Slováci sa dostali medzi finalistov Facebook Studio Awards Foto: Core4

Slováci sa dostali medzi finalistov Facebook Studio Awards

06.05.2014 16:30 | Internet | mk

Nápad online agentúry Core4/Tell it online, ktorá v živom vysielaní ďakuje za každý like, sa dostal medzi top projekty Facebooku. Porota ho zaradila medzi top social media kreatívne nápady.

 

 

Projekt Beacon web posunula medzinárodná porota prestížneho ocenenia Facebook Studio Awards 2014 medzi finalistov. Hoci projekt nevyhral, dostal sa medzi top kreatívne nápady webu a všimli si ho na celom svete.

Agentúra Core4 v máji minulého roka prišla s interaktívnou novinkou. Po tom, ako užívateľ dal like na ich web stránke, sa spustil v priestoroch agentúry maják, čo prenášala agentúra live na webe. Ak ste dali like, videli ste, ako ku kamere prišiel zamestnanec a poďakoval: zakýval, poklonil sa, zatancoval, usmial sa a podobne.

Nápad vyvolával pobavenie, vtipné reakcie, zdieľania a hlavne silný virálny efekt. Pribúdali like a s nimi aj aktivita vo firme. Na Facebooku sa s majákom rýchlo šírilo povedomie o značke. Agentúra Core4 zaregistrovala, že like a reakcie prišli virálnym šírením až zo 164 krajín na svete. Za hranicami pribúdali aj články a blogy o vtipnom nápade.

Denná návštevnosť stránky sa zvýšila o viac ako 1000 percent. Maják zasvietil približne 27 tisíckrát, čo si zamestnanci odmakali.

„Na stránke to prinieslo okolo 27 tisíc likov a na Faceboku okolo 5,5 tisíc fanúšikov," hovorí o virálnom efekte kampane Andrej Csino, Creative Director Core4. "Keď sme to spustili, ku konca dňa sa toho ľudia chytili, likovali a pokračovalo to nonstop. Boli sme z toho v šoku. Prešlo to všetkými fázami – od nemého úžasu, cez to, že sme strieľali konfety, ľudia nám posielali odkazy z Ameriky a pozdravovali konkrétnych ľudí. Prešlo to až do štádia, že to ľuďom začalo liezť na nervy. Ale nejak sme to dobojovali a potom to prešlo do kľudnejšieho režimu, ktorý sa dá zvládať," povedal Csino.

Live kamera ide stále, pričom od 17 do rána 9 hodiny je na stránke nastavený off-time model, kde sa po liknutí spustí nahrávka, na ktorej príde dievča na korčuliach.Domáce spravodajstvo v RTVS bude riadiť bývalá hovorkyňa a redaktorka

Domáce spravodajstvo v RTVS bude riadiť bývalá hovorkyňa a redaktorka

Do vedenia televízneho spravodajstva prichádza Slávka Gáborová.

New York Times klesol zisk o 6%, tržby z digitálu prevýšili tlač

New York Times klesol zisk o 6%, tržby z digitálu prevýšili tlač

Americkému vydavateľovi novín The New York Times (NYT) klesol v druhom štvrťroku čistý zisk o šesť percent na 23,7 milióna dolárov. Tržby digitálnej divízie prvýkrát prevýšili tržby z tlačenej verzie novín. Celkové tržby sa síce znížili, ale prekonali odhady analytikov.

Zbierka na pomoc obyvateľstvu Libanonu po tragickom výbuchu v Bejrúte

Zbierka na pomoc obyvateľstvu Libanonu po tragickom výbuchu v Bejrúte

Platforma Ambrela, združujúca 27 humanitárnych a rozvojových organizácií na Slovensku, prináša zoznam verejných zbierok svojich členov na podporu obyvateľstva Libanonu po utorkovej masívnej explózii v Bejrúte. Do zdieľania výzvy či priamej finančnej pomoci sa môže zapojiť každý z nás.

EÚ podporí projekty v oblasti kybernetickej bezpečnosti

EÚ podporí projekty v oblasti kybernetickej bezpečnosti

Na poslednom samite európskych lídrov sa riešila aj oblasť kybernetickej bezpečnosti, ktorej Európska únia prikladá obrovszvýšený záujem.

Na NBÚ vzniklo pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie

Na NBÚ vzniklo pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie

Národný bezpečnostný úrad zriadil začiatkom júla tzv. Pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie (PHHD). Po ministerstve zahraničných vecí ide o druhú štátnu inštitúciu, ktorá sa chystá systematicky sledovať, vyhodnocovať, analyzovať a reagovať na informačné operácie zamerané na šírenie potenciálne škodlivých informácií.

Facebook spúšťa Reels, zdieľanie videí podobné TikToku

Facebook spúšťa Reels, zdieľanie videí podobné TikToku

Spoločnosť Facebook spúšťa v Spojených štátoch a desiatkach ďalších krajín službu na zdieľanie krátkych videí. Nová služba s označením Reels je obdobou čínskej aplikácie TikTok, ktorej teraz napríklad v USA hrozí zákaz.

Pozrie sa do očí a vie, kedy a ako zomrie!

Pozrie sa do očí a vie, kedy a ako zomrie!

Poznáte knihy s hravými názvami ako Jeden musí z kola von, Na koho to slovo padne, Keď čert nespí, či Ľúbi ma, neľúbi ma?

Spevák zažaloval Trumpovu kampaň za používanie jeho piesní (VIDEO)

Spevák zažaloval Trumpovu kampaň za používanie jeho piesní (VIDEO)

Kanadský hudobník Neil Young podal na americkom súde sťažnosť na volebnú kampaň prezidenta Donalda Trumpa za to, že prezident na svojich mítingoch opakovane používa Youngovu hudbu. Podľa kanadského rockera Trumpova kampaň porušuje autorské práva, pretože Young s takým využitím svojich piesní nesúhlasil. Informovala o tom dnes BBC, podľa ktorej sa k tomu tím Trumpovej kampane zatiaľ nevyjadril.

V Španielsku nabádajú k noseniu rúšok reklamným spotom s kremačnou pecou (VIDEO)

V Španielsku nabádajú k noseniu rúšok reklamným spotom s kremačnou pecou (VIDEO)

Rozruch vyvolal v Španielsku televízny spot, v ktorom vedenie madridského regiónu nabáda najmä mladých ľudí k noseniu rúšok. Práve madridský región patril medzi najviac postihnuté pandémiou koronavírusu.

Čína hrozí odvetou USA kvôli problémom s vízami čínskych novinárov

Čína dnes pohrozila odvetou, ak americká vláda bude pokračovať podľa Pekingu v nepriateľskom rokovaní proti čínskym novinárom v USA.

Najčítanejšie