Bielika nominovali na Cenu SSN, v komisii bola jeho mama zenskyweb.sk

Bielika nominovali na Cenu SSN, v komisii bola jeho mama

15.11.2012 14:00 | TV | Miroslava Kernová, KOMENTÁR

Moderátor a redaktor TA3 Peter Bielik by sa mohol stať maskotom Ceny SSN. Nominovaný bol minimálne posledné štyri roky. V komisii je tento rok aj jeho mama, ktorú do komisie navrhol Július Lörincz. Ten je teraz nominovaný na cenu za celoživotné dielo.

 

 

Slovenský syndikát novinárov zverejnil nominácie na Cenu SSN v dvoch kategóriách: za novinársky čin roka a za celoživotné dielo. Pre mnohých členov už nie je prekvapením, že nomináciu má aj moderátor TA3 Peter Bielik. Nominovali ho v roku 2011 aj 2010 a v roku 2009 získal aj cenu. Tento rok bola v komisii, ktorá vyberala z navrhnutých kandidátov nominantov, aj jeho matka Alica Bieliková.

V článku o nomináciách syndikát píše: Dňa 6. novembra 2012 sa zišla nominačná komisia cien predsedníčka Tamara Valková a členovia Alica Bieliková, Peter Kubínyi a Ivan Podstupka, (Dáša Ondrušková sa ospravedlnila a bola v telefonickom kontakte) a na základe doručených návrhov a v súlade so štatútom sa jednomyseľne rozhodla predložiť nasledovné nominácie....

Ak je matka v komisii, z ktorej vzíde návrh na ocenenie syna, je to konflikt záujmov. Syndikát je pritom organizáciou, ktorá by mala dohladať na etiku v žurnalistike.

Súčasný predseda syndikátu Kubínyi, ktorý bol aj členom komisie, sa k nominácii Bielika vyjadriť nechcel. Odkázal nás na Tamaru Valkovú, ktorá bola predsedníčkou nominačnej komisie. "Komisia bola zvolená skôr, ako prišli nominácie. 17. septembra predstavenstvo schválilo členov komisie, uzávierka návrhov na ocenených bola 2. novembra. V predstavenstve, keďže Peter Bielik, bol niekoľkokrát nominovaný, mali také tušenie, že ho opäť niekto nominuje. Pokiaľ mi je známe, tak schválili, že Alica nebude hlasovať za svojho syna," povedala pre Omédiách.com Valková. "Neviem, za koho hlasovala pani Bieliková, ale určite sa pri svojom synovi zdržala," dodala.

To, že SSN napísal v článku, že to schválili jednohlasne, je podľa nej stopercentne chyba. "To nebolo jednohlasne, ani jeden nebol jednohlasne. Ja som aj písala na syndikát, nech to opravia."

Alica Bieliková bola novinárkou naposledy približne pred dvadsiatimi rokmi. V rokoch 94-98 bola poslankyňou za HZDS, potom pracovala v kancelárii prezidenta Ivana Gašparoviča, bola aj poslaneckou asistentkou. Do komisie ju za klub seniorov pri SSN navrhol Július Lörincz, ktorý je mimochodom nominovaný v tomto ročníku v kategórii cena za celoživotná dielo. Minulé dva roky bol členom komisie on sám.

V kategórii novinársky čin roka je okrem Petra Bielika nominovaný aj investigatívny novinár Tom Nicholson a Slavo Kalný za knihu Svedkovia mojej doby. Kalný dostal Cenu syndikátu aj v roku 2009 za celoživotné dielo.

V kategórii celoživotné dielo je nominovaná Eva Bombová, Július Lörincz a Ján Sand.

O konečnom víťazovi rozhodnú členovia syndikátu.

Foto: Trnavskyhlas.sk

 

 

 

pošli na vybrali.sme.sk


Kultový seriál Priatelia ovplyvnil životy miliónov divákov (VIDEO)

1. Kultový seriál Priatelia ovplyvnil životy miliónov divákov (VIDEO)

Americký seriál Priatelia patril k najúspešnejším televíznym projektom vysielaným na prelome storočia.

Odborník: Podľa štúdií je na internete závislá polovica mladých

2. Odborník: Podľa štúdií je na internete závislá polovica mladých

Niektoré štúdie uvádzajú, že na internete je závislá až polovica tínedžerov. Na sociálnych sieťach sú závislí aj dospelí.

Medzi najväčšími favoritmi o televízne ceny Emmy patria seriály HBO a Netflix

3. Medzi najväčšími favoritmi o televízne ceny Emmy patria seriály HBO a Netflix

Medzi najväčších favoritov tohtoročných amerických televíznych cien Emmy patria kandidáti z produkcie televízneho velikána HBO - fantasy seriál Hra o tróny alebo miniséria Černobyľ o havárii jadrovej elektrárne v roku 1986.

O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

4. O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

Operátor O2 má novú kampaň, v ktorej predstavuje nových maskotov – robotov Ludda a Moyu.

Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

5. Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

Americký prezident Donald Trump sa vo štvrtok v Bielom dome stretol so šéfom spoločnosti Facebook Markom Zuckerbergom. Sám Trump to dnes oznámil na twitteri s tým, že stretnutie bolo "pekné". Firma Facebook schôdzku potvrdila, stretnutie vraj bolo "dobré a konštruktívne".

K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

6. K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

Spisovateľka Veronika Šikulová ostala zarazená, keď si pustila pieseň, ktorou organizátori Národného pochodu za život ( NPZŽ) pozývajú ľudí na sociálnych sieťach na nedeľný pochod.

Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

7. Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

Francouzský bankéř Matthieu Pigasse, který spolu s českým podnikatelem Danielem Křetínským drží podíl ve společnosti Le Monde Libre, dnes podepsal upravenou verzi dohody zaručující vliv zaměstnanců, novinářů a čtenářů listu Le Monde na budoucí vlastnickou strukturu.

Krimi o zákulisí polície a mafie

8. Krimi o zákulisí polície a mafie

Novinka Mafiánska poprava vás zavedie do fiktívnej pohraničnej dediny Híd, kde sa odohráva príbeh, ktorý vychádza z reálnych udalostí. Oveľa významnejšie veci s dosahom aj na vyšetrovanie vraždy sa však odohrávajú v hlavnom meste, kde biele goliere rozhodujú o tom, či do správnych kresiel zasadnú správni šéfovia, ktorí pôjdu vrahom po krku. Zatiaľ čo iní sa stretávajú s mafiánmi na pumpách a berú od nich hotovosť.

Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

9. Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

 Vydavatelství Economia zřídilo Radu pro redakční nezávislost. Tento orgán má hájit svobodnou žurnalistiku a čtenářům a veřejnosti zaručovat, že redaktoři Economie svoji práci vykonávají bez jakéhokoliv nevhodného vlivu i zásahů vlastníka společnosti.

Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

10. Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

 Exminister zdravotníctva a vnútra dnes oficiálne predstavil tím svojej novej strany Dobrá voľba.

Najčítanejšie