Kapela, ktorá využíva strach z islamu, skončila na Českom slávikovi druhá Reprofoto klipu skupiny Ortel

Kapela, ktorá využíva strach z islamu, skončila na Českom slávikovi druhá

28.11.2015 22:36 | Česko | ČTK, mk

Ocenenie na Českom slávikovi si odniesla aj slovenská kapela.

 

 

Českého slávika už štyridsiaty krát získal Karel Gott a súčasne sa stal Absolútnym slávikom 2015. Takisto dostal aj špeciálneho Platinového slávika. Ocenenie si spevák dnes večer prevzal v Štátnej opere v Prahe, jeho účasť pritom bola dlho neistá, pretože bojuje s vážnou chorobou. Na druhom mieste, rovnako ako vlani, skončil Tomáš Klus. Tretí bol Tomáš Ortel, frontman kontroverznej skupiny Ortel.

Českým slávikom v kategórii speváčka sa opäť stala Lucie Bílá. Je to už jej osemnáste víťazstvo v diváckej súťaži, ktorú vysiela česká televízia Nova.

Medzi skupinami zvíťazila kapela Kabát a získala tak svojho desiateho slávika. Druhý najvyšší počet hlasov dostala kontroverzná kapela Ortel, spojovaná s krajnou pravicou. Bronzová priečka patrí rovnako ako vlani kapele Kryštof.

Kapela Ortel využíva podľa kritikov strach z islamu a utečencov. Napríklad v klipe Mešita mieria na speváka dvaja maskovaní muži pripomínajúci džihádistu Johna. Kapela má aj podporu krajnej pravice. Jej skladba Hadr sa stala hymnou dnes už zakázanej Robotníckej strany. Strana Národní demokracie vyzvala svojich priaznivcov, aby skupine posielali hlasy do ankety. Niektorí hudobní odborníci upozorňovali na to, že sa do hlasovania môže premietnuť vlna strachu z islamu a utečencov. Už vlani kapela poskočila zo 105. miesta na štvrté. V internetových diskusiách má Ortel mnoho priaznivcov rovnako ako aj odporcov, ktorí odporúčali jeho vyradenie z ankety.

"Furt si myslíme, že sem nepatríme, ale fanúšikovia majú asi iný názor. Ďakujeme všetkým, ktorí nám držali palce," povedal frontman skupiny Tomáš Ortel. Súčasne označil kritiku kapely za "štvavú kampaň."

Slovenská skupina No Name získala ocenenie v kategórii Slávici bez hraníc. Najstreamovanejšou českou skladbou na internete je Toulavá od speváka Sebastiana.

pošli na vybrali.sme.sk


Parlament zrušil koncesionárske poplatky pre časť obyvateľov. Pozrite sa pre koho a od kedy

1. Parlament zrušil koncesionárske poplatky pre časť obyvateľov. Pozrite sa pre koho a od kedy

Parlament dnes schválil novelu zákona, ktorou zrušil koncesionárske poplatky pre dôchodcov, ľudí v hmotnej núdzi a pre zdravotne postihnutých.

Internet by sme deťom nemali zakazovať.  Mali by sme ich učiť používať ho správne

2. Internet by sme deťom nemali zakazovať. Mali by sme ich učiť používať ho správne

Internet sa veľmi rýchlo stal neoddeliteľnou súčasťou života dospelých, ale aj tínedžerov a detí. Tie si bez online pripojenia nevedia predstaviť svoj deň. Internet sa už od útleho detstva stáva ich primárnym zdrojom informácií, ale aj hlavným sprostredkovateľom sociálneho kontaktu s rovesníkmi. Nadácia Orange vo svojom grantovom programe e-Školy pre budúcnosť upozorňuje na potrebu zabezpečiť žiakom potrebné zručnosti a skúsenosti nevyhnutné pre spoločenské a pracovné prostredie 21.storočia.

Orange spúšťa globálnu komunikačnú kampaň na podporu rozumného a bezpečného používania digitálnych technológií (VIDEO)

3. Orange spúšťa globálnu komunikačnú kampaň na podporu rozumného a bezpečného používania digitálnych technológií (VIDEO)

Orange v týchto dňoch spúšťa aj na Slovensku globálnu kampaň, ktorá sa zaoberá rozumným a bezpečným používaním digitálnych technológií. 

Parlament schválil kontroverznú novelu tlačového zákona

4. Parlament schválil kontroverznú novelu tlačového zákona

Politici, vysokí štátni úradníci a ďalší predstavitelia verejných inštitúcií opäť získajú právo na zverejnenie reakcie na články tlače a tlačových agentúr, pokiaľ tieto články obsahujú nepravdivé alebo neúplné údaje o ich práci.

Mafra spustila nadstavbu iDNES, od decembra bude platená

5. Mafra spustila nadstavbu iDNES, od decembra bude platená

 Vydavatelství Mafra dnes spustilo prémiovou nadstavbu svého zpravodajského portálu iDNES.cz.

Začala vysielať nová internetová televízia - s Danglom, Zomri, Vinczeovou a ďalšími (VIDEO)

6. Začala vysielať nová internetová televízia - s Danglom, Zomri, Vinczeovou a ďalšími (VIDEO)

Necelý rok po začiatku vysielania v susednej Českej republike začala vysielať na Slovensku lokalizovaná Mall.tv aj s vlastnou produkciou. Vysielateľ avizuje dvanásť pôvodných relácií, v ktorých budú účinkovať známe tváre z Markízy, JOJ či RTVS.

Čínska firma môže kontrolovať Soukupovu Empresa Mediu a Médeu

7. Čínska firma môže kontrolovať Soukupovu Empresa Mediu a Médeu

Čínská společnost Rainbow Wisdom Investment ze skupiny CITIC se může podílet na kontrole firem Empresa Media a Médea Jaromíra Soukupa. Povolil to Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

8. Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

Organizátori Národného pochodu za život, ktorý bude tento víkend, zverejnili vyhlásenie, v ktorom sa dištancujú od "násilných a urážlivých prejavov ... a od všetkých možných foriem, ktoré by smerovali k potláčaniu ľudských práv a slobôd."

Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

9. Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

Stovky svetových médií a ďalších inštitúcií upozorňujú tento týždeň vo zvýšenej miere na klimatické hrozby dnešnej doby. Pridali k iniciatíve s názvom Covering Climate Now.

Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

10. Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

Čína stála za hackerským útokom na austrálsky parlament a tri najväčšie politické strany pred májovými parlamentnými voľbami. Vyplýva to zo správy austrálskych tajných služieb, o ktorej s odvolaním sa na zdroje oboznámené s obsahom dokumentu informovala agentúra Reuters.

Najčítanejšie