Vzniká unikátny dokument o Václavovi Havlovi  (VIDEO) Reprofoto youtube Hithit

Vzniká unikátny dokument o Václavovi Havlovi (VIDEO)

09.03.2019 13:53 | Česko | ČTK

Dokončení unikátního dokumentu Tady Havel, slyšíte mě? režiséra Petra Jančárka na crowdfundingovém portálu podpořilo ještě před koncem kampaně přes tisíc lidí.

 

Tvůrci požádali veřejnost o podporu ve výši 400.000 korun, během deseti dní se však sešla více než milionová částka.

Premiéra dokumentu bude v listopadu 2019, v období 30. výročí sametové revoluce a pádu komunismu v Evropě. První uvedení filmu na veřejnosti se uskuteční netradičně na internetu. ČTK o tom za tvůrce informovala Lucie Medková.

"Podpora projektu pro nás neznamená pouze prostředky na dokonalejší a bezproblémové dokončení filmu, ale je také obrovskou zodpovědností a závazkem vůči všem, kdo na film přispěli. A samozřejmě také vůči panu prezidentovi," uvedl režisér Jančárek.

Nadstandardní podpora veřejnosti se podle něho projeví přímo ve zkvalitnění obrazové i zvukové stránky dokumentu. Po ukončení českého crowdfundingu na HitHit plánuje režisér pokračování i na zahraničních serverech Kickstarter nebo Indiegogo. "Můj sen je totiž mít ve filmu pár písniček od Rolling Stones, Lou Reeda nebo Davida Bowieho. Pan prezident měl dobrý vkus, tomu můžete věřit...," sdělil Jančárek.

Jančárek je považovaný za posledního dvorního dokumentaristu prezidenta Havla. Vztah Havla a jeho filmaře charakterizovala otevřenost a důvěra k režisérovi a zodpovědnost tvůrce vůči jeho hrdinovi. Během posledních tří let Havlova života tak mohlo vzniknout přes 200 hodin dosud nikde nepublikovaného výchozího materiálu pro celovečerní dokument.

"Existuje řada dokumentů o panu prezidentovi a o jeho životě. Náš projekt je nejen příběhem o splněném dětském snu Václava Havla stát se filmovým režisérem, ale také zprávou o hodnotách a světovém významu statečného muže, o jeho odcházení i o jeho neustálé a tolik potřebné přítomnosti," podotkl Jančárek.

Dokument Tady Havel, slyšíte mě? vzniká v české a anglické jazykové mutaci. Podle Jančárka Havel do filmování nezasahoval. "Až na nepatrné výjimky, jako třeba když jsem ho jednou točil při luxování na Hrádečku, když uklízel ve své pracovně. To přímo do kamery projevil přání, aby to v sestřihu náhodou nevypadalo, že se předvádí s vysavačem jen kvůli kameře," podotkl Jančárek.

První uvedení filmu se uskuteční v on-line premiéře na sociálních sítích jako ocenění těch, kdo film při natáčení a dokončování finančně podpořili. K nim se dostane snímek díky distribuci na internetu chráněné individuálním heslem, které každý dostane mailem. Poté bude následovat běžné uvedení filmu v kinech a televizi.

pošli na vybrali.sme.sk


Dezinformačné weby získavajú vďaka reklame stámilióny dolárov

1. Dezinformačné weby získavajú vďaka reklame stámilióny dolárov

Dezinformačné internetové stránky získavajú predajom reklamného priestoru každoročne prinajmenšom 235 miliónov dolárov.

Názov novej bondovky je už známy, zverejnili trailer (VIDEO)

2. Názov novej bondovky je už známy, zverejnili trailer (VIDEO)

Dvadsiaty piaty film s Jamesom Bondom ponesie názov No Time To Die (Nie je čas zomrieť).

Seriál Sestričky sa vracia na obrazovku, aj s novými herečkami. Prinášame podrobnosti (FOTO, VIDEO)

3. Seriál Sestričky sa vracia na obrazovku, aj s novými herečkami. Prinášame podrobnosti (FOTO, VIDEO)

Televízia Markíza na jeseň 2019 pokračuje ďalšou sériou seriálu z nemocničného prostredia Sestričky.

Dagmar Havlová vysúdila milióny korún za nepravdivé tvrdenia o milencovi

4. Dagmar Havlová vysúdila milióny korún za nepravdivé tvrdenia o milencovi

Pražský vrchný súd dnes priznal herečke Dagmar Havlovej štyri milióny korún odškodného od vydavateľstva Bauer Media za tvrdenie, že mala milenecký pomer v čase, keď jej umieral manžel, bývalý prezident Václav Havel.

Apple chce dohnať Netflix či HBO, investuje miliardy do vlastných relácií

5. Apple chce dohnať Netflix či HBO, investuje miliardy do vlastných relácií

Americká spoločnosť Apple je odhodlaná vynaložiť vyše šesť miliárd dolárov na pôvodné programy a filmy pre svoju plánovanú televíziu Apple TV +.

Filmári dotočili vianočnú rozprávku Čarovný kamienok (FOTO)

6. Filmári dotočili vianočnú rozprávku Čarovný kamienok (FOTO)

Rozprávku Čarovný kamienok bude RTVS vysielať už počas tohtoročných Vianoc na Štedrý deň.

Twitter a Facebook obvinili Čínu z dezinformačnej kampane

7. Twitter a Facebook obvinili Čínu z dezinformačnej kampane

Sociálne siete Twitter a Facebook zablokovali mnoho účtov, ktoré sú podľa ich názoru spojené s dezinformačnou kampaňou Číny zameranou na hongkonské protesty.

Polícia upozorňuje na výhražné správy na facebooku s výzvou platiť

8. Polícia upozorňuje na výhražné správy na facebooku s výzvou platiť

Polícia dnes upozornila, že niektorým užívateľom facebooku prišla správa, ktorej autor sa vyhráža, že sa dostal na ich účtu na facebooku, vie si stiahnuť celý obsah a žiada 100 €, ak ich dostane, ich účet nechá tak.

Zmizol poľský milionár a filmový producent

9. Zmizol poľský milionár a filmový producent

Poľskí policajti, hasiči, pohraničníci a záchranári na severovýchode Poľska druhý deň pátrajú po milionárovi a filmovom producentovi Piotrovi Wozniak-Starakovi, ktorý zmizol na Mazurských jazerách.

Prokurátori vyzvali verejných činiteľov, ktorí s Kočnerom páchali trestnú činnosť, aby sa prihlásili (VIDEO)

10. Prokurátori vyzvali verejných činiteľov, ktorí s Kočnerom páchali trestnú činnosť, aby sa prihlásili (VIDEO)

Pri vyšetrovaní prípadu vraždy Jána Kuciaka boli získané poznatky o trestnej činnosti predstaviteľov štátnych orgánov, oznámili dnes prokurátori špeciálnej prokuratúry na tlačovej besede.

Najčítanejšie