Milý bulvár, nechaj si svoje morálne odporúčania a nechaj ju žiť Ilust.foto z filmu Dievča vo vlaku

Milý bulvár, nechaj si svoje morálne odporúčania a nechaj ju žiť

10.08.2017 16:42 | Blog | Miroslava Kernová

Pamätáte sa, ako dlho žili niektoré médiá zo sledovania jednej nešťastnej osoby, ktorá sa prihlásila do televíznej reality šou?

 


Na Martinu Chovancovú – televíznu Martinku z Turca - striehli na každom kroku, ale hlavne nešťastí. Nezastavil ich ani jej pobyt na psychiatrii, využívali ju do úplného konca. Nový Čas, Plus jeden deň, web televízie JOJ natáčali aj jej pohreb a niektorí ho vysielali aj naživo.

Ani rok po jej smrti sa bulvár nezastavil. Keďže Martinka nežije, Plus jeden deň a Nový Čas poľujú na jej dcéru. Keďže má dcéra len 17 rokov, je to o to obludnejšie. A keďže na ňu nič nemajú, "varia" články z pár fotiek, ktoré našli na jej profile na facebooku. Tento týždeň oba denníky pranierujú dievča za to, že si dovolila prefarbiť vlasy na čierno, a vraj si časť hlavy vyholila (použili fotku z februára). Pohoršujú sa, ako keby spáchalo niečo nemorálne. Pritom si len zmenila účes na taký, aký majú bežne jej rovesníčky, a mimochodom aký sa nosí aj medzi redaktorkami Plus jeden deň. 

V článku Z nevinného dievčatka temná tínedžerka! Dcéra Martinky († 34) z Turca šokuje drastickou zmenou imidžu Nový Čas na svojom webe v súvislosti s bežným účesom napísal toto: „Z roztomilého dievčatka sa stala tínedžerka s temným výzorom. Je len otázkou času, kedy sa pod vplyvom okolia a minulosti nechá zlákať na zlé chodníčky." Po kritických reakciách čitateľov po jednom dni článok stiahli.

Pluska prišla s článkom: Šokujúci záber dcéry Martinky († 34) z Turca: Z nevinného dievčatka sa stalo TOTO! „Svoje vlasy si vystrihala na polke hlavy úplne nakrátko a stavila na punkerský imidž. Teraz stačí iba dúfať, aby sa nedala na zlé chodníčky a nevybrala sa podobnou cestou, po ktorej kráčala jej mama krátko pred smrťou..."

Táto bezdôvodná medializácia a identifikovanie maloletej nemá so slušnou žurnalistikou nič spoločné. Je to čistý hyenizms. V textoch, ktoré z pochopiteľných dôvodov linkovať nebudem, zverejnili fotky aj jej celé meno.

Prípomínam, že základné práva dieťaťa (aj toho, ktoré je v detskom domove a nemá rodičov, ktorí by ho chránili) sú: právo na ochranu pred zasahovaním do súkromia, rodiny, domova a korešpondencie a pred útokmi na jeho česť alebo povesť. Dcéra Martinky je stále maloletá, nič neurobila, nie je verejná osoba, ale prežila v živote traumu, prišla o mamu. Títo ľudia potrebujú zvýšenú ochranu súkromia, tváre, mena. To, čo robia tieto dva denníky 17-ročnému dievčaťu, psychológovia volajú sekundárna viktimizácia - pripomínajú jej a jej širokému okoliu traumatizujúce okamihy a navyše ju bezdôvodne pranierujú.

Tak teda milý bulvár, nechaj si svoje morálne odporúčania a nechaj ju žiť.

 

pošli na vybrali.sme.sk


Rokovanie o zmene tlačového zákona koalícia odložila

1. Rokovanie o zmene tlačového zákona koalícia odložila

Koalícia dnes opäť odložila rokovania o spornej novele tlačového zákona v parlamente, podľa ktorej by politici mali znovu získať právo na bezplatné uverejnenie reakcie na články v médiách, ktoré sa týkajú ich osoby.

Slovenská sporiteľňa zlacňuje hypotéky na rekordných 0,89 %

2. Slovenská sporiteľňa zlacňuje hypotéky na rekordných 0,89 %

Horúce leto schladia rekordne nízke úroky. Najväčšia slovenská banka razantne znižuje sadzby hypoték, počas letnej akcie môžu klienti získať úver už od 0,89 % ročne. Sadzba platí pri ročnej aj trojročnej fixácii. Bývanie so Slovenskou sporiteľňou je dnes historicky najlacnejšie. Vďaka inováciám sporiteľne vám na vybavenie úveru môže stačiť len jedna návšteva pobočky.

Taliban hrozí afganským médiám, že novinári budú terčom útokov

3. Taliban hrozí afganským médiám, že novinári budú terčom útokov

Islamistické hnutie Taliban dnes varovalo afganské médiá, že ich novinári budú terčom útokov, ak neprestanú vysielať "vládnu propagandu namierenú proti povstalcom".

Slovenská a česká pobočka Microsoftu má novú hovorkyňu

4. Slovenská a česká pobočka Microsoftu má novú hovorkyňu

Novou hovorkyňou a manažérkou pre komunikáciu a spoločenskú zodpovednosť spoločnosti Microsoft v SR a ČR je od 1. júna 2019 Miroslava Aleksieva.

Vysielanie z nedeľnej demonštrácie na ČT videlo štvrť milióna ľudí (VIDEO)

5. Vysielanie z nedeľnej demonštrácie na ČT videlo štvrť milióna ľudí (VIDEO)

Vysílání z nedělní demonstrace na pražské Letné vidělo na kanále ČT 24 v průměru 245.000 diváků starších 15 let. To je 12 procent z těch, co byli v tu dobu, tedy mezi 16:30 a 20:00 hodinou, u televize. ČTK to dnes sdělila Česká televize.

Status o migrantoch pri jazere už rieši polícia ako podozrenie zo šírenia poplašnej správy

6. Status o migrantoch pri jazere už rieši polícia ako podozrenie zo šírenia poplašnej správy

Už štyri dni sa šíri správa o tom, že na Draždiaku v Petržalke sa kúpali 10 migranti v spodnom prádle, ktorí „pokukovali po našich dievčencoch.“

Za prepusteného redaktora v RTVS sa postavili jeho kolegovia

7. Za prepusteného redaktora v RTVS sa postavili jeho kolegovia

Minulý týždeň v RTVS nečakane skončil jeden z hlavných a dlhoročných redaktorov Jaroslav Barborák.

Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

8. Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

Polovica Európanov je obézna. Tento priemer, žiaľ, nevylepšujú ani Slováci. Štatistiky však ukazujú, že máme záujem zmeniť svoj životný štýl – viac sa hýbeme a čoraz viac si vyberáme aktívny spôsob trávenia letnej dovolenky.

V RTVS sú opäť čistky, dotkli sa skúseného redaktora a moderátora

9. V RTVS sú opäť čistky, dotkli sa skúseného redaktora a moderátora

V RTVS sa dnes nečakane dozvedel o svojom konci jeden z najskúsenejších redaktorov a moderátorov rozhlasového spravodajstva Jaroslav Barborák.

Som spokojný, je tu o nás postarané, naozaj, hovoria redaktori RTVS a TASR v promovideu Úradu vlády (VIDEO)

10. Som spokojný, je tu o nás postarané, naozaj, hovoria redaktori RTVS a TASR v promovideu Úradu vlády (VIDEO)

Úrad vlády zverejnil video, v ktorom traja redaktori verejnoprávnych médií chvália podmienky pre novinárov na Úrade vlády. Ukázalo sa, že Úrad vlády "nepekné veci" vystrihol.

Najčítanejšie