Milý bulvár, nechaj si svoje morálne odporúčania a nechaj ju žiť Ilust.foto z filmu Dievča vo vlaku

Milý bulvár, nechaj si svoje morálne odporúčania a nechaj ju žiť

10.08.2017 16:42 | Blog | Miroslava Kernová

Pamätáte sa, ako dlho žili niektoré médiá zo sledovania jednej nešťastnej osoby, ktorá sa prihlásila do televíznej reality šou?

 


Na Martinu Chovancovú – televíznu Martinku z Turca - striehli na každom kroku, ale hlavne nešťastí. Nezastavil ich ani jej pobyt na psychiatrii, využívali ju do úplného konca. Nový Čas, Plus jeden deň, web televízie JOJ natáčali aj jej pohreb a niektorí ho vysielali aj naživo.

Ani rok po jej smrti sa bulvár nezastavil. Keďže Martinka nežije, Plus jeden deň a Nový Čas poľujú na jej dcéru. Keďže má dcéra len 17 rokov, je to o to obludnejšie. A keďže na ňu nič nemajú, "varia" články z pár fotiek, ktoré našli na jej profile na facebooku. Tento týždeň oba denníky pranierujú dievča za to, že si dovolila prefarbiť vlasy na čierno, a vraj si časť hlavy vyholila (použili fotku z februára). Pohoršujú sa, ako keby spáchalo niečo nemorálne. Pritom si len zmenila účes na taký, aký majú bežne jej rovesníčky, a mimochodom aký sa nosí aj medzi redaktorkami Plus jeden deň. 

V článku Z nevinného dievčatka temná tínedžerka! Dcéra Martinky († 34) z Turca šokuje drastickou zmenou imidžu Nový Čas na svojom webe v súvislosti s bežným účesom napísal toto: „Z roztomilého dievčatka sa stala tínedžerka s temným výzorom. Je len otázkou času, kedy sa pod vplyvom okolia a minulosti nechá zlákať na zlé chodníčky." Po kritických reakciách čitateľov po jednom dni článok stiahli.

Pluska prišla s článkom: Šokujúci záber dcéry Martinky († 34) z Turca: Z nevinného dievčatka sa stalo TOTO! „Svoje vlasy si vystrihala na polke hlavy úplne nakrátko a stavila na punkerský imidž. Teraz stačí iba dúfať, aby sa nedala na zlé chodníčky a nevybrala sa podobnou cestou, po ktorej kráčala jej mama krátko pred smrťou..."

Táto bezdôvodná medializácia a identifikovanie maloletej nemá so slušnou žurnalistikou nič spoločné. Je to čistý hyenizms. V textoch, ktoré z pochopiteľných dôvodov linkovať nebudem, zverejnili fotky aj jej celé meno.

Prípomínam, že základné práva dieťaťa (aj toho, ktoré je v detskom domove a nemá rodičov, ktorí by ho chránili) sú: právo na ochranu pred zasahovaním do súkromia, rodiny, domova a korešpondencie a pred útokmi na jeho česť alebo povesť. Dcéra Martinky je stále maloletá, nič neurobila, nie je verejná osoba, ale prežila v živote traumu, prišla o mamu. Títo ľudia potrebujú zvýšenú ochranu súkromia, tváre, mena. To, čo robia tieto dva denníky 17-ročnému dievčaťu, psychológovia volajú sekundárna viktimizácia - pripomínajú jej a jej širokému okoliu traumatizujúce okamihy a navyše ju bezdôvodne pranierujú.

Tak teda milý bulvár, nechaj si svoje morálne odporúčania a nechaj ju žiť.

 

pošli na vybrali.sme.sk


Mobilné hry na horúce leto aj daždivé dni: Harry Potter a legendárna strieľačka Doom

1. Mobilné hry na horúce leto aj daždivé dni: Harry Potter a legendárna strieľačka Doom

Smartfóny v našich vreckách majú stále lepšie displeje, výkonnejší hardvér a silnejšie batérie. Bez veľkého preháňania sa dá povedať, že začínajú poriadne zatápať herným konzolám. 

Čínska CITIC chce možnosť podielu na kontrole Empresa Media a Médey

2. Čínska CITIC chce možnosť podielu na kontrole Empresa Media a Médey

Český Úrad pre ochranu hospodárskej súťaže (ÚOHS) posudzuje koncentrácie čínskej spoločnosti Rainbow Wisdom Investment zo skupiny CITIC a podnikateľa Jaromíra Soukupa pri kontrole spoločností Empresa Media a Médea.

Známe osobnosti bojujú za Amazonský prales, ale so zavádzajúcimi fotkami

3. Známe osobnosti bojujú za Amazonský prales, ale so zavádzajúcimi fotkami

Mnoho celebrít a politikov sa v týchto dňoch vyjadruje na sociálnych sieťach k obrovským lesným požiarom v Amazónii a vyzýva k boju za záchranu tamojšieho dažďového pralesa, označovaného za pľúca planéty.

Trend pomáha šíriť dezinformácie Číny

4. Trend pomáha šíriť dezinformácie Číny

V najnovšom vydaní týždenníka Trend vyšiel neobvyklý PR článok.

Video, ako policajt roztrhol dievčaťu slúchadlá, je kampaň (VIDEO)

5. Video, ako policajt roztrhol dievčaťu slúchadlá, je kampaň (VIDEO)

V stredu a vo štvrtok viaceré médiá a stránky na sociálnych sieťach zdieľali video, na ktorom je zaznamenený konflikt mladého dievčaťa a policajta.

S nepohodlným prokurátorom mali byť zavraždené aj jeho deti a manželka, Ďateľ sa ho snažil spochybniť

6. S nepohodlným prokurátorom mali byť zavraždené aj jeho deti a manželka, Ďateľ sa ho snažil spochybniť

S vyšetrovaním vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej vychádzajú na povrch nové obludné skutočnosti.

Bauer Media v prípade odškodného pre Havlovú zvažuje opravný prostriedok

7. Bauer Media v prípade odškodného pre Havlovú zvažuje opravný prostriedok

 Německé nakladatelství Bauer Media zvažuje, zda podá opravný prostředek proti úternímu rozhodnutí pražského vrchního soudu, který přiznal herečce Dagmar Havlové čtyři miliony korun odškodného za tvrzení, že měla milenecký poměr v době, kdy jí umíral manžel, bývalý prezident Václav Havel.

Pozor na podvody pri kúpe zahraničnej dovolenky cez internet

8. Pozor na podvody pri kúpe zahraničnej dovolenky cez internet

Finančná správa upozorňuje na podvodnú internetovú stránku, ktorá predáva zájazdy do zahraničia.

Reuters: Regulátori EÚ skúmajú plány Facebooku na digitálne menu

9. Reuters: Regulátori EÚ skúmajú plány Facebooku na digitálne menu

Protimonopolní regulátori Európskej únie sa rozhodli preskúmať plány americkej internetovej spoločnosti Facebook na vytvorenie novej digitálnej meny.

Supertajnú americkú základňu ohrozuje invázia záhadológov z facebooku

10. Supertajnú americkú základňu ohrozuje invázia záhadológov z facebooku

Kalifornský záhadológ vyzval na facebooku spriaznených Američanov, aby sa dostavili k supertajnej nevadskej vojenskej základni Area 51, ktorú podozrieva z ukrývania dôkazov o mimozemských civilizáciách. Informovala o tom agentúra Reuters.

Najčítanejšie