavu svojich spravodajských formátov.

 

 

"Nová staničná grafika TV Markíza podporuje orientáciu stanice na širokú cieľovú skupinu so zachovaním princípu rodinnej televízie a s cieľom splniť súčasné očakávania a nároky diváka," povedal kreatívny riaditeľ TV Markíza Roman Kettner.

Filozofiou tvorcov pri tvorbe nového vizuálu podľa tlačovej správy televízie bolo zapracovať základné atribúty tak, aby zohľadňovali súčasné trendy a zároveň ich televízia aj sama určovala. "Práve preto je pre komunikáciu v novej staničnej grafike charakteristická komplexnosť informácií, prehľadnosť, dynamika, jednoduchosť, modernosť a originalita," tvrdí televízia.

V novej grafike už televízia nestavia na tradičných farbách Markízy - odtieňoch modrej a žltej, ale využíva širšiu škálu farieb - netradične napríklad fialovú či zelenú.

"Pre nový vizuál je typický posun vo farebnosti, avšak so zachovaním vysokej úrovne vizuálneho spracovania a klasickej elegancie, ktorá je pre Markízu od začiatku charakteristická," dodal Kettner.

Tvorivý tím:

Creative director: Roman Kettner
Senior Art Director: Jaroslav Jenča
Art Director, animator: Jozef Koháry
Animator: Braňo Pavlovič
Vizrt: Andrej Považan