Šéf RegioJetu chváli Babiša v Babišovych novinách

Šéf RegioJetu chváli Babiša v Babišovych novinách

13.06.2015 22:35 | Blog | Miroslava Kernová

„Česi Slovákom ďakujú za Babiša," je názov komentára, ktorý vyšiel tento týždeň v Hospodárskych novinách, ktoré patria pod Agrofert Andreja Babiša.

 

 

Komentár Radima Jančuru, šéfa RegioJetu, pôsobí ako chválospev na oslavu českého ministra financií a majiteľa Hospodárskych novín Andreja Babiša.

Začína cestou Babiša k politickej moci od roku 2011, keď založil ANO. „Dnes je Andrej Babiš najobľúbenejším politikom v Česku so 65-až 75-percentnou popularitou, hoci nevie hovoriť ako politik, dokonca úplne neovláda češtinu," píše zakladateľ a šéf dopravnej spoločnosti, ktorá pôsobí v ČR aj na Slovensku.

Komentár nemá zjavnú pointu. Čo veta, to óda na Babiša - ako politika aj podnikateľa, ale aj jeho priateľa. „Politická situácia v Česku bola do volieb roku 2013 podobná, ako je dnes na Slovensku. Očividná každodenná korupcia vládnych strán spôsobila, že sa prestávali zaujímať o politiku. A oprávnene. Chýbala alternatíva. Chýbal charizmatický politik s uveriteľným príbehom. Andrej Babiš takúto alternatívu ponúkol," píše Jančura, ktorý si nemyslí, že oligarchizácia politiky v prípade Babiša je nebezpečná a pripomína, že ho v minulosti podporil. „Oslovil ma v čase, keď mal nulové preferencie, osobne som ho poznal a verejne podporil, čo mu pomohlo – jeho príbeh sa začal čítať," píše.

Jančura je jedným z najnovších prispievateľov na stranu Názorov Hospodárskych novín. Minulý týždeň HNonline.sk zverejnili aj rozsiahly rozhovor s titulkom: Šéf RegioJetu u Daga Daniša: Máte krásnu krajinu, ale sku*vený štát.

Andrej Babiš je jedným z najbohatších podnikateľov v Česku, zároveň je podpredsedom vlády a ministrom financií a jeho spoločnosť Agrofert vlastní veľkú časť mienkotvorných médií, hlavne printových. Mnoho novinárov z týchto médií odišlo. Upozorňujú na neprimeranú koncentráciu politickej, ekonomickej aj mediálnej moci v jedných rukách.

pošli na vybrali.sme.sk


Začala vysielať nová internetová televízia - s Danglom, Zomri, Vinczeovou a ďalšími (VIDEO)

1. Začala vysielať nová internetová televízia - s Danglom, Zomri, Vinczeovou a ďalšími (VIDEO)

Necelý rok po začiatku vysielania v susednej Českej republike začala vysielať na Slovensku lokalizovaná Mall.tv aj s vlastnou produkciou. Vysielateľ avizuje dvanásť pôvodných relácií, v ktorých budú účinkovať známe tváre z Markízy, JOJ či RTVS.

Čínska firma môže kontrolovať Soukupovu Empresa Mediu a Médeu

2. Čínska firma môže kontrolovať Soukupovu Empresa Mediu a Médeu

Čínská společnost Rainbow Wisdom Investment ze skupiny CITIC se může podílet na kontrole firem Empresa Media a Médea Jaromíra Soukupa. Povolil to Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

3. Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

Organizátori Národného pochodu za život, ktorý bude tento víkend, zverejnili vyhlásenie, v ktorom sa dištancujú od "násilných a urážlivých prejavov ... a od všetkých možných foriem, ktoré by smerovali k potláčaniu ľudských práv a slobôd."

Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

4. Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

Stovky svetových médií a ďalších inštitúcií upozorňujú tento týždeň vo zvýšenej miere na klimatické hrozby dnešnej doby. Pridali k iniciatíve s názvom Covering Climate Now.

Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

5. Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

Čína stála za hackerským útokom na austrálsky parlament a tri najväčšie politické strany pred májovými parlamentnými voľbami. Vyplýva to zo správy austrálskych tajných služieb, o ktorej s odvolaním sa na zdroje oboznámené s obsahom dokumentu informovala agentúra Reuters.

Slováci majú plné skrine, napriek tomu stále nemajú čo na seba

6. Slováci majú plné skrine, napriek tomu stále nemajú čo na seba

Viac ako polovica Slovákov priznáva, že má plný šatník, ale napriek tomu stále „nemá čo na seba“. 53% našincov má problém s výberom oblečenia, pretože ho nevedia správne kombinovať, a tak si pravidelne dokupujú nové kúsky. V tomto začarovanom kruhu plnom plytvania sa točia viac ženy ako muži a najmä mladí do 24 rokov. Jeden Slovák vyhodí ročne v priemere 4 – 12 kg šatstva.

Najčítanejším týždenníkom na Slovensku je sieť novín REGIONPRESS

7. Najčítanejším týždenníkom na Slovensku je sieť novín REGIONPRESS

Noviny regionálnej siete REGIONPRESS sú bezplatne distribuované až do 1,5 milióna domácností. Dokážu týždenne osloviť takmer pol milióna čitateľov.

Film Pomaľované vtáča sa dostalo do výberu hollywoodskych kritikov (VIDEO)

8. Film Pomaľované vtáča sa dostalo do výberu hollywoodskych kritikov (VIDEO)

Americký magazín The Hollywood Reporter zaradil nový film Pomaľované vtáča do výberu dvadsiatich najlepších snímok z filmových festivalov tohtoročnej jesene. Film sa dostal aj do nominácie na Oscara.

Tajomstvo izraelských inovácií a vynálezov

9. Tajomstvo izraelských inovácií a vynálezov

Štát Izrael existuje len sedem desaťročí, no za svoju krátku existenciu dokázal zúrodniť nehostinné miesta vďaka dômyselným zavlažovacím technológiám, vybudovať infraštruktúru, postaviť špičkové nemocnice a vzdelávať svoje obyvateľstvo na prestížnych univerzitách.

Herečka zo seriálu Zúfalé manželky dostala 14 dní väzenia a pokutu 30.000 dolárov (VIDEO)

10. Herečka zo seriálu Zúfalé manželky dostala 14 dní väzenia a pokutu 30.000 dolárov (VIDEO)

Americká herečka Felicity Huffmanova, známa zo seriálu Zúfalé manželky, bola odsúdená k 14 dňom väzenia, 250 hodinám verejnoprospešných prác a pokute 30.000 dolárov v korupčnom škandále s prijímacími testami na prestížnej americkej univerzite. Informovala o tom televízia CNN.

Najčítanejšie