Miro Žbirka bude mať v ČT vlastnú hudobnú talk show Doupě Foto: Petr Kahoun, ČT

Miro Žbirka bude mať v ČT vlastnú hudobnú talk show Doupě

13.04.2019 20:41 | Česko | ČTK

Spevák a skladateľ Miro Žbirka bude v Českej televízii (ČT) moderovať hudobnú talk show Doupě. Prvými hosťami budú 26. apríla Ondřej Havelka a Jan. P. Muchow.

 

Žbirka si v každom z desiatich dielov relácie spoločne so svojimi hosťami zaspomína na muzikantské stretnutia a preberú novinky z hudobnej scény.
ČTK o tom informovala hovorkyňa ČT Karolína Blinková.

"Miro Žbirka je jedna z iniciačných osobností, kvôli ktorej ma hudba zaujíma. Pražský výber, STP - Soubor Tanečního Popu a Meky boli traja rozhodujúci interpreti na československej hudobnej scéne, vďaka ktorým som z futbalového ihriska prešiel do skúšobne. Vďaka ním ma zaujímala hudba viac než góly," uviedol producent a skladateľ filmovej muziky Jan P. Muchow.

Medzi fanúšikov Žbirku patrí aj druhý hosť úvodného dielu šou, propagátor swingu Ondřej Havelka. "Sú umelci, ktorí žijú celý život z jednej piesne, ale Miro ich má na rozdávanie," poznamenal.

V talk show sa postupne objavia generačne i žánrovo pestrí hostia - napríklad Milan Lasica, Lenka Filipová, Jaroslav Svěcený, britský producent posledných dvoch Žbirkových dosiek Rob Cass alebo Petr Marek zo skupiny Midi Lidi.

"Pre mňa je dobré, keď sa rozprávam s niekým, koho poznám, s kým som vystupoval, pretože nás spája nejaká téma. Nie je to ale nevyhnutne nutná podmienka. Privítame aj hostí, ktorých poznám len ako interpretov. Takými sú napríklad raper Marpo, speváčka Lenny alebo Albert Černý zo skupiny Lake Malawi," povedal Žbirka.

Program sa natáča v priestoroch pražského klubu Doupě. "Keď sme to videli prvýkrát, hovorili sme si, že nič podobné by sme asi nikde v štúdiu nepostavili. Návštevníci sú veľmi blízko muzikantom a vďaka tomu majú ďaleko väčší zážitok. To sa snažíme dostať aj do kamier, aby to zažili aj televízni diváci," podotkol režisér relácie Pavel Jandourek.

Žbirka už v minulosti moderoval hudobnú reláciu. Jeho meno je spojené s reláciou Rhytmick z prvej polovice 90. rokov. "Vtedy som získal nejaké skúsenosti s moderovaním, ale šarmom show Doupě by malo byť aj to, že tých skúseností nemám príliš. Sám viem, že nepredvádzam čisto profesionálny moderátorský výkon a režisér si možno občas zo mňa trhá vlasy. Vďaka mojim skúsenostiam ale viem, že vždy sa to dá zostrihať, "konštatoval.

pošli na vybrali.sme.sk


Česká televízia čelí v súvislosti s hokejom útokom na svoj web

1. Česká televízia čelí v súvislosti s hokejom útokom na svoj web

Web Českej televízie (ČT) sa dnes stal terčom internetových útokov, ktoré obmedzili jeho funkčnosť.

Slovenské ministerstvo zahraničných vecí spolu s českým vítajú koniec bojov v Game of Thrones

2. Slovenské ministerstvo zahraničných vecí spolu s českým vítajú koniec bojov v Game of Thrones

Ministerstvo zahraničných vecí víta ukončenie dlhoročnej občianskej vojny v Západozemí, oznámilo dnes na oficiálnej stránke na facebooku české ministerstvo zahraničných vecí.

DIGI priniesla finále Game of Thrones do kina

3. DIGI priniesla finále Game of Thrones do kina

Neopakovateľná atmosféra jedinečného zážitku na veľkom plátne. Také bolo finále epického seriálu, ktoré priniesla DIGI SLOVAKIA svojim zákazníkom, partnerom a fanúšikom seriálu.

Nadácia Orange už po desiaty raz ocení prácu neziskových organizácií

4. Nadácia Orange už po desiaty raz ocení prácu neziskových organizácií

Pracujú na lepšom Slovensku, pracujú na krajšom svete okolo nás.

Posledný diel Hry o tróny rozhodne, kto zasadne na Železný trón

5. Posledný diel Hry o tróny rozhodne, kto zasadne na Železný trón

Koniec Hry o tróny, kultového fantasy seriálu z produkcie HBO, nastane už tieto dni. Káblová televízia HBO vysiela poslednú šiestu epizódu záverečnej ôsmej série príbehu súperiacich šľachtických rodov na fiktívnom kontinente Západozemí.

Začalo sa s natáčaním druhej minisérie Mária Terézia, s novou hlavnou predstaviteľkou

6. Začalo sa s natáčaním druhej minisérie Mária Terézia, s novou hlavnou predstaviteľkou

Druhá miniséria Mária Terézia, ktorá je pokračovaním projektu štyroch verejnoprávnych televízií, má za sebou prvú oficiálnu klapku. Filmový štáb minulý týždeň natáčal v Arcibiskupskom zámku a záhradách v Kroměříži. Na druhej sérii spolupracujú RTVS, Česká televízia, rakúska ORF, Beta Film Mníchov, Maya production Praha a MR Film.

Neviete, koho voliť v eurovoľbách? Vyskúšajte volebnú kalkulačku

7. Neviete, koho voliť v eurovoľbách? Vyskúšajte volebnú kalkulačku

Špeciána volebná kalkulčka vám pomôže, ktorý politický subjekt je nabližšie k vašim názorom a hodnotám.

Der Spiegel tvrdí, že video sa Strachom nezverejnili cielene práve teraz

8. Der Spiegel tvrdí, že video sa Strachom nezverejnili cielene práve teraz

Nemecký časopis Der Spiegel videonahrávku s politikom Slobodnej strany Rakúska (FPÖ) Heinzom-Christianom Strachom nezverejnil krátko pred voľbami do Európskeho parlamentu zámerne.

Eurovíziu vyhral Holanďan, vystúpila aj Madonna (VIDEO)

9. Eurovíziu vyhral Holanďan, vystúpila aj Madonna (VIDEO)

Víťazom 64. ročníka medzinárodnej speváckej súťaže Eurovízia sa stal holandský spevák Duncan Laurence. Česká indie-popová kapela Lake Malawi skončila so skladbou Friend of a Friend na jedenástom mieste.

Stal sa krajčírom prezidentov a celebrít

10. Stal sa krajčírom prezidentov a celebrít

...a pritom musel prežiť zverstvá nacizmu. Stretol Mengeleho a jeho život visel na vlásku.

 

Najčítanejšie