Miro Žbirka bude mať v ČT vlastnú hudobnú talk show Doupě Foto: Petr Kahoun, ČT

Miro Žbirka bude mať v ČT vlastnú hudobnú talk show Doupě

13.04.2019 20:41 | Česko | ČTK

Spevák a skladateľ Miro Žbirka bude v Českej televízii (ČT) moderovať hudobnú talk show Doupě. Prvými hosťami budú 26. apríla Ondřej Havelka a Jan. P. Muchow.

 

Žbirka si v každom z desiatich dielov relácie spoločne so svojimi hosťami zaspomína na muzikantské stretnutia a preberú novinky z hudobnej scény.
ČTK o tom informovala hovorkyňa ČT Karolína Blinková.

"Miro Žbirka je jedna z iniciačných osobností, kvôli ktorej ma hudba zaujíma. Pražský výber, STP - Soubor Tanečního Popu a Meky boli traja rozhodujúci interpreti na československej hudobnej scéne, vďaka ktorým som z futbalového ihriska prešiel do skúšobne. Vďaka ním ma zaujímala hudba viac než góly," uviedol producent a skladateľ filmovej muziky Jan P. Muchow.

Medzi fanúšikov Žbirku patrí aj druhý hosť úvodného dielu šou, propagátor swingu Ondřej Havelka. "Sú umelci, ktorí žijú celý život z jednej piesne, ale Miro ich má na rozdávanie," poznamenal.

V talk show sa postupne objavia generačne i žánrovo pestrí hostia - napríklad Milan Lasica, Lenka Filipová, Jaroslav Svěcený, britský producent posledných dvoch Žbirkových dosiek Rob Cass alebo Petr Marek zo skupiny Midi Lidi.

"Pre mňa je dobré, keď sa rozprávam s niekým, koho poznám, s kým som vystupoval, pretože nás spája nejaká téma. Nie je to ale nevyhnutne nutná podmienka. Privítame aj hostí, ktorých poznám len ako interpretov. Takými sú napríklad raper Marpo, speváčka Lenny alebo Albert Černý zo skupiny Lake Malawi," povedal Žbirka.

Program sa natáča v priestoroch pražského klubu Doupě. "Keď sme to videli prvýkrát, hovorili sme si, že nič podobné by sme asi nikde v štúdiu nepostavili. Návštevníci sú veľmi blízko muzikantom a vďaka tomu majú ďaleko väčší zážitok. To sa snažíme dostať aj do kamier, aby to zažili aj televízni diváci," podotkol režisér relácie Pavel Jandourek.

Žbirka už v minulosti moderoval hudobnú reláciu. Jeho meno je spojené s reláciou Rhytmick z prvej polovice 90. rokov. "Vtedy som získal nejaké skúsenosti s moderovaním, ale šarmom show Doupě by malo byť aj to, že tých skúseností nemám príliš. Sám viem, že nepredvádzam čisto profesionálny moderátorský výkon a režisér si možno občas zo mňa trhá vlasy. Vďaka mojim skúsenostiam ale viem, že vždy sa to dá zostrihať, "konštatoval.

pošli na vybrali.sme.sk


Do 17 slovenských miest ide Roadshow - Tentoraz idem voliť - Doma v EÚ

1. Do 17 slovenských miest ide Roadshow - Tentoraz idem voliť - Doma v EÚ

Kancelária Európskeho parlamentu a Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku spúšťajú spoločnú akciu - roadshow s názvom "Tentoraz idem voliť - Doma v EÚ".

Facebook oznámil uzavretie množstva falošných účtov a stránok

2. Facebook oznámil uzavretie množstva falošných účtov a stránok

Internetový gigant Facebook v prvom štvrťroku tohto roka celosvetovo zrušil mnoho falošných užívateľských účtov a celkom osem koordinovaných sietí s pôvodom napríklad v Severnom Macedónsku, Kosove či v Rusku.

Andrej Kiska: Sledovanie novinárov nemôžme tolerovať!

3. Andrej Kiska: Sledovanie novinárov nemôžme tolerovať!

Prezident Andrej Kiska dnes zverejnil stanovisko, v ktorom reagoval na informácie o tom, ako dal Marian Kočner sledovať viacerých známych novinárov a ich rodiny.

Sajfa, Selassie či Fero Joke dohovárajú ľuďom, aby šli k voľbám (VIDEO)

4. Sajfa, Selassie či Fero Joke dohovárajú ľuďom, aby šli k voľbám (VIDEO)

Na sociálnych sieťach známych influencerov a youtuberov pribudli neobvyklé videá, fotky a statusy, v ktorých známe tváre nepromujú žuvačky, nápoje, či aplikácie, ale mladým vysvetľujú, prečo je dôležité ísť k eurovoľbám.

K vražde novinárky sa prihlásila Nová IRA

5. K vražde novinárky sa prihlásila Nová IRA

K zodpovednosti za vraždu novinárky Lýry McKeeovej pri nepokojoch v severoírskom meste Londonderry sa dnes prihlásila radikálna republikánska organizácie Nová IRA.

PRIESKUM: Zverejnili poslednú predvolebnú projekciu rozdelenia mandátov v budúcom Európskom parlamente

6. PRIESKUM: Zverejnili poslednú predvolebnú projekciu rozdelenia mandátov v budúcom Európskom parlamente

Európsky parlament zverejnil štvrtú a poslednú predvolebnú projekciu rozdelenia 751 poslaneckých kresiel v povolebnom pléne EP založenú na vnútroštátnych prieskumoch.

MS mimo mantinelov: Chápeme, že hokej je viac ako hra (VIDEO)

7. MS mimo mantinelov: Chápeme, že hokej je viac ako hra (VIDEO)

Spoločnosť Orange Slovensko, ktorá je oficiálnym partnerom MS v hokeji 2019, prichádza s novou imidžovou kampaňou. Odohráva sa v prostredí bratislavskej školy, kde vládne šikana. Deťom pri nej pomáha súdržnosť a vzájomná pomoc, ktoré poznajú zo športu.

Kniha, ktorá letí už desaťročia

8. Kniha, ktorá letí už desaťročia

Jeden z najpopulárnejších amerických povojnových románov. Klasika modernej literatúry, ktorú si treba prečítať. Román Kto chytá v žite je svetový fenomén. Salinger ho napísal ešte v roku 1951, no odvtedy ho preložili do takmer všetkých svetových jazykov. Každý rok sa z neho predá okolo 250 000 výtlačkov a doteraz sa predalo 65 miliónov kníh.

Vraha bulharskej novinárky odsúdili na 30 rokov

9. Vraha bulharskej novinárky odsúdili na 30 rokov

Bulharský súd dnes poslal na 30 rokov za mreže vraha novinárky Viktorie Marinovovej.

Zomrel autor hudby k filmom o Vinnetouovi (VIDEO)

10. Zomrel autor hudby k filmom o Vinnetouovi (VIDEO)

Vo veku 91 rokov zomrel skladateľ filmovej hudby Martin Böttcher, oznámila dnes agentúre DPA jeho dcéra Betsy Schlüterová. Skladateľ zomrel v noci z piatka na sobotu.

Najčítanejšie