Adventný koncert za 28 tisíc eur videlo na Dvojke 69 tisíc divákov

Adventný koncert za 28 tisíc eur videlo na Dvojke 69 tisíc divákov

STV odštartovala adventné koncerty so známymi spevákmi a hercami, včera to bolo z Košíc s No name a Čekovským. Všetky adventné koncerty výjdu RTVS na viac ako 900 tisíc eur.

 

 


Prvý koncert zo série denných adventných koncertov si pozrelo podľa informácií Omédiách.com 69 tisíc divákov v kategórií 12+ (PMT/TNS sK)  s podielom 3,1 percent. V porovnaní s podielom konkurencie Farmy na Markíze (28,8%) a Paneláku na JOJ (23,6%) sú to síce zanedbateľné čísla, no pre Dvojku je to nadpriemer. Priemerný celodenný podiel Dvojky minulý týždeň bol len 2,2 percent.
SLOVENSKO 2012 ADVENT je jedna z prvých výrazných noviniek, ktorú priniesol na obraz nový generálny riaditeľ Václav Mika.

Každý večer počas 4 týždňov ponúkne 24 naživo vysielaných večerov vždy z iného mesta, pričom vystúpia speváci a hostia, ktorí sú rodákmi mesta. V pondelok to bola skupina No name, Chinaski, moderátorom bol herec a spevák Marián Čekovský a v relácií vystúpla napríklad herečka Zuzana Tlučková. Relácia, okrem koncertu, zábavy má aj charitatívne posolstvo. „Ide o jedinečnú programovú alternatívu v predvianočnom čase, ktorá si kladie za cieľ návrat k tradičným hodnotám adventu ako očakávania príchodu najkrajších sviatkov roka," píše v tlačovej správe televízia.

Koncerty sú financované zo zmluvy so štátom, podľa nej ide o vlastnú výrobu. Na 20 koncertov na Dvojke je podľa zmluvy so štátom vyčlenených 559 250,00- eur. Na výrobe koncertov sa podľa titulkov spolupodieľa produkčná spoločnosť Akran. So spoločnosťou Akran podpísal Mika v pondelok zmluvu na výrobu koncertov za 559 250 eur, znamená to, že koncerty na Dvojke vyrába na kľúč len Akran.

Podľa zmluvy so štátom na výrobu štyroch galavečerov, ktoré budú na Jednotke, je zo štátneho rpozpočtu vyčlenených 358 tisíc eur, vyrábať sa majú podľa zmluvy tiež vo vlastnej réžii.


Prehľad koncertov na 1.týždeň:
Pondelok-  No Name v Dome umenia v Košiciach (moderuje Marián Čekovský),
Utorok -  Celeste Buckingham na Radnici v Levoči (moderuje Katarína Brychtová)
Streda -  Miroslav Dvorský na Bojnickom zámku (moderuje Dado Nagy)
Štvrtok -  Lucia Lužinská & Boris Čellár Quintessence v koncertnej sieni Marianum v Trnave (moderuje Adela Banášová)
Piatok -  Fragile v Dôstojníckom pavilóne v Komárne (moderuje Pavel Dvořák)


Nedeľa galavečer - zo štúdia v Mlynskej doline s hudobnými hosťami Zuzanou Smatanovou, Marošom Bangom a Petrom Cmoríkom, moderátormi Oliverom Andrásym, Alenou Heribanovou a Elenou Vacvalovou a známymi osobnosťami Stanom Dančiakom, Františkom Kovárom a Jurajom Kemkom