Kancelária českého prezidenta chce žalovať Mafru Reprofoto Twitter V. Dolejší

Kancelária českého prezidenta chce žalovať Mafru

01.11.2018 19:19 | Česko | ČTK

Kancelář českého prezidenta republiky chce právní cestou požadovat omluvu od společnosti Mafra za článek o těžbě kamene v lánské oboře.

 

Žalobu chce také podat na autora textu Lukáše Valáška. Na webu Pražského hradu to dnes uvedl kancléř prezidenta Vratislav Mynář. Viní je "z účelového a lživého pokusu poškodit Kancelář prezidenta republiky" (KPR). Mafra se na dotaz ČTK nevyjádřila.

Deník Mladá Fronta DNES ve čtvrtek 25. října uvedl, že ředitel Lesní správy Lány Miloš Balák prodal 17.000 metrů krychlových kamene vytěžených v Lánech firmě Energie stavební a báňská. Tuto společnost i Baláka policie loni obvinila z manipulace stamilionové zakázky na zpevnění břehů lánské vodní nádrže Klíčava. Firma má podle deníku k Balákovi blízko, sponzorovala basketbalový klub ve Strakonicích, jemuž v minulosti šéfoval. Baláka do funkce dosadil Mynář. Po policejním obvinění ho ve funkci nechal s odůvodněním, že respektuje presumpci neviny.

Deník uvedl, že kámen byl prodán za výrazně nižší cenu než je obvyklé, a to 117 korun za kubický metr, přičemž stejné množství kamene špatné kvality se běžně prodává za 400 korun. Zároveň napsal, že Lesní správa Lány usiluje o zřízení téměř pětihektarového lomu v oboře.

Mynář označil tvrzení o těžbě kamene pod cenou za lživé. Cena 117 korun je podle něj za prodej masivu. Firma musí následně zajistit odstřel kamene či jeho rozdrcení, zatímco za 400 korun se prodává již natěžený kámen. Povolení těžit kámen v Lánech bylo podle něj uděleno již v minulosti v souvislosti se sanací nádrže Klíčava.

Kancléř uvedl, že "jsou situace, které si žádají reakci". "Právní cestou proto budeme požadovat omluvu od vydavatele Mladé fronty DNES, společnosti Mafra. A právní cestou, žalobou, budeme postupovat také proti autorovi článku Lukáši Valáškovi," uvedl v textu.

Mafra patří do koncernu Agrofert. Jeho majitelem byl premiér Andrej Babiš (ANO), loni v únoru jej převedl do svěřenských fondů. Babiše s prezidentem Milošem Zemanem pojí politické spojenectví.

Lesní správa Lány se podle svého webu stará o téměř 5800 hektarů pozemků, které patří České republice. Drtivou většinu tvoří lesy, součástí je také známá Lánská obora. Téměř celá obhospodařovaná plocha se nachází v Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko.

Mynář v dnešním textu také uvádí, že na oficiálních stránkách Hradu bude nově v pravidelných týdenních příspěvcích informovat o zajímavých událostech i o mediálním dění.

pošli na vybrali.sme.sk


Seznam.cz: Lukačovič svá média pro byznys nezneužívá

1. Seznam.cz: Lukačovič svá média pro byznys nezneužívá

Vedení společnosti Seznam.cz odmítlo obvinění MF Dnes, že majitel Seznamu Ivo Lukačovič zneužívá svá média pro vlastní byznysové zájmy.

Našla sa autorka rozhovoru s Janou Vaľovou: Šéfka ma uistila, že je to moja posledná špinavá práca

2. Našla sa autorka rozhovoru s Janou Vaľovou: Šéfka ma uistila, že je to moja posledná špinavá práca

Oceňujem redaktorku, že síce neskoro, ale že sa ozvala a ešte takto verejne a popísala, ako k rozhovoru došlo.

Na slovenský trh prichádza nová konkurencia v oblasti monitoringu médií - spoločnosť Monitora

3. Na slovenský trh prichádza nová konkurencia v oblasti monitoringu médií - spoločnosť Monitora

Na slovenský trh prichádza nová konkurencia v oblasti poskytovania servisu monitorovacích služieb – spoločnosť Monitora, ktorá poskytuje komplexný real-time monitoring médií a pokročilé riešenie pre analýzu a meranie médií so skúsenosťami z ČR.

Zverejnili nominácie na Globálneho marketéra roka 2018

4. Zverejnili nominácie na Globálneho marketéra roka 2018

Svetová federácia zadávateľov reklamy (WFA) zverejnila nominácie na cenu pre Globálneho marketéra roka 2018.

Babiš: Nikdy neodstúpim, nech si to všetci zapamätajú!

5. Babiš: Nikdy neodstúpim, nech si to všetci zapamätajú!

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes uvedl, že nikdy neodstoupí. V emotivním projevu před odletem do Bruselu takto reagoval na dotazy novinářů ke kauze, kterou tento týden rozpoutal rozhovor s jeho synem, jenž údajně trpí schizofrenií.

Agrofert od Babiša sa rozšíri o ďalšie časopisy

6. Agrofert od Babiša sa rozšíri o ďalšie časopisy

Mediálna skupina Mafra, ktorá spadá pod koncern Agrofert zvereneckého fondu Andreja Babiša, výrazne rozšíri svoje mediálne portfólio.

Súťaž Marketér roka 2018 pozná nominácie

7. Súťaž Marketér roka 2018 pozná nominácie

Odborná porota zverejnila mená nominovaných marketingových profesionálov na cenu Marketér roka.

4G sieť na Slovensku oslavuje piate výročie

8. 4G sieť na Slovensku oslavuje piate výročie

Telekom ju od začiatku zrýchlil dvanásťnásobne, sprístupnil pokrytie po celej krajine a päťkrát získal certifikát Best in Test.

Trump označil za svoj úspech údajný pokles obľuby médií v USA. Pravda je iná

9. Trump označil za svoj úspech údajný pokles obľuby médií v USA. Pravda je iná

Americký prezident Donald Trump považuje za jeden zo svojich najväčších úspechov v najvyššej štátnej funkcii zníženie obľuby médií medzi Američanmi.

Zomrel herec, ktorý stvárnil kráľa v Troch orieškoch pre Popolušku (VIDEO)

10. Zomrel herec, ktorý stvárnil kráľa v Troch orieškoch pre Popolušku (VIDEO)

Vo veku 87 rokov zomrel vo štvrtok v Drážďanoch nemecký filmový a divadelný herec Rolf Hoppe.

Najčítanejšie