ČT odvysiela unikátne historické večerníčky. V digitalizovanej podobe Foto: ČT

ČT odvysiela unikátne historické večerníčky. V digitalizovanej podobe

18.12.2014 08:50 | Česko | ČT

Česká televize zahájí rok oslav padesátého výročí vzniku nejkultovnějšího dětského pořadu sérií jedinečných historických večerníčků.

 

 

Hned prvního ledna se diváci setkají s Robotem Emilem, který se v roce 1964 poprvé objevil v pravidelném večerním bloku Stříbrné zrcátko. Každý den až do konce ledna je pak budou čekat díly dalších legendárních černo-bílých pohádek na dobrou noc.

„Tvorba pro děti je jednou z oblastí, ve kterých jsme dodnes velmi silní. České krátké animované příběhy si oblíbili diváci na mnoha místech světa a lednovým návratem k prapůvodu této tradice bychom chtěli symbolicky vzdát hold těm tvůrcům, kteří ji dostali na tak vysokou úroveň," říká generální ředitel České televize Petr Dvořák a dodává: „Věřím, že potěšíme nejen malé, ale i dospělé diváky, kterým připomeneme televizní program z dob jejich dětství. Některé z pohádek, které v lednu uvedeme, totiž na obrazovkách nemohli vidět i několik desítek let."

Historické večerníčky si diváci budou moci poprvé vychutnat v digitální podobě, do které byly přepsány ze 16mm originálu. V rámci zahájení roku oslav padesátého výročí vzniku večerníčku Česká televize odvysílá vedle Robota Emila například legendární Pohádku o klukovi a kometě, přesně padesát let od její premiéry, Petřínskou rozhlednu (1963) nebo Jak se dědeček nestal Edisonem s Waldemarem Matuškou a hudbou Petra Hapky (1965). Netradiční vystoupení dalších osobností nabídnou i jiné příběhy, například O městečku Kočičkově s Jiřinou Bohdalovou nebo Dobrodružství veverky Zrzečky s františkem Filipovským.

pošli na vybrali.sme.sk


Slovensko má jedinečnú luxusnú knihu Harmónia veľkého sveta (VIDEO)

1. Slovensko má jedinečnú luxusnú knihu Harmónia veľkého sveta (VIDEO)

Pozrite si VIDEÁ, ako vyzerá jedna z najkrajších kníh 17.storočia, ktorá práve vyšla v exkluzívnom prevedení v slovenčine. Navyše vyšla ako moderné faksimile, čiže verná kópia originálu z roku 1661, doplnená o slovenský preklad latinského výkladu.

Vzniká nový film o Václavovi Havlovi, Olgu stvárni Anna Geislerová

2. Vzniká nový film o Václavovi Havlovi, Olgu stvárni Anna Geislerová

Na výročie okupácie Československa vojskami Varšavskej zmluvy sa začne natáčať film Havel.

 

Ivan Zach úplne ovládol televíznu skupinu Prima

3. Ivan Zach úplne ovládol televíznu skupinu Prima

 Televizní skupinu Prima zcela ovládl Ivan Zach. Jeho firma THR Media koupila 75 procent v polovičním vlastníkovi Primy Denemo Media od Vladimíra Komára. V Denemo Media má přitom zbývající čtvrtinový podíl Zachova skupina GES, která zároveň už vlastní druhou polovinu Primy.

Asociácia vydavateľov tlače sa mení

4. Asociácia vydavateľov tlače sa mení

Minulý týždeň v stredu sa uskutočnilo valné zhromaždenie Asociácie vydavateľov tlače (AVT), na ktorom bola prijatá zmena stanov.

Jaromír Soukup rozbehol vlastný e-shop

5. Jaromír Soukup rozbehol vlastný e-shop

Ředitel TV Barrandov a předseda představenstva mediálního domu Empresa Media Jaromír Soukup spustil vlastní internetový obchod.

Ako si zbytočne nepredražiť dovolenku? Tu je 7 tipov, na ktoré sa oplatí myslieť pri cestovaní do zahraničia

6. Ako si zbytočne nepredražiť dovolenku? Tu je 7 tipov, na ktoré sa oplatí myslieť pri cestovaní do zahraničia

S letom sa blíži aj čas dovoleniek a cestovania. Obdobie, ktoré nás bude stáť nemalé úspory, a preto by sme si mali dať pozor, aby sa nám výlet zbytočne nepredražil. Bežné veci, akými sú platba za ubytovanie, letenky, výbery hotovosti z bankomatu či platba kartou nás môžu vyjsť viac, ako by sme chceli.

Británia zakázala sexistické reklamy

7. Británia zakázala sexistické reklamy

Výjavy, v ktorých žena nevie riadiť a muž nezvláda postarať sa o rodinu, zmiznú z britských médií.

Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

8. Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

Polovica Európanov je obézna. Tento priemer, žiaľ, nevylepšujú ani Slováci. Štatistiky však ukazujú, že máme záujem zmeniť svoj životný štýl – viac sa hýbeme a čoraz viac si vyberáme aktívny spôsob trávenia letnej dovolenky.

Po novom šéfredaktorovi má Trend aj nového zástupcu

9. Po novom šéfredaktorovi má Trend aj nového zástupcu

 Po vlne odchodov sa v Trende mení vedenie.

Zomrela speváčka Lýdia Volejníčková (VIDEO)

10. Zomrela speváčka Lýdia Volejníčková (VIDEO)

Včera 13. júna zomrela vo veku 66 rokov speváčka Lýdia Volejníčková.

Najčítanejšie