Fico moderátorovi: Všetci do nás pindáte a picháte Reprofoto: RTVS

Fico moderátorovi: Všetci do nás pindáte a picháte

07.12.2015 16:15 | TV | mk

Fico od RTVS požaduje väčší priestor aj náklonnosť pre svoju politiku pri téme utečenci.

 

 

Zoznam médií, s ktorými predseda vlády nie je spokojný, sa rozširuje. Niektorým odmieta odpovedať, inde sa dožaduje oveľa väčšieho priestoru.

Premiér Robert Fico odmieta odpovedať na otázky denníka Sme, Denníka N, vyberá si aj ďalšie médiá. Naposledy sa mu nepáčila otázka o stave v zdravotníctva od redaktorky Markíza a najnovšie útočí aj na redakciu Aktuality.sk.

Cez víkend si vylial dušu aj v debate s moderátorom RTVS v relácii O 5 minút 12, v ktorej šiel na predvolebnej protiutečeneckej vlne v duchu sloganu Chránime Slovensko.

Pri diskusii o téme žaloby slovenskej vlády proti kvótam začal kritizovať RTVS. „Je zvláštne inak, že sedíme na pôde verejnoprávnej televízie, ja skôr očakávam, že by nás mala verejnoprávna televízia podporiť. Veď ide o Slovensko. Ide o naše vlastné záujmy v tejto krajine a všetci do nás pindáte a picháte, že čo ste si to vy dovolili, vláda Slovenskej republiky, podať," povedal Fico. Moderátor mu pritom nedával žiadne kritické otázky, skôr neutrálne. „Pán premiér, ale veď diskutujeme o tom, že či to má zmysel," reagoval moderátor Martin Strižinec.

Odorúčame aj: Výzva k ľudskosti odsudzuje Ficove vyjadrenia v O 5 minút 12 o kšeftovaní

Fico v kritike pokračoval. Požaduje v RTVS väčší priestor ale aj náklonnosť k politike „chránenia," na ktorej má postavenú aj predvolebnú kampaň. „Očakávam aj od vás, že budete vláde vytvárať priestor a budete ju podporovať... Sme proti kvótam, budeme proti kvótam bojovať. A očakávam od verejnoprávnej televízie, že tento oficiálny zahraničnopolitický postoj vlády bude podporovať a nebude ho za každú cenu a vždy atakovať," povedal Fico.

RTVS má byť zo zákona nezávislá.

Ako RTVS na kritiku a požiadavku Fica reaguje? „Témy, ktoré sú súčasťou politického súboja, nebudeme komentovať. RTVS aj v predvolebnom období striktne dodržuje Pravidlá volebného vysielania a príslušné zákony," napísala RTVS v stanovisku pre Omédiách.com.

pošli na vybrali.sme.sk


Šefčovič sa už v prvej televíznej debate vymedzil voči Čaputovej (VIDEO)

1. Šefčovič sa už v prvej televíznej debate vymedzil voči Čaputovej (VIDEO)

Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič sa už v prvej televíznej debate po sobotňajšom prvom kole volieb prezidenta vymedzil voči právničke Zuzane Čaputovej, s ktorou bude 30. marca súperiť o hlasy voličov v druhom kole volieb.

V nedeľu budú viaceré televízne diskusie s dvomi úspešnými kandidátmi

2. V nedeľu budú viaceré televízne diskusie s dvomi úspešnými kandidátmi

V nedeľu ráno pokračujú televízie ale aj vieceré spravodajské médiá so špeciálnym vysielaním k prezidentským voľbám.

Denník SME musel vysvetľovať, prečo mal na titulke chybný volebný lístok

3. Denník SME musel vysvetľovať, prečo mal na titulke chybný volebný lístok

Dnes, v deň volieb, denník SME na titulnej strane tlačeného vydania uverejnil ilustračný volebný lístok, ktorý sa nezhodoval s originálnym volebným lístkom.

Louis Vuitton sťahuje letné modely pripomínajúce Michaela Jacksona (VIDEO)

4. Louis Vuitton sťahuje letné modely pripomínajúce Michaela Jacksona (VIDEO)

Francúzska módna značka Louis Vuitton stiahne zo svojej letnej pánskej kolekcie všetky modely, ktoré mali byť poctou zosnulému popovému spevákovi Michaelovi Jacsonovi.

Venezuelská polícia brutálne zbila poľského novinára

5. Venezuelská polícia brutálne zbila poľského novinára

Venezuelská polícia brutálne zbila poľského novinára Tomasza Surdela, ktorý udalosti v juhoamerickej krajine monitoruje pre denník Gazeta Wyborcza.

Minister vyzýva sociálne siete, aby dôraznejšie mazali radikálne príspevky

6. Minister vyzýva sociálne siete, aby dôraznejšie mazali radikálne príspevky

Spoločnosti prevádzkujúce sociálne siete musia dôraznejšie odstraňovať príspevky, ktoré šíria radikálne a násilnícke myšlienky.

Anticenu Bludný balvan dostala pätica politikov na čele s Babišom

7. Anticenu Bludný balvan dostala pätica politikov na čele s Babišom

 Anticenu Bludný balvan, kterou za matení veřejnosti a pavědu uděluje Český klub skeptiků Sisyfos, získali za loňský rok politici.

Médiá chystajú počas volebnej noci špeciálne vysielanie, prinášame prehľad

8. Médiá chystajú počas volebnej noci špeciálne vysielanie, prinášame prehľad

Prezidentské voľby sú jednou z hlavných politických udalostí roka. Televízie, rádiá ale aj spravodajské weby chystajú špeciálne spravodajstvo a volebné štúdiá.

Pellegrini tvrdí, že svojim mimoriadnym vystúpením neporušil zákon

9. Pellegrini tvrdí, že svojim mimoriadnym vystúpením neporušil zákon

V stredu večer pár hodín pred začiatkom moratória pred prezidentskými voľbami vystúpil premiér Peter Pellegrini v RTVS s mimoriadnym prejavom.

Spolumajiteľ Penty poprel komunikáciu s Kočnerom o príprave vraždy

10. Spolumajiteľ Penty poprel komunikáciu s Kočnerom o príprave vraždy

Spolumajiteľ finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák dnes odmietol informácie, že zhruba mesiac pred minuloročnou vraždou novinára Jána Kuciaka mu kontroverzný podnikateľ Marian Kočner písal o príprave likvidácie nemenovanej osoby. Kočnera polícia obvinila z objednania Kuciakovej vraždy, už skôr boli v kauze obvinené iné štyri osoby.

Najčítanejšie