Online z pohrebu, bulvár sa priživoval na Martinke do úplného konca Foto: JOJ

Online z pohrebu, bulvár sa priživoval na Martinke do úplného konca

18.08.2016 16:25 | Blog | Miroslava Kernová

Najprv výsmech na obrazovke a potom život pod lupou bulváru. Niektorí slovenskí novinári sa nezastavili ani pred bránami cintorína, a nebolo ich málo.

 

 

„Tu v Írsku, kde žijem, ľuďom, ktorí sú na dne, majú problémy sa snažia pomôcť sociálni pracovníci, dobrovoľníci. Na Slovensku takých ľudí obsadzujú televízie do reality šou a bulvár ich potom dostane na úplne dno," takto komentovala dianie okolo Martinky z Turca Slovenka žijúca v zahraničí a nebola ďaleko od pravdy.

Nový Čas, Plus Jeden Deň, web televízie JOJ a ďalšie redakcie nenechali Martinu Chovancovú na pokoji ani v posledný deň. Ako sa pochválil Nový Čas, novinárov bolo dnes na pohrebe viac ako jej blízkych.

V slovenských reality šou, ako je Farmár hľadá ženu na JOJ, nestretnete ľudí, akých bežne stretávate. Televízia o bežných ľudí nemá záujem. Čím väčší extrém, slabšia alebo naopak výbušná povaha, tým lepšie pre televíziu. Ak má aj problémy v rodine, s alkoholom, peniazmi – je úplne ideálna súťažiaca. Je magnetom pre čitateľov aj pre bulvár, čiže prinesie čísla a teda aj peniaze.

Pluska vymyslela aj anketuAj český bulvár začal poľovať na Ivetu Bartošovú až v čase, keď mala problémy. To, ako dopadla, predpovedal bulvárny novinár dva roky pred jej samovraždou. „Samozrejme, my ju naozaj zabijeme. Ona sa však zabíja aj sama, ale o tom sa nebavme. Faktom je, že na nej dlhé roky parazitujeme, a ľudsky ju už aj ľutujem. Uvedomujem si, že keď ju odfotia pomočenú, je to nedôstojné, a že naozaj prispievame k jej blížiacemu sa koncu," povedal pre SME novinár Pavel Novotný. Možno by speváčka spáchala samovraždu aj keby žila mimo pozornosti médií. No jedno je isté, pri jej problémoch jej tlak médií určite neprospieval.

Príbeh Martinky z Turca je veľmi podobný. Televízia z nej urobila svoju „celebritu" len preto, že bola na posmech. To, čo s mediálne neskúsenou osobou a jej rodinou urobí popularita, už televíziu nezaujímalo. Relácie o Martinke z Turca lámali rekordy a to bolo pre televíziu podstatné.

Bulvár sa priživoval ako len vedel - sprevádzal ju pri všetkých problémoch, nezastavil sa ani keď bola na psychiatrii, neobchádzal ani jej deti. Len pár dní pred jej smrťou Nový Čas vyspovedal jej dcéru a adresoval jej na psychiatriu takýto článok: „Mama, pre chľast si o nás prišla!"

Martinka 11. augusta zomrela a bulvár sa nevie zastaviť. Napísal desiatky článkov, Nový Čas ju mal tri dni po sebe na titulke, Pluska priniesla spovede blízkych, ba dokonca aj anketu. Dnes prerazili viaceré médiá svoje dno – pluska.sk prinášala online spravodajstvo z pohrebu, cas.sk prišiel s videoreportážou, noviny.sk zverejnili podrobnú fotoreportáž.

Príbeh Martinky je ukážkou hyenizmu slovenského bulváru. No živia ho aj všetci tí, ktorí takéto články vyhľadávajú.

pošli na vybrali.sme.sk


Čínska firma môže kontrolovať Soukupovu Empresa Mediu a Médeu

1. Čínska firma môže kontrolovať Soukupovu Empresa Mediu a Médeu

Čínská společnost Rainbow Wisdom Investment ze skupiny CITIC se může podílet na kontrole firem Empresa Media a Médea Jaromíra Soukupa. Povolil to Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

2. Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

Organizátori Národného pochodu za život, ktorý bude tento víkend, zverejnili vyhlásenie, v ktorom sa dištancujú od "násilných a urážlivých prejavov ... a od všetkých možných foriem, ktoré by smerovali k potláčaniu ľudských práv a slobôd."

Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

3. Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

Stovky svetových médií a ďalších inštitúcií upozorňujú tento týždeň vo zvýšenej miere na klimatické hrozby dnešnej doby. Pridali k iniciatíve s názvom Covering Climate Now.

Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

4. Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

Čína stála za hackerským útokom na austrálsky parlament a tri najväčšie politické strany pred májovými parlamentnými voľbami. Vyplýva to zo správy austrálskych tajných služieb, o ktorej s odvolaním sa na zdroje oboznámené s obsahom dokumentu informovala agentúra Reuters.

Slováci majú plné skrine, napriek tomu stále nemajú čo na seba

5. Slováci majú plné skrine, napriek tomu stále nemajú čo na seba

Viac ako polovica Slovákov priznáva, že má plný šatník, ale napriek tomu stále „nemá čo na seba“. 53% našincov má problém s výberom oblečenia, pretože ho nevedia správne kombinovať, a tak si pravidelne dokupujú nové kúsky. V tomto začarovanom kruhu plnom plytvania sa točia viac ženy ako muži a najmä mladí do 24 rokov. Jeden Slovák vyhodí ročne v priemere 4 – 12 kg šatstva.

Najčítanejším týždenníkom na Slovensku je sieť novín REGIONPRESS

6. Najčítanejším týždenníkom na Slovensku je sieť novín REGIONPRESS

Noviny regionálnej siete REGIONPRESS sú bezplatne distribuované až do 1,5 milióna domácností. Dokážu týždenne osloviť takmer pol milióna čitateľov.

Film Pomaľované vtáča sa dostalo do výberu hollywoodskych kritikov (VIDEO)

7. Film Pomaľované vtáča sa dostalo do výberu hollywoodskych kritikov (VIDEO)

Americký magazín The Hollywood Reporter zaradil nový film Pomaľované vtáča do výberu dvadsiatich najlepších snímok z filmových festivalov tohtoročnej jesene. Film sa dostal aj do nominácie na Oscara.

Tajomstvo izraelských inovácií a vynálezov

8. Tajomstvo izraelských inovácií a vynálezov

Štát Izrael existuje len sedem desaťročí, no za svoju krátku existenciu dokázal zúrodniť nehostinné miesta vďaka dômyselným zavlažovacím technológiám, vybudovať infraštruktúru, postaviť špičkové nemocnice a vzdelávať svoje obyvateľstvo na prestížnych univerzitách.

Herečka zo seriálu Zúfalé manželky dostala 14 dní väzenia a pokutu 30.000 dolárov (VIDEO)

9. Herečka zo seriálu Zúfalé manželky dostala 14 dní väzenia a pokutu 30.000 dolárov (VIDEO)

Americká herečka Felicity Huffmanova, známa zo seriálu Zúfalé manželky, bola odsúdená k 14 dňom väzenia, 250 hodinám verejnoprospešných prác a pokute 30.000 dolárov v korupčnom škandále s prijímacími testami na prestížnej americkej univerzite. Informovala o tom televízia CNN.

RTVS odvysiela všetky zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov

10. RTVS odvysiela všetky zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov

Všetky kvalifikačné zápasy reprezentantov do 21 rokov prinesie naživo RTVS.

Najčítanejšie