Fico moderátorovi: Všetci do nás pindáte a picháte Reprofoto: RTVS

Fico moderátorovi: Všetci do nás pindáte a picháte

07.12.2015 16:15 | TV | mk

Fico od RTVS požaduje väčší priestor aj náklonnosť pre svoju politiku pri téme utečenci.

 

 

Zoznam médií, s ktorými predseda vlády nie je spokojný, sa rozširuje. Niektorým odmieta odpovedať, inde sa dožaduje oveľa väčšieho priestoru.

Premiér Robert Fico odmieta odpovedať na otázky denníka Sme, Denníka N, vyberá si aj ďalšie médiá. Naposledy sa mu nepáčila otázka o stave v zdravotníctva od redaktorky Markíza a najnovšie útočí aj na redakciu Aktuality.sk.

Cez víkend si vylial dušu aj v debate s moderátorom RTVS v relácii O 5 minút 12, v ktorej šiel na predvolebnej protiutečeneckej vlne v duchu sloganu Chránime Slovensko.

Pri diskusii o téme žaloby slovenskej vlády proti kvótam začal kritizovať RTVS. „Je zvláštne inak, že sedíme na pôde verejnoprávnej televízie, ja skôr očakávam, že by nás mala verejnoprávna televízia podporiť. Veď ide o Slovensko. Ide o naše vlastné záujmy v tejto krajine a všetci do nás pindáte a picháte, že čo ste si to vy dovolili, vláda Slovenskej republiky, podať," povedal Fico. Moderátor mu pritom nedával žiadne kritické otázky, skôr neutrálne. „Pán premiér, ale veď diskutujeme o tom, že či to má zmysel," reagoval moderátor Martin Strižinec.

Odorúčame aj: Výzva k ľudskosti odsudzuje Ficove vyjadrenia v O 5 minút 12 o kšeftovaní

Fico v kritike pokračoval. Požaduje v RTVS väčší priestor ale aj náklonnosť k politike „chránenia," na ktorej má postavenú aj predvolebnú kampaň. „Očakávam aj od vás, že budete vláde vytvárať priestor a budete ju podporovať... Sme proti kvótam, budeme proti kvótam bojovať. A očakávam od verejnoprávnej televízie, že tento oficiálny zahraničnopolitický postoj vlády bude podporovať a nebude ho za každú cenu a vždy atakovať," povedal Fico.

RTVS má byť zo zákona nezávislá.

Ako RTVS na kritiku a požiadavku Fica reaguje? „Témy, ktoré sú súčasťou politického súboja, nebudeme komentovať. RTVS aj v predvolebnom období striktne dodržuje Pravidlá volebného vysielania a príslušné zákony," napísala RTVS v stanovisku pre Omédiách.com.

pošli na vybrali.sme.sk


Nela Pocisková a Filip Tuma v kampani Orange hovoria o svojom súkromí (VIDEO)

1. Nela Pocisková a Filip Tuma v kampani Orange hovoria o svojom súkromí (VIDEO)

Spoločnosť Orange štartuje novú PR kampaň s názvom Rodinné LOVEstories.

Známy prejav Jakeša má už 30 rokov, pozrite si necenzurovaný záznam (VIDEO)

2. Známy prejav Jakeša má už 30 rokov, pozrite si necenzurovaný záznam (VIDEO)

Paní Zagorová je síce „milá holka“, ale už tri roky po sobe berie 600 tisíc... a čo potom „Jandovia a iní“? Od slávneho prejavu Miloša Jakeša, ktorý bol predzvesťou pádu komunismu, uplynulo presne 30 rokov.

Aj vás nadchla aplikácia, ktorá vám ukáže, ako budete vyzerať o 30 rokov? Pozor, prináša viaceré riziká

3. Aj vás nadchla aplikácia, ktorá vám ukáže, ako budete vyzerať o 30 rokov? Pozor, prináša viaceré riziká

Na sociálnych sieťach pribúdajú v posledných dňoch fotky ľudí, ako môžu vyzerať o 30 rokov, či naopak fotky, ako vyzerajú o niekoľko rokov mladší. Ľudia si ich vytvorili pomocou aplikácie FaceApp, ktorá dokáže pomocou umelej inteligencie zmeniť tvár ľudí podľa rôznych kritérií a aj podľa veku. Odborníci však varujú, aplikácia sa môže dostať k citlivým údajom, s ktorými môže ďalej bez vedomia ich majiteľa nakladať.

Turecký súd zbavil viny novinára a experta Reportérov bez hraníc

4. Turecký súd zbavil viny novinára a experta Reportérov bez hraníc

Istanbulský súd dnes oslobodil novinára a experta medzinárodnej novinárskej organizácie Reportéri bez hraníc (RSF) Erola Önderoglua obžaloby z teroristickej propagandy.

AFP: Pigasse a Křetínský chcú posilniť svoje pozície v Le Monde

5. AFP: Pigasse a Křetínský chcú posilniť svoje pozície v Le Monde

Francouzský bankéř Matthieu Pigasse a český miliardář Daniel Křetínský exkluzivně jednají o odkoupení podílů španělské mediální skupiny Prisa ve společnosti Le Monde Libre. Ta kontroluje skupinu Le Monde, jenž vydává stejnojmenný deník.

O2 Dobrá vec pozná svojich víťazov O2 Športovej akadémie Mateja Tótha. Poteší až 40 škôl po celom Slovensku

6. O2 Dobrá vec pozná svojich víťazov O2 Športovej akadémie Mateja Tótha. Poteší až 40 škôl po celom Slovensku

Aktuálny ročník O2 Dobrej veci v boji o O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha už pozná svojich víťazov. Akadémie, ktorých cieľom je budovať kladný vzťah detí k športu a motivovať ich k nemu cez všeobecnú pohybovú prípravu, získalo pre nadchádzajúci školský rok až 40 základných škôl po celom Slovensku.

Nominácie na ceny Emmy sú známe, ovládla ich dráma Hra o tróny (VIDEO)

7. Nominácie na ceny Emmy sú známe, ovládla ich dráma Hra o tróny (VIDEO)

Záverečná ôsma séria dramatického fantasy seriálu Hra o tróny získala 32 nominácií na televízne ceny Emmy, čo prekonalo doterajší rekord 27 nominácií, ktoré v roku 1994 mal kriminálny seriál Polícia New York.

Z vraždy maltskej novinárky obvinili troch mužov

8. Z vraždy maltskej novinárky obvinili troch mužov

Na Malte sa pre vraždu novinárky Daphne Caruanovej Galiziovej postavia pred súd traja muži.

V Moskve prepustili štyroch policajtov kvôli zadržaniu investigatívneho novinára

9. V Moskve prepustili štyroch policajtov kvôli zadržaniu investigatívneho novinára

Štyria policajti z Moskvy boli prepustení v súvislosti s júnovým zadržaním investigatívneho novinára Ivana Golunova.

Prečo Agentom 007 bude v novej bondovke žena? (VIDEO)

10. Prečo Agentom 007 bude v novej bondovke žena? (VIDEO)

Novým tajným agentom s označením 007 bude po Danielovi Craigovi prvýkrát v dejinách bondoviek žena a černoška, ​​britská herečka Lashana Lynchová. Tvrdí to britský bulvárny denník Daily Mail, ktorý sa odvoláva na zdroj z filmového priemyslu.

Najčítanejšie