Ako skončil včerajší súboj špeciálnej Hornej Dolnej a seriálu ZOO? Foto: Markíza

Ako skončil včerajší súboj špeciálnej Hornej Dolnej a seriálu ZOO?

12.01.2016 10:20 | TV | mk

Televízia JOJ včera priniesla dlho avizovanú novinku – seriál ZOO s Táňou Pauhofovou a Jánom Koleníkom v hlavnej úlohe.

 

Víťazom včerajšieho súboja v prime-time sa stala Markíza.


Seriál JOJ začal s dvomi časťami za sebou. Televízia Markíze proti novinke sezóny na JOJ nasadila špeciálne tzv. vianočné vydanie komediálneho seriálu Horná Dolná, ktorý bol na jeseň najsledovanejším seriálom sezóny. Horná Dolná nesklamala. Mala vysoko nadpriemerné čísla. "Horná Dolná a šou Kredenc v oboch hlavných cieľových skupinách porazili úvodné dve časti seriálovej novinky konkurencie," píše v tlačovej správe Markíza.

V komerčnej skupine 12-54 mala rating 15,6 % aj trhový podiel 40,2 %. Sledovalo ju celkovo 747-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov. V oboch hlavných cieľových skupinách išlo zároveň o doposiaľ najsledovanejší program od začiatku roku 2016.

Prvý diel ZOO, ktorý šiel v približne rovnakom čase, mal v komerčnej skupine rating 9,6 % a podiel 23,8 percent. "Prvý diel novinky si nenechalo ujsť až 599-tisíc divákov starších ako 12 rokov," píše JOJ.

 Viac: O čom je nový seriál ZOO?

Zábavná šou Kredenc, ktorá nasledovala po Hornej Dolnej na Markíze, mala v tejto skupine rating 9,8 a trhový podiel 30,4%. Druhý diel ZOO na JOJ skončil s ratingom 9,4 % a trhovým podielom 28,8 percent. "Televízia JOJ aj vďaka svojej seriálovej novinke určenej pre celé rodiny dosiahla včera nadpriemerné výkony v hlavnom vysielacom čase a zaznamenala svoj najlepší pondelkový podiel na trhu v prime time od apríla 2013
a tiež najlepšiu pondelkovú sledovanosť v hlavnom vysielacom čase za posledné takmer tri roky," pochválila sa JOJ.

Markíza sa po úspechu seriálu rozhodla zmeniť program. Dnes v utorok pôjde opäť, odsunie Búrlivé víno, ktoré pôjde po Hornej Dolnej.

 

Použité údaje sú z prieskumu PMT/TNS, ktoré poskytli TV JOJ a Markíza.EÚ podporí projekty v oblasti kybernetickej bezpečnosti

EÚ podporí projekty v oblasti kybernetickej bezpečnosti

Na poslednom samite európskych lídrov sa riešila aj oblasť kybernetickej bezpečnosti, ktorej Európska únia prikladá obrovszvýšený záujem.

Na NBÚ vzniklo pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie

Na NBÚ vzniklo pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie

Národný bezpečnostný úrad zriadil začiatkom júla tzv. Pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie (PHHD). Po ministerstve zahraničných vecí ide o druhú štátnu inštitúciu, ktorá sa chystá systematicky sledovať, vyhodnocovať, analyzovať a reagovať na informačné operácie zamerané na šírenie potenciálne škodlivých informácií.

Facebook spúšťa Reels, zdieľanie videí podobné TikToku

Facebook spúšťa Reels, zdieľanie videí podobné TikToku

Spoločnosť Facebook spúšťa v Spojených štátoch a desiatkach ďalších krajín službu na zdieľanie krátkych videí. Nová služba s označením Reels je obdobou čínskej aplikácie TikTok, ktorej teraz napríklad v USA hrozí zákaz.

Pozrie sa do očí a vie, kedy a ako zomrie!

Pozrie sa do očí a vie, kedy a ako zomrie!

Poznáte knihy s hravými názvami ako Jeden musí z kola von, Na koho to slovo padne, Keď čert nespí, či Ľúbi ma, neľúbi ma?

Spevák zažaloval Trumpovu kampaň za používanie jeho piesní (VIDEO)

Spevák zažaloval Trumpovu kampaň za používanie jeho piesní (VIDEO)

Kanadský hudobník Neil Young podal na americkom súde sťažnosť na volebnú kampaň prezidenta Donalda Trumpa za to, že prezident na svojich mítingoch opakovane používa Youngovu hudbu. Podľa kanadského rockera Trumpova kampaň porušuje autorské práva, pretože Young s takým využitím svojich piesní nesúhlasil. Informovala o tom dnes BBC, podľa ktorej sa k tomu tím Trumpovej kampane zatiaľ nevyjadril.

V Španielsku nabádajú k noseniu rúšok reklamným spotom s kremačnou pecou (VIDEO)

V Španielsku nabádajú k noseniu rúšok reklamným spotom s kremačnou pecou (VIDEO)

Rozruch vyvolal v Španielsku televízny spot, v ktorom vedenie madridského regiónu nabáda najmä mladých ľudí k noseniu rúšok. Práve madridský región patril medzi najviac postihnuté pandémiou koronavírusu.

Čína hrozí odvetou USA kvôli problémom s vízami čínskych novinárov

Čína dnes pohrozila odvetou, ak americká vláda bude pokračovať podľa Pekingu v nepriateľskom rokovaní proti čínskym novinárom v USA.

Čína reaguje na snahy USA obmedziť TikTok

Čína reaguje na snahy USA obmedziť TikTok

Čína nemieni akceptovať, aby Spojené štáty ukradli akúkoľvek čínsku technologickú firmu a je pripravená zakročiť aj vo veci čínskej firmy ByteDance a jej aplikácie TikTok. Napísal to dnes čínsky denník China Daily, ktorý patrí čínskej komunistickej strane.

Vyhlásenie rozsudku v kauze vraždy Jána Kuciaka nečakane presunuli

Vyhlásenie rozsudku v kauze vraždy Jána Kuciaka nečakane presunuli

Viac ako pol roka od začatia najsledovanejšieho procesu v novodobých dejinách Slovenska má súd v stredu vyniesť rozsudky nad trojicou obžalovaných z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej.

Na ministerstvo k Remišovej nastúpil niekdajší moderátor O 5 minút 12

Na ministerstvo k Remišovej nastúpil niekdajší moderátor O 5 minút 12

Novým riaditeľom odboru komunikácie na Ministerstve investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie je od začiatku augusta Michal Dyttert.

Najčítanejšie