Slováci sa dostali medzi finalistov Facebook Studio Awards Foto: Core4

Slováci sa dostali medzi finalistov Facebook Studio Awards

06.05.2014 16:30 | Internet | mk

Nápad online agentúry Core4/Tell it online, ktorá v živom vysielaní ďakuje za každý like, sa dostal medzi top projekty Facebooku. Porota ho zaradila medzi top social media kreatívne nápady.

 

 

Projekt Beacon web posunula medzinárodná porota prestížneho ocenenia Facebook Studio Awards 2014 medzi finalistov. Hoci projekt nevyhral, dostal sa medzi top kreatívne nápady webu a všimli si ho na celom svete.

Agentúra Core4 v máji minulého roka prišla s interaktívnou novinkou. Po tom, ako užívateľ dal like na ich web stránke, sa spustil v priestoroch agentúry maják, čo prenášala agentúra live na webe. Ak ste dali like, videli ste, ako ku kamere prišiel zamestnanec a poďakoval: zakýval, poklonil sa, zatancoval, usmial sa a podobne.

Nápad vyvolával pobavenie, vtipné reakcie, zdieľania a hlavne silný virálny efekt. Pribúdali like a s nimi aj aktivita vo firme. Na Facebooku sa s majákom rýchlo šírilo povedomie o značke. Agentúra Core4 zaregistrovala, že like a reakcie prišli virálnym šírením až zo 164 krajín na svete. Za hranicami pribúdali aj články a blogy o vtipnom nápade.

Denná návštevnosť stránky sa zvýšila o viac ako 1000 percent. Maják zasvietil približne 27 tisíckrát, čo si zamestnanci odmakali.

„Na stránke to prinieslo okolo 27 tisíc likov a na Faceboku okolo 5,5 tisíc fanúšikov," hovorí o virálnom efekte kampane Andrej Csino, Creative Director Core4. "Keď sme to spustili, ku konca dňa sa toho ľudia chytili, likovali a pokračovalo to nonstop. Boli sme z toho v šoku. Prešlo to všetkými fázami – od nemého úžasu, cez to, že sme strieľali konfety, ľudia nám posielali odkazy z Ameriky a pozdravovali konkrétnych ľudí. Prešlo to až do štádia, že to ľuďom začalo liezť na nervy. Ale nejak sme to dobojovali a potom to prešlo do kľudnejšieho režimu, ktorý sa dá zvládať," povedal Csino.

Live kamera ide stále, pričom od 17 do rána 9 hodiny je na stránke nastavený off-time model, kde sa po liknutí spustí nahrávka, na ktorej príde dievča na korčuliach.

pošli na vybrali.sme.sk


Neviete, koho voliť v eurovoľbách? Vyskúšajte volebnú kalkulačku

1. Neviete, koho voliť v eurovoľbách? Vyskúšajte volebnú kalkulačku

Špeciána volebná kalkulčka vám pomôže, ktorý politický subjekt je nabližšie k vašim názorom a hodnotám.

Der Spiegel tvrdí, že video sa Strachom nezverejnili cielene práve teraz

2. Der Spiegel tvrdí, že video sa Strachom nezverejnili cielene práve teraz

Nemecký časopis Der Spiegel videonahrávku s politikom Slobodnej strany Rakúska (FPÖ) Heinzom-Christianom Strachom nezverejnil krátko pred voľbami do Európskeho parlamentu zámerne.

Eurovíziu vyhral Holanďan, vystúpila aj Madonna (VIDEO)

3. Eurovíziu vyhral Holanďan, vystúpila aj Madonna (VIDEO)

Víťazom 64. ročníka medzinárodnej speváckej súťaže Eurovízia sa stal holandský spevák Duncan Laurence. Česká indie-popová kapela Lake Malawi skončila so skladbou Friend of a Friend na jedenástom mieste.

Stal sa krajčírom prezidentov a celebrít

4. Stal sa krajčírom prezidentov a celebrít

...a pritom musel prežiť zverstvá nacizmu. Stretol Mengeleho a jeho život visel na vlásku.

 

Pápež vyzval novinárov, aby sa vyhýbali falošným správam a aby sa zaoberali ľuďmi (VIDEO)

5. Pápež vyzval novinárov, aby sa vyhýbali falošným správam a aby sa zaoberali ľuďmi (VIDEO)

Pápež František dnes vyzval novinárov, aby sa vyhýbali falošným správam a aby sa zaoberali ľuďmi, ktorí sú v ťažkej situácii, ale už im nie je venovaná pozornosť.

Rakúsky vicekancelár Strache kvôli afére s Rusmi rezignoval

6. Rakúsky vicekancelár Strache kvôli afére s Rusmi rezignoval

Rakúsky vicekanclár a predseda protiimigračnej Slobodnej strany Rakúska (FPÖ) Heinz-Christian Strache dnes oznámil odchod z oboch politických funkcií. Stalo sa to po tom, čo nemecké médiá zverejnili videonahrávku, na ktorej s údajnou príbuznou ruského oligarchu jedná o politickej podpore svojej strany výmenou za zabezpečenie štátnych zákaziek. Predseda ľudovcov vlády Sebastian Kurz podľa Stracheho rezignáciu na post vicekancelára prijal.

Eurovoľby v sobotu pripomenie Európska Cyklo tour, ku ktore sa môže ktokoľvek pridať

7. Eurovoľby v sobotu pripomenie Európska Cyklo tour, ku ktore sa môže ktokoľvek pridať

Voľby do Európskeho parlamentu sa v členských štátoch EÚ uskutočnia v dňoch 23. - 26. mája, na Slovensku prebehnú 25. mája.

Rakúskom otriasa škandál: Krajne pravicový politik pred voľbami rokoval o podpore z Ruska (VIDEO)

8. Rakúskom otriasa škandál: Krajne pravicový politik pred voľbami rokoval o podpore z Ruska (VIDEO)

nemecké médiá zverejnili sedemhodinový tajný videozáznam.

Festivaly Orange Y-Games & VÚB Y-Con už tento víkend v Bratislave (VIDEO)

9. Festivaly Orange Y-Games & VÚB Y-Con už tento víkend v Bratislave (VIDEO)

Nenechajte si ujsť najväčší herný festival spolu s pop-kultúrnym podujatím Y-CON a stretnite špeciálneho hosťa Vladimíra Furdíka alias Night Kinga z Game of Thrones.

Obludné oslavy streľby do ľudí na hraniciach konečne stopli, aj vďaka redaktorke RTVS

10. Obludné oslavy streľby do ľudí na hraniciach konečne stopli, aj vďaka redaktorke RTVS

V roku 1952 jedenásťročný Jozef Galus krátko pred obedom plával na drevenej doske v rieke Morava v blízkosti hradu Devín. Aj keď bolo zjavné, že je to dieťa, pohraničná hliadka začala strieľať. Na chlapca, ktorého možno len odvial prúd, hliadka strieľala z guľometu, samopalov a niekoľkých pušiek. Len z guľometu bolo proti nemu vystrelených 140 nábojov. Zabili ho za pár sekúnd. Ľudia, spoluzodpovední za tieto zločiny, ich doposiaľ pravidelne oslavovali s heslom "Neprejdú"- v uniformách, so symbolmi totalitného režimu, zbraňami - a to v priestoroch mesta. Pokračovanie.

Najčítanejšie