Penta buduje vlastný mediálny dom aj v Česku

Penta buduje vlastný mediálny dom aj v Česku Foto: VLP

Společnosti Vltava-Labe-Press (VLP), Astrosat Media a Tablet Media, které patří skupině Penta, se sloučí do jedné firmy s novým názvem Vltava Labe Media.

 

 

Fúze se uskuteční od letošního července. VLP to uvedla v tiskové zprávě.

Penta je v současnosti jediným akcionářem vydavatelství Vltava-Labe-Press a Tablet Media. Vltava-Labe-Press je pak stoprocentním vlastníkem společnosti Astrosat Media. Fúzí se tak završí akvizice jednotlivých společností, které Penta na českém mediálním trhu v minulém roce získala.

Se změnou názvu společnosti dojde i ke změně sídla, které bude v Praze Jinonicích v budově Aviatica v komplexu Waltrovka. Mediální skupina Vltava Labe Media bude podle VLP druhým největším subjektem na tištěném trhu pokud jde o celkový počet čtenářů.

Na Slovensku má Penta mediálni dom News and Media Holding.

VLP vydává regionální noviny Deník a televizní časopisy TV magazín, TV star, TV mini nebo TV expres. Astrosat Media má v portfoliu lifestylové tituly Glanc, Story, Gurmet, Kondice, National Geographic, dvouměsíčník Kreativ Praktická žena, tradiční tituly Týdeník Květy, Vlasta, Překvapení, Magazín Šíp a měsíčník Dům a zahrada. Tablet Media vydává tabletové magazíny Dotyk, Dotyk Byznys, Dotyk Styl Royal a Dotyk Styl Bydlení.

Viac o dianí v českých médiách: