Online z pohrebu, bulvár sa priživoval na Martinke do úplného konca Foto: JOJ

Online z pohrebu, bulvár sa priživoval na Martinke do úplného konca

18.08.2016 16:25 | Blog | Miroslava Kernová

Najprv výsmech na obrazovke a potom život pod lupou bulváru. Niektorí slovenskí novinári sa nezastavili ani pred bránami cintorína, a nebolo ich málo.

 

 

„Tu v Írsku, kde žijem, ľuďom, ktorí sú na dne, majú problémy sa snažia pomôcť sociálni pracovníci, dobrovoľníci. Na Slovensku takých ľudí obsadzujú televízie do reality šou a bulvár ich potom dostane na úplne dno," takto komentovala dianie okolo Martinky z Turca Slovenka žijúca v zahraničí a nebola ďaleko od pravdy.

Nový Čas, Plus Jeden Deň, web televízie JOJ a ďalšie redakcie nenechali Martinu Chovancovú na pokoji ani v posledný deň. Ako sa pochválil Nový Čas, novinárov bolo dnes na pohrebe viac ako jej blízkych.

V slovenských reality šou, ako je Farmár hľadá ženu na JOJ, nestretnete ľudí, akých bežne stretávate. Televízia o bežných ľudí nemá záujem. Čím väčší extrém, slabšia alebo naopak výbušná povaha, tým lepšie pre televíziu. Ak má aj problémy v rodine, s alkoholom, peniazmi – je úplne ideálna súťažiaca. Je magnetom pre čitateľov aj pre bulvár, čiže prinesie čísla a teda aj peniaze.

Pluska vymyslela aj anketuAj český bulvár začal poľovať na Ivetu Bartošovú až v čase, keď mala problémy. To, ako dopadla, predpovedal bulvárny novinár dva roky pred jej samovraždou. „Samozrejme, my ju naozaj zabijeme. Ona sa však zabíja aj sama, ale o tom sa nebavme. Faktom je, že na nej dlhé roky parazitujeme, a ľudsky ju už aj ľutujem. Uvedomujem si, že keď ju odfotia pomočenú, je to nedôstojné, a že naozaj prispievame k jej blížiacemu sa koncu," povedal pre SME novinár Pavel Novotný. Možno by speváčka spáchala samovraždu aj keby žila mimo pozornosti médií. No jedno je isté, pri jej problémoch jej tlak médií určite neprospieval.

Príbeh Martinky z Turca je veľmi podobný. Televízia z nej urobila svoju „celebritu" len preto, že bola na posmech. To, čo s mediálne neskúsenou osobou a jej rodinou urobí popularita, už televíziu nezaujímalo. Relácie o Martinke z Turca lámali rekordy a to bolo pre televíziu podstatné.

Bulvár sa priživoval ako len vedel - sprevádzal ju pri všetkých problémoch, nezastavil sa ani keď bola na psychiatrii, neobchádzal ani jej deti. Len pár dní pred jej smrťou Nový Čas vyspovedal jej dcéru a adresoval jej na psychiatriu takýto článok: „Mama, pre chľast si o nás prišla!"

Martinka 11. augusta zomrela a bulvár sa nevie zastaviť. Napísal desiatky článkov, Nový Čas ju mal tri dni po sebe na titulke, Pluska priniesla spovede blízkych, ba dokonca aj anketu. Dnes prerazili viaceré médiá svoje dno – pluska.sk prinášala online spravodajstvo z pohrebu, cas.sk prišiel s videoreportážou, noviny.sk zverejnili podrobnú fotoreportáž.

Príbeh Martinky je ukážkou hyenizmu slovenského bulváru. No živia ho aj všetci tí, ktorí takéto články vyhľadávajú.

pošli na vybrali.sme.sk


Slovensko má jedinečnú luxusnú knihu Harmónia veľkého sveta (VIDEO)

1. Slovensko má jedinečnú luxusnú knihu Harmónia veľkého sveta (VIDEO)

Pozrite si VIDEÁ, ako vyzerá jedna z najkrajších kníh 17.storočia, ktorá práve vyšla v exkluzívnom prevedení v slovenčine. Navyše vyšla ako moderné faksimile, čiže verná kópia originálu z roku 1661, doplnená o slovenský preklad latinského výkladu.

Vzniká nový film o Václavovi Havlovi, Olgu stvárni Anna Geislerová

2. Vzniká nový film o Václavovi Havlovi, Olgu stvárni Anna Geislerová

Na výročie okupácie Československa vojskami Varšavskej zmluvy sa začne natáčať film Havel.

 

Ivan Zach úplne ovládol televíznu skupinu Prima

3. Ivan Zach úplne ovládol televíznu skupinu Prima

 Televizní skupinu Prima zcela ovládl Ivan Zach. Jeho firma THR Media koupila 75 procent v polovičním vlastníkovi Primy Denemo Media od Vladimíra Komára. V Denemo Media má přitom zbývající čtvrtinový podíl Zachova skupina GES, která zároveň už vlastní druhou polovinu Primy.

Asociácia vydavateľov tlače sa mení

4. Asociácia vydavateľov tlače sa mení

Minulý týždeň v stredu sa uskutočnilo valné zhromaždenie Asociácie vydavateľov tlače (AVT), na ktorom bola prijatá zmena stanov.

Jaromír Soukup rozbehol vlastný e-shop

5. Jaromír Soukup rozbehol vlastný e-shop

Ředitel TV Barrandov a předseda představenstva mediálního domu Empresa Media Jaromír Soukup spustil vlastní internetový obchod.

Ako si zbytočne nepredražiť dovolenku? Tu je 7 tipov, na ktoré sa oplatí myslieť pri cestovaní do zahraničia

6. Ako si zbytočne nepredražiť dovolenku? Tu je 7 tipov, na ktoré sa oplatí myslieť pri cestovaní do zahraničia

S letom sa blíži aj čas dovoleniek a cestovania. Obdobie, ktoré nás bude stáť nemalé úspory, a preto by sme si mali dať pozor, aby sa nám výlet zbytočne nepredražil. Bežné veci, akými sú platba za ubytovanie, letenky, výbery hotovosti z bankomatu či platba kartou nás môžu vyjsť viac, ako by sme chceli.

Británia zakázala sexistické reklamy

7. Británia zakázala sexistické reklamy

Výjavy, v ktorých žena nevie riadiť a muž nezvláda postarať sa o rodinu, zmiznú z britských médií.

Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

8. Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

Polovica Európanov je obézna. Tento priemer, žiaľ, nevylepšujú ani Slováci. Štatistiky však ukazujú, že máme záujem zmeniť svoj životný štýl – viac sa hýbeme a čoraz viac si vyberáme aktívny spôsob trávenia letnej dovolenky.

Po novom šéfredaktorovi má Trend aj nového zástupcu

9. Po novom šéfredaktorovi má Trend aj nového zástupcu

 Po vlne odchodov sa v Trende mení vedenie.

Zomrela speváčka Lýdia Volejníčková (VIDEO)

10. Zomrela speváčka Lýdia Volejníčková (VIDEO)

Včera 13. júna zomrela vo veku 66 rokov speváčka Lýdia Volejníčková.

Najčítanejšie