Miro Žbirka bude mať v ČT vlastnú hudobnú talk show Doupě Foto: Petr Kahoun, ČT

Miro Žbirka bude mať v ČT vlastnú hudobnú talk show Doupě

13.04.2019 20:41 | Česko | ČTK

Spevák a skladateľ Miro Žbirka bude v Českej televízii (ČT) moderovať hudobnú talk show Doupě. Prvými hosťami budú 26. apríla Ondřej Havelka a Jan. P. Muchow.

 

Žbirka si v každom z desiatich dielov relácie spoločne so svojimi hosťami zaspomína na muzikantské stretnutia a preberú novinky z hudobnej scény.
ČTK o tom informovala hovorkyňa ČT Karolína Blinková.

"Miro Žbirka je jedna z iniciačných osobností, kvôli ktorej ma hudba zaujíma. Pražský výber, STP - Soubor Tanečního Popu a Meky boli traja rozhodujúci interpreti na československej hudobnej scéne, vďaka ktorým som z futbalového ihriska prešiel do skúšobne. Vďaka ním ma zaujímala hudba viac než góly," uviedol producent a skladateľ filmovej muziky Jan P. Muchow.

Medzi fanúšikov Žbirku patrí aj druhý hosť úvodného dielu šou, propagátor swingu Ondřej Havelka. "Sú umelci, ktorí žijú celý život z jednej piesne, ale Miro ich má na rozdávanie," poznamenal.

V talk show sa postupne objavia generačne i žánrovo pestrí hostia - napríklad Milan Lasica, Lenka Filipová, Jaroslav Svěcený, britský producent posledných dvoch Žbirkových dosiek Rob Cass alebo Petr Marek zo skupiny Midi Lidi.

"Pre mňa je dobré, keď sa rozprávam s niekým, koho poznám, s kým som vystupoval, pretože nás spája nejaká téma. Nie je to ale nevyhnutne nutná podmienka. Privítame aj hostí, ktorých poznám len ako interpretov. Takými sú napríklad raper Marpo, speváčka Lenny alebo Albert Černý zo skupiny Lake Malawi," povedal Žbirka.

Program sa natáča v priestoroch pražského klubu Doupě. "Keď sme to videli prvýkrát, hovorili sme si, že nič podobné by sme asi nikde v štúdiu nepostavili. Návštevníci sú veľmi blízko muzikantom a vďaka tomu majú ďaleko väčší zážitok. To sa snažíme dostať aj do kamier, aby to zažili aj televízni diváci," podotkol režisér relácie Pavel Jandourek.

Žbirka už v minulosti moderoval hudobnú reláciu. Jeho meno je spojené s reláciou Rhytmick z prvej polovice 90. rokov. "Vtedy som získal nejaké skúsenosti s moderovaním, ale šarmom show Doupě by malo byť aj to, že tých skúseností nemám príliš. Sám viem, že nepredvádzam čisto profesionálny moderátorský výkon a režisér si možno občas zo mňa trhá vlasy. Vďaka mojim skúsenostiam ale viem, že vždy sa to dá zostrihať, "konštatoval.

pošli na vybrali.sme.sk


Na koncertoch bez mobilu, aj tak padali na festivale Pohoda rekordy

1. Na koncertoch bez mobilu, aj tak padali na festivale Pohoda rekordy

Orange a festival Pohoda idú ruka v ruke už osem rokov k stále vydarenejším ročníkom tohto obľúbeného festivalu. Tento rok však návštevníci nezdieľali len jedinečnú atmosféru, hudbu či zážitky s priateľmi, ale aj myšlienku o zodpovednom používaní telefónu či podporu ekologického recyklovania elektro-odpadu. Štatistiky sú aj tento rok plné rekordov.

Ten chlapec jej môže zničiť život!

2. Ten chlapec jej môže zničiť život!

Občas sa ocitnete v situácii, ktorá môže radikálne zmeniť váš život. Nielen týždne a mesiace, ktoré prídu. Ale celý váš život...

Začal sa súd s Ruskom a Kočnerom za falšovanie zmeniek televízie Markíza

3. Začal sa súd s Ruskom a Kočnerom za falšovanie zmeniek televízie Markíza

Dnes začalo súdne pojednávanie s exministrom hospodárstva a bývalým riaditeľom televízie Markíza Pavlom Ruskom a kontroverzným podnikateľom Marianom Kočnerom v kauze falšovania štyroch zmeniek vystavených na sumu v celkovej výške takmer 69 miliónov eur, ktorých preplatenie vymáhala aj od Markízy jedna z Kočnerových firiem.

Najlepšie zarábajúcim filmom všetkých čias sa stal Avengers: Endgame (VIDEO)

4. Najlepšie zarábajúcim filmom všetkých čias sa stal Avengers: Endgame (VIDEO)

Pozrite si aktuálny rebríček najlepšie zarábajúcich filmov v histórii.

Novým stratégom Mayer/McCann Erickson sa stal Martin Kozár

5. Novým stratégom Mayer/McCann Erickson sa stal Martin Kozár

O júla tohto roku pôsobí na pozícii Head of Strategy reklamnej agentúry Mayer/McCann Erickson Martin Kozár.

Ministerka kultúry vymenovala nových členov Rady Slovenského filmového ústavu

6. Ministerka kultúry vymenovala nových členov Rady Slovenského filmového ústavu

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie. Ministerka kultúry Ľubica Laššáková vymenovala štyroch nových členov.

Fico: Hlavnú vinu na stave slovenskej spoločnosti nesú slovenské médiá

7. Fico: Hlavnú vinu na stave slovenskej spoločnosti nesú slovenské médiá

Predseda Smeru-SD dnes pobúril článok Nového Času, na facebooku opäť kritizuje slovenské médiá.

Ukrajinský prezident navrhol výmenu novinára Vyšynského za Sencova

8. Ukrajinský prezident navrhol výmenu novinára Vyšynského za Sencova

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes navrhol výmenu novinára Kyryla Vyšynského väzneného v Kyjeve za režiséra Oleho Sencova odsúdeného v Rusku na dvadsať rokov.

Na komunikačnom oddelení v Tescu sú zmeny

10. Na komunikačnom oddelení v Tescu sú zmeny

Na komunikačnom oddelení spoločnosti Tesco Slovensko došlo k viacerým zmenám.

Najčítanejšie