Prezidenta dráždia lascívne médiá. AKTUALIZÁCIA

www.prezident.sk www.prezident.sk

Prezident Ivan Gašparovič sa pripojil k politikom, ktorí chcú bojovať s vulgárnosťou v médiách. DOPLNENÉ o stanovisko prezidentskej kancelárie.

 

Prezident Ivan Gašparovič schvaľuje sprísnenie zákona pre televízie. V tejto súvislosti kancelária zverejnila anketu, kde sa pýta občanov na ich názor na obmedzenie stupídnosti, vulgárnosti a lascívnosti vo vysielaní televíznych staníc na Slovensku. "Pán prezident sa pred nedávnom (20. septembra) o tejto téme osobne rozprával aj s ministrom kultúry Marekom Maďaričom," povedal pre Omédiách.com hovorca prezidenta Marek Trubač. Prezident iniciatívu za sprísnenie pravidiel pre televízie schvaľuje. "Lebo je presvedčený, že treba urobiť všetko pre to, aby televízia nešírila nevkus a vulgarizmy, skôr naopak, mala by podporovať morálku a zodpovednosť. A to najmä vo vzťahu k deťom a mládeži, pretože táto skupina divákov je niektorými reality šou najviac ohrozená a ovplyvniteľná. Prezident však nemá možnosť tzv. legislatívnej iniciatívy, no verí, že minister Maďarič podobnú iniciatívu vyvinie," povedal Trubač.

 

Článk publikovaný o 15:00
Po ministrovi kultúry Marekovi Maďaričovi a poslancovi Obyčajných ľudí Branislavovi Škripekovi sa do debaty o vulgárnosti v médiách zapája aj prezident Ivan Gašparovič. Presnejšie, jeho kancelária na oficiálny web www.prezident.sk zavesila anketu s otázkou: Ste za legislatívnu úpravu obmedzenia stupídnosti, vulgárnosti a lascívnosti vo vysielaní televíznych staníc na Slovensku?

anketa prezidentZákon o vysielaní a retransmisii definuje rôzne kategórie nevhodného obsahu pre rôzne kategórie detí. Definícia vulgárnosti, stupídnosti, alebo lascívnosti v ňom nie je. Diskusiu o "idiotizme" reality show pred časom otvoril minister kultúry Maďarič. Poslanec OĽaNO Škripek pripravil návrh novely zákona, ktorou chce pokutovať predajcov za predaj tlače vyvolávajúcej sexuálne vzrušenie.

Je možné, že aj prezident, alebo jeho kancelária plánujú prísť po ankete s vlastným umravňujúcim nápadom. Hovorca prezidenta Marek Trubač zatiaľ na otázky Omédiách.com čo je účelom ankety neodpovedal.

„Myslím si, že zákazy a obmedzenia v tomto prípade pomôžu asi ako vyhlásenie prohibície," reagoval na prezidentskú anketu pre Omédiách.com šéf TV JOJ František Borovský. „Divák má právo voľby a ak sám konzumuje niečo, čo sa mu nepáči, tak potom takému divákovi nerozumiem ani ja."