Denník N a SME sa sťažujú na Fica Foto: ÚV SR

Denník N a SME sa sťažujú na Fica

11.04.2015 21:08 | Tlač | mk

Už viac ako rok premiér Robert Fico neodpovedá na otázky denníka Sme a ani Denníka N.

 


Novinári z oboch médií sa pravidelne pýtajú a premiér vždy povie, že im neodpovie. Lebo sa mu nepáčil prístup denníka Sme pri článku o kaštieli v Rusovciach a podpore Janukovyčovi.

 

Obom denníkom už došla trpezlivosť a spoločne dali podanie na Tlačovú radu. V ňom žiadajú, aby rada posúdila, či novinári v prípade spomínaných článkov porušili zásady novinárskej etiky, informuje Denník N. Fico žiadal opravu. Denník Sme zverejnil stanovisko Fica, ale opravu zverejniť odmietol, lebo bol presvedčený, že chybu neurobil.

Po odchode časti redakcie do Denníka N preniesol svoj rezervovaný postoj aj na Denník N.

Podrobnosti o spore: Fico a SME si posielajú odkazy

Podľa tlačového zákona sú orgány verejnej moci „povinné na základe rovnosti poskytovať vydavateľovi periodickej tlače a tlačovej agentúre informácie o svojej činnosti na pravdivé, včasné a všestranné informovanie verejnosti".


„Zaväzujeme sa rešpektovať výsledok rokovania pred Tlačovou radou, a v prípade, že rada svojím rozhodnutím konštatuje porušenie novinárskej etiky, oba denníky zverejnia opravu tak, ako to Robert Fico požaduje," píšu v sťažnosti, ku ktorej sa pripojili vydavatelia oboch novín.

Tlačová rada sťažnosť zaregistrovala. „Informujeme o ňom tlačový odbor Úradu vlády ako odporcu a budeme sa tým zaoberať ako sťažnosťou na porušenie zásad slobodného prístupu k informáciám," povedal šéf Tlačovej rady Július Lörincz pre Denník N.

„Z už známych faktov je evidentné, že redaktori v oboch prípadoch uviedli nepravdivé tvrdenia, teda klamali, a je smutné, že ani po takomto dlhom čase nie sú schopní sami uznať svoje profesionálne pochybenia, čo zostáva prekážkou na obnovenie štandardných korektných vzťahov," napísal podľa Denníka N Úrad vlády.

pošli na vybrali.sme.sk


Kampaň s mŕtvym vtákom upozorňuje na masaker v Stredomorí (FOTO)

1. Kampaň s mŕtvym vtákom upozorňuje na masaker v Stredomorí (FOTO)

Nielen na Slovensku ale aj v ČR sa v týchto dňoch objavila nezvyčajná bilbordová kampaň, ktorá ukazuje fotky mŕtvych vtákov.

Výzva politikom a političkám: Nezneužívajte tému LGBT v predvolebných kampaniach

2. Výzva politikom a političkám: Nezneužívajte tému LGBT v predvolebných kampaniach

Festival Dúhový PRIDE vyvrcholí 20. júla 2019 sprievodom na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. V tejto súvislosti organizátori festivalu vyzývajú slovenských politikov a političky, aby prestali zneužívať tému práv LGBT ľudí v predvolebných kampaniach, hľadali riešenia problémov, ktoré ľudí naozaj trápia a prijali konečne legislatívu pre páry rovnakého pohlavia a ich rodiny.

Falošný profil láka od dievčat nahé fotky, film ukazuje ako predátor loví deti na sociálnej sieti (VIDEO)

3. Falošný profil láka od dievčat nahé fotky, film ukazuje ako predátor loví deti na sociálnej sieti (VIDEO)

Ako získať kompromitujúci materiál od neplnoletých osôb, je jednou z tém filmu s názvom Kto je ďalší?, ktorý ide do kín. Film je nakrútený podľa skutočných príbehov zo Slovenska, Kanady a Ruska. Ako námet slúžila aj reálna instagramová stránka, ktorá dodnes funguje.

Ukrajinská televízia 112 bola terčom útoku z granátometu

4. Ukrajinská televízia 112 bola terčom útoku z granátometu

Neznámy útočník v sobotu na sídlo ukrajinskej spravodajskej televízie 112 vypálil strelu z granátometu, nikto zranený nebol, budova ale bola poškodená. Prípad úrady vyšetrujú ako teroristický akt, napísala agentúra AP.

České vydavateľstvo Penty minulý rok prehĺbilo stratu na 83,6 miliónov Kč

5. České vydavateľstvo Penty minulý rok prehĺbilo stratu na 83,6 miliónov Kč

 Vydavatelství Vltava Labe Media loni prohloubilo ztrátu z 18 milionů na 83,6 milionu korun. Tržby vydavatele novin Deník klesly zhruba o desetinu na 1,46 miliardy korun. Vyplývá to účetní závěrky společnosti.

DIGI prináša rozprávkové leto a skvelé zľavy

6. DIGI prináša rozprávkové leto a skvelé zľavy

Spoločnosť DIGI SLOVAKIA si na letné obdobie pripravila zaujímavú ponuku. Výhodné zľavy na prvých 6 mesiacov pre nových zákazníkov, TV + Internet pod jednou strechou, ako aj rozprávková ponuka detských programov pre všetkých.

Súd odsúdil Ukrajincov za zabitie fotoreportérov

7. Súd odsúdil Ukrajincov za zabitie fotoreportérov

Taliansky súd v Pavii dnes poslal na 24 rokov do väzenia Ukrajinca s talianskym občianstvom Vitalija Markiva potom, čo ho uznal vinným z účasti na atentáte dvoch fotoreportérov v máji 2014 počas bojov medzi vládnymi vojskami a proruskými rebelmi na východe Ukrajiny.

Čo pozerať toto leto? Černobyľ, návrat Black Mirror či seriálová Hlava 22

8. Čo pozerať toto leto? Černobyľ, návrat Black Mirror či seriálová Hlava 22

Letné dni lákajú von, no poriadnu dávku seriálových noviniek si na tento mesiac pripravili aj najznámejšie streamovacie služby. Niektoré z nich by ste naozaj mali vidieť. Medzi klasickou zábavou a napätím sa totiž dajú nájsť aj seriály dokumentujúce udalosti, na ktoré by sa nikdy nemalo zabudnúť.

Litva zablokovala ruský Sputnik, predtým vyhostila šéfredaktora

9. Litva zablokovala ruský Sputnik, predtým vyhostila šéfredaktora

Litovská Rada pre vysielanie a retransmisiu zablokovala vysielanie miestnej redakcie ruského propagandistického webu Sputnik.

Politik odmietol vziať na volebnú cestu novinárku bez mužského sprievodu

10. Politik odmietol vziať na volebnú cestu novinárku bez mužského sprievodu

Republikánsky kandidát na guvernéra Mississippi Robert Foster odmietol vziať na predvolebnú cestu novinárku, ak nepríde v sprievode kolegov.

Najčítanejšie