Ako bude vyzerať volebná noc na Markíze, RTVS a TA3? Foto: RTVS

Ako bude vyzerať volebná noc na Markíze, RTVS a TA3?

03.03.2016 16:00 | TV | mk

Volebné štúdiá, živé vstupy z volebných centrál a prvé odhady volieb budú už v sobotu po zatvorení volebných miestností.

 

 

Televízia Markíza v spolupráci s rádiom Expres prinesú takmer okamžite po uzavretí volebných miestností výsledky prieskumu verejnej mienky na základe exit pollu od agentúry Focus. Výsledky budú spracované z odpovedí voličov na otázku „Ktorú politickú stranu ste volili?"

Volebná noc na Markíze

Špeciálne vysielanie má Markíza nachystané od 21:55 do 01:50. „Hneď po uzavretí volebných miestností ponúkneme živé vstupy z desiatich centrál politických strán," avizuje Markíza. Volebné vysielanie bude moderovať Zlatica Puškárová-Švajdová, Michal Kovačič a Viktor Vincze. Voľby budú komentovať novinár Marián Leško a sociológ Martin Slosiarik.

Reprofoto Markíza

Odporúčame aj: Ako bude vyzerať maratón televíznych debát víťazov volieb?

RTVS na Jednotke aj Rádiu Slovensko

Volebné štúdio RTVS začína 21:55 a vysielať sa bude na Jednotke a Rádiu Slovensko. „Budeme sledovať priebežné výsledky volieb a prinesieme aj exkluzívne prieskumy správania sa voličov. S hosťami v štúdiu ich budeme komentovať, analyzovať a ukážeme aj emócie v straníckych centrálach," píše RTVS.

Volebné štúdio pokračuje aj v nedeľu ráno o 8:00 na Jednotke a v Rádiu Slovensko do 14:05.

V štúdiu bude voľby moderovať Zuzana Hanzelová a Martin Strižinec. V nedeľu k ním pribudne aj Ľubomír Bajaník.

Reprofoto RTVS

Súčasťou otvoreného štúdia bude aj špeciálne vydanie relácie O 5 minút 12, v ktorom Martin Strižinec a Branislav Dobšinský privítajú lídrov strán, ktoré sa dostanú do Národnej rady SR. Diskusiu o 11:55 odvysiela súbežne aj v Rádiu Slovensko.

V Rádiu Slovensko a v Rádiu Regina bude, okrem podrobných informácií v prúdovom vysielaní a v spravodajských blokoch, aj špeciálne volebné štúdio taktiež od 8:00 hod v nedeľu ráno, ktoré bude moderovať Lucia Virostková a privíta v ňom analytikov aj odborníkov, s ktorými rozoberie výsledky volieb.

Odporúčame aj: Aké pokuty hrozí za porušenie moratória?

TA3 začína už o 21:30

TA3 avizuje na sobotu večer špeciálne volebné štúdio, ktoré začína o 21:30. Moderátori Ľuba Oravová, Peter Bielik a Noro Dolinský v štúdiu privítajú politológov a sociológov a spolu s nimi budú sledovať a analyzovať priebežné neoficiálne výsledky tak, ako ich bude zverejňovať Štatistický úrad. V živom spojení budú aj s kolegami, ktorí budú atmosféru volebnej noci sledovať v centrálach politických strán, povedala hovorkyňa televízie.

Foto: TA3

Živé vysielanie TA3 bude pokračovať aj v noci, až do úplného sčítania hlasov. Bezprostredne potom prinesieme aj prvé autentické reakcie zástupcov politických strán, dodala.

Špeciálne volebné vysielanie má nachystané aj Rádio Expres. Začína o 22:00 a potrvá až do chvíle, pokiaľ nebudú k dispozícii konečné neoficiálne výsledky volieb. Vo volebnom štúdiu bude výsledky volieb s moderátorom Braňom Závodským komentovať politológ Grigorij Mesežnikov.

pošli na vybrali.sme.sk


Bauer Media v prípade odškodného pre Havlovú zvažuje opravný prostriedok

1. Bauer Media v prípade odškodného pre Havlovú zvažuje opravný prostriedok

 Německé nakladatelství Bauer Media zvažuje, zda podá opravný prostředek proti úternímu rozhodnutí pražského vrchního soudu, který přiznal herečce Dagmar Havlové čtyři miliony korun odškodného za tvrzení, že měla milenecký poměr v době, kdy jí umíral manžel, bývalý prezident Václav Havel.

Pozor na podvody pri kúpe zahraničnej dovolenky cez internet

2. Pozor na podvody pri kúpe zahraničnej dovolenky cez internet

Finančná správa upozorňuje na podvodnú internetovú stránku, ktorá predáva zájazdy do zahraničia.

Reuters: Regulátori EÚ skúmajú plány Facebooku na digitálne menu

3. Reuters: Regulátori EÚ skúmajú plány Facebooku na digitálne menu

Protimonopolní regulátori Európskej únie sa rozhodli preskúmať plány americkej internetovej spoločnosti Facebook na vytvorenie novej digitálnej meny.

Supertajnú americkú základňu ohrozuje invázia záhadológov z facebooku

4. Supertajnú americkú základňu ohrozuje invázia záhadológov z facebooku

Kalifornský záhadológ vyzval na facebooku spriaznených Američanov, aby sa dostavili k supertajnej nevadskej vojenskej základni Area 51, ktorú podozrieva z ukrývania dôkazov o mimozemských civilizáciách. Informovala o tom agentúra Reuters.

Do Bratislavy zavíta herečka z Harryho Pottera a Game of Thrones (FOTO)

5. Do Bratislavy zavíta herečka z Harryho Pottera a Game of Thrones (FOTO)

Už v septembri príde na Comics salón do Bratislavy Natalia Tena, jedna z herečiek filmovej série o Harrym Potterovi, kde stvárnila postavu Nymphadory Tonks allias Tonksovej.

Redaktorku JOJ prekvapilo, že sa spomína v Kočnerovej Threeme

6. Redaktorku JOJ prekvapilo, že sa spomína v Kočnerovej Threeme

V ďalšej časti komunikácie Mariana Kočnera s Alenou Zsuzsovou, ktorá bola údajne zachytené z aplikácie Threema v jeho telefóne, sa spomína aj televízna redaktorka.

Najkvalitnejší stolný tenis nájdete na Arena Sport

7. Najkvalitnejší stolný tenis nájdete na Arena Sport

Už túto sobotu a nedeľu 24. a 25. augusta 2019 vám televízia Arena Sport prinesie priame prenosy zo svetového turnaja v stolnom tenise 2019 ITTF World Tour, Czech Open.

 

Babiš sa odvolal proti novému rozhodnutiu v kauze stretu záujmov ohľadom ovládania médií

8. Babiš sa odvolal proti novému rozhodnutiu v kauze stretu záujmov ohľadom ovládania médií

 Premiér Andrej Babiš (ANO) se odvolal proti novému rozhodnutí černošického úřadu v kauze jeho možného střetu zájmů.

Arena Sport prinesie juniorské majstrovstvá sveta klubov v hokeji/Sirius Junior Club World Cup 2019

9. Arena Sport prinesie juniorské majstrovstvá sveta klubov v hokeji/Sirius Junior Club World Cup 2019

Televízia Arena Sport Vám už onedlho prinesie na obrazovky skutočnú lahôdku v podobe priamych prenosov z hokejového turnaja Sirius Junior Club World Cup 2019.

O2: Kampaň Nebuď pirát so Sajfom dokázala ovplyvniť správanie mladých vodičov

10. O2: Kampaň Nebuď pirát so Sajfom dokázala ovplyvniť správanie mladých vodičov

Začiatkom apríla spoločnosť O2 v rámci svojej iniciatívy Dátuj zodpovedne prišla s kampaňou Nebuď pirát. Cieľom kampane, ktorej tvárou bol aj moderátor Sajfa, bolo upozorniť širokú verejnosť na nebezpečenstvo používania telefónov za volantom.

Najčítanejšie