Zachránili sme kritické komentáre, ktoré Plavčan na facebooku zmazal Foto: FB P. Plavčan

Zachránili sme kritické komentáre, ktoré Plavčan na facebooku zmazal

08.08.2017 14:37 | Blog | Miroslava Kernová

Minister Peter Plavčan a jeho admini sú majstrami vo vypínaní, zapínaní a mazaní kritických komentárov. Netušia, čo je krízová komunikácia.

 

 

Posledné týždne boli pre ministra školstva Petra Plavčana mimoriadne hektické. Tlak na jeho odvolanie zo strany opozície aj verejnosti sa stupňuje a podozrenia okolo čerpania eurofondov pribúdajú. Ako to zvláda on a jeho komunikační tím? Mizerne.
Po neúspešnom pokuse s tlačovou besedou, kde pred otázkami ušiel a kritikom poradil nech čítajú deťom knihy, sa snažil vysvetľovať kauzy cez svoj facebookový ministerský profil.

Na oficiálnej facebookovej stránke ministra posledné dva týždne zverejnil Plavčan niekoľko stanovísk, kde reagoval na informácie opozície a médií na podozrenia okolo eurofondov.

Bežné komentáre, v ktorých bol náznak kritiky, spod statusov rýchlo mizli.

Mazalo sa vo veľkom, dokonca na istý čas zmizol aj komentár samotného Plavčana. Ten sa zapojil do diskusie, no keď bolo zrejmé, že Plavčanov komentár v diskusii nevyznieval presvedčivo, celé diskusné vlákno zmizlo, aj s komentárom Plavčana.


Mazanie kritických komentárov sa zmiernilo po sťažnostiach diskutérov a viaceré skryté kritické komentáre po niekoľkých hodinách alebo aj dňoch admin stránky opäť ukázal.

Tu je výber z komentárov z posledných dní, ktoré z facebookovej stránky Plavčana zmizli úplne:

Peripetie s kritickými komentármi mal v minulosti aj predseda SNS a stranícky kolega Plavčana Andrej Danko. Ten z facebooku na istý čas aj odišiel. Potom jeho ľudia vytvorili pre Danka oficiálny facebookový profil, na ktorý môžu prispievať len ľudia, ktorí sú jeho priatelia. Negatívnych komentárov tak veľa nie je. A ak aj nejaké sú, mažú sa aj tie od priateľov.

 

pošli na vybrali.sme.sk


Polícia upozorňuje na výhražné správy na facebooku s výzvou platiť

1. Polícia upozorňuje na výhražné správy na facebooku s výzvou platiť

Polícia dnes upozornila, že niektorým užívateľom facebooku prišla správa, ktorej autor sa vyhráža, že sa dostal na ich účtu na facebooku, vie si stiahnuť celý obsah a žiada 100 €, ak ich dostane, ich účet nechá tak.

Zmizol poľský milionár a filmový producent

2. Zmizol poľský milionár a filmový producent

Poľskí policajti, hasiči, pohraničníci a záchranári na severovýchode Poľska druhý deň pátrajú po milionárovi a filmovom producentovi Piotrovi Wozniak-Starakovi, ktorý zmizol na Mazurských jazerách.

Prokurátori vyzvali verejných činiteľov, ktorí s Kočnerom páchali trestnú činnosť, aby sa prihlásili (VIDEO)

3. Prokurátori vyzvali verejných činiteľov, ktorí s Kočnerom páchali trestnú činnosť, aby sa prihlásili (VIDEO)

Pri vyšetrovaní prípadu vraždy Jána Kuciaka boli získané poznatky o trestnej činnosti predstaviteľov štátnych orgánov, oznámili dnes prokurátori špeciálnej prokuratúry na tlačovej besede.

Ako zabezpečiť svoju domácnosť počas dovolenky?

4. Ako zabezpečiť svoju domácnosť počas dovolenky?

Nezáleží na tom, či prázdninové mesiace strávite v Tatrách, pri jadranskom pobreží alebo kdekoľvek inde. Kým budete mimo domu, treba sa postarať o to, aby vaša obývačka zostala bez neželaných návštev.

Čína vedie informačnú vojnu proti hongkonským demonštrantom

5. Čína vedie informačnú vojnu proti hongkonským demonštrantom

Čínske štátne médiá sa stali nástrojom informačnej vojny Pekingu proti demonštrantom, ktorí sa od júna búria proti pomerom v Hongkongu. Obhajujú kroky tamojšej polície a manipulatívnym spravodajstvom zhadzujú účastníkov protestov, z ktorých zosnovania vinia Západ. V čínskom podaní sú aktuálne udalosti dielom malej skupiny násilníkov, ktorá bez podpory ľudu usiluje o nezávislosť Hongkongu a rozvracia Čínu, píše denník The New York Times.

DIGI prináša najlepší svetový program

6. DIGI prináša najlepší svetový program

DIGI SLOVAKIA si so štartom svetových futbalových líg pripravila pre svojich zákazníkov zaujímavú jesennú kampaň. Na štyroch kanáloch DIGI SPORT a novom programe PREMIER SPORT čaká na divákov to najlepšie zo svetového futbalu. Zákazníci si môžu vychutnať až 11 športových HD kanálov a k tomu 54 rodinných programov už v základnom balíku za stále nezmenených 9,60 € mesačne. Jesennú kampaň DIGI spúšťa od 15. augusta 2019.

Facebook nechal prepisovať hlasové správy svojich užívateľov

7. Facebook nechal prepisovať hlasové správy svojich užívateľov

Spoločnosť Facebook platila stovky externých spolupracovníkov, aby pre ňu prepisovali hlasové správy užívateľov jednej z jej aplikácií.

Terčom kybernetického útoku sa stali novinári aj aktivisti, ktorí informujú o Rusku

8. Terčom kybernetického útoku sa stali novinári aj aktivisti, ktorí informujú o Rusku

Tri desiatky expertov na Rusko v Európe a USA, medzi nimi pracovníci mimovládnych organizácií, akademici, novinári a politickí aktivisti, sa stali obeťou dômyselného kybernetického útoku, oznámil v sobotu investigatívny server Bellingcat.

Británia zakázala reklamy so stereotypným pohľadom na mužov a ženy (VIDEO)

9. Británia zakázala reklamy so stereotypným pohľadom na mužov a ženy (VIDEO)

 V Británii prvýkrát zakázali dve reklamy na základe nového pravidla, ktoré nedovoľuje pri propagácii výrobkov prisudzovať mužom a ženám stereotypné role. Podľa regulačného úradu, ktorý v krajine na reklamy dohliada (ASA), sa nenáležité klišé objavilo v reklame amerického výrobcu potravín Mondelez a automobilky Volkswagen.

Bývalý šéfredaktor aj zástupca šéfredaktora Trendu chystajú nový ekonomický projekt

10. Bývalý šéfredaktor aj zástupca šéfredaktora Trendu chystajú nový ekonomický projekt

Odídenci z Trendu pripravujú ďalší nový ekonomický projekt.

Najčítanejšie